Skoči na vsebino

Nakup Yamahe WR125 R


matolife10

Priporočene objave

evo zdej sm star 16 let in grem delat izpit za 125ccm :D dnar mam tut prpraulen tako da motor dobim čes 3 tedne... serviserju sm kr naroču (poznam)auspuh Leo vince (250€)

zdej me pa nek zanima... kdor ima ta motor bi ga uprasou prvo kot prvo ce je zadovoln z njim?

eno uprasanje kar me pa muči že kar lep cajt je to, (nwm a je sploh to mozno zracunat) če kupš 4t motor 11KW, kolk KW bi biu 2T da bi istu potegnu k 11KW 4T (brez blokad seveda)??

ker nimam več občutka... ker tako ljudje pluvajo po 4T motorjih da te kap...

zdej mam motor DT50 zto.. to sprasujem in se nikoli v lajfu nism pelou 125ccm motorja (to sm sam sklenu da nebom prej pelou 125ccm, da bom biu potem presenecem ko ga dobim)

a ta WRka bolj potegne na začetku kot ta DTjka? (brez blokad)???

2T motorje pa nekupujem ker kurijo PREVEČ (benz si sam plačujem). ko daš blokade dol pr 2T se hitr kvarjo sploh pa ce ga dobr ne mirkaš

upam da ni preveč tem o WRki ker sm sam ene 2 zasledu...

Lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zdej sm star 16 let in grem delat izpit za 125ccm :D dnar mam tut prpraulen tako da motor dobim čes 3 tedne... serviserju sm kr naroču (poznam)auspuh Leo vince (250€)

zdej me pa nek zanima... kdor ima ta motor bi ga uprasou prvo kot prvo ce je zadovoln z njim?

eno uprasanje kar me pa muči že kar lep cajt je to, (nwm a je sploh to mozno zracunat) če kupš 4t motor 11KW, kolk KW bi biu 2T da bi istu potegnu k 11KW 4T (brez blokad seveda)??

ker nimam več občutka... ker tako ljudje pluvajo po 4T motorjih da te kap...

zdej mam motor DT50 zto.. to sprasujem in se nikoli v lajfu nism pelou 125ccm motorja (to sm sam sklenu da nebom prej pelou 125ccm, da bom biu potem presenecem ko ga dobim)

a ta WRka bolj potegne na začetku kot ta DTjka? (brez blokad)???

2T motorje pa nekupujem ker kurijo PREVEČ (benz si sam plačujem). ko daš blokade dol pr 2T se hitr kvarjo sploh pa ce ga dobr ne mirkaš

upam da ni preveč tem o WRki ker sm sam ene 2 zasledu...

Lp

Ti kar kupi 4-taktnega ti nebo žal;manjša poraba,cenejše vzdrževanji in dosti lažje ga boš prodal, ko boš kupil kaj močnejšega. 2-taktnim se je čas že zdavnaj IZTEKEL LP.

Ps:teh par let boš že zdržal in dobil veliko bogatih izkušenj neglede na par killlometrov manjšo ali večjo končno hitrost!!!Pa nepozabi za izpit zgubit z zbranimi pikami je dovolj vsak 125 ccm motor !!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno uprasanje kar me pa muči že kar lep cajt je to, (nwm a je sploh to mozno zracunat) če kupš 4t motor 11KW, kolk KW bi biu 2T da bi istu potegnu k 11KW 4T (brez blokad seveda)

tega zdaj ne razumem...

hočeš vedeti koliko moči bi 2 takten motor moral imeti da bi bil močan za 11kw? hmm... dobro vprašanjetrance_19_hmm.giftrance_29_photo.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega zdaj ne razumem...

hočeš vedeti koliko moči bi 2 takten motor moral imeti da bi bil močan za 11kw? hmm... dobro vprašanjetrance_19_hmm.giftrance_29_photo.gif

ja primer 11KW 4taktni motor istu potegne k 8KW 2taktni motor (PRIMER) drgač nimam pojma glede razlike xD

sploh nevem a je velka razlika al je mala. sam sledeč po tem kar use sem brau naj bi bla zlo velka razlika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Bremzer ja :D js mam pr 50ccm DTjki ze take iskusnje kr nardim povprečno na dan (če nepada dž :S) 50... če se gremo pa kam furat z frendi pa itak takoj čez 100km pride :)

sam js sm se prvo leto k sm naredu izpit prou bau pelat po cesti.. xD od kar me je pa en polcaj ustavu je pa istu kt da bi u men blokade odpru. hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja primer 11KW 4taktni motor istu potegne k 8KW 2taktni motor (PRIMER) drgač nimam pojma glede razlike xD

sploh nevem a je velka razlika al je mala. sam sledeč po tem kar use sem brau naj bi bla zlo velka razlika...

