Skoči na vsebino

Nasveti za nakup 125 ccm motorja


VERMA

Priporočene objave

najbolj da se odloč za tistu kr mu je najbol ušeč pa si zmagov;)

če se maš pa namen dost vozet si kup pa 4t motor npr zanovo CBRko al pa yzf125 pa se boš vozu brez strošku za serviseranje:D pa še mn bencina ti bo šlo;)

če kupeš RSko bojo pa servisi draži bencina boš več ponucov je pa to res da bo bol šla;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi gledu ker mi je najlepši motor bi vzec aprillio rs 125. Sam vidm da je res drago vzdrževanje pa še kr velik žre. Če bom pa kupil spomladi yamaho yzf 125r mora biti obvezno dodan kak dober avspuh (Akrapovič, Leovinci, ... ) ker ima motor res dober zvok in zgleda močnejši. Je pa res da pri 4 taktem motorju ni dosti vzdrževanja oziroma je cenejše. Tudi če yamaha kdaj pa kdaj pušča olje ni tako hudo. Me pa še neki zanima glede yamahe. Ali je kakšna razlika med letnikom 2008 in 2009. Ker mislim kupiti nekako med tem dvema letnikoma. Hvala za dotedanje odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi gledu ker mi je najlepši motor bi vzec aprillio rs 125. Sam vidm da je res drago vzdrževanje pa še kr velik žre. Če bom pa kupil spomladi yamaho yzf 125r mora biti obvezno dodan kak dober avspuh (Akrapovič, Leovinci, ... ) ker ima motor res dober zvok in zgleda močnejši. Je pa res da pri 4 taktem motorju ni dosti vzdrževanja oziroma je cenejše. Tudi če yamaha kdaj pa kdaj pušča olje ni tako hudo. Me pa še neki zanima glede yamahe. Ali je kakšna razlika med letnikom 2008 in 2009. Ker mislim kupiti nekako med tem dvema letnikoma. Hvala za dotedanje odgovore.

razlika je samo v barvi! v ceni glede na avto . net pa ni razlike. Clo tisti z 2008 letniki nekateri nabijajo nenormalne cene

no jst mam na svoji leovince. Res kriči pa poka k stomater!

No za nasledn let ti ga jst ponujam. Če se boš seveda odloču za tega. Če pa ne najdem kupca se pa nebom zajebavu ampak gre motor lepo v račun za drug motor

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha potem ni razlike med 2008 in 2009 razen v barvi. Sem pa našel na youtubu video v katerem prid dveh yamahah yzf r125 primerjajo zvok med akrapovič avzpuhom in navadnim originalnim. Razlika je očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha potem ni razlike med 2008 in 2009 razen v barvi. Sem pa našel na youtubu video v katerem prid dveh yamahah yzf r125 primerjajo zvok med akrapovič avzpuhom in navadnim originalnim. Razlika je očitna.

če se ti zdi zvok na youtubu dober boš v živo šele ornk navdušen. Čak ti najdem en dober posnetek z leotom. Njlepše se je pa peljate zvečer čez mesto mimo ljudi ko ti iz avspuha tolče ogenj in samo gledajo. :eek:

eto sm sprec našu. Isto primerja.

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pogledu na youtubu video. Od leovincia je še boljši in glasnejši zvok. Ko imaš tako glasen motor se ljudje res obračajo za teboj. Pa je ta auzpuh homologiran ? Npr. če te policija vstavi imaš probleme ali ne. Zanima me pa tudi kaj je DB killer ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pogledu na youtubu video. Od leovincia je še boljši in glasnejši zvok. Ko imaš tako glasen motor se ljudje res obračajo za teboj. Pa je ta auzpuh homologiran ? Npr. če te policija vstavi imaš probleme ali ne. Zanima me pa tudi kaj je DB killer ?

greš na lpp, daš 30€ in ti vpišejo izpuh v homolo kartonček. So me na meji vstavli, sem pokazal kartonček in nobenih problemov. DB killer je pa takšna cev katera duši zvok izpuha da je glasnost v meji zakona(po domače povedano). Ampak dokler mi policaji ne napišejo kazni zaradi tega ker ga nimam ga nebom imel notri.

