Skoči na vsebino

Ogled filma The Two Towers (2.del LotR)


suzuki

Priporočene objave

Teli scenaristi so si drugi del kr mal po svoje priredili in pri tem falili v najbolj ključnih zadevah. Pa osebe, ki se v drugi knjigi sploh ne pojavljajo imajo v filmu kar dokaj veliko vlogo.

Kaj pa vem. Mal mešani občutki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

IMHO: fajn, ampak precej daleč od cilja. Ne zato, ker bi bilo slabo, sploh ne, ampak ker je mimo (Knjige). Če je LotR1+ pokazal še prvo poglavje iz druge knjige, LotR2 sploh ni prišel niti do konca druge - kar seveda ni nić hudega. Hujše je to, da je P.J. ne samo spremenil ampak celo "iznašel" nekaj zadev. Upam, da v LotR3 ne bodo pozabili na "dolg" iz drugega dela: pohod na Cirith Ungol (kip kralja na križišču, stopnice, jasno tunel in Shelob, Frodova "smrt", novega nosilca prstana, pogovor Gorbaga in Shagrata, pa na Sarumana in Grimo, ki sta ostala sama v Isengardu oz Orthancu, kjer jih čuvajo Enti itd.

Najbolj v oči bijoči "kiksi":

- Eomer izgnan iz Rohana (ja pa ja, Eomer je bil zaprt in izpuščen TAKOJ potem, ko je Gandalf najprej razkrinkal in nato še spodil Wormtongueja in odčaral uročenega kralja Theodena;

- Pipin z zvijačo prepriča Ente na borbo, za katero sami menijo, da ni njihova (ja pa ja, Enti so dovolj pametni, da iz nastale situacije SAMI (na Entmootu) zaključijo, da je čas, da se tudi oni borijo - razumejo, da gre tako za njihovo preživetje kot za ves Middle Earth;

- ko je bitka v Helms Deepu že skoraj izgubljena, pripelje Gandalf pomoč - Eomerja z veliko vojsko (ja pa ja, Eomer je bil ves čas tam, Gandalf je pripeljal Erkenbranda (ki je Lord of Westfold, zahodnega dela Rohana), ki je medtem ganjal neko manjšo vojsko orkov in ni vedel za veliko bitko);

- Eomer z vojsko porazi orke (ja pa ja, z Gandalfom ne pride samo Erkenbrand z vojsko ampak tudi nekaj Entov z ogromno množico Huornov, ki zasedejo izhod iz Helms Deepa, kamor v smrtnem strahu pred Gandalfom in Erkenbrandovo vojsko začnejo bežati orki, da bi se skrili v "gozdu", kar je seveda njihova smrt - noben ne pride več ven);

- "četa" Lothlorienskih elfov pod vodstvom Haldirja pride pomagat branilcem Hems Deepa kao v neki novi zvezi/zavezi elfov in ljudi (ja pa ja, tam ni bilo nobenega elfa (razen Legolasa));

- nič ne povejo o zavezi Gimlija in Legolasa, da bosta, če preživita šla na ogled Fangorna in Caves of Aglarond (hja, meni se zdi to eden od viškov njunega prijateljstva)

- Gimli hoče na konja in napast orke - in potem to tudi naredi in prec pade s konja dol (ja pa ja, Gimli NIKOLI ni hotel na konja!!!)

- Aragorn skoraj umre, ko jih napadejo orci na wargih (?!?!?!?!?! ŠTO???)

- itd: Faramir izpade skoraj podlež, oliphaunti so preveliki, gondorska vojska je v Osgiliathu, nič Minas Morgula, kralj Theoden je en smotan pesimist ?!?!?!, Enti niso najbolj "tapravi" - Huornov pa sploh ni, ne izvemo niti, kako so Enti (in posledično Huorni) nastali, preveč solzave patetike (npr Haldirjeva smrt, pa kako Eowyn gleda Aragorna... hja, saj ne rečem, če bi mene kakšna tako gledala :wink: 8) aja pa kaj vse Arwen dela z Aragornom :oops: i tata bi sine, i tata...)

Nasploh izgleda film malce "luknjičavo", kot da so ful izrezali ven, zato prav vpije po podaljšani verziji (hja, ali pa sem samo razvajen od LotR1+)...

