Skoči na vsebino

Pritožba za nepravilno parkiranje?


Priporočene objave

A ima kdo napisano pritožbo za nepravilno parkiranje avtomobila!

Un kur* od redarja mi je nalimu listek na šipo, čeprav sem imel parkiran avto pred lastnim blokom!

Če ima kdo kaj napisanga , bi ga prosil da objavi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo napisano pritožbo za nepravilno parkiranje avtomobila!

Un kur* od redarja mi je nalimu listek na šipo, čeprav sem imel parkiran avto pred lastnim blokom!

Če ima kdo kaj napisanga , bi ga prosil da objavi....

ali je prostor kjer si parkiral avto javna površina ali v lasti stanovalcev bloka (funkcionalna površina)...od tega je odvisna pritožba...besedilo pritožbe pa je precej odvisno od okoliščin...če si avto pustil le za kratek čas blizu vhoda napiši da si pripeljal npr. hladilnik in si avto pač zaparkiral pred vhod zaradi lažje dostave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

OBVEZNO BRANJE ZA VSE, KI RADI NEPRAVILNO PARKIRATE

objavljeno 27.1.03 22:00; Finance

Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, Durs ne more šteti, da je bil ta vročen.

Ob kroničnem pomanjkanju parkirnih prostorov se vam je v Ljubljani najbrž že zgodilo, da ste svojega jeklenega konjička napačno parkirali, ko pa ste se vrnili, ste imeli za brisalci zataknjeno obvestilo redarstva o prekršku s plačilnim nalogom. Plačati? Ne! Redar vam plačilnega naloga ni vročil.

Če dobite za brisalci zataknjeno obvestilo mestnega redarstva, ga vrzite stran in ne plačajte, saj vam obvestilo ni bilo vročeno po zakonu.

Seveda bo čez mesec ali dva zoper vas prek pristojne izpostave davčnega urada uveden postopek prisilne izterjave, toda kar brez strahu. Pritožite se in ugovarjajte, da plačilnega naloga niste prejeli tako, kot določata zakona o prekrških in o splošnem upravnem postopku. Vaši pritožbi bo ugodeno, saj tudi na glavnem uradu davčne uprave (Durs) pravijo: "Če se kršitelju na kraju prekrška pusti plačilni nalog, ne moremo šteti, da je bil ta vročen."

Zakon sicer dopušča možnost, da se pošiljka šteje za prevzeto, če se naslovniku pusti obvestilo. Stojan Grilj, direktor Dursa, pa pravi, da postopek za prekrške ob izdaji plačilnega naloga sploh še ni bil uveden, "temveč gre za specifično postopanje - mandatno kaznovanje od pooblaščenih uradnih oseb upravnih organov takoj na kraju prekrška".

Kot pravijo na Dursu, mestni redarji nimajo nikakršne podlage za uporabo določb o kazenskem postopku pri vročanju plačilnih nalogov, saj se po zakonu o splošnem upravnem postopku plačilni nalogi vročijo "obvezno osebno".

In nauk te zgodbe? Po vaši pritožbi bo davčna uprava od mestnega redarstva zahtevala dokazilo, da so vam vročili plačilni nalog. Ker pa tega nimajo, vam bodo poslali obvestilo o prekršku po pošti, da ga boste osebno prevzeli, ali pa bodo na ta prekršek preprosto pozabili, saj je dovolj nevednih, ki v strahu pred mestno oblastjo raje takoj plačajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un kur* od redarja mi je nalimu listek na šipo, čeprav sem imel parkiran avto pred lastnim blokom!

Dobrodosel v klub!

Meni so pod blokom v Ljubljani potegnili plavo cono in se jebi! Dovolilnico dobis pa samo eno na stanovanje in se ta stane 30.000 SIT na leto.

No potem sem si bil prisiljen kupiti garazo. Ta pa ni v mojem bloku, ampak 500 m stran. Tko, da morm sedaj se hoditi do avta.

Banda redarska!!!