Kdo kej ve če naši že kej merjo glasnost pa kakšna je sploh predpisana kazen?

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš na lpp, daš 30€ in ti vpišejo izpuh v homolo kartonček. So me na meji vstavli, sem pokazal kartonček in nobenih problemov. DB killer je pa takšna cev katera duši zvok izpuha da je glasnost v meji zakona(po domače povedano). Ampak dokler mi policaji ne napišejo kazni zaradi tega ker ga nimam ga nebom imel notri.

Kdo kej ve če naši že kej merjo glasnost pa kakšna je sploh predpisana kazen?

Jap letos so bli na ridah z merilcom, pomoje je meja ene 90dcb, drgač kazn je pa kr stroga.... dost za plačat, pa če so zateženi nwm če ti ne uzamejo kr prometnega, če nimaš homoligacije in db killerja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap letos so bli na ridah z merilcom, pomoje je meja ene 90dcb, drgač kazn je pa kr stroga.... dost za plačat, pa če so zateženi nwm če ti ne uzamejo kr prometnega, če nimaš homoligacije in db killerja...

ah homologacijo mam tk da kazen tistih 500€ odpade. Lahko mi dajo samo za neuporabo db-ja. Bom kr zastavu vprašanje na policijo (ne bo prvič) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah homologacijo mam tk da kazen tistih 500€ odpade. Lahko mi dajo samo za neuporabo db-ja. Bom kr zastavu vprašanje na policijo (ne bo prvič) :P

no eto sm zastavu vprašanje sicer sm se kr razpisu :lol1: Kr to me res zanima. Nikjer nism zasledil kakšna je meja ter globa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

svojo primerjavo o obeh 2 sem že povedal, moje mnenje pa je da najboljše da greš vse 3 v živo pogledat se z vsemi tremi malo zapeljat pol boš pa videl ker ti najbolj ugaja... ker to ko gledaš slike pa poslušaš mnenje drugih/nas, to je eno, ko boš pa v živo videl pa se peljal to je pa neke čist drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4-takt : -bolš za dalše ture

- manj stroškov za benz in vzdrževanje

- manjša končna

- laži se počas peleš:P ( motor vleče že na mejhnih obratih)

2-takt je pa lih kontra od zgor naštetga

Če mislš da boš meu pr 18 izpit za 35kw in tut močnej motor pol je bol da si kupš yamaho al pa CBR ker se boš laži km deleč pelu. Moje mnenje je da je bol da kupš 4 takt pa boš dele mau spoznavu kraje pol pr 18 se boš pa gonu pa končno sprobavu itd

Drgač pa tko k pravjo odvisn od financ pa od tega kok ti je kšn motor ušeč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4-takt : -bolš za dalše ture

- manj stroškov za benz in vzdrževanje

- manjša končna

- laži se počas peleš:P ( motor vleče že na mejhnih obratih)

2-takt je pa lih kontra od zgor naštetga

Če mislš da boš meu pr 18 izpit za 35kw in tut močnej motor pol je bol da si kupš yamaho al pa CBR ker se boš laži km deleč pelu. Moje mnenje je da je bol da kupš 4 takt pa boš dele mau spoznavu kraje pol pr 18 se boš pa gonu pa končno sprobavu itd

Drgač pa tko k pravjo odvisn od financ pa od tega kok ti je kšn motor ušeč

ti bi si moral enega 125 2 takterja sposodit za 1 teden... nevem če bi še htel met yamaho nazaj :P bo moral dobro premislit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi si moral enega 125 2 takterja sposodit za 1 teden... nevem če bi še htel met yamaho nazaj :P bo moral dobro premislit :D

