Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Takšne, da so ga tut vsi tkole že odpisal B)

http://www.motorsm.com/motorsport/moto/gp/2004_testing.asp

tuki lahko vidiš da jih je celo nekaj dobil.... na svojem prvem testu januarja (je sicer yamaha testirala posebej) ampak je rossi imel precej primerljive čase z najboljšimi... pa je bil takrat prikrajšan za testiranja po sezoni, ki jih je bilo precej več kot jih je sedaj.. tako da... tvoja trditev ne drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motorsm.com/motorsport/moto/gp/2004_testing.asp

tuki lahko vidiš da jih je celo nekaj dobil.... na svojem prvem testu januarja (je sicer yamaha testirala posebej) ampak je rossi imel precej primerljive čase z najboljšimi... pa je bil takrat prikrajšan za testiranja po sezoni, ki jih je bilo precej več kot jih je sedaj.. tako da... tvoja trditev ne drži...

Jest nism napisu, da je meu takšne zaostanke kot zdej na novem motorju, samo ga je pa velika večina že odpisala kot kandidata za naslov, ker ni dominiral na vseh testiranjih kot so ,in se tudi sedaj od njega pričakuje.

Sicer težko napišem sam zato k se bo teb petelinu spet tist greben dvignu, sam za drugo leto je res Stoner realno pomoje največji favorit B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če je nekdo pri vrhu prvič ko sede na nov motor, pa če ma zaostanek recimo pol sekunde, je to več kot odlično...

ne verjamem da ga je takrat kdo odpisal zaradi zaostankov, so bili pa tisti ki so ga zaradi tega ker kao z yamaho ni mogoče zmagati, ker je bila slaba...

vsak ki se je nekoliko spoznal na motogp je vedel da temu ni tako in da je yamaha pač yamaha...

z yamaho se ni dalo premagat rossija... ker se ga je že s hondo full težko premagalo, ampak dalo se je pa zmagovat z njo, če bi dober pilot sedel na njej...

no dobili so dobrega pilota... in ne samo to celo dobro ekipo...

najboljša ekipa pa je takrat "razpadla"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi rekel da Rossi nima veliko šans za naslov prvaka naslednje leto, ampak vseeno se pustimo presenetiti. Bolj bo zanimivo v sezoni 2012, ko bodo spet 1000ccm motorji. Tu pa mislim da bodo imeli starejši mački, vsaj prvo sezono večjo prednost.

A sta se Jorge in Stoner že peljala kdaj z motogp 1000ccm?

post-17122-0-83487700-1289434528_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

ma Rossija bi lahko skrbelo, če nebi z njim odšel tudi Jeremy. Tko pa mislem, da bo Jeremy čez zimo mal pobrskal po svojih zvezkih in duče bo zagotovo bolj vozen in prilagojen Rossiju (mogoče bo celo olje nehal puščati :whistle: ).

Pa še o meni najljubši ekipi. Suzuki. 0,7 sek zaostanka za Stonerjem in 0,7 sek boljši čas kot na sobotnih kvalifikacijah, je zmogel Bautista z novim Suzukijem. Vzpodbudno :yes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LRR: Jorge ne, casey pa je eno sezono vozil RCV211 v Team LCR, kjer je letos dirkaldePunet, u rookie sezoni je mel en pole in eno skor zmago, nevem kje je blo, ma u zadnjem ovinku ga je nabil Melandri. poleg obveznih petih če ne več krešev. Stoner je sam sebi največji sovražnik. Če drugo leto nebo kiksal, bo sezona popolnoma divja!

tole sm danes prebral: Rossi loved rear traction and engine on Ducati. Didn't like front feeling and tweaks will be made but no panic yet is message no, če je sam to problem, bodo februarski rezultati po vsej verjetnosti drugačni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@LRR: Jorge ne, casey pa je eno sezono vozil RCV211 v Team LCR, kjer je letos dirkaldePunet, u rookie sezoni je mel en pole in eno skor zmago, nevem kje je blo, ma u zadnjem ovinku ga je nabil Melandri. poleg obveznih petih če ne več krešev. Stoner je sam sebi največji sovražnik. Če drugo leto nebo kiksal, bo sezona popolnoma divja!

tole sm danes prebral: Rossi loved rear traction and engine on Ducati. Didn't like front feeling and tweaks will be made but no panic yet is message no, če je sam to problem, bodo februarski rezultati po vsej verjetnosti drugačni.

