Skoči na vsebino

Kako in s čim "okoli sveta"


suhi

Priporočene objave

OKEJ FANTJE... zdaj pa resno... malo sem hotel razburkat temo, no malo za šalo, malo za res... in ratalo mi je... Če se menimo bolj energično plane ven hitro nekaj resnic in tukaj ste jih (končno) nekateri navrgli...

:surrender:

Se strinjam, v Afriko res z vsakim strojčkom ni za hodit. ...Ampak to ni pot okrog sveta! DHL tudi ne dostavlja v vse države, oziroma dostavo kombinira z lokalno pošto in cene podskočijo ...rok dobave se poveča.... tudi to drži... Torej furaj dele s sabo ali si jih pošlji ob poti naprej... preveri servisno mrežo...

:surrender:

Priprave... zemljevidi, karte, vize, karnet... še en problem - sicer dokaj enostavno rešljiv, a traja!

UUAAAUUU internete ni povsod mobitel ne vleče... ma ne me jebat... to ni možno ...ne grem...:evilgrin:... Pa da masterkarda kje ne vzamejo fak :boobies:

Pa najbrž sem še kaj pozabil...:rolleyes:

Torej fantje nikomur nič ne zamerim in vsem se opravičujem za malo neokusen odigran izpad a vseeno:

Poglejte koliko je drugih problemov, ki jih je treba rešit, preverit in uskladit, in izbira motorja je končno samo še pika na i! In verjetno tudi časovno najlažje in najhitreje rešljiv problem!:worship: In tu je forum... tu se zbirajo ideje, kaj kako v katero smer... s čim? To pa pustimo za konec... ko bomo zbrali keš in jajca!

In mogoče še na koncu vprašanje ali odgovor Bambiju, vsi vemo za njegovo slabo izkušnjo in hkrati vse čestitke za Mongolijo... Mislim (morda se motim) da bo Rusija kaj kmalu z asfaltom povezana do Pacifika... ameriška zahodna obala pa je že... in govora je "okoli sveta"... ki pa ne poteka nujno čez centralno Afriko in Mongolijo...brezpotja in sipine...

Kaj bi torej falilo xjrjki za tak podvig, ki ji ga sicer ne bom privoščil? Baje spada med zelo zanesljive stroje, nosilnost preko 200 kil, vzmetenje ohlins? Zračno hlajenje? Verižni prenos? 150 kmh potovalna? O okvarah na forumih ni kaj napisanega? A si malo "ugibal" ali si me samo hotel podražit? Če je samo to ti ne zamerim, če bi pa moral na kaj pazit pa na dan z besedo?:rolleyes:

Drugače pa Suhi... LOTI SE, ČE IMAŠ MOŽNOST! KORAJŽNO! Res bi ti privoščil!:notworth

Svet je okrogel!In na krogli je ogromno možnih poti priti naokoli.Ene so asvaltne (in tam XJR-ki nič ne manjka) druge so "neasvaltne" !Mogoče sem jaz narobe razumel bistvo teme: kateri motocikel za okoli sveta.Pod to vprašanje namreč razumem pot kakih 10 tkm nekam in 10 tkm nazaj.V kolikor pa govorimo o dejanski obkrožitvi kugle pa je stvar drugačna le motocikel je lahko isti!Ali cestak samo za asvalt, ali pa kaj mešano.

Na vsak način pa lahko kuglo prevoziš s čimerkoli:moped,motor tudi kolesarje sem srečeval na poti v Mongolijo!Vprašanje je samo koliko si "nor" in koliko časa imaš?!Ko pa pogledaš rezultate ankete v sorodni temi vidiš da se večina naših "popotnikov" vozi do 300 km daleč !In potem eni pišejo kako prodaš vse in se odpraviš na pot!Moder nasvet: prodam hišo,avto...in se odpeljem novim dogodivščinam naproti za kakih 5 let.Žena in otroci pa naj doma bosi in nagi živijo pod mostom!Ko(če) se vrnem pa jim bom povedal kako je bilo fajn na poti in bomo srečno živeli skupaj naprej?Ta bo težka!