Andy iz tvojih ust v bozja usesa! Bom se danes sprobal tvojo metodo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če bi prebrali še mnenja in kritike bralcev v taisti številki elektronskih Financ, bi prebrali:

Pa ne se ravnat po tem članku. 1) Taksa za pritožbo na sklep je višja kot kazen, ni popolnoma jasno, samo načeloma je ne dobiš vrnjene (8/ZDavP). 2) Kazen bo verjetno izterjana že pred rešitvijo pritožbe (pritožba ne zadrži izvršitve), DURS pa nerad vrača, dokler ni zadeva popolnoma končana. 3) MOL bo nalog vročil po pošti, pa bo potrebno plačat.

: Urban

Natanko tako: Ce recimo dobis listek za 5.000, placas takoj 2.500 in mirna bosna.

Ce pa se ravnas po nasvetu Financ, pocakas kaka dva meseca, da dobis na glavo izvrsbo - izterjajo ti 5.000 plus jurja ali dva za "stroske postopka" - lahko se ti tudi zgodi, da ti kljub pritozbi (stane te 3.600 sit, ce se ne motim) trgajo tudi od place, ce nimas dovolj dobrih vez v racunovodstvu firme, kjer si v sluzbi. Tvoja obveznost torej v dveh mesecih po neplacilu naraste na spodobnih 10.000.

Recimo da s pritozbo uspes: 3.600 takse ti gotovo ne vrnejo. Listek za 5.000 dobis po posti in potem imas spet moznost v 8 dneh placat 2.500. In potem bos mesto ali davkarijo terjal za neuporaviceno zarubljeno drugo polovico kazni in stroske postopka...

Mislim, taki debilni nasveti niso vredni resnega casopisa.

Pozicija:

meni so v Ljubljani se vedno rubili vsako neplacano kazen, nekoc tudi manjkajoca dva jurja in pol, ker sem polovicno placal en dan prepozno. So pa name »pozabili«, ko sem nekoc zasluzil listek v Beli Krajini, na kopaliscu ob Kolpi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da se kar obnese, če napišeš, da vozila takrat nisi uporabljal oz. ga napačno parkiral in da lahko le domnevaš, da ga je uporabljal nekdo od tvojih bližnjih, ki ima dostop do kluča. Zoper svoje bližnje pa nisi dolžan izpovedati po Ustavi RS. To sem že parkrat napisala, pa če se ne motim so že vse te kazni zastarale. 8) 8) 8)

Napišeš še, da pritožbenemu organu predlagaš, da postopek zoper tebe ustavi. No taka je moja praksa...

Mamo pa tut mi problem s parkiranjem; pred blokom je intervencijska pot in kazen za napačno parkiranje 10.000 sit. Če pa pustiš avto na parkirišču imaš zelo veliko možnosti, da ti ukradejo avto radio, al pa kar cel avto... Tko da je vse skupaj en začaran krog. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da zna pritozba zaležt!

Jaz ne plačam nobene kazni. Pa tudi od plače mi še niso trgali. Pa je kar nekaj listkov na leto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzi, ti se mi zdiš preveč ustrahovan

če je postavitev listka na vozilo NEZAKONITA se s sklicevanjem na to pritožbi MORA ugoditi

vsak pa ve, da je rok za pritožbo v 8 dneh po prejetju česarkoli prekrškarskega

Tadej, čudi me da si kako drugače ne moreš tega zrihtat, očitno je Vika precej zadev zajebal*, samo pazi se lisic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne štejemo v stroške še čas za pisanje pritožb za teh par ksit. Če se gre za princip ker si pravilno parkiral, še razumem, ampak da bi se pa na ta način poskušal izogniti plačilu takim kaznim kot so :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno gre tukaj za zelo slabo razumevanje

