Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

Prosim prečitaj temo od začetka in potem mi napiši, kar so mi že ostali.

ZA VSE PONAVLJAM ŠE ENKRAT: zakoni so znani, pravila jasna, prekrškar je kriv in odgovoren, in dolžan ustaviti. do te točke razmišljamo vsi enako. Debata se začne potem, ko se policist odloči preganjati mulca. Kajti nisem edini ki razmišlja, da je nori pregon še večja nevarnost za ostale udeležence v prometu, in ali je na organu, da tudi sam smiselno uporabi druge tehnike kot je blokada ceste...

Npr? Predlagaj kako bi ga ti ujel? Z bombo? Stingerjem?  Obveščevalno dejavnostjo? Prisluškovanjem telefona? Organ je uporabil tisto, kar mu zakon nalaga in dovoljuje.....in ga ni boga,da bi to spremenil, al pa bognedaj da bi organ najebal....in prav je tako, kakorkoli obračamo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim prečitaj temo od začetka in potem mi napiši, kar so mi že ostali.

ZA VSE PONAVLJAM ŠE ENKRAT: zakoni so znani, pravila jasna, prekrškar je kriv in odgovoren, in dolžan ustaviti. do te točke razmišljamo vsi enako. Debata se začne potem, ko se policist odloči preganjati mulca. Kajti nisem edini ki razmišlja, da je nori pregon še večja nevarnost za ostale udeležence v prometu, in ali je na organu, da tudi sam smiselno uporabi druge tehnike kot je blokada ceste...

To je vse jasno. Ker sem bil v podobni vlogi vem, da se na točki odločitve kaj in kako sam policist odloča. Med njegovimi nalogami sta nadzor in kontrola prometa, med dolžnostmi pa ustavljanje in izločanje nevarnih in potencialno nevarnih voznikov. Sam policist bo presodil kaj bo naredil na temelju večih dejavnikov vsake posebne situacije in zato bo tudi nosil odgovornost, če bo kapitalno zafrknil. V nasprotnem ravna popolnoma v skladu z zakoni in predpisi in vso odgovornost nosi kršitelj.

Še enkrat ponavljam..zasledovanje, ustavljanje in izločanje nevarnih in potencialno nevarnih voznikov, četudi nevarno samo po sebi, ni tako nevarno kot dopuščanje, da takšni neovirano in dalj časa ogrožajo vse ostale. Do vseh hipotetičnih neljubih dogodkov ne bi prišlo, če bi se vsi držali reda in spoštovali ukaze policije. To je osnova, ki se je naučiš v avtošoli in je pogoj, da lahko sploh upravljaš z motornim vozilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Verjetno se vprašaš, le kaj bi lahko naredil (in isto se vpraša tudi preganjalec), da do neljubega dogodka ne bi prišlo. (vsaj tisti, ki ima količkaj človečnosti se bi to vprašal) In da nadaljujem (da ne bo potrebno pisati tebi) isto se vpraša tudi preganjalec, v kolikor norca ali tatu ni preganjal in ga zato ni uspel odstraniti s ceste in je ta povzročil nesrečo...

A se to vpraša tudi tisti, ki je bil preganjan, te očitno ne zanima. Kajti očitno je treba za (namišljen) dogodek iskati krivca le v dveh: otroku, ki je bil tisti hip napoti, in v policaju, ki je preganjal nedolžno ovčko.

Koliko časa bodo na svetu še ljudje, ki kriminalizirajo nedolžne in iz dejanskih krivcev delajo malodane svetnike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa bodo na svetu še ljudje, ki kriminalizirajo nedolžne in iz dejanskih krivcev delajo malodane svetnike?

tako dolgo,dokler bo ena ustava in dvojna merila. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se to vpraša tudi tisti, ki je bil preganjan, te očitno ne zanima. Kajti očitno je treba za (namišljen) dogodek iskati krivca le v dveh: otroku, ki je bil tisti hip napoti, in v policaju, ki je preganjal nedolžno ovčko.

Koliko časa bodo na svetu še ljudje, ki kriminalizirajo nedolžne in iz dejanskih krivcev delajo malodane svetnike?