Sošolc iz Domžal ma tole wr-ko. Ko sva nove motorje kupvala lani, je on uzeu to, js pa 2taktno aprilio sx. Pri obeh zablokiranih mašinah (seprau 11kw) je mela aprilia že prednost v pospeških in končni. Zdj k mam pa js odprt se pa itk ne furava skupi k pol skos sam čakam pa s 1/3 gasa furam za njemu hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sošolc iz Domžal ma tole wr-ko. Ko sva nove motorje kupvala lani, je on uzeu to, js pa 2taktno aprilio sx. Pri obeh zablokiranih mašinah (seprau 11kw) je mela aprilia že prednost v pospeških in končni. Zdj k mam pa js odprt se pa itk ne furava skupi k pol skos sam čakam pa s 1/3 gasa furam za njemu hehe :D

vrjamem... js itak tud sam yamahe kupujem ker je kvaliteta najbolša, pa še HOT je :D. vem sam če pa gledaš kok benza ti je pokurl da gre sam 10kmh več se pomoje pa nesplača :P teb aprilia brez blokad kuri zdej matr sigurnu ene 7-8L/100km med tem ko ti 4 takt (WRka) samo 3,5-4L/100Km, Polovico manj, razlika v hitrosti pa glih ni velka, itak 2 takt k se odpre se z 4 takt ni za primirjat... sam se pa zavedaj da bodo stroški kr velki :) čene zdej pa čez 1 let... sam ko se ti 1 stvar pokvar se ponavadi še druge stvari hitr za tem pokvarjo, vem kko je blo pr mojmu frendu.. sam ajde njemu je to fotr plaču, problem je če morš pa sam, zto pa sprasujem kok KW bi biu 2 takt da bi istu potegnu k 4 takt 11KW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjamem... js itak tud sam yamahe kupujem ker je kvaliteta najbolša, pa še HOT je :D. vem sam če pa gledaš kok benza ti je pokurl da gre sam 10kmh več se pomoje pa nesplača :P teb aprilia brez blokad kuri zdej matr sigurnu ene 7-8L/100km med tem ko ti 4 takt (WRka) samo 3,5-4L/100Km, Polovico manj, razlika v hitrosti pa glih ni velka, itak 2 takt k se odpre se z 4 takt ni za primirjat... sam se pa zavedaj da bodo stroški kr velki :) čene zdej pa čez 1 let... sam ko se ti 1 stvar pokvar se ponavadi še druge stvari hitr za tem pokvarjo, vem kko je blo pr mojmu frendu.. sam ajde njemu je to fotr plaču, problem je če morš pa sam, zto pa sprasujem kok KW bi biu 2 takt da bi istu potegnu k 4 takt 11KW.

No če imaš ti 2t motor v originalnem pa 4t v originalnem stanju imata torej oba 11kw in ni razlik, potem imata oba motorja nekje max. hitrost od 100km/h do 120km/h, če pa ti odblokiraš 2t motor pa je pol druga zadeva, glede porabe je pa če ti motor leti mora tud nekaj spit, lahko ti dam primerjavo med aprilio rs 125 in yamaho yzf r125 ker imam samo od tu izkušnje od 2t vs. 4t , no sem se peljal od kolega z yamaho in morem povedat da sem razočaran nad to jajco ker nikam ne gre, če samo primerjam kako je skup narejena aprilia proti yamahi ima aprilia 1x debelejše sprednje vilice in 2x močnejši štel, in vozne lastnosti so tudi dosti boljše, glede pokvarljivosti pa je res da se 2t pokvarijo bistveno več krat ampak 2t mašino si lahko vsak doma popravlja in je vse bolj na easy, če pa se ti 4t pokvari pa mislim da lahko samo na servis pelješ in mastne denarce plačaš ( tiste kaj si za bencin prišparu ), ampak vseeno kaj boš kupu boš sigurno zadovoljen :OK: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če imaš ti 2t motor v originalnem pa 4t v originalnem stanju imata torej oba 11kw in ni razlik, potem imata oba motorja nekje max. hitrost od 100km/h do 120km/h, če pa ti odblokiraš 2t motor pa je pol druga zadeva, glede porabe je pa če ti motor leti mora tud nekaj spit, lahko ti dam primerjavo med aprilio rs 125 in yamaho yzf r125 ker imam samo od tu izkušnje od 2t vs. 4t , no sem se peljal od kolega z yamaho in morem povedat da sem razočaran nad to jajco ker nikam ne gre, če samo primerjam kako je skup narejena aprilia proti yamahi ima aprilia 1x debelejše sprednje vilice in 2x močnejši štel, in vozne lastnosti so tudi dosti boljše, glede pokvarljivosti pa je res da se 2t pokvarijo bistveno več krat ampak 2t mašino si lahko vsak doma popravlja in je vse bolj na easy, če pa se ti 4t pokvari pa mislim da lahko samo na servis pelješ in mastne denarce plačaš ( tiste kaj si za bencin prišparu ), ampak vseeno kaj boš kupu boš sigurno zadovoljen :OK: .)