če je nekemu telesu omogočeno kasiranje na nezakonit način si kot obdolženec predstavljaš, da tvoje parkiranje ni nezakonito in da z pritožbo na tebi NEPRAVIČEN postopek dosežeš svojo PRAVICO, ki ti je dodeljena kot človeku

temu se dandanes reče demokracija

živi in uživaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da se kar obnese, če napišeš, da vozila takrat nisi uporabljal oz. ga napačno parkiral in da lahko le domnevaš, da ga je uporabljal nekdo od tvojih bližnjih, ki ima dostop do kluča. Zoper svoje bližnje pa nisi dolžan izpovedati po Ustavi RS. To sem že parkrat napisala, pa če se ne motim so že vse te kazni zastarale. 8) 8) 8)

Napišeš še, da pritožbenemu organu predlagaš, da postopek zoper tebe ustavi. No taka je moja praksa...

že lepo in prav...ampak 215.člen ZVCP pravi: "Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil."

Torej lastnik vozila odgovarja za prekrške storjene z njegovim vozilom in mu ni potrebno povedati, kdo je tedaj upravljal vozilo.

Z odločba ustavnega sodišča pa je bilo razveljavljeno prejšnje besedilo tega člena, ki je v ZVCP-C zamenjano z gornjim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj če dokažeš da si bil v službi z avtom čisto nekje drugje ali da je bil avto na servisu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="MaraudeR

že lepo in prav...ampak 215.člen ZVCP pravi: "Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil."

Torej lastnik vozila odgovarja za prekrške storjene z njegovim vozilom in mu ni potrebno povedati, kdo je tedaj upravljal vozilo.

Z odločba ustavnega sodišča pa je bilo razveljavljeno prejšnje besedilo tega člena, ki je v ZVCP-C zamenjano z gornjim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lojzi, ti se mi zdiš preveč ustrahovan

če je postavitev listka na vozilo NEZAKONITA se s sklicevanjem na to pritožbi MORA ugoditi

...

Mislim, da je hotel Lojzi predvsem to povedati, da če je vprašanje plačati v 8. dneh 2.500 sit ali se pritožiti in plačati 3.600 sit upravne takse, da je najbolj elegantna rešitev odkartati 2.500 sit in ne imeti sitnosti.

Jaz sem včasih, ko še ni bilo potrebno plačevati upravne takse za pritožbo (oz. je niso iztirjali, če je nisi plačal), pisala pritožbe če se je le dalo (Nekdo je namreč vozil avto, ki je bil registriran na moje ime in na mesec pridelal vsaj 5 listkov). Nekaj jih je zastaralo, nekaj so jih iztirjali,... danes pa se mi to ne da več. Nimam niti časa niti energije in raje plačam 2.500 sit - je najceneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali

1. plačaš

2. zavrneš in čakaš in kasneje še več plačaš (durs se ti itak obesi na plačo)

3. zavrneš, se razpiz***, jim daš (ponovno) vedet, da ni dovolj parkingov, čakaš in kasneje (prav tako) več plačaš

8)

.....pa prijetno parkiranje še naprej.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: :lol: :lol: za komentarja

upravna taksa oz koleki pri pritožbi tega razreda so =0

država deluje na podlagi zakonov in aktov, če najdeš luknjo v zakonu, kar pomeni, da neko dejanje ni sankcionirano oz vsaj opredeljeno za npr prav in narobe, ga izvajaš svobodno...

torej, če je lepljenje obvestila redarstva v neskladju z zakonom, ki predvideva osebno vročitev kazni, je tvoja odkrita luknja v temu, da jim to poveš in tvoj prekršek je ničen, ga ni, ne obstaja, zakaj bi ga plačeval, kot nekakšno pokoro

kot pravim, edini strošek je 5 minut časa za napisat pravilno pritožbo in obvezno priporočena pisemska pošiljka

vse to pa ne vodi k propadu temveč izboljšanju odnosov z oblastjo, ker le z korektnim odzivom prebivalstva na napake, se le te lahko popravijo...