pole je dosegel že na svoji drugi dirki... skoraj bi zmagal na 3. res da je imel samo en podium, ampak ko je šel po tleh je bil večinoma na pozicijah za stopničke... končal mislim da je le 8ali 9 dirk...

za "slabše" rezultate so takrat okrivili hondo, ker jih je pustila na cedilu in so končali sezono skoraj s takim motociklom kot so jo začeli...

predvsem pa je bilo ogromno pritožb nad michelinom... takrat je le ta svoje dirkače z gumami za driko oskrboval preko noči pred dirko... in stoner naj bi vedno dobil drugačno gumo kot jo je želel... ponavadi pretrdo... in to naj bi bil tudi glavni razlog za takšno število padcev...

no zdej kolk je res nevem, ampak tako se je takrat govorilo...

kar se tiče pa "rossijeve izjave" nevem no meni se ne zdi on tak voznik, da če bi ga pa nekaj motilo bi bil pa 2 sekundi zadaj... verjamem da bo na naslednjih testih bližje... nasploh si bo verjetno želel dobrega rezultata, za neko potrditev da je lahko hiter z ducatijem...

bi mu sam res od srca privoščil dobre rezultate... ampak mu jih zgolj zaradi njegovih gorečih fanov, ki pretirano kujejo v zvezde, stonerja pa povečini ne cenijo, pa čeprav bi si to s tem kar je delal na ducatiju več kot zaslužil, nemorem, ker potem bi jih spet poslušal 2 sezoni, kak car je rossi in kak luzer stoner... tako si bi pa stoner prislužil vsaj malo respekta, sploh ker verjamem da bo postal prvak tudi na hondi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pole je dosegel že na svoji drugi dirki... skoraj bi zmagal na 3. res da je imel samo en podium, ampak ko je šel po tleh je bil večinoma na pozicijah za stopničke... končal mislim da je le 8ali 9 dirk...

za "slabše" rezultate so takrat okrivili hondo, ker jih je pustila na cedilu in so končali sezono skoraj s takim motociklom kot so jo začeli...

predvsem pa je bilo ogromno pritožb nad michelinom... takrat je le ta svoje dirkače z gumami za driko oskrboval preko noči pred dirko... in stoner naj bi vedno dobil drugačno gumo kot jo je želel... ponavadi pretrdo... in to naj bi bil tudi glavni razlog za takšno število padcev...

no zdej kolk je res nevem, ampak tako se je takrat govorilo...

kar se tiče pa "rossijeve izjave" nevem no meni se ne zdi on tak voznik, da če bi ga pa nekaj motilo bi bil pa 2 sekundi zadaj... verjamem da bo na naslednjih testih bližje... nasploh si bo verjetno želel dobrega rezultata, za neko potrditev da je lahko hiter z ducatijem...

bi mu sam res od srca privoščil dobre rezultate... ampak mu jih zgolj zaradi njegovih gorečih fanov, ki pretirano kujejo v zvezde, stonerja pa povečini ne cenijo, pa čeprav bi si to s tem kar je delal na ducatiju več kot zaslužil, nemorem, ker potem bi jih spet poslušal 2 sezoni, kak car je rossi in kak luzer stoner... tako si bi pa stoner prislužil vsaj malo respekta, sploh ker verjamem da bo postal prvak tudi na hondi ;)

Oprosti Kenny, ampak Rossi JE zvezda. :winkiss: Jaz pa verjamem da bo Vale postal prvak tudi z Ducatijem. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo pomislil, da eni med temi testiranji dejansko nekaj testirajo, drugi pa z veseljem postavljajo hitre kroge in se koncentrirajo na nastavitve, s katerimi bodo pridobili desetinko ali dve v naslednjih 5 hitrih krogih? Ker tu je Stoner tako vsemogočen, da je na vseh možnih treningih prvi, če pa že ni, je pa to zato, ker je čas postavil v svojem drugem hitrem krogu, potem pa spet odpeljal v boks. Nevem kdo je bil ta vikend tako vsemogočen na treningih in svetlobno leto pred vsemi, potem na dirki se je pa stvar mal obrnila? Recimo Rossi je vozil treninge 1:33.5+, pa je šlo na dirki 1:33 kar nekaj krogov konstantno za šalo, medtem ko je Stoner vozil na treningih vsak krog precej pod 1:33, na dirki pa kar nekako ni šlo in ga je Lorenzo pomalical?