Ampak da ne bo izgledalo da samo kritiziram, povem še enkrat: to zgoraj sem omenil samo zato ker je mimo (Knjige). Ostalo:

- izjemno lepo je prikazana (čisto na začetku) borba Gandalfa z Balrogom, boj pod zemljo in potem še nad njo, na Zirak-Zigilu, trdnjavi na vrhu... kako jo v borbi uničita in nato umreta - najprej Gandalf ubije Balroga in nato umre tudi sam (a je poklican nazaj, da dokonča, kar je začel) - res prava poslastica;

- Legolas in Gimli imata precej večje vloge kot v LotR1 (ZELO pohvalno), predvsem Gimli je spet zaslužen za najbolj smešne scene (npr ko VSI stojijo na obzidju in gledajo tisoče orkov, ki prihajajo, Gimli pa sprašuje kaj se dogaja, ker (edini) ne vidi čez rob obzidja);

- Gollum/Smeagol je narejen prav carsko, njegovi dialogi med (dobrim) Smeagolom in (hudobnim) Gollumom so IZJEMNI, noro, noro...

- všeč mi je bilo tudi prepletanje zgodb, saj je v drugem delu prva knjiga namenjena samo Rohanu in druga samo Frodu in Samu (in Smeagolu);

- ful dobra bitka, mečevanje, lokostrelci, lojtre na obzidje... ZELO zares, pa vseeno ne izgleda preveč krvavo;

- odlične leteče pošasti Nazgulov, izgledajo (in se gibljejo!) noro dobro;

- (spet) izjemno naravno okolje/snemalne lokacije (ah, Nova Zelandija, kdaj te bom videl v živo...)

Zaključek: prav fajn, samo ne razumem, zakaj si je P.J. izmislil toliko samosvojih stvari, ki ne samo da niso v Knjigi ampak niso niti logične niti ne zastopim, kaj naj bi tam pravzaprav delale. Bom moral it še enkrat pogledat :wink: :lol: . Moja ocena bi bila 4-, če je LotR1+ za 5 (plusa ni samo zato, ker bi bilo lahko še več dogajanja (Tom Bombadil, barrow-wight) in posledično še daljši film :shock: :oops: ). Upam (in pričakujem!), da bo Lotr2+ prilezel do ocene 4+...

Predpremiere smo se udeležili: Einherjer in Tina, Rude in Kat, Mačica in Diablo666, Teya in moja malenkost. Hvala, z vami sem se imel še lepše :oops: :wink: :lol: . Škoda le, ker se nam je tako mudilo domov - jest bi kar še :oops: ...

Tako: še tale vanilijev čajček z mlekom ruknem, potem pa v Mižale!

Namarie!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, kakšni picajzli :lol: Moja sostanovalca sta se tudi prigrebla do kart in tudi njuni vtisi so podobni temu, kar opisujete: tip, ki ima knjigo v malem prstu, ni bil preveč navdušen nad filmsko verzijo, punca, ki pa knjige ni brala, je pa kar skakala od navdušenja in menda gredo(mo) naslednji teden (spet) gledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek: prav fajn, samo ne razumem, zakaj si je P.J. izmislil toliko samosvojih stvari, ki ne samo da niso v Knjigi ampak niso niti logične niti ne zastopim, kaj naj bi tam pravzaprav delale. Bom moral it še enkrat pogledat :wink: :lol: . Moja ocena bi bila 4-, če je LotR1+ za 5 (plusa ni samo zato, ker bi bilo lahko še več dogajanja (Tom Bombadil, barrow-wight) in posledično še daljši film :shock: :oops: ). Upam (in pričakujem!), da bo Lotr2+ prilezel do ocene 4+...

Po mojem je bil projekt preveč obsežen - snemanje gradiva za tri filme hkrati... So malce pobrkali kake stvari, potem pa so naredili prvi film čimbolj po knjigi, drugi in tretji pa vse manj, ker morda zmanjkuje gradiva... Saj veš - naenkrat so snemali zgolj zato, da je imel hollywood manjše stroške....

Tko da - bogve, kakšen bo tretji del... Mogoče čist' mim'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za rajcanje. 15 min pred filmom so mi bile ponujene 3 djabe karte za not. Valda v tem cajtu nobenga nisem dobil!

Suzuki: kapuco dol pred cudovitim opisom + in - filma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, kakšni picajzli :lol: Moja sostanovalca sta se tudi prigrebla do kart in tudi njuni vtisi so podobni temu, kar opisujete: tip, ki ima knjigo v malem prstu, ni bil preveč navdušen nad filmsko verzijo, punca, ki pa knjige ni brala, je pa kar skakala od navdušenja in menda gredo(mo) naslednji teden (spet) gledat.

Hehehe, je taku...

Film sam je zelo gledljiv - tisto, kar mene moti je to, da imam obcutek, da se je P.J. malce ustrašil odzivov na LotR1, ki je zares bistveno bolj namenjen poznavalcem, ljubiteljem kot pa navadni, "neuki" publiki - v naši družbi ljubiteljev Middle Eartha smo temu rekli "film, ki so ga ljubitelji naredili za ljubitelje" - in smo prav to najbolj cenili. No, v LotR2 pa je P.J. hotel to "popraviti" - in je (IMHO) krepko zamočil (s tega vidika).

