Skoči na vsebino

TEŽKI VOZNIK


S232577

Priporočene objave

Se pravi, kdor bo hotel imeti 2T motor, bo lahko kupil samo rabljenega in tem bojo seveda cene zrasle, če prav razumem.

Nerazumeš prav,ampak do takrat boš tvojega sigurno že prodal in vozil motor ne pa 2-taktni skuter!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če je že bil registriran v državi. Uvoz ne bo mogoč, razen oldtimerjev. Kar se Nemčije tiče. Ker pa smo tudi mi v EU, bo enako tudi pri nas. Oziroma bodo naši butli res naredili totalno prepoved 2T vozil nasploh. Se ne bi čudil... :whistle:

Sej nekaj podobnega velja že pri nas. Motorjev pod 2000 letnik (če se prov spomnim) ni mogoče uvozito-zaradi nedoseganja norm, razen starodobnikov-trenutno letnik 1986 in dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazumeš prav,ampak do takrat boš tvojega sigurno že prodal in vozil motor ne pa 2-taktni skuter!!! :whistle:

Mislim da ga ne bom. Ko sem pred 10-imi leti naredil izpit za avto, sem skuterja in vse tomose prodal, misleč da jih ne bom več vozil. Pred parimi leti pa mi je spet zapasalo, ampak samo 50 kubične motorje (oz. do 70ccm) tako, da je realna hitrost nekje 80 in nič več (malo sem pogrešal tudi šraufanje :grim )

Kajti vse kar je več, ja ZAME nevarno. Pa ne da bi bil ena previdna boječka, ampak če bi imel pod ritjo 100KM, bi s časoma začel noret (to se nanaša name). Vsi motoristi, ki varno vozite po cestah, pa vas seveda spoštujem in želim varne kilometre. :OK:

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nekaj podobnega velja že pri nas. Motorjev pod 2000 letnik (če se prov spomnim) ni mogoče uvozito-zaradi nedoseganja norm, razen starodobnikov-trenutno letnik 1986 in dol.

..izrazil sem strah, da bodo naši osli uporabo in posedovanje 2T vozil nasploh prepovedali. Nova, rabljena, uvoz.. vse variante. In, če boš uporabljal 2T moped, boš državni sovražnik št.1, kazen odvzem vozila in zapor 30 let (pač največ kar se da), medtem, ko fabrike bodo pa nemoteno onesnaževala okolje.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kajti vse kar je več, ja ZAME nevarno. Pa ne da bi bil ena previdna boječka, ampak če bi imel pod ritjo 100KM, bi s časoma začel noret (to se nanaša name). Vsi motoristi, ki varno vozite po cestah, pa vas seveda spoštujem in želim varne kilometre. :OK:

Raje po pravici povej, da nimaš potrebne A kategorije sicer bi sigurno vozil motor in ne samo skuter.Je pa res da je pomestu skuter bolj uporaben kot motor!!Zato imam doma 2 skuterja,da se z ženo nekregava kdo bo šel v mesto s skuterjem in kdo z motorjem !!

Ps:pa še nekaj v vednost :eek: vse dosedanje pripetivščine(karambole)z uporabo dvokolesnika(enoslednega vozila) ca 7 sem imel z MANJŠO hitrostjo kot 60 Km/h ! RAZMISLI Sam se počutim bolj varnega na motorju kot na kakem počasne skuterju(če laufa z predpisanimi 45 Km/h)saj ti voziš hitreje dokler te nedobijo in odvzamejo skuter.Dobiš ga nazaj ko plačas kazen,tehnični in popravilo pri mehaniku za uspostavitev v tovarniško stanje ! :headbang:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje po pravici povej, da nimaš potrebne A kategorije sicer bi sigurno vozil motor in ne samo skuter.Je pa res da je pomestu skuter bolj uporaben kot motor!!Zato imam doma 2 skuterja,da se z ženo nekregava kdo bo šel v mesto s skuterjem in kdo z motorjem !!

Ps:pa še nekaj v vednost :eek: vse dosedanje pripetivščine(karambole)z uporabo dvokolesnika(enoslednega vozila) ca 7 sem imel z MANJŠO hitrostjo kot 60 Km/h ! RAZMISLI Sam se počutim bolj varnega na motorju kot na kakem počasne skuterju(če laufa z predpisanimi 45 Km/h)saj ti voziš hitreje dokler te nedobijo in odvzamejo skuter.Dobiš ga nazaj ko plačas kazen,tehnični in popravilo pri mehaniku za uspostavitev v tovarniško stanje ! :headbang:

Ja seveda da nimam A kategorije, nisem imel nikoli niti potrebe. Če bi jo pa imel, bi se pa verjetno oziral po močnejši motorjih. Kot sem pa že prej napisal, pa to ni zame. Že to je zaskrbljajoč podatek, da si imel 7 nesreč, kar pomeni da motoriste hitro spregledajo (sploh prehitre), verjetno jih z avtom v istem času nisi imel toliko . Še enkrat povem, da nisem proti težkim motorjem, samo sam ga pač nimam. Edino to s policaji in 45km/h je malo jeba, vendar do zdaj sem imel srečo, pa tudi omejevalec imam tako da mislim da nimam kaj bat. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazumeš prav,ampak do takrat boš tvojega sigurno že prodal in vozil motor ne pa 2-taktni skuter!!! :whistle:

Njegova logika je popolnoma pravilna. Rabljeni 2T zaradi te nove odredbe ne bodo izgubili na ceni, teoretično lahko (če bo ta odredba edini faktor) kvečjemu pridobijo na ceni (relativno na starost).

Če se pa pojavi nov faktor (mnogo, mnogo cenejša izdelava/vzdrževanje 4T, recimo), bo pa zgodba drugačna (in popolnoma nepovezana).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja lahko pa da ne bodo prepovedali, ampak samo pri registraciji nabili eno cifro in bojo cene 2t zelo padle. Namreč vzdrževanje 2t definitivno je dražje (porabi več bencina, olja ) Potem imaš pa še menjavo batov/cilindra čiščenje izpuha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto možno, ja. Prepovedati jih sicer ne bodo mogli, znajo pa nabiti kakšno ''ekološko'' takso. Država za svoje delovanje rabi denar. In kje ga je najlažje dobiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti samo sebe prepričuješ,pogleg starodobnike če je 4-takten ima še ceno dvotaktnega pa nihče nemara!Če je motor 2-takten mora biti STAR vsaj 50-60 let,da ima ceno!!! :hmm:

jas se nič ne prepričujem...dvotaktnega motorja nihče ne mara?? večina motoristov ki je imel kako cagivo ali pa aprilio 125cc hvalijo te mopede, za skuterje pa itak vsak gleda bol na 2t(vsaj mladi)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!