Mislim, da eni malo preveč resno jemljete te čase krogov na prvih testiranjih. Pa tudi, ko je Rossi prišel na Yamaho, je bil na prvih testiranjih precej več, kot sekundo zadaj. Pa s tem ne mislim nič slabega o Stonerju, kateremu respect, da je sploh postavil tak čas že v prvih krogih s tem motorjem, ampak to žal še ne pomeni, da bo drugo leto nepremagljiv ali kaj podobnega, prav tako to še ne pomeni, da je Rossi v težavah, je pa res, da ga čaka težko delo, in da bo lahko naslednji Melandri, ampak iz teh testiranj je o tem žal nemogoče sklepati :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej sej nebom nič komentiral... samo povedal bi da če bi pogledal moj post malce višje bi dobil podatek da je bil rossi na prvem testu 3. in je vozil pol sekunde počasneje od vodilnega biaggija, s tem da je rossi takrat januarja prvič sedel na yamahi, biaggi pa je že vse od konca sezone teral tisto njegovo novo hondo in že prej vozil hondo... enako sete

torej ni bil nikjer precej več kot sekundo zadaj...

sej ne pravim da je to nevem kako pomembno, sam popravljam tvoje napačne izjave...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako imam v spominu, da je bil toliko zadaj (ene sekundo pa pol), ker sem takrat to nekako z zanimanjem spremljal, kakšen čas bo vozil. Mogoče je bil to, kar imam v spominu kak neuraden test, al pa prvi dan testiranj, lahko da se tudi preprosto motim...če se motim, prosim brez zamere :)

EDIT: Ja, prvi dan, ko je vozil na Yamahi, je bil +1,3 za Biaggijem :rolleyes:

Popravljeno . Popravil mitiž46
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi ni zvezda samo zaradi devetih naslovov prvaka, ampak tudi zaradi svoje pojave. Več ali manj vedno dobrovoljen, predvsem pa je ostal normalen, prizemljen človek. Tudi Stoner je kar v redu, ampak si je nakopal nekaj zamer lani, ko je zaradi "bolezni" izpustil par dirk, pa rad je jamral (najbrž upravičeno). Stoner je tudi moj favorit za naslov 2011. Pedrosa je nek tak mrk človek in kot tak ni priljubljen v javnosti, Lorenzo pa je je meni osebno antipateičen zaradi svoje vzvišenosti, vendar mu ne oporekam naslova, ker si ga je pošteno prislužil. Tudi če se Rossi ne bi poškodoval, bi bil Jorge prvak.

Jaz drugo leto stavim na Stonerja, upam, da mu uspe.

Zdaj pa navalite z minusi.

Razmišljam nekako podobno. Bom pa verjetno navijal za Rossija.

Lorenzo je mlad in se bo "unesel" in če ne bi bil tako napihnjen (samovšečen), lahko bi temu rekli tudi samozavesten, nebi bil prvak (in se v prejšnjih sezonah tudi nebi toliko valjal po tleh), ker če ne razmišlja v stilu jaz sem najboljši in nihče mi ne seže niti do kolen, nima kaj iskat na dirki kjer odločajo malenkosti, problem pa je da to pove naglas in brez stila.

lp

Franc

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako imam v spominu, da je bil toliko zadaj (ene sekundo pa pol), ker sem takrat to nekako z zanimanjem spremljal, kakšen čas bo vozil. Mogoče je bil to, kar imam v spominu kak neuraden test, al pa prvi dan testiranj, lahko da se tudi preprosto motim...če se motim, prosim brez zamere :)

EDIT: Ja, prvi dan, ko je vozil na Yamahi, je bil +1,3 za Biaggijem :rolleyes:

verjetno pa bi tudi letos recimo, če bi tudi drugi dan vozil big bang prišel na nekoliko manjši zaostanek... ker s sceamerjem zgleda ni bil preveč zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, ne obremenjujte se preveč s testiranji. Honda, Yamaha in Duče, so letos dokazali, da imajo zmagovalni motor. In vozniki v naslednji sezoni ostajajo isti, le nekoliko se bodo presedli. Trnutno je Lorenzo v najboljši formi in še na drug moped se mu ni potrebno navadit. Podobno je s Pedroso, le poškodbe mora sanirat.

Ona dva sta tudi moja največja favorita za osvojitev naslova 2011. Velike šanse ima tudi Stoner, a se bojim, da se bo ponovno veliko valjal v pesku. Da je brezkompromisen, je dokazal na teh testiranjih, a menim da s tako vožnjo "na gavo" ne bo končal veliko dirk.

Občutek imam, da Rossiju ne bo mogel v sezoni 2011 pomagati prav noben strokovnjak, Ducati, operacije, saj v boju proti mladim neustrašnim voznikom že v letošnji sezoni ni pogosto našel pravega orožja in se je moral velikokrat sprijazniti pač s tistim, kar je ostalo. Kaj čmo, vse se enkrat neha!

