Skoči na vsebino

Nasveti za nakup 125 ccm motorja


VERMA

Priporočene objave

Pozdravljeni,

spomladi se odločam za nakup 125 ccm motorja . Z motorjem želim delati srednje ture (200km-300km). Nekako se odločam med supermoto in pa sport kategorijo. Pregledal sem že veliko forumov in pa predstavitev motorjev in sedaj se odločam med dvema motorjama. Med Aprillio rs 125 (letniki nekako od 2004 naprej) in pa čisto novo Hondo Cbr 125r ki pa pride 2011. Pri Aprilliji se veliko govori da porabi veliko bencina + olja in pa še vzdrževanje je drago. Sicer mi je Aprillia najlepši 125ccm motor. Za Hondo cbr 2011 pa še ni komentarjev. Glede supermoto kategorije sm imev v mislih samo Husqvarna sms 125. Hvala za odgovore.

Popravljeno . Popravil VERMA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

spomladi se odločam za nakup 125 ccm motorja . Z motorjem želim delati srednje ture (200km-300km). Nekako se odločam med supermoto in pa sport kategorijo. Pregledal sem že veliko forumov in pa predstavitev motorjev in sedaj se odločam med dvema motorjama. Med Aprillio rs 125 (letniki nekako od 2004 naprej) in pa čisto novo Hondo Cbr 125r ki pa pride 2011. Pri Aprilliji se veliko govori da porabi veliko bencina + olja in pa še vzdrževanje je drago. Sicer mi je Aprillia najlepši 125ccm motor. Za Hondo cbr 2011 pa še ni komentarjev. Glede supermoto kategorije sm imev v mislih samo Husqvarna sms 125. Hvala za odgovore.

jas imam oba tvoja kandidata aprilio rs in hondo cbr in ti lahko povem svoje mnenje. cbr-ka je DOSTI manjši strošek, je pa res da se z aprilio rajši vozim saj bolj gre, lega na cesti je bolša, bolše se mi sedi gor. honda je bolša za dolge fure saj se bolj sproščeno sedi, vendar tudi z aprilio se da daleč pelat. poraba pri apriliji je čist odvisna od vožnje, moja pije 4-8 litrov. honda pa pije max. 3 :D če ti denar za motor in vzdrževanje ni problem bi ti priporočal aprilio. vsak pa ima svoje mnenje. razčistit si boš tudi moral kaj bi rad mel 4t al 2t, razlika je opazna :D vem pa za 2 zrihtani rs-ki ki se prodajata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR je moped v primerjavi z RSko.

Če za začetek omenim samo moč sprednje zavore! huh.gif

RSka (brez rave ventila) mi pije 5l/100Km . Imel sem športni dan na Kačjih ridah in non stop vrtel do 11.000/min.

Toliko o tem.

Zakaj brati komentarje o drugih motorjih????

Vsak motor je dober.

Kupi kar je tebi všeč in ne kar pravijo drugi!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj pomebno je kok maš fnanc:D

ker če kupeš RSko bo vzdrževanje dost draži kuker pa recimo CBR;)

naj bolj pa da počakaš da prvo videš kaka bo spoloh nova CBRka pa se polej odločeš:D pa še en nasvet kupi tisto kera ti je ušeč ne tisto kateri drugi pravjo;)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Spomladi se bom z obema motorjama probal peljati in bom videl ker bo boljši.Bom pa kupil motor od 2000-3000 evrov. Sem pa opazil da je na internetu zelo popularna tudi yamaha yzf r125. Je pa 4 taktna tako da je vzdrževanje cenejše. Zanima me samo pri tej yamahi koliko žre in pa kakšna je končna hitrost oziroma kaj se da spreminiti da gre hitreje. Opazil sem da dajejo na yamaho akrapovič avzpuhe.

Popravljeno . Popravil VERMA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Spomladi se bom z obema motorjama probal peljati in bom videl ker bo boljši.Bom pa kupil motor od 2000-3000 evrov. Sem pa opazil da je na internetu zelo popularna tudi yamaha yzf r125. Je pa 4 taktna tako da je vzdrževanje cenejše. Zanima me samo pri tej yamahi koliko žre in pa kakšna je končna hitrost oziroma kaj se da spreminiti da gre hitreje. Opazil sem da dajejo na yamaho akrapovič avzpuhe.

yamaha gre kukr gre se ne da nč spremenit da ti bo pa šla zdej npr. 20km/h več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Spomladi se bom z obema motorjama probal peljati in bom videl ker bo boljši.Bom pa kupil motor od 2000-3000 evrov. Sem pa opazil da je na internetu zelo popularna tudi yamaha yzf r125. Je pa 4 taktna tako da je vzdrževanje cenejše. Zanima me samo pri tej yamahi koliko žre in pa kakšna je končna hitrost oziroma kaj se da spreminiti da gre hitreje. Opazil sem da dajejo na yamaho akrapovič avzpuhe.