Nekako razumem umetniško svobodo: npr v LotR1 Frodu pomaga na begu do Forda Arwen, čeprav bi moral biti to Glorfindel, eden najbolj mogočnih elfov (zanimiv utrinek - tudi Arweninemu konju je bilo (seveda v LotRu1) ime Asfaloth, enako kot Glorfindlovemu, hehehe). OK, ni po knjigi, ampak je še cool (vsaj meni) ker je nekako "v duhu" dogajanja. Ko pa npr P.J. pošlje Eomerja v izgananstvo (najbolj zagnanega in zvestega vojaka in za povrh še z praktično VSO rohansko vojsko, ki je bila zvesta Eomerju in ne kralju - le kateri bedak bi to naredil???), predstavi kralja Theodena kot ciničnega pesimista in/ali prikaže Ente skoraj kot dementne bebčke (hej, Treebeard je najstarejše bitje na zemlji!!! Videl in doživel je svega i svašta, celo Gandalf se je dokaj redno prihajal pogovarjat z njim itd. OK je počasen, a je bitje z IZJEMNO inteligenco, razumom, pametjo...). TO mi pa nikakor ni všeč ker je KOMPLETNO MIMO - ne samo zato, ker tega ni v Knjigi ampak ker je popolnoma nerazumljivo, da ne rečem nelogično. LE zakaj je P.J. to sploh naredil??? Že apriori je lažje narediti nekaj, kar je že napisano in samo udejaniš, ne pa da si moraš najprej še nekaj izmisliti, potem pa še udejaniti. Torej se je moral P.J. prav potruditi, da je zajeb*... :?: :?: :?:

(Moja) edina (za lase privlečene) razlaga je ta, da je film zelo poln akcije in je P.J. smatral, da je treba vmes narediti nekaj za predah gledalcem. E, jeb* ga sad - ko je vojna je vojna, ne moreš ustavit zamah Uruk-haija in rečt "ejga, tkole ostani, zdele so pa reklame"...

Skratka, vse moje upanje je usmerjeno v LotR2+...

Očitno bo treba po "second opinion" (beri: še enkrat v kino :oops: :wink: 8) ) - če bom sploh še dobil karte za četrtek :roll: :cry: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Suzuki: kapuco dol pred cudovitim opisom + in - filma.

Heh... :oops: um... :oops: hja... tko je blo, a ne...

Mislm, hvala :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapuco dol pred cudovitim opisom + in - filma.

ja kako, a si šel med raperje ? :lol:

Elven cloak na sebi pa kapuca na glavi, da te ne vidijo?

Raperje?? sunce ti jebem zarko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za rajcanje. 15 min pred filmom so mi bile ponujene 3 djabe karte za not. Valda v tem cajtu nobenga nisem dobil!

Suzuki: kapuco dol pred cudovitim opisom + in - filma.

Hemm, jaz pa ravno takrat (pet do 20h) za Eksperiment kupoval karte... ČE bi se srečali, ... hmmm... ne vem... mogoče bi pa šel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za rajcanje. 15 min pred filmom so mi bile ponujene 3 djabe karte za not. Valda v tem cajtu nobenga nisem dobil!

Suzuki: kapuco dol pred cudovitim opisom + in - filma.

Hemm, jaz pa ravno takrat (pet do 20h) za Eksperiment kupoval karte... ČE bi se srečali, ... hmmm... ne vem... mogoče bi pa šel :)

Dobr da se niste, bi ti bilo zelo žal, ker je exsperiment neprimerno boljši

:wink: :wink: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je premiera TTT. A gre kdo gledat? Včeraj v O.L.P. sem izvedel edino za Luckyja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je premiera TTT. A gre kdo gledat? Včeraj v O.L.P. sem izvedel edino za Luckyja...

Saj če ne boš lih zadnji trenutek uletu, ko so že vsi v dvorani, boš mogoče koga tudi v avli srečal

Good luck.

