Skoči na vsebino

4 DNEVNI DOLOMITI


Dukieman

Priporočene objave

sem v celoti prebral

lepo dokumentirano, zelo lepe slike(za nekatere semmoral 2× pogeldat če niso iz plakata :) )

tudi sam se bom enkrat podal na to pot, samo pravo družbo je potrebno najt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala! Sem pisal kar lep čas. Ja slike so mi kar vredu ratale samo če po pravici povem ne predstavljajo tudi 50% kakor je bilo videti z prostim očesom. Dolomiti so res nekaj posebnega. Če boš šel ti nebo žal:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stelvio Pass (2758m) kateri je najvišji od te naše 4 dnevne ture čene še celo najvišji kar se dolomitov tiče. Sama cesta na prelaz ni nič posebnega je dokaj vredu se da normalno peljati. Najbolj pa so zanimive te serpentine ki jih ni in ni konca.

Stelvio je drugi najvisji prelaz v Evropi, za Francoskim Col de l'Iseran[url=http://en.wikipedia.org/wiki/Col_de_l%27Iseran]om in sploh ne spada pod Dolomite. Dolomiti se koncajo v tisti dolini kjer ste videli ogromne nasade.

Cesta za na Stelvio je pa bila meni fenomenalna z strani Bormia. (v vsakem ovinku do uses)

V bistvu ste cele Dolomite, razen Falzarega izpustili. Sella, Gardena, Campolongo, Pordoi, Valparola, Giau ...

Par predlogov za naslednjic ...

http://skrci.me/f5HpG

http://skrci.me/KOJyN

http://skrci.me/GnLeJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stelvio je drugi najvisji prelaz v Evropi, za Francoskim Col de l'Iseranom in sploh ne spada pod Dolomite. Dolomiti se koncajo v tisti dolini kjer ste videli ogromne nasade.

Cesta za na Stelvio je pa bila meni fenomenalna z strani Bormia. (v vsakem ovinku do uses)

V bistvu ste cele Dolomite, razen Falzarega izpustili. Sella, Gardena, Campolongo, Pordoi, Valparola, Giau ...

Stelvio se caka na osvojitev, pa tudi Col de l'Iseran

prelaze okrog arrabe pa sva s sopotnico prevozila tocno pred enim letom (prvi vikend v septembru) in sva imela super vreme.

dukieman?

lep potopis... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fura!

Kot je nekdo omenil .... izpustili ste enega izmed lepših, za mene najlepši prelaz Passo Giau.

Stelvio in Giau sta najlepša prelaza v Dolomitih.

Tudi sam sem prevozil kar nekaj km v Dolomitih in to pred kratkim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra fura!

Kot je nekdo omenil .... izpustili ste enega izmed lepših, za mene najlepši prelaz Passo Giau.

Stelvio in Giau sta najlepša prelaza v Dolomitih.

Tudi sam sem prevozil kar nekaj km v Dolomitih in to pred kratkim.

Še enkrat! STELVIO NI V DOLOMITIH!!!!!!!!!!L.P. :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, kratko in jedernato.....

Jaz in moja sopotnica sva bila malo za vami (27.7 - 31.7.), in imela kar uredu vreme. Šla sva pa v obratni smeri, pa nekaj prelazov drugačnih.....

Imela dež samo eno popoldne in takrat sva pavzirala v Moeni....ampak dobila prenočišče za prvim vogalom.....

Bilo luštno in drugo let sigurno spet.....je še kar nekaj neobdelanega ostalo! :yea1:

Tu pa malo mojih slikic.....

lp

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Da malo osvežim temo. Tale vikend gremo gor - drugič. Prvič gremo na Stelvio. En je že omenil da je boljše iz Bormia cez Stelvio, ali pač?

Kaj predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo osvežim temo. Tale vikend gremo gor - drugič. Prvič gremo na Stelvio. En je že omenil da je boljše iz Bormia cez Stelvio, ali pač?

Kaj predlagate?

Na prelazu Stelvio sem bil že 7 krat. Osebno mi je lepše iz Bormia kot pa iz smeri Trafoi. Tako da predlagam iz Bormia gor, pred tem greš še čez prelaz Gavia (2653m), ki ga je priporočljivo vozit iz južne strani proti severni( južna ima zelo ozko cesto, na severni strani je že malce širša).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prelazu Stelvio sem bil že 7 krat. Osebno mi je lepše iz Bormia kot pa iz smeri Trafoi. Tako da predlagam iz Bormia gor, pred tem greš še čez prelaz Gavia (2653m), ki ga je priporočljivo vozit iz južne strani proti severni( južna ima zelo ozko cesto, na severni strani je že malce širša).

Schultz - najlepša hvala za nasvet. Bomo upoštevali. Upam, da bom tudi sam tolikokrat prevozil te relacije. Sedaj grem drugič in se zelooo veselim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!