Ali pa nekdo ki se z 200ccm mopedom pelje okrog kugle!Brez denarja kot pravi pustolovec!In poje to kar ulovi.In spi kar pod motorjem.In ima ene gate 6 let oblečene.To so pravljice iz TV oddaj stila Mekajver.Zakaj pa potem po poti še nekaj delajo in denar služijo? Mogoče zato ker samo bencin okrog kugle stane kakih 3000 EUR.Pa mogoče da v vseh letih potovanja tudi kdaj lačen postaneš ? Moj prijatelj Hubert( the timelessrider.com )potuje že 6 let okoli sveta!Seveda je prodal grafični atelje v Ameriki , iz rodne Francije pa dobiva penzijo (večkratnik naše)!In tako "brez denarja" potuje po svetu.Toliko o financah.

Mislim , tako kot nekateri pred mano, da se ta tema vse preveč nagiba v debato zakaj in kam bi-ne bi šelin kdo je videl ali slišal nekoga ki pozna nekoga ki je šel.Še najman jih(nas) je takih ki so kje bili.In verjemi , da ko si sam v Gobiju se ti zdi isto kot da si bil 8 krat okoli sveta.Zato, Suhi, idi na pot!Jaz ti želim da bi ti uspelo in boš uresničil svoje sanje!Motor pa bo vzdržal kakršenkoli!

L.P. Bambi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kar je @bambi napisal bi se dalo diskutirat še mesece, pa naj ima vsak svoje mnenje. Kar se pa življenja pod mostom tiče, lačnih otrok doma in veselja ko domov prideš pa razlagaš kak fajn je blo - verjemi, da jemo kontracepcijske tablete kot se le da, tud po 3 na dan, sam da bo mir :D hehe!

Bomo šli brez skrbi, druge tak ni, vedno je pa pač kaka prepreka, a niso nepremagljive, tako da slej ko prej kaj pade.

Še to bi ponovno povedal - nism jz odpru teme, niti slučajno ji nism dal takga naslova, mene je samo zanimalo kako se tenerejka pelje, pa je ata ICE potem tole majčkeno zmedo ustvaru.

Suntracu pa hvala za info, že vlečemo dol :P

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa takole razmišljam....če bi si lahko vzel eno leto ali več časa mi je čisto vseeno kaj bi pod ritjo ropotalo pa magari če bi bila to največja podrtija od motorja kar sem jih kdaj videl.

Saj veste kako gre bolje z kolesom v kurbaarijo kot z Mercedesom na šiht.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam Leteči!

To je glih tako, kot je rekel en kolega:

"Imam p'rjatla z mercedesom, pa sem jih jaz več v fičotu nategnu...!!" :O:D:P:kva2::010

suhi!

Ne zameri ker "streljamo v prazno - ampak hvala za zabavno temo!! :worship: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, mi gre na :SSko berem tale pametovanja o "primernosti" posameznih motorjev za tako pot... pa par kil gor dol, pa 100 kubikov gor dol... a ste sami senilni starci, da pozabljate, da je svet že dolgo GLOBALEN! Mehaniki so povsod; DHL v parih dneh dostavi dele kamorkoli, internet laufa povsod, mobitel tudi ...mislim kje so sploh problemi?:?

Danes je obkrožit svet z bilo čem MALA MALCA... RABIŠ SAMO Jajce, CAJT (dopust) in Mastercard... Sam imam prvo in zadnjo zadevo... če bi imel še drugo torej leto dni dopusta, bi brez posebnih priprav in predelav naložil svojo XJRjko, odštartal proti Sibiriji, preko Aljaske po Kanadi in ZDA , nazaj čez lužo in ob Afriškem ali Evropskem Sredozemlju domov...

Če pa mislite it in zraven prišparat se pa motite... TAKI PROJEKTI niso za tiste ki zaslužite od 500 do 1000 € na mesec!

Če bi kaj na poti crknilo pač do prvega mehanika + telefon + internet ... in deli pridejo... drugače pa Masterkard, pa na letalo in domov...:P

Po tvojih ugotovitvah imam jaz vse tri potrebne adute!Pa ti povem :

V prvem odstavku zmotno misliš da DHL dostavi dele kamorkoli in da internet laufa vsepovsod! Prevoz dveh gum v Sibirijo ali Mongolijo stane okoli 400EUR!!!Dobiti jih pa ne moreš zaradi uvoznih zapletov in blaznih carin ter davkov ,za kar bi porabil kake tri tedne časa!

