Skoči na vsebino

Katalizator


Tomosaki

Priporočene objave

Ker je katalizator star že več kot pet let in se je njegova doba iztekla me zanima, koliko KM pridobim, če ga vzamem iz lonca. Avto pa je Mondeo 1.8 (115KM).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malenkost.najbrz na navoru celo izgubis.drugace vprasaj ford-servis.v AUT pojdi na avtoodpad in se pozanimaj za rabljen katalizator.cena sitnica,vgradnjo lahko sam izpeljes (je samo menjava delov).BTDT z mazdo 323 f.

BTW: kako ves,da je na koncu? ze rozlja,sklopota ali.......??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni v tujini ponekod zakon da se mora po 80.000km?katalizator menjati.

Jaz sem poleti na Astri menjal izpuh od katalizatorja naprej pa je mehanik rekel da je katalizator še kar OK saj kar se tiče kvalitete kako pa je z delovanjem je pa druga pesem. Avto je pa sicer star 10 let in ima 90kkm. Upam da bo še nekaj let zdržal potem pa bo fleksarca zapela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj katalizatorja na odpadu, ker ima le-ta svojo funkcionalnost nekje do 50.000km. In potem je le še navaden "pisker".

ti to ves ali domnevas? katalizator dela,dokler je notranjost v redu.ce tankas osvincen bencin lahko kat "skuris" v prvih 10tih kilometrih.na mazdi mi je delal 95k bp (redno servisiran avto) potem se je pa notranjost "odlepila" in je zacel ropotati.to je bil znak,da je kat na koncu.po montazi katalizatorja z odpada (bil je vzet iz totalke 323f) je na naslednjem servisu analiza izpusnih plinov bila spet v normah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malenkost.najbrz na navoru celo izgubis.drugace vprasaj ford-servis.v AUT pojdi na avtoodpad in se pozanimaj za rabljen katalizator.cena sitnica,vgradnjo lahko sam izpeljes (je samo menjava delov).BTDT z mazdo 323 f.

BTW: kako ves,da je na koncu? ze rozlja,sklopota ali.......??

Nene, nič od rožlanja ali šklepetanja. Ampak prebarl sem, da svojo poslanstvo izpolnjuje samo 2-3 leta, kasneje pa svoje funkcije ne opravlja več in je baje vseeno, če ga maš noter al pa ne. No, to glih ne. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj rineš v težave in stroške. Dokler ti ne nagaja oziroma ni popolnoma fuč ga pusti tam kjer je. saj jaz ga bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj rineš v težave in stroške. Dokler ti ne nagaja oziroma ni popolnoma fuč ga pusti tam kjer je. saj jaz ga bom.

Sej to nebi bil strošek in bojda tudi ne težava. Fuč pa je baje že, čeprav se ga ne sliši. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!