Glej frajer, če si se priključil pozneje, ne pametuj, ne iščem-o krivca, ker je znan (prekrškar). Sprašujemo-o se o poledicah pregona, ki so lahko katastrofalne. Seveda, je norec na cesti nevaren, še bolj je nevarno ker zaradi pregona divja in še večja nevarnost je, ker je na cesti več vozil udeleženih v pregon. Pa kaj ti tu ni jasno: OD KJE VAM IDEJA DA ZAGOVARJAM-O PREKRŠKARJA(UBEŽNIKA) IN OD KJE VAM IDEJA DA JE POTREBNO PREGON PREPOVEDATI? V tem primeru želim od policije samo modro ravnanje in pregon le v skrajni sili.!! to je točka 1. kjer je pregon upravičen

točka 2. kjer bo spet vik in krik: ni vsako ravnanje policije v skladu z zakoni in pooblastili, ampak se prevečkrat gredo tudi šerife na cesti (v stili, ma ti mulc na apn6 me boš zajebaval), teh pregonov pa ne odobravam

Glej, bolj jasno ti-vam ne morem napisati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je vse jasno. Ker sem bil v podobni vlogi vem, da se na točki odločitve kaj in kako sam policist odloča. Med njegovimi nalogami sta nadzor in kontrola prometa, med dolžnostmi pa ustavljanje in izločanje nevarnih in potencialno nevarnih voznikov. Sam policist bo presodil kaj bo naredil na temelju večih dejavnikov vsake posebne situacije in zato bo tudi nosil odgovornost, če bo kapitalno zafrknil. V nasprotnem ravna popolnoma v skladu z zakoni in predpisi in vso odgovornost nosi kršitelj.

Še enkrat ponavljam..zasledovanje, ustavljanje in izločanje nevarnih in potencialno nevarnih voznikov, četudi nevarno samo po sebi, ni tako nevarno kot dopuščanje, da takšni neovirano in dalj časa ogrožajo vse ostale. Do vseh hipotetičnih neljubih dogodkov ne bi prišlo, če bi se vsi držali reda in spoštovali ukaze policije. To je osnova, ki se je naučiš v avtošoli in je pogoj, da lahko sploh upravljaš z motornim vozilom.

No v tem primeru sva si popolnoma jasno povedala, kaj ti zagovarjaš in kaj jaz. Sprašujem se pa tole: "kapitalno zafrknil", kaj je bistvo najti krivca ali preprečiti neljub dogodek? veš pod kapitalno zafrknil, pomeni, da bo zaradi pregona, ki se dogaja nekdo lahko mrtev na cesti?

primer: ker je obstajala možnost, da bežeči ubije s svojo vožnjo kakega udeleženca v prometu, smo sprožili divji pregon. Norec je bežal in priletel v drugo vozilo, kjer je voznik umrl, pa tudi norec na motorju. Kaj porečejo policisti sorodnikom umrlih: Oprostite nismo mi krivi, ampak norec ki je bežal. Če že gre tas pravljica skozi pri sorodnikih norca, pa pri nedolžni žrtvi ne gre, ker sorodniki odgovorijo: Če vi norca ne bi takole lovili po cesti, bi moj sorodnik verjetno bil še živ. (če ne bi norec priletel vanj že pred pregonom, kjer bi policijo obtoževali za neukrepanje). Druga zadeva, o kateri nonstop pišem, pa so neupravičeni pregoni.

Dost mam za danes.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa Franci pride na priljubljeno zbirališče sredi treh 180 stopinjskih ovinkov in reče: "Kva sem ga zadnič žgal po mestu! Je šlo ziher ene 100 po tazadni! Me je še policaj ustavljal sam sem bil tolk hiter da še tablce ni vidu!"

Pa mu reče kolega: " Uf shit, jaz imam pa tanovo tablco. Jo bom kr dol dal, da je nau mogu prebrat. Sej me itak ne smejo lovit!"

Čez 2 meseca prideš na isto priljubljeno zbirališče in glej ga zlomka; pol motoristov brez tablic. Pa prleti gor en na jurjaku in pokaže, da grejo policaji. In vsi brez tablic na motorje in po gasu; sej dokler se peljejo jih itak ne smejo ustavljati in loviti.

Nato se dobijo nekje v lokalnem bifeju, spijejo še pijačo ali dve. Kolega od Francija namontira tablico in se po predpisih pripelje domov. Tam ga čakajo policaji, se jim lepo nasmehne, pokaže vse dokumente. Pa policaj reče: "Kaj si ga pa ti tam po mestu žgal 100 na uro po tazadnem?" Pa Franci odgovori: "Saj nisem bil jaz. Jaz vedno peljem po predpisih. A ste videli mogoče mojo registrsko?" V miru pospravi motor, jutri pa spet brez tablice 100 po tazadnem čez mesto...

In ker policisti nikogar ne smejo preganjati, Franci tako nadaljuje dokler se enkrat na križišču ne skanta in ubije mamico na prehodu za pešče z otrokom v vozičku. In kaj povedati svojcem mamice? Policisti niso imeli pooblastil...  :hmm:

Upam da si razumel, kaj sem hotel povedati. Mislim da je manj nevarno dovoliti pregon tistih, ki ne ustavijo, kot dovoliti kaos med večjim delom avto-moto populacije. In če bi pravilo, da se motoristov ne sme preganjati, obveljalo, bi se to pravilo verjento kmalu preneslo na tudi avtomobiliste, saj so lahko potencialne posledice pregona enako tragične.