tole maš čist prov, jst sm se letos proti koncu sezone mal zapeljal z r125 od kolega, ja mislu sm da lahko zravn tečem, res si ne morš predstavlat prestopa nazaj iz 2-takt na 4-takt (125). Tolk da če boš kupu 4-takt se ne pol tut pelat rajš z 2-takt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj čakam spomlad da se lahko spet začnem vozit z motorjem. Kot ste že omenil bom prodal spomlad se peljati z vsemi tremi motorji in tist k mi bo najbolj všeč tistega bom vzev. Je pa res da kot je Pupi13 napisal razliko med 4 takt in 2 takt se bolj vidim v 4 takt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole maš čist prov, jst sm se letos proti koncu sezone mal zapeljal z r125 od kolega, ja mislu sm da lahko zravn tečem, res si ne morš predstavlat prestopa nazaj iz 2-takt na 4-takt (125). Tolk da če boš kupu 4-takt se ne pol tut pelat rajš z 2-takt :D

jst sm furu od yourfienda yamahco..in primerjava s mojo rsko..k da sm furu kolo :D taka čist v izi..mirna..ful lahka nekak..v izi pospešuje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa po občutku se precej manj vrtijo.

Enkrat sem se pelu z 125 wrko pa sem mislu da je kaj narobe ker se je začel kar enkrat vmes zaganjat. Ugotovu sem da sem prišel do omejevalca obratov :D

je pa speljevanje bolj u izi, samo sklopko spustiš in gre, medtem ko moraš dtjko mal z gasom pa sklopko maltretirat da lepo spelje (v kak klanec recimo). Aja, pa 4t motor ti bo v kak strm klanec tud na nizkih vlekel, če ti pa dvotaktar pade pod ene 5-6k obratov bo pa problem. Sam tebe to ne briga ker kupuješ csetno zadevo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah je 125 4t brezveze kupovat, ker se nad 90km/h ne da peljat. Da pride do 110, rab celo leto, usak klančk jo čist pobere.

Konkretno primerjam hondo cbr 125 in cagiva raptor 125:

bremze pri hondi so podn napram cagivinim, vzmetenje in gume-drug svet pri cagivi (honda je velik bl nestabilna), poraba pri odprti cagivi: z enim tankom naredim priblizno 250km. Poraba pri hondi: mn kt vrtna kosilnca.

Skratka honda je dobra za po mestu (za to pa je tko po aziji), za ture delat pa ni primerjave z 2t (125 2t ni neka raketa, sam se da usaj normalno sledit prometu... )

P.S: z obema motorjoma sm delu kr neki kilometrou... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jas osebno nisem nigdar pomislil na nakup 4t 125cc.

jaz pa ravno obratno. Nikol pomislu na nakup 2t 125cc. Ker za moje potrebe pri furah 2t ne pride v poštev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa ravno obratno. Nikol pomislu na nakup 2t 125cc. Ker za moje potrebe pri furah 2t ne pride v poštev

Uglavnem vse je odvisno od tega za kak namen boš uporabljal motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ubistvu se bolj nagibam na 4 takt motor. Ker je poraba res manjša in manj dražje vzdrževanje. Tako da mi ostane yamaha pa honda. Nekako se bolj nagibam na yamaho. Komaj čakam da bo že enkrat spomlad in da začnem delat za 125 ccm izpit. Najbrž bom pol kr kupu eno en let staro yamaho ki ni podrajsana in so potrjeni vsi servisi za nekako 2500 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ubistvu se bolj nagibam na 4 takt motor. Ker je poraba res manjša in manj dražje vzdrževanje. Tako da mi ostane yamaha pa honda. Nekako se bolj nagibam na yamaho. Komaj čakam da bo že enkrat spomlad in da začnem delat za 125 ccm izpit. Najbrž bom pol kr kupu eno en let staro yamaho ki ni podrajsana in so potrjeni vsi servisi za nekako 2500 evrov.

Bol teško boš tubu za tako ceno. Torej naslednje leto je modelno leto 2011 (po možnosti da bo spet šla cena gor, dobr zame ker mi je blo rečeno da če se cena dvigne mi ponudbo dvignejo kr bo motor letu v račun) torej če ti gledaš potem eno leto stare je to 2010 in bi blo res ful teško. Če pa mislš 2009 bi pa že šlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mislim kupiti letnik 2009. Sem najdu na avto . net ene dva oglasa ki sta letnik 2009 in pa cena 2500- 2700. Se pravi če bo motor kmalu dve leti star potem mu še velja garancija ali ne ? To mislim glede yamahe kako dolgo velja garancija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!