Skoči na vsebino

Naša biuša Jugoslavija


Schumy

Priporočene objave

Glih včeraj sem govorila e enim mojim kolegom o naši biuši Jugoslaviji in mi je pripobal našo biušo jugoslovansko himno in moram priznat,da me je kar stisnilo pri srcu in me je začela obdajat neopisna nostalgija!Čist sem pozabila,da sploh kakšno himno smo imeli včasih.Moram reč ,da smo imeli mi včasih himno čist zakon.Zlo lepa je bila....

Zelo lepa je pa še posebno prva kitica,ki nas sklicuje na združenje,enotnost brez bilo kakšne diskriminacije različnih kultur,religije in mentalitete vendar zgodovina pravi drugače in sicer da prau države na balkanu katere so bile včasih enotna država so si največji sovražniki med seboj ampak tako ni samo na balkanu ampak tudi v rusiji recimo in na čehoslovaškem.....

Kje po vašem tiči razlog,da se države na balkanu,ki so včasih zastopale isto državo dobesedno sovražijo med seboj katere v bistvu prevladujejo po številu na vzhodnem delu Europe?Ali res ne obstaja kakšna pot,ki povezuje cel balkan?

Drugače pa naša biuša himna je šla tako......

Hej Slovani, naša reč

slovanska živo klije,

Dokler naše verno srce

za naš narod bije.

Živi, živi, duh slovanski,

bodi živ na veke!

Grom in peklo, prazne vaše,

proti nam so steke.

Bog pa gromo-vladni nam

podal je dar jezika,

Da pa nihče na tem svetu,

nič nam ne podtika,

Bo naj kolikor ljudi, tolikanj

Čertov na sveti,

Bog je z nami, kdor prot' nam, ga

če Belin podreti.

Naj tedaj nad nami

strašna burja naj se znese,

Skala poka, dob se lomi,

zemlja naj se trese.

Bratje! Mi stojimo trdno,

kakor zidi grada;

Črna zemlja naj pogrezne

tega kdor odpada

Skratka zelo lepa je bila!

Kaj imate kaj nostalgije po biuši Jugoslaviji?Je bilo lepše prej ali je lepše sedaj?

Kako se vi spominjate na tisto obdobje okrog leta 90?Ali vam je pustilo to kakšen pečat v primeru,da ste bili še v tistem obdobju še rosno mladi?Kaj pa ostalim?

Sama sem mnenja,da vojna na balkanu je bila vedno bolj v ozadju z razliko od ostalih vojn po svetu kar je sprožilo v medijih toliko večji bum.Se strinjate s tem in če ja zakaj po vašem mnenju?

Ali mislite,da je mogoče še kakšna možnost,da se znova vsi združimo v eno državo?Kaj pa vem morda čez 1000let ko nobeden od nas ne bo več živ......

Meni je vse skupaj tako žalostno,če pomislim da smo bili včasih združeni in zdaj je pa med nami ena sama jeza,negatiuna čustva,sovražimo se,podjebavamo eden drugega pa kaj ni to žalostno?Ja meni je in to zelo.:(

Na koncu pa še pozivam moderatorje,da če se bo v tej temi začelo neki nabijat z neumnimi odgovori,ki na koncu nimajo nič veze s to temo naj takoj zaklenejo moj topic!

Hvala lepa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!