(cenejše parkirne hiše, več parkirnih mest, bolje urejen javni promet od dobro zavarovanih množičnih parkirišč na obrobju mest)

zaenkrat smo še velik Texas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, če je lepljenje obvestila redarstva v neskladju z zakonom, ki predvideva osebno vročitev kazni, je tvoja odkrita luknja v temu, da jim to poveš in tvoj prekršek je ničen, ga ni, ne obstaja, zakaj bi ga plačeval, kot nekakšno pokoro  

Navedi člen in zakon (če ga še nisi). Kaj pa lepljenje obvestila policije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

navedi ti vse svoje prednike do kristusovih časov... :?: :wink:

tu ni le en zakon, gre za veliko, med seboj prepletujočih se zakonov podprtih z različnimi popravki itd, ne moreš samo pogledat v recimo 120 člen nekega zakona in si odgovoriti na zastavljeno vprašanje, zato imamo pravnike

jaz se držim splošno ponujenih informacij iz različnih virov, katere kombiniram z lastnimi (dobrimi) izkušnjami, je pa vse podprto z zakonom

za informacijo, trajni odvzem vozniškega dovoljenja je v neskladju z zakonom, kdor tega ne ve, opravlja izpit še enkrat, kdor to ve, se pritoži in dobi vozniško nazaj, s tem da se v času trajanja postopka povsem legalno in zakonito vozi

pošlji mail na mestno občino in vprašaj, če je lepljenje obvestil v skladu z zakonom (in kateri zakon to opredeljuje), enako stori z policijskim obvestilom...zakon jih zavezuje, da ne smejo lagati, tudi odgovoriti bi morali v sorazmerno kratkem roku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

zdej pa me nekaj zanima... a je možno da ti na avto vsak dan zaflikajo eno kazen... čeprav nisi sploh prejšnje prevzel... kako je s tem.. a lahko kar v nedogled lepijo vsakič ko pride ta kurba od redarja mimo????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa me nekaj zanima... a je možno da ti na avto vsak dan zaflikajo eno kazen... čeprav nisi sploh prejšnje prevzel... kako je s tem.. a lahko kar v nedogled lepijo vsakič ko pride ta kurba od redarja mimo????????

lahko

pač - možno. sj ne gre tko, da k enkrat prekršiš zakon, te drugič ne kaznujejo več... vsakič sprot ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko

pač - možno. sj ne gre tko, da k enkrat prekršiš zakon, te drugič ne kaznujejo več... vsakič sprot ...

čaki no... to ni logično... kaj pol v 1 dnevu lahko nekdo faše 5xpo 20.000 nekdo pa samo 1x... to je skregano z zdravo pametjo... saj te ne nihče opozori...

to je kot da bi te policaj izmeril za vsakih 10 metrov in ti dak 10 kazni za hitrost...

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki no... to ni logično... kaj pol v 1 dnevu lahko nekdo faše 5xpo 20.000 nekdo pa samo 1x... to je skregano z zdravo pametjo... saj te ne nihče opozori...

to je kot da bi te policaj izmei za vsakih 10 metrov in ti dak 1o kazni za hitrost...

ko dobiš prvi listek, si s tem 'opozorjen'. Un, k tam nosi, bo že vedu, če ti ga je on dal in ti ne bo še enkga. če pa pogleda listek in vidi, da je z druge lokacije ali od včeraj, ti pa lahk prlima še enga.

Prevert je treba pravilnik/zakon/odlok o tem in se vprašat, a kje kaj piše, da morš v nekem času vozilo odstranit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko dobiš prvi listek, si s tem 'opozorjen'. Un, k tam nosi, bo že vedu, če ti ga je on dal in ti ne bo še enkga. če pa pogleda listek in vidi, da je z druge lokacije ali od včeraj, ti pa lahk prlima še enga.

Prevert je treba pravilnik/zakon/odlok o tem in se vprašat, a kje kaj piše, da morš v nekem času vozilo odstranit...

neeee.. avto je bil na isti lokaciji 3 dni.. in 2 kazni za isti prekršek gor nalimani... če lastnik ne ve da je bil prvič kaznovan.. kako ga lahko še 1x .. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!