Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

Ko posije sonček, se marsikomu razjasni.

 

Ne bom limal celotnih dokumentov v nevem kakšnih oblikah. Mislim, da je dovolj dotičen člen zakona ali pravilnika, saj bi s celotnim zakonom ali pravilnikom postala stvar nepregledna, ker sta potrebna čas in volja prebirati cel kup špeha. Res je, da mi je v veliko veselje, ker lahko nekomu pomagam z dejstvom in ne z nakladanjem in "baba čula, baba rekla". V kolikor nekomu to ni dovolj, lahko vpraša strica gugla za celoten zakon ali pravilnik. Je pa še vedno tako, da več glav več ve.

 

Glede pnevmatik je tako, da policijsko vodstvo namerno izbere "najboljše" pnevmatike za svoja vozila. Nihče me ne bo prepričal, da se ne sprehajajo polne kuverte med enimi in istimi ljudmi pri vseh teh transparentnih poslih. V policiji je tako, da je vsa oprema "najboljša" samo pri najnižji ceni, kvaliteta je pa v q... Za našo RS-ko so zimske pnevmatike Dunlop na podstrešju, vendar jih odgovoren za tehnična sredstva na upravi ne pusti namestiti na vozilo. Ker pač pridejo nove pnevmatike iz Kitajske. Kdor trdi, da ni vedel, kakšne pnevmatike so prišle in se namontirale, laže nam vsem. Po uspešnem testiranju pnevmatik je vsem jasno, da se policijsko vodstvo norčuje iz vseh policistov in državljanov s svojimi strokovnimi in transparentnimi posli, kjer se dogovarjajo za polnjenje svojih žepov.

 

Glede kupovanja izpitov in ostalega pripadajočega je pa tako, da so te lumparije napisali v zakon z namenom pobrati čimveč izpitov in kasneje omogočiti pridobitev izpita na več načinov. En način je legalen, drugi je pač podmazovanje sistema, katerega so si zamislili in izvajali z vedenjem vseh odgovornih. Javna tajna in polnjenje žepov ljudi na položajih.

 

V zvezi japonskega moto poligona lahko napišem, da pri nas predstavlja problem navzven štrleči cilinder, zaradi česar so koti nagiba temu primerno manjši. Hec. Poišči na motosvetu ali kje drugje kakšen posnetek, pa boš videl kaj in kako se dela pri nas. Je pa potrebno preizkusiti zadevo, da se lahko komentira. Če ne drugače, je parking na ridah več kot preveč velik za izvajanje vožnje v krogu ali osmico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se bo ena provida skantala zaradi gum so pušnili vso razliko v ceni pri vseh gumah ... 

upam , da bodo potem odgovorni odgovarjali za svoje napačne odločitve ter iz svojega žepa plačali odškodnine za materialno škodo in poškodovane policiste ... ... 

pa dali od svoje plače v državno blagajno vse kazni , ki jih provide zaradi omejitve hitrosti na nalepki ne bodo mogle pokasirat..

Kje pa živiš ???  a je že kdo od odgovornih za kaj odgovarjal ! ! odgovarjamo samo prekrškarji in kurji tatovi že, če je ukraden baker noben Cigo neodgovarja oprosti Rom ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kot pri vsaki stvari, so tudi tukaj različni pogledi, različna razmišljanja in različno poznavanje neke zadeve. Saj je to nekako pravilno in človeško. Pravzaprav je najbolj pravilno vsako stvar komentirati, ker smo različni in vsak gleda iz svojega stališča, s svojimi izkušnjami, s svojim poznavanjem in vedenjem. Pravijo; več glav, več zelja. 

 