In tu je še Ben, ki bo po mojem mnenju dostikrat kriv, da Rossi z Dučetom tudi stopnič ne bo videl...

No ja, bomo videli, se je pa vseeno fino mal vedežvalca igrat.. :rolleyes: :fredy: :fredy: :photo:

p.s.: sam tu vas je pa kar precej "nedonošenih", da pribijate Kennyu tok minusov ob povsem konstruktivni debati....Kaj, a človek ne sme imeti mnenja? Al sem kaj zamudil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh, ne obremenjujte se preveč s testiranji. Honda, Yamaha in Duče, so letos dokazali, da imajo zmagovalni motor. In vozniki v naslednji sezoni ostajajo isti, le nekoliko se bodo presedli. Trnutno je Lorenzo v najboljši formi in še na drug moped se mu ni potrebno navadit. Podobno je s Pedroso, le poškodbe mora sanirat.

Ona dva sta tudi moja največja favorita za osvojitev naslova 2011. Velike šanse ima tudi Stoner, a se bojim, da se bo ponovno veliko valjal v pesku. Da je brezkompromisen, je dokazal na teh testiranjih, a menim da s tako vožnjo "na gavo" ne bo končal veliko dirk.

Občutek imam, da Rossiju ne bo mogel v sezoni 2011 pomagati prav noben strokovnjak, Ducati, operacije, saj v boju proti mladim neustrašnim voznikom že v letošnji sezoni ni pogosto našel pravega orožja in se je moral velikokrat sprijazniti pač s tistim, kar je ostalo. Kaj čmo, vse se enkrat neha!

In tu je še Ben, ki bo po mojem mnenju dostikrat kriv, da Rossi z Dučetom tudi stopnič ne bo videl...

No ja, bomo videli, se je pa vseeno fino mal vedežvalca igrat.. :rolleyes: :fredy: :fredy: :photo:

p.s.: sam tu vas je pa kar precej "nedonošenih", da pribijate Kennyu tok minusov ob povsem konstruktivni debati....Kaj, a človek ne sme imeti mnenja? Al sem kaj zamudil?

Heretik! Nevernik! Na grmado z njim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ne spomnim se kdaj je bila taka konkurenca v motogp, kot je zadnja leta... in še vsako leto huje je...

dobro res da nisem gledal recimo motogp med leti 1990-1995 recimo ko je bilo kar nekaj imen zraven...

ampak kasneje je bil dooha, ki mu je bil največji temec moštveni kolega, pol se je pa nehalo... je prišel potem biaggi, pa rossi, pa sete... ampak izmed vseh sezon je bila še po številu borcev za naslov tista 2004 ali pa mogoče tudi 2003 pa še to so bili večinoma rossi biaggi pa sete, mogoče še capirossi... ampak rossi je vedno suvereno opravil z vsemi... sezoni 2000 in pa 2006 sta bili nekako čudni... tam ni bilo nikogar ki bi izstopal, tako da težko lahko rečemo da je bila huda konkurenca...

sedaj pa... bili so dani, casey, lorenzo, rossi seveda... in že kar nekaj let... sedaj je tukaj še ben, ki bo sigurno zraven, tudi dovija in nickyja ni čisto za odpisat... simončeli dokazuje da lahko... ampak tistih glavin 5 vseeno nekoliko izstopa in pred sezono nimaš pojma kdo bi lahko bil prvak... ni voznika, ki za katerega bi lahko rekel da bo pa v naslednjih 2-3 letik vedno prvak, ker je v taki konkurenci nemogoče in vrjamem da to nihče nebo... če bi pa koga postavil od 15-5 let nazaj bi bil pa ob odsotnosti rossija recimo lahko prvak 5 let zapored... vsaj tako je moje mnenje... sedaj bo pa mogoče pobral 5 stopničk pa eno zmago v sezoni in končal kot 4 ali 5 v prvenstvu... pa mamo pol manj voznikov na gridu kot včasih...