Jaz bom šla popravljat vtis ko se bo malo polegla prva evforija in naval naroda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bila z Janjo na premieri. TTT je mega :!: Najbrž zato, ker še nisem bral druge knjige in ne vem, kako poteka zgodba v resnici. Je pa zato Suzuki blizu, da me opozarja na nekaj resnično nerazumljivih potez režiserja. Ampak mislim, da me kljub temu ne bi tako razočaral kot je njega. Res je hud film, pa akcija od začetka do konca, z nekaj patetike vmes, no. (Arwen je njami!) A ja, pa da ne pozabim, da je Gimli ZAKON. 8) Moj idol ni kaj, pa še rigat zna kot taprav dec. :lol: :lol:

Če bi mel cajt bi že kar danes skočil še enkrat v kino, ampak bom raje ubral podobno taktiko kot Mačica in šel gledat po začetnem navalu. Ene dvakrat še ziher v kino, da res absorbiram vse detajle (sploh pri bitki pri Helms deepu). Pol pa itak pride divx, pa DVD, pa DVD+, pa bomo imeli dela do decembra... :lol: :wink: Dogovori o maratonskem ogledu trilogije pa že potekajo. It will be a night to remember. Čez kakšno leto in pol. :roll: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bila z Janjo na premieri. TTT je mega :!: Najbrž zato, ker še nisem bral druge knjige in ne vem, kako poteka zgodba v resnici.

Tudi jaz bila. Isto nisem brala knige (jao, ni časa :roll: ). So pa zato pri meni doma tik pred tem gledali risanko iz leta 78 in jaz uletim domov ravno v tistem delu, kjer se začne tudi LOTR 2, tako da je bilo potem zelo zanimivo primerjati. no, risanka je bistveno krajša in se neha prej kot LOTR 2 (ne vem točno kje, sem mogla prej šibat v Kolosej).

Je pa zato Suzuki blizu, da me opozarja na nekaj resnično nerazumljivih potez režiserja. Ampak mislim, da me kljub temu ne bi tako razočaral kot je njega. Res je hud film, pa akcija od začetka do konca, z nekaj patetike vmes, no.

Meni se je zdel film enkraten, tri ure so minile kot bi mignil (čeprav je Suzuki ugotovil, da je malo krajši - 179 min je najbrž do konca odjavne špice). Edino bitka pri Helmu je bila za moje pojme nekoliko preveč razvlečena, pa Medo in Pipin sta se malo predolgo guncala na tistem drevesu - Elfi al kako se jim že reče.

(Arwen je njami!) A ja, pa da ne pozabim, da je Gimli ZAKON.
Ja pa Aragorn tud ni slab ... sicer je pa Golum poglavje zase! Vsaj v primerjavi s tistim kar sem videla prej v risanki, je bila "animacija" enkratna!!! (piše, da uporablja okoli 250 različnih gibov obraznih mišic) V primerjavi z risanko je bila tudi njegova dvojna osebnost bolj očitna, bolj duhovito dodelana!

Pa da ne pozabim na Kačjeusta! Super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je zdel film enkraten, tri ure so minile kot bi mignil (čeprav je Suzuki ugotovil, da je malo krajši - 179 min je najbrž do konca odjavne špice). Edino bitka pri Helmu je bila za moje pojme nekoliko preveč razvlečena, pa Medo in Pipin sta se malo predolgo guncala na tistem drevesu - Elfi al kako se jim že reče.

Enti - Elfi so Vilinci - a.k.a. Legolas. Razlika je torej ocitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že vse povedal po prvem ogledu filma prejšnji teden, samo tole: ponoven ogled me je še bolj prepričal v to, da so LotR1(+) naredili "ljubitelji za ljubitelje", LotR2 pa "ljubitelji za najširše ljudske množice"... :? :( :roll:

Tudi tole je treba povedat: ko sem po filmu vprašal Luckyja, kako mu je bil všeč, je najprej rekel, ej hudo, potem pa takoj izstrelil "AMPAK GIMLI JE PA ZAKON!!!" :P :lol:

Strinjam se z Lucy, Gollum/Smeagol je res nekaj neverjetnega... glas IN stas, pa način govora, pa izrazi... (khm, mimogrede: a je kdo opazil, da je bil na začetku, ko sta ga Frodo in Samwise ujela, zavezan okoli vratu, čeprav bi moral biti okoli noge???).

Kot je Lucy omenila sem "štopal" dolžino filma: vključno z začetno špico in kake pol minute odjavne špice je bilo 2h51min58sek=172 minut...

Aja, pa še eno novinko, ki je dosedaj bolj "turistično" spremljala celo reč smo navdušili za Middle Earth :lol: 8) - je že rekla, da bi blo treba it še enkrat pogledat :lol: :lol: :lol:

Tiste, ki že imate DivX (upam da je tudi ta v dveh delih kot LotR1) pa prosim, če mi nekdo speče še enega zame, jest nimam sreče z DL... :roll: kliknem na TTT, ven priletijo pa samo SW, pa vampirji, pa neki delavski al sindikalni nemiri :cry: :cry: :cry: ... Prosim lepo (in prinesem/plačam prazne CDje). Hvala vnaprej, Nkrat:!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!