V tej temi se gremo preganjanje. Pa da bo to preganjanje, lovljenje, bežanje ali sledenje varno, bo potrebno imeti tehnično varno vozilo s primerno obutvijo. To velja za oba, tako za prvega kot za drugega. Prvi si sam obuva čevlje in sam ve, v kateri trgovini je nabavil čeveljce in kakšni so ti čeveljci. Tistim drugim (lahko, da bo kdaj vrstni red drugačen), pa na žalost kupujejo obutev ljudje v pisarnah na podlagi najnižje cene in najbolj debele kuverte. Sedaj je problem s kitajskimi gumami. Vsi lahko poiščemo teste teh kitajskih gum na internetu, samo naše skorumpirano in nevedno vodstvo ne. Dobro, gume so za en q... To se je potrdilo s testom, kateri je bil pravzaprav odveč, saj so ga že drugi naredili. Zanimivo pri sami izvedbi je pa to, da se je tam znašlo kar nekaj ljudi iz MNZ (ne tista pred novoletna), kateri so želeli prirediti teste oziroma so ves čas želeli vplivati na izvajalce testa, da priredijo rezultate v korist kitajskim gumam. Skoraj so že želeli, da bi test pokazal nadvlado kitajskih gum nad znamkama GoodYear in Dunlop, da sploh ne omenjam Savo. Ti ljudje so na vodstvenih položajih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kdo jim je dal dovoljenje za prodajo gum na EU tržišču

2. kdo jim je priznal hitrostni razred

3. kdo jim je dal nalepke z oceno najmanj C

 

odgovor je ... Bruselj :P

 

p.s.

kitajsko igraćko ali kakšne žarnice za na jelko, umaknejo iz prodaje, ker so nevarne ... te gume niso umaknili iz prodaje

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je preveč al premal napolnil gume, ki jih je razneslo? 

Bučman, al bučman ki je hotel nekaj dokazati?

 

Dejstvo je eno, če znamo citirat zakone, so po zakonu tut kitajske gume dovolj dobre za preganjanje preganjanih :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kdo jim je dal dovoljenje za prodajo gum na EU tržišču

2. kdo jim je priznal hitrostni razred

3. kdo jim je dal nalepke z oceno najmanj C

 

odgovor je ... Bruselj :P

 

p.s.

kitajsko igraćko ali kakšne žarnice za na jelko, umaknejo iz prodaje, ker so nevarne ... te gume niso umaknili iz prodaje

 

to pišem zato, ker se mi tudi tukaj ukvarjamo s tem, kako pridti do spodobnih avtoplaščev na javnem razpisu, pri tem da upoštevaš zakonodajo EU ...

 

jeba :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to pišem zato, ker se mi tudi tukaj ukvarjamo s tem, kako pridti do spodobnih avtoplaščev na javnem razpisu, pri tem da upoštevaš zakonodajo EU ...

 

jeba :glare:

dodatna jeba je, ker najcenejše ni res najcenejše...v praksi se velikokrat dokaže, da najcenejši avtoplašči naredijo najmanj kilometrov. Podobno velja tudi za marsikateri drugi material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi javnimi razpisi so zmeraj težave. Kadar država odpre malho, se vedno najde vse sorte ljudi (itak povezani s politiko), kateri vtikajo noter svoje umazane kremplje. Korupcija je vedno bila in vedno bo. Pa naj se še tako trudijo, da bi jo izkoreninili. Najbolj enostavno je ukiniti javne razpise. Za nakup opreme mora stroka imeti glavno besedo. Verjetno bodo dohtarji in ostali strokovnjaki v bolnici najbolj vedeli, katere postelje, skalpele in ostali pribor nabaviti. Najboljše, seveda. Se pogleda, kaj nudijo ti najboljši proizvajalci in izbrati najboljši optimum. Za take stvari se ne sme varčevati. 

Evo, gume. Klik na internet, pa vidiš, katere so najboljše. Še primerjava med najboljšimi in smo tam. Verjetno bi bila dobra tudi neka sredina. Samo, da ni, kot v tem primeru, guma izpadla iz testiranja že pred testiranjem zaradi nekvalitete. 

 

Da ne bo kdo preveč pameten in rekel, da je pa skoraj vsaka guma dobra. Sem včasih vozil tovornjak in vem iz izkušenj, da se gume znanih znamk boljše obnesejo, kot neke "no name" gume. Vedno, kadar je bila vožnja na jug sosednjega škornja, je ta "no name" guma končala v tisočih koščkih. Pa čeprav so bile dvojne gume in skoraj nove. Gume znane znamke pa so preživele " še pa još" kilometrov in so končale svojo pot v enem kosu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt ... očitno ne bereš mojih postov .. kar se tiče javnih razpisov, si je pa potrebno vsaj enkrat prebrati ZJN-2, pa še kakšno odločbo DKom-a ... tudi jaz bi lahko citiral iz zakona, pa ne bom ... nima smisla.