Drugi odstavek je točen!

Tretji odstavek:za dele sem že odgovoril,interneta skoraj ni,mehaniki pa gledajo tvoje vozilo kot Spaceshutle!Meni na poob

laščenem KTM servisu v Rusiji niso znali niti plastik odmontirat , da bi prišel do mašine.Tudi kako in kje se menja olje ni vedel,prav tako so porabili cca. 3 ure za menjavo dveh gum s tem da sem kolesa sam dol vzel, ker je oni mehanik htel zadaj zavorno čeljust dol jema???! Vse sem šraufal sam, mehanik je samo gledal!!

In zelo rad bi videl kako z mastercardom plačaš avion domov recimo v Iranu???!!Če ti to rata ti jaz povrnem denar!In če prav razumem bi motor kar tam pustil??? Ke drugače rabiš zlato kartico zraven!Preverjeno/samo v kešu/!

Sicer pa te moram potolažiti da z XJR tako ali tako ne bi prišel tako daleč, da bi vse opisano rabil!

Pa brez zamere (semžemarsikajprevozil), Bambi!

Če sem te razumel ni pomembno kateri motor :naughty: samo, da imaš velike kufre za € :whistle:

Jaz pa takole razmišljam....če bi si lahko vzel eno leto ali več časa mi je čisto vseeno kaj bi pod ritjo ropotalo pa magari če bi bila to največja podrtija od motorja kar sem jih kdaj videl.

Saj veste kako gre bolje z kolesom v kurbaarijo kot z Mercedesom na šiht.

Stari, tako se govori :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem te razumel ni pomembno kateri motor :naughty: samo, da imaš velike kufre za € :whistle:

Žal je pač nekaj na tem... Brez tega pač po Balkanu gor in dol... je poceni in lepo...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dve nogi, avtobus, vlak in letalo. ni za verjeti, se tudi pride okoli sveta.

:whistle::evilgrin:

Pravi popotniki ne izbirajo sredstev, dokler imajo na voljo slednje; - Željo in jekleno voljo!

Midva sva srečala kar nekaj maharjev, ki so premagovali kontinente peš, s kolesom, z osli, koreto, z motociklom, vlakom, avtobusom in ne boste verjeli... tudi z letali! A so mi ostali najbolj v spominu tisti najpreprostejši z jekleno voljo!! Bahače s polno malho keša, "fleksibilno plastiko" in sponzorji, pa je prej ko slej pogoltnila sivina.

Nauk:

Bodite to, kar ste, in s čemerkoli že potujete po svetu. - Le tako vas bodo spoštovali!

Nikomur ne moreš dopovedati kaj si, saj ti bodo - če nekaj si - prav to, povedali Ljudje!!

Tako pač je. Bilo. In tudi bo...

Kar se mene tiče, so name naredili največji vtis motoristi z manjšo kubaturo, strgano opremo in neuničljivo voljo.

In SREČNO vsem, ki se odpravljate na pot - četudi ne okoli modrega planeta. :worship:

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi popotniki ne izbirajo sredstev, dokler imajo na voljo slednje; - Željo in jekleno voljo!

Midva sva srečala kar nekaj maharjev, ki so premagovali kontinente peš, s kolesom, z osli, koreto, z motociklom, vlakom, avtobusom in ne boste verjeli... tudi z letali! A so mi ostali najbolj v spominu tisti najpreprostejši z jekleno voljo!! Bahače s polno malho keša, "fleksibilno plastiko" in sponzorji, pa je prej ko slej pogoltnila sivina.

Nauk:

Bodite to, kar ste, in s čemerkoli že potujete po svetu. - Le tako vas bodo spoštovali!

Nikomur ne moreš dopovedati kaj si, saj ti bodo - če nekaj si - prav to, povedali Ljudje!!

Tako pač je. Bilo. In tudi bo...

Kar se mene tiče, so name naredili največji vtis motoristi z manjšo kubaturo, strgano opremo in neuničljivo voljo.

In SREČNO vsem, ki se odpravljate na pot - četudi ne okoli modrega planeta. :worship:

.