EDIT: drugač ste pa kr zabavni ja :P

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ne spomnim se kdaj je bila taka konkurenca v motogp, kot je zadnja leta... in še vsako leto huje je...

dobro res da nisem gledal recimo motogp med leti 1990-1995 recimo ko je bilo kar nekaj imen zraven...

ampak kasneje je bil dooha, ki mu je bil največji temec moštveni kolega, pol se je pa nehalo... je prišel potem biaggi, pa rossi, pa sete... ampak izmed vseh sezon je bila še po številu borcev za naslov tista 2004 ali pa mogoče tudi 2003 pa še to so bili večinoma rossi biaggi pa sete, mogoče še capirossi... ampak rossi je vedno suvereno opravil z vsemi... sezoni 2000 in pa 2006 sta bili nekako čudni... tam ni bilo nikogar ki bi izstopal, tako da težko lahko rečemo da je bila huda konkurenca...

sedaj pa... bili so dani, casey, lorenzo, rossi seveda... in že kar nekaj let... sedaj je tukaj še ben, ki bo sigurno zraven, tudi dovija in nickyja ni čisto za odpisat... simončeli dokazuje da lahko... ampak tistih glavin 5 vseeno nekoliko izstopa in pred sezono nimaš pojma kdo bi lahko bil prvak... ni voznika, ki za katerega bi lahko rekel da bo pa v naslednjih 2-3 letik vedno prvak, ker je v taki konkurenci nemogoče in vrjamem da to nihče nebo... če bi pa koga postavil od 15-5 let nazaj bi bil pa ob odsotnosti rossija recimo lahko prvak 5 let zapored... vsaj tako je moje mnenje... sedaj bo pa mogoče pobral 5 stopničk pa eno zmago v sezoni in končal kot 4 ali 5 v prvenstvu... pa mamo pol manj voznikov na gridu kot včasih...

EDIT: drugač ste pa kr zabavni ja :P

To je res kar si napisal in vsa ta leta sta ponavadi izstopala na sezono ponavadi le dva, ki sta se borila za prvaka in od leta 2001 je bil eden od teh dveh vedno Rossi. Zdej pa res ratuje tko, da jih bo v "špilu" najmanj pet ( Lorenzo, Rossi, Stoner, Pedrosa, Spies) in bojo bl res vsi zbiral točke pa se mal menjaval na zmagovalnem odru. Jest mislm, da bo naslednja sezona ena bolj enakovrednih in napetih.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res kar si napisal in vsa ta leta sta ponavadi izstopala na sezono ponavadi le dva, ki sta se borila za prvaka in od leta 2001 je bil eden od teh dveh vedno Rossi. Zdej pa res ratuje tko, da jih bo v "špilu" najmanj pet ( Lorenzo, Rossi, Stoner, Pedrosa, Spies) in bojo bl res vsi zbiral točke pa se mal menjaval na zmagovalnem odru. Jest mislm, da bo naslednja sezona ena bolj enakovrednih in napetih.

Upam da bo res, čeprav je bla dirko po dirko tud letošnja sezona zelo zabavna, smo si tud od nje obetali več. Če pomislimo kako silovito je sezono 09 končal Stoner smo usi mislili de bo letos ognjemet. Stoner u formi, Rossi u formi, Pedrosa s pištolo na glavi, Lorenzo vsako dirko boljši. . . pol pa je Stoner u petih dirkah zbral 35 pik, Pedrosa je bil od hrc ustreljen, Rossiju so kosti pogledale na sonce in Lorenzo je odpelal tako sezono da skor ni za verjet. klinc. tako de dokler nebo situacija taka kot je danes v F1 ko se mora Vettel odločt a bo prvak alonso al webber, tud vsa ta kolobocija po sezoni žal ni garancija, de bo sezona napeta do konca. bo pa zagotovo zelo hvaležna za debate in prepucavanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo kje pa kdaj se bo dalo videt prispevek od eurosporta?

bbcjev je že na torrentu racing underground, eurosport pa je obljubljen čez par minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res kar si napisal in vsa ta leta sta ponavadi izstopala na sezono ponavadi le dva, ki sta se borila za prvaka in od leta 2001 je bil eden od teh dveh vedno Rossi. Zdej pa res ratuje tko, da jih bo v "špilu" najmanj pet ( Lorenzo, Rossi, Stoner, Pedrosa, Spies) in bojo bl res vsi zbiral točke pa se mal menjaval na zmagovalnem odru. Jest mislm, da bo naslednja sezona ena bolj enakovrednih in napetih.

Špesa kar pozabi, ta bo neglede na motor ostal tam kjer je. Čez kakšno leto pa mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostal tam kjer je? Ne vem če bo ravno tako, glede na to, da se je fant na prvih testiranjih s tovarniško peljal eno desetinko in pol slabše od aktualnega prvaka Lorenza.. Ne pravim, da bo prvak, ampak skoraj zagotovo bo pa mešal štrene pri samem vrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!