 

Če kupiš drage gume, te novinarji nabijajo na križ, če kupiš poceni te tudi spluvajo ... a res misliš, če ne bi bilo javnih razpisov, da ne bi bilo korupcije ... hahaha ... šele pol bi je bilo ... tukaj so vsaj eni vzvodi, da pa policija, preiskovalci, sodstvo, protikorupcijska nič ne naredi, je pa spet druga pesem (koliko policistov ima svoje osebno premoženje prijavljeno na protikorupcijski komisiji razen tistih, ki izvajajo postopke javnega naročanja in mora vsako leto izpolniti obrazec o stanju? )

 

hoteli smo Evropo .. imamo jo ... in tukaj so direktive, ki si jih je tudi potrebno prebrati ...

 

v glavnem je tema druga in še vedno pravim, da se ne splača bežati z motorjem pred policijo.

 

Borutt ... ob kavi ti lahko vse razložim kar se tiče javnih razpisov, ampak tokrat si ti na vrsti za kavo plačat :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

v glavnem je tema druga in še vedno pravim, da se ne splača bežati z motorjem pred policijo.

 

 

 

ti bom odgovoru, korupcijsko...se splača bežati če:

1. uideš

2. maš fajn odvetnike in gradnjo legaliziraš, preden ti jo podrejo

3. maš baypass podjetje in premikaš lastništvo ali najameš parkirni prostor

 

u fak, mal sm zašel.......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako eno uprašanje imam. Danes sem kolegu dal ključ od motorja, da mi ga prestavi, ker je pač imel željo probat (moja neumnost, sm mislu da bo bolj pameten glede nato, da ima izpit). Razdalja je bla ene 200-300m in cepec si ni dal gor čelade, ustavla sta ga policista u civilnem avto (vžgala lučke, on je dal motor na tačko in zbežal). Policist je vzel moje podatke (tablico, prometno, osebne podatke), nas povprašal kdo je bil, kar smo tudi povedali, Čez ene 15 minut nas je kolega poklical cel paničen in smo mu rekli naj pač gre na policijo, kar je tudi naredu. Rekel je da je dobil sodnika mene pa zanima kakšne probleme bom imel jaz zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako eno uprašanje imam. Danes sem kolegu dal ključ od motorja, da mi ga prestavi, ker je pač imel željo probat (moja neumnost, sm mislu da bo bolj pameten glede nato, da ima izpit). Razdalja je bla ene 200-300m in cepec si ni dal gor čelade, ustavla sta ga policista u civilnem avto (vžgala lučke, on je dal motor na tačko in zbežal). Policist je vzel moje podatke (tablico, prometno, osebne podatke), nas povprašal kdo je bil, kar smo tudi povedali, Čez ene 15 minut nas je kolega poklical cel paničen in smo mu rekli naj pač gre na policijo, kar je tudi naredu. Rekel je da je dobil sodnika mene pa zanima kakšne probleme bom imel jaz zaradi tega.

po mojem nobenih

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako eno uprašanje imam. Danes sem kolegu dal ključ od motorja, da mi ga prestavi, ker je pač imel željo probat (moja neumnost, sm mislu da bo bolj pameten glede nato, da ima izpit). Razdalja je bla ene 200-300m in cepec si ni dal gor čelade, ustavla sta ga policista u civilnem avto (vžgala lučke, on je dal motor na tačko in zbežal). Policist je vzel moje podatke (tablico, prometno, osebne podatke), nas povprašal kdo je bil, kar smo tudi povedali, Čez ene 15 minut nas je kolega poklical cel paničen in smo mu rekli naj pač gre na policijo, kar je tudi naredu. Rekel je da je dobil sodnika mene pa zanima kakšne probleme bom imel jaz zaradi tega.

 

Preden nalimam kakšen člen, me zanima ali je ta tvoj kolega mladoleten. Kakšen civilen avto je bil ? Barva, znamka, tip, reg. št. ,... Potem bom lahko kaj več napisal. Lahko te malo strašim, da je kazen za tistega, ki posodi drugemu svoje vozilo, visoka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladoleten, se mi zdi, da Škoda karavan, sive barve, policista sta imela delovne sive tute (službene).