mislm če se ti 2 takt pokvari da je tut priporocljivo dat na popravilo ker drgač si ob garancijo :P tk da v obeh primerih na servis... (usej priporočljivo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok sm js na netu vidu je ta Yamaha 4t in to je dost bolš,tisti k pravte da je 2t bolš nimate prov,4t je bolš,tist adrenalin ko ga mate ga bote že sprostill ko bote mel izpit za neomejeno.

Vem da ste vsi divji,ampak mal počakite,pa bo.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok sm js na netu vidu je ta Yamaha 4t in to je dost bolš,tisti k pravte da je 2t bolš nimate prov,4t je bolš,tist adrenalin ko ga mate ga bote že sprostill ko bote mel izpit za neomejeno.

Vem da ste vsi divji,ampak mal počakite,pa bo.

lih v mladih letih se je treba zgont js mam husqvarno sms 2t odprto pa športn auspuh pa mi gre že to včasih premau tko da svaka čast unmu k mu rata se počaz z motorjom vozt..

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js sm se z viragotom odloču potovat pa sm se prov lepo mel ko sm šov na Češko pa v Bosno pa skos k sm šov 120 max. ampak ok dost je.

Pa še drugod sm se pelu.Ker sm zlo rad potoval.

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja js sm se z viragotom odloču potovat pa sm se prov lepo mel ko sm šov na Češko pa v Bosno pa skos k sm šov 120 max. ampak ok dost je.

Pa še drugod sm se pelu.Ker sm zlo rad potoval.

ja to je čis od človeka odvisno men pa trenutno diši bol adrenalin..za potvat bo pa še cajt ampak bo pa sigurno pol k te mine neki ga raztišavat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum počasi, počasi ampak obenem vztrajno drsi po kvaliteti navzdol. Se sprašujem kje so administratorji, da bi vzdrževali red in čistočo tako med temami kot med uporabniki ;)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum počasi, počasi ampak obenem vztrajno drsi po kvaliteti navzdol. Se sprašujem kje so administratorji, da bi vzdrževali red in čistočo tako med temami kot med uporabniki ;)

nwm upam da js nism kej narobe napisu... sam nikjer nism najdu odgovor kar sprasujem v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja evo pa priznam da je to res,za potovat je pa še cajt,ko boš mel ene 30 let al pa več,je še cajt.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nwm upam da js nism kej narobe napisu... sam nikjer nism najdu odgovor kar sprasujem v tej temi.

zato ker se nobenemu ne da odgovarjat na že miljonkrat napisano vprašanje. Tem o wr-ki že obstajajo tko da se komot tm vpraša kar kol o tem motorju. Ker sedaj že čisto vsak ki se prijavi odpira novo temo katerih pa nesposobni moderatori ne znajo počistit oz zbrisat. To pa zato ker noben med njimi ni prisoten pri 125ccm Tisto o KW je pa čisto nesmisenlo vprašanje!

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker se nobenemu ne da odgovarjat na že miljonkrat napisan odgovor. Tisto o KW je pa čisto nesmisenlo vprašanje!

točno tkoo ponavad je pa u praksi tkole da je 2T za polovico močnejši kot 4T recimo ktm sx250 2T je isto k sx450 4T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sm pod išči napisu sem najdel okrog 3 teme o wrki če napišem pa kakšno drugo znamko motorja se ti jih pa več kot 2 strani odpre... dobr ne mislm se pregovarjat, žou mi je da sm sploh sm pršu, kr zbrište temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjamem... js itak tud sam yamahe kupujem ker je kvaliteta najbolša, pa še HOT je :D. vem sam če pa gledaš kok benza ti je pokurl da gre sam 10kmh več se pomoje pa nesplača :P teb aprilia brez blokad kuri zdej matr sigurnu ene 7-8L/100km med tem ko ti 4 takt (WRka) samo 3,5-4L/100Km, Polovico manj, razlika v hitrosti pa glih ni velka, itak 2 takt k se odpre se z 4 takt ni za primirjat... sam se pa zavedaj da bodo stroški kr velki :) čene zdej pa čez 1 let... sam ko se ti 1 stvar pokvar se ponavadi še druge stvari hitr za tem pokvarjo, vem kko je blo pr mojmu frendu.. sam ajde njemu je to fotr plaču, problem je če morš pa sam, zto pa sprasujem kok KW bi biu 2 takt da bi istu potegnu k 4 takt 11KW.