Zelo korektno in pravilno napisano-se strinjam s tabo,v vseh točkah. :notworthy:

lp

goldmax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tega nam manjka; da bi tovrstna potovanja postala modna muha tako kot trenutno motorji in kufe v Portorožu. In da bomo na poteh srečevali večinoma mestne bahače z najnovejšo super duper opremo in spremljevalnim džipom tam nekaj km za njimi ... Pa potem bahanja po forumih...

Potovanja z motorjem niso kul in sama romantika - smrdiš ko prase, lačn si, vroče ti je, zebe te, spiš na njivi, vsako jutro tlačiš šotor in spalke v tisti kurac od prostora v kufru, vsake toliko se zastrupiš s poceni street fudom, občasno se skupaj s ščurki stuširaš v Hotelu, ki si ga po enournem barantanju iz 15 zbil na 10 eur, s sotrpini se tudi skregaš ...

Zame je tisti Log Way Down/Up/Round bolj en logistično/filmski podvig. Na tak način grem lahko na pot kadarkoli (resno). Magari v soboto ob 3h zjutraj z gromozanskim mačkom...

ok. ok. sm že tih. grem nazaj delat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tega nam manjka; da bi tovrstna potovanja postala modna muha tako kot trenutno motorji in kufe v Portorožu. In da bomo na poteh srečevali večinoma mestne bahače z najnovejšo super duper opremo in spremljevalnim džipom tam nekaj km za njimi ... Pa potem bahanja po forumih...

Potovanja z motorjem niso kul in sama romantika - smrdiš ko prase, lačn si, vroče ti je, zebe te, spiš na njivi, vsako jutro tlačiš šotor in spalke v tisti kurac od prostora v kufru, vsake toliko se zastrupiš s poceni street fudom, občasno se skupaj s ščurki stuširaš v Hotelu, ki si ga po enournem barantanju iz 15 zbil na 10 eur, s sotrpini se tudi skregaš ...

Zame je tisti Log Way Down/Up/Round bolj en logistično/filmski podvig. Na tak način grem lahko na pot kadarkoli (resno). Magari v soboto ob 3h zjutraj z gromozanskim mačkom...

ok. ok. sm že tih. grem nazaj delat :)

Se strinjam 1000 % !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tega nam manjka; da bi tovrstna potovanja postala modna muha ...

... - smrdiš ko prase, lačn si, vroče ti je, zebe te, spiš na njivi, vsako jutro tlačiš šotor in spalke v tisti kurac od prostora v kufru, vsake toliko se zastrupiš s poceni street fudom, občasno se skupaj s ščurki stuširaš v Hotelu, ki si ga po enournem barantanju iz 15 zbil na 10 eur, s sotrpini se tudi skregaš ...

Luštna tale tema...

vrho1679! Tukaj si zadel desetko!

Točno tako je in nič drugače! Je pa fajn, da se takole malo pogučimo. Ni tolk dolgčas v času, ko se asfalt ohlaja in izgublja oprijem...

Pa še moj povzetek, kar se nasploh tiče motorizma;

Osebno spoštujem vse; motoriste, bajkerje, kofe racerje, šminkerje in pozerje, tišače in potepuške garače kakršni že (smo) če smo itd...

Vsak ima svoj prav. Eni so pristni, drugi malo manj, morda pa tudi ne, a to je njihova osebna odločitev, samo da si zavestno ne pljuvamo v ksiht.

Vsak ima motor zato, za kar ga pač ima, in ga uporablja v svoj namen. Kaj pa bi bilo, če bi bili popolnoma enaki?

Meni je npr. zanimivo, če sem nekje bil, ali si pridobil določeno izkušnjo. Na isto pot pa je odšel nekdo drug in ima iz istih krajev, popolnoma drugačne vtise, slike in izkušnje... To mi je neznansko všeč! Nov pogled in nova dimenzija, za popolnoma enak izziv...

Faj tole, a ne?!! (Pa je popolnoma vseeno "s kom in s čim", kot je vprašal suhi, se potuje sem in tja.)

V Avstraliji npr, kjer so ljudje nasplošno popotno nastrojeni, med popotniki velja ena silno uporabna gesta:

"Upoštevaj vse popotne informacije od drugih - in svoje izkušnje posreduj ostalim" - nekako tako. Kajti, le tako bo tvoja pot, kot pot ostalih - varna!