Na postaji so mu rekli, da bo dobil sodnika, ko je vprašal kaj bo z mano so mu rekli, da nebo nič.

Moj stari je bil policaj 30 let na prometni, zdej je že 2 leti v penziji zato ni več na tekočem kako je zdej zato sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladoletnim osebam se ne izda plačilni nalog, ampak se zoper njih poda obdolžilni predlog na pristojno sodišče. Če so rekli, da zoper tebe ne bo nobenega ukrepa, jim pač verjemi. Če je tvoj stari dve leti v penziji, bi ga jaz skoraj verjetno moral poznati. Razen, če se ni skrival po pisarnah ali podstrešju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladoletnim osebam se ne izda plačilni nalog, ampak se zoper njih poda obdolžilni predlog na pristojno sodišče. Če so rekli, da zoper tebe ne bo nobenega ukrepa, jim pač verjemi. Če je tvoj stari dve leti v penziji, bi ga jaz skoraj verjetno moral poznati. Razen, če se ni skrival po pisarnah ali podstrešju. 

Če zanemarimo veze in poznanstva, kakšna krivda je na meni kot lastniku vozila, če sem vozilo posodil osebi, ki ima izpit za tak tip vozila in je le ta storila prekršek, ki ga je tudi priznala?

Smatram, da nobena!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt povsem možno da ga poznaš.

Bomo videli kak epilog bo to imelo, vsekakor pa sporočim kaj bo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zanemarimo veze in poznanstva, kakšna krivda je na meni kot lastniku vozila, če sem vozilo posodil osebi, ki ima izpit za tak tip vozila in je le ta storila prekršek, ki ga je tudi priznala?

Smatram, da nobena!!!

 

V zakonodaji v zvezi cestnega prometa je večinoma omenjena odgovornost staršev, zakonitih skrbnikov ali rejnikov za prekrške, katere naredijo otroci ali mladoletniki. Za ostale je odgovornost za posojanje vozila osebi, katera ga ne sme voziti, za vozila s potečeno registracijo in lastnikovo pozabljivost glede vračanja tablic in podobnega, za prekrške, katere je storila neznana oseba, razen, če lastnik dokaže, da jih ni storil. To je na kratko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
 
 

Prigoda.....ko sem naletel na radar in dobil po pošti kazen , sem predlagal tastu naj gre sodnici rečt ,da je on vozu in da ni videl radarja niti omejitve. Tast je slep :( . Možakar pa je res šel....naprej ne povem :D

Popravljeno . Popravil isarajli1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonodaji v zvezi cestnega prometa je večinoma omenjena odgovornost staršev, zakonitih skrbnikov ali rejnikov za prekrške, katere naredijo otroci ali mladoletniki. Za ostale je odgovornost za posojanje vozila osebi, katera ga ne sme voziti, za vozila s potečeno registracijo in lastnikovo pozabljivost glede vračanja tablic in podobnega, za prekrške, katere je storila neznana oseba, razen, če lastnik dokaže, da jih ni storil. To je na kratko. 

No nekaj takega sem tudi mislil. Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provide (vsaj nekatere) so že preobute. Kdo je za akcijo ?

a v kitajke ali v japonke?

 

Bojo ze sami koga sprovociral....

meni se je enkrat ena zalimala takoj ko sem se peljal mimo - in seveda videl da ni civil - direktno iz desnega pasu za rit ...na malo zmanjšanje hitrosti ni reagiral - no je ker je bil tako blizu da nisem več videl tablice v vzvratnem ogledalu ...poblendal z zavoro - nič ... dvignil roko v opomin - nič...

     iz pete v tretjo pa sklopko spustil  na hitro - sem prav videl belo faco .....e to je pa zaleglo ...  in ker se mi pri 130 ni zdelo prav varno umikat desno med konvoj kamionov s 30m razmaka je pač lepo počakal ... lučk pa ni prižigal je bil zgleda preve osramočen...res pa je , da je bilo to nekaj let nazaj ... se mi zdi , da so naredili pošteno selekcijo med temi , ki služijo v providah - so veliko bolj kulturni na cesti ... ker gledam kaj se dogaja na cesti in okoli mene me pač pustijo na miru , ker jim ponavadi ko se peljem mimo po levem pasu lepo na kratko pokimam - v stilu "vem in se ne pustim provocirat " ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!