Kere ti pokaš :D prvo motor mam tko nastavljen, da pokur maximalno 6,5 litrov, več nism še zasledu. Gre 155 medtem ko yamaha negre več ko 118 (sošolčeva) je že mal več k 10 razlike. S tem da js do 120 rabm ene 9 sekund, yamaha pa pou minute. Stroški so večji. Motor ma prevoženih 15000 in bo treba menjat bat in glavne ležaje. cca 120€ denarja. Ne mi pa govort kako in kaj :D ker sem u tem že mal dl časa, in sm meu tut 4t motor prej, beri tomos sm 125 s power kit-om. Tko da vem približn kako in kaj ;) kolk se pa kvar je pa odvisn od načina vožnje (kkšno bremzanje z 2t mašino je odlično ane) pa uporabe olja, segrevanja. Če se tega strogo držiš, neboš verjeu kolk drži to. Tvoj frend pa očitno nima pojma :D al je pa kupu kšna zgonena rabljena jajca x)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha. nisi se mogu odločit v kero od tistih dveh bi pisal pa si se odločo da odpreš kr novi fredheadbang.gif

matolife10 ne bit užaljen, sam če bi si prebral obe že odprti temi pol nebi takih bedarij spraševal. sploh nevem kaj bi rad, pejd v trgovino pa kupi wrko če ti je všeč. falil neboš ne z enim ne z drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kere ti pokaš :D prvo motor mam tko nastavljen, da pokur maximalno 6,5 litrov, več nism še zasledu. Gre 155 medtem ko yamaha negre več ko 118 (sošolčeva) je že mal več k 10 razlike. S tem da js do 120 rabm ene 9 sekund, yamaha pa pou minute. Stroški so večji. Motor ma prevoženih 15000 in bo treba menjat bat in glavne ležaje. cca 120€ denarja. Ne mi pa govort kako in kaj :D ker sem u tem že mal dl časa, in sm meu tut 4t motor prej, beri tomos sm 125 s power kit-om. Tko da vem približn kako in kaj ;) kolk se pa kvar je pa odvisn od načina vožnje (kkšno bremzanje z 2t mašino je odlično ane) pa uporabe olja, segrevanja. Če se tega strogo držiš, neboš verjeu kolk drži to. Tvoj frend pa očitno nima pojma :D al je pa kupu kšna zgonena rabljena jajca x)

mah men hitrost niti približno ni važna važn da gre motor 100km/h pa je že dost :P

mene bl pospeški zanimajo... kr se nočm ubit xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta forum počasi, počasi ampak obenem vztrajno drsi po kvaliteti navzdol. Se sprašujem kje so administratorji, da bi vzdrževali red in čistočo tako med temami kot med uporabniki ;)

Pa ti bi mogu bit politik... ne morm verjet kake mate eni, zrd takih k si ti kvaliteta pada ja, sicr pa obrazlož kaj je zate na forumu kvaliteta?? Debata teče, vsi zadovoljni, čeprov ne gre ravno po temi ampak kdo se sekira? Zgleda noben razn tebe... katastrofa res x)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah men hitrost niti približno ni važna važn da gre motor 100km/h pa je že dost :P

mene bl pospeški zanimajo... kr se nočm ubit xD

Sej pospeški pa hitrost so medsebojno pogojeni. Če motor nebo nikamor pospešvou, tut neke brzine nebo dosegu :D logično ne :D. Tko da yamaha nima pospeškov x)

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dejte no da bi se vozil z 4t :wallbash:

pa sploh neveste kaj zamujate z vožnjo 2t..pa stvar zategneš pa se nekam premakneš ne pa z kako yzf k daš gas pa ti en kurac cukne...bolje da ne govorimo o kakem 4t supermoto...pa to 100kmh skor ne nabere..zej če pogledate od kvaska sx-a..to je mašina! štel, vilce visualno dodelan motor...pa daš gas pa takoj na zadnega potegne če gledamo med supermoto..

eh bv pisat tak ali tako bo vsak kupil kaj bo hotel samo povem pač da bi raje mel rs50 kot pa kak 125cc 4t bog nedaj superomoto...UŽAS :zzz:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!