Jaz imam pa dost v tej temi.

Jep marko, tole je malce karikirano.....ampak posamezni stavki so skoraj v celoti resnični.....to so dejanski pogovori.....take dnevno slišimo na motorističnih točkah.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No v tem primeru sva si popolnoma jasno povedala, kaj ti zagovarjaš in kaj jaz. Sprašujem se pa tole: "kapitalno zafrknil", kaj je bistvo najti krivca ali preprečiti neljub dogodek? veš pod kapitalno zafrknil, pomeni, da bo zaradi pregona, ki se dogaja nekdo lahko mrtev na cesti?

primer: ker je obstajala možnost, da bežeči ubije s svojo vožnjo kakega udeleženca v prometu, smo sprožili divji pregon. Norec je bežal in priletel v drugo vozilo, kjer je voznik umrl, pa tudi norec na motorju. Kaj porečejo policisti sorodnikom umrlih: Oprostite nismo mi krivi, ampak norec ki je bežal. Če že gre tas pravljica skozi pri sorodnikih norca, pa pri nedolžni žrtvi ne gre, ker sorodniki odgovorijo: Če vi norca ne bi takole lovili po cesti, bi moj sorodnik verjetno bil še živ. (če ne bi norec priletel vanj že pred pregonom, kjer bi policijo obtoževali za neukrepanje). Druga zadeva, o kateri nonstop pišem, pa so neupravičeni pregoni.

Dost mam za danes.

lp

Točno tako in ne gre za nobeno pravljico. Gre za ravnanje, ki ima zakonsko podlago in za posledice, za katere je odgovoren povzročitelj. Če bi pa v tvojega sorodnika priletel policist s svojim vozilom pa bi se že lahko pogovarjali o tem, ali je policist ravnal pravilno.

Ker je zakon pisan za vse enako, ne pa en zakon za primer a, drug za primer b in tako naprej... Lokalnega mulčka, brez čelade in na APN6, katerega vsi poznajo, bo res šel preganjat samo neizkušen in slabo naučen policist (to je moje mnenje in ni nujno točno). Vse, ki vozijo 200 kilogramske zelo zmogljive izstrelke in so skriti za čelado ter se na policistov znak ne ustavijo pa gre čimprej odstraniti s ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako in ne gre za nobeno pravljico. Gre za ravnanje, ki ima zakonsko podlago

Zakonov je veliko, verjetno obstaja tudi kakšen, ki prepoveduje preveč rizična dejanja oz. takšna, ki bi lahko ogrozila nedolžne...

Nekako bi se mi zdelo pravilno, da bi najprej poskrbeli za varnost vseh ostalih - pa četudi to pomeni, da jim en prekrškar pobegne.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je iluzorno pričakovati, da bi pohopsali vse divjake. Postavlja se le vprašanje, kako jih ustaviti. Ker ustavil ti ne bo, loviti ga ne smeš... Snajper pa je menda nelegalen. Pa še zgražali bi se ljudje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonov je veliko, verjetno obstaja tudi kakšen, ki prepoveduje preveč rizična dejanja oz. takšna, ki bi lahko ogrozila nedolžne...

Nekako bi se mi zdelo pravilno, da bi najprej poskrbeli za varnost vseh ostalih - pa četudi to pomeni, da jim en prekrškar pobegne.

D.

Policist z izvajanjem pooblastil ne sme povzročati večje škode ali ogroženosti od tiste, zaradi katere so pooblastila uporabljena. Če nekdo divja po cesti in/ali se ne ustavi na znak policista (če pobegne predvidevam, da ne vozi 3km/h) potem zasledovanje takšnega vozila ne povzroča več nevarnosti kot jo je povzročal bežeči že prej oz. v trenutku, ko se je podal na beg. Pri zasledovanju morajo policisti seveda paziti, da po nepotrebnem ne spravljajo v nevarnost drugih udeležencev (zato tudi luči in sirena). Teh omejitev bežeči seveda nima.

Tudi gasilci in reševalci na nujni vožnji do neke mere ogrožajo ostali promet. Če pa pogledamo bežečega..tisti je za vse sam odgovoren in je vse tudi začel..v trenutku, ko se ustavi se vse prekine in nadaljuje postopek, ki ga je policist začel z ustavljanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist z izvajanjem pooblastil ne sme povzročati večje škode ali ogroženosti od tiste, zaradi katere so pooblastila uporabljena. Če nekdo divja po cesti in/ali se ne ustavi na znak policista (če pobegne predvidevam, da ne vozi 3km/h) potem zasledovanje takšnega vozila ne povzroča več nevarnosti kot jo je povzročal bežeči že prej oz. v trenutku, ko se je podal na beg.

Nekdo, ki beži, vozi (še) hitreje in se odloča za (še) večja tveganja - navsezadnje se je tudi kazen (oz. 'nagrada', če mu rata) bistveno povečala.