Kje si pa to vido? :blink:

Drugače se pa strinjam z že napisanim, prvo probi v živo pa se potem odloči kaj to bolj leži.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa to vido? :blink:

Drugače se pa strinjam z že napisanim, prvo probi v živo pa se potem odloči kaj to bolj leži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tako je kot je 666 povedal...jas ti priporočam da kupiš tisti motor ker je tebi ql in največ je seveda kolko maš financ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K vsi govorite da se z SM neda delat dovgih tur. Jaz sem s Tomosom SM 125 delal 500km+ dovge ture. Nerečm da me na koncu ni nič bolelo, prevozil sem pa jih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja yamahca je tut uredi sm pazi kr pravjo da lahku pije olje sicer če ma več kirometru;) drgač pa grej na finance pa vzdrževanje da ne bo motor preveč u garaži stav;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja yamahca je tut uredi sm pazi kr pravjo da lahku pije olje sicer če ma več kirometru;) drgač pa grej na finance pa vzdrževanje da ne bo motor preveč u garaži stav;)

men še komi kšno kaplco popije ker je ena dihtunga mankala in je tam ven metalo. Motor ma prevoženih 28500km in dela ko urca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rs 125 ne kupovt, preveč stroškov. Jst če bi še enkrat kupoval bi uzel yamaho r125, zato ker bi rajš delal daljše fure pa bil bolj siguren v motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rs 125 ne kupovt, preveč stroškov. Jst če bi še enkrat kupoval bi uzel yamaho r125, zato ker bi rajš delal daljše fure pa bil bolj siguren v motor.

To je čist prov povedov, razn če bi mojo kupu? :P haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men še komi kšno kaplco popije ker je ena dihtunga mankala in je tam ven metalo. Motor ma prevoženih 28500km in dela ko urca.

sej čist možen samu men je taku mehanikar reku da ma dost primeru da tele yzfjke tut mau olje popijejo ne tistu neki fajn sm tuk da ga mau pa sej tut če ga ga pa dotočeš pa je :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rs 125 ne kupovt, preveč stroškov. Jst če bi še enkrat kupoval bi uzel yamaho r125, zato ker bi rajš delal daljše fure pa bil bolj siguren v motor.

z motorjem je sigurno več stroškov..samo večina stroškov pa si naredi lastnik sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wtf si hotel povedat? normalno da če se ne voziš, nimaš stroškov. Če pa se, pa je pri dvotaknemu poraba bencina še enkrat večja (recimo), kuri olje, ok gume so pri obeh, pa pri 2t moraš menjat stvari v mašini. Če ti pa zariba, pol si pa itak zapravil že tok, kot če bi se en let vozil z 4t motorjem. Dosti.

Torej ja, ne pustit nam da ti vcepimo nekaj v glavo, samo lahko pa poslušaš nasvet, da neboš pol obžaloval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak dan kej novga zvem :photo: Zgleda super, zvok je tut zlo lep, sam mislim da se ga ne splača kupovat, če res nimaš preveč na bankial pa če ti starši sponzorirajo vse brez vpašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej čist možen samu men je taku mehanikar reku da ma dost primeru da tele yzfjke tut mau olje popijejo ne tistu neki fajn sm tuk da ga mau pa sej tut če ga ga pa dotočeš pa je :D

sej ej moja tud pila po 2dl(kdaj še več) na 1000-1500km kdaj nč pa tko naprej. Pol odkar so mi pa ugotovil da manka dihtunga pa 4000km nč. Men ni pršlo na pamet da bi to mankal :headbang: . Un prejšn mehankar pa zgleda da tud ni bil nč bl pametn kt jst da bi to ugotovu. Nov mi je pa najdu vsako malenkost.

Če se odloč za yzf-r125 nav čist nč falil. Jo lahko kup od mene nasledn let pa dobi še zraven še enkrat vse plastike če se misl kdaj ganjat kje pa po pisti tk da novih ne unič. :naughty:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!