Uporabno, kajne!

.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo obujam temo..

Sklepam..na dolgi poti se marsi kaj zgodi, lahko te tudi okradejo..zato razmišljam, da bi si kupil nekaj starega, nekaj za kar mi ne bi bilo žal, pa tudi če ostane nekje sredi ničesar in se jaz nazaj vrnem peš. Moje mnenje je, da bi bilo pametno kupiti star motocikel, ga malo porihtat in gas na pot.

Oprema, ki bi jo vzel s seboj naj ne presegla 6000-6500eu.

Kaj sem zasledil:

Tenere 660 4500eu

Xchalenge 4000eu

DR 650 1500eu

Prav nekaj ala Suzuki je imo odlična izbira, problem je v tem, da v šravfanju nisem lih najboljši.

LP!

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super tenere (750 jasno), africa twin mogoče? a DR se sploh da registrirat?

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tenerejko 660 dobiš na avto netu za 1250€ v KMC, prav ornk sposobna je preživet potovanje okrog sveta, neč frke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super tenere (750 jasno), africa twin mogoče? a DR se sploh da registrirat?

Super Tenere ( 750 jasno ) ? Zakaj jasno?

Africa Twin mogoče? Zakaj mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker je tanova 1200 tud super tenere ;)

mogoče zato ker niti ne ve za kaj bi se odloču, dodajam v izbor ...

še kej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsakega od teh motorjev bo za RTW še treba navesiti kar nekaj dodatne opreme (1k - 2k eur, od oka)

Jaz bi se odločil za X-challeng-a. Zanesljiv rotaxov motor, kuri minimalno, lahek kot peresce :D, potrebno zamenjati zadnji sub-frame, povečati tank za gorivo, pa nadgraditi vzmetenje, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC: zakaj bi vse to delal, če lahko vzameš Yamaho 660 Tenere staro za cca 1250€ pa gor namečeš Alposove kufre pa si za cca 2000€ genau pripravljen za pot okoli sveta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No lih tu vidim dilemo.

Torej so motocikli za 2000eu, ki pa so stari in hitro se kaj pokvari. Seveda narediš servis pred potovanjem ampak nikoli ne veš, kaj te čaka. Prideš pa v štartu zelo poceni skozi cca. 3000-3500eu.

Xchallenge je pa druga opcija. Dodal bi mu 16 literski tank 550eu, nov sedež za 400eu in pa kovčke za ene 700-1000eu, pa še par malenkosti. S tako opcijo prideš lih nekje na 6000-6500eu. Motor je zanesljiv, lahek, je pa enkrat dražji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj hitro se pokvari? Na tastari Tenerejki? Haha, dobra finta, res. Dej ga no srat no, stare Tenerejke, Afrike itd. so praktično nepokvarljive. Poleg tega pa imajo eno bistveno prednost pred novejšimi mašinami: VSAK, KI ZNA POšRAUFAT FIČOTA, TI GA ZNA POPRAVIT. Nobene fensi zlitine, samo jeklo in plastika. Četudi ti okvir poči, skočiš do najbližjega varilca, pa ti nazaj zašvasa, kar je potrebno. Fergazerji požrejo vsako svinjarijo, ki no notr zliješ, tudi benz Uber slabe kvalitete, ob katerem ti motor z elektronskim vbrizgom sploh niti startal nebi... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC: zakaj bi vse to delal, če lahko vzameš Yamaho 660 Tenere staro za cca 1250€ pa gor namečeš Alposove kufre pa si za cca 2000€ genau pripravljen za pot okoli sveta?

Problem yamahe je to, da ima zelo nizek dovod zraka, kar povzroča probleme pri prečkanju višjih vodotokov. Veliko prej popije vodo. Kuri kar malo več kot X.

Pri X-challenge moraš nujno zamenjati še zadnji okvir, namesto alu vstaviti jeklenega. Pa bolje vzeti soft prtljago, vsaj kar se kilaže tiče.

X se veliko bolje izkaže pri premagovanju daljših razdalj. Mirnejši tek od DR-ja.

Seveda to niso moje lastne izkušnje. Skupek idej, ki sem jih dobil ob prebiranju in tuhtanju kaj kupiti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!