Že samo zaradi tega zasledovanje povzroča več nevarnosti. Da sploh ne omenjamo tega, da je za tem še en (ali več njih), ki prav tako vozijo tvegano (to, da imajo sirene in lučke, sicer malce pomaga).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policist z izvajanjem pooblastil ne sme povzročati večje škode ali ogroženosti od tiste, zaradi katere so pooblastila uporabljena.

sem se osredotočil samo na ta stavek ... me pač zanima , kako bo policist , ki rabi vsaj 20 sekund , da se odpelje za njim , le tega tudi ujel... po kmečki logiki mora voziti hitreje ... in s tem tudi bolj ogroža ostale udeležence v prometu , ker se pelje z višjo hitrostjo od preganjanega....

pa pustimo tisto o usposobljenosti ... mogoče so na motorjih res usposobljeni kot se šika... kar pa za avtomobiliste ne bi rekel... preveč se jih je že skantalo , da bi verjel v pravljice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pustimo tisto o usposobljenosti ... mogoče so na motorjih res usposobljeni kot se šika... kar pa za avtomobiliste ne bi rekel... preveč se jih je že skantalo , da bi verjel v pravljice...

Pač tveganje, ki je del poklica. Če ta poklic sam po sebi ne bi prinašal nobene nevarnosti, potem verjetno ne bi rabili nositi orožje in ne bi imeli beneficirano delovno dobo.

Kar se tiče večje ogroženosti o kateri govori tudi Danci, to povzroča bežeči in ne policist. Kot je že več ljudi napisalo pa je jasno, da bi neukrepanje vodilo v anarhijo.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benificirane delovne dobe nimajo več.....že od 1.1.2001....

to je res .. samo če so se odločili opravljati ta poklic , naj to delajo tako , kot se spodobi ... drugače naj gredo v rudnik...tam bodo imeli benificiran staž , boljšo plačo , mir pred sitnimi strankami in sodelavce , ki niso tožibabe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci in Thumper: že 17 strani jim poiskušam pojasniti točno to, kar sta tudi vidva napisala, pa mi ne uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res .. samo če so se odločili opravljati ta poklic , naj to delajo tako , kot se spodobi ... drugače naj gredo v rudnik...tam bodo imeli benificiran staž , boljšo plačo , mir pred sitnimi strankami in sodelavce  , ki niso tožibabe ...

Mucek, tudi v jami je več ni...tak , da si neoš kaj slučajno naredo,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mucek, tudi v jami je več ni...tak , da si neoš kaj slučajno naredo,,,

mišek..zdej je pa primlo... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej frajer, če si se priključil pozneje, ne pametuj, ne iščem-o krivca, ker je znan (prekrškar). Sprašujemo-o se o poledicah pregona, ki so lahko katastrofalne.

Kdo je pa kriv za pregon? Policaj ali tisti, ki počne neumnosti? Ali starši od tistega, ki počne neumnosti? Morda metulj na Kitajskem, ki zaplahuta s krili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonov je veliko, verjetno obstaja tudi kakšen, ki prepoveduje preveč rizična dejanja oz. takšna, ki bi lahko ogrozila nedolžne...

Nekako bi se mi zdelo pravilno, da bi najprej poskrbeli za varnost vseh ostalih - pa četudi to pomeni, da jim en prekrškar pobegne.

D.

Takole jaz ne bi trgoval. Red, mir i disciplina! :)

Seveda je iluzorno pričakovati, da bi pohopsali vse divjake. Postavlja se le vprašanje, kako jih ustaviti. Ker ustavil ti ne bo, loviti ga ne smeš... Snajper pa je menda nelegalen. Pa še zgražali bi se ljudje...

Jaz bi uvedel snajperja s senzorskim izstrelkom, ki potem policajem javlja lokacijo ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi gasilci in reševalci na nujni vožnji do neke mere ogrožajo ostali promet. Če pa pogledamo bežečega..tisti je za vse sam odgovoren in je vse tudi začel..v trenutku, ko se ustavi se vse prekine in nadaljuje postopek, ki ga je policist začel z ustavljanjem.

Ob tem pomislim na motoriste reševalce. Se eden od njih razkanta in ga gledajo razni motoristi s sočutjem in pravijo "ah, shit, se zgodi tudi najboljšim - no, za plemenit cilj je šlo, on rešuje žuvljenja". Razlika med njim in policistom je minimalna, če mene vprašaš. Oba delata zato, da je družbi, nam, v povprečju, bolje & lepše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pustimo tisto o usposobljenosti ... mogoče so na motorjih res usposobljeni kot se šika... kar pa za avtomobiliste ne bi rekel... preveč se jih je že skantalo , da bi verjel v pravljice...

Tvoj problem je, da verjameš samo sebi in nikomur drugemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!