Skoči na vsebino

Ebay problem...


sajina

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Na ebay-u sem po neumnosti pri dražbi pritisnil buy...Nato mi odpišejo na mail,da sem največ ponudil za ta predmet in moram plačat (na začetku je bila cena 8usd sedaj je 35eur???)...V paniki sem se odjavil z ebay-a in sem v procesu izbrisa (180dni). Naslednji dan mi na mail pošljejo da pač moram plačat izdelek, vendar ker sem v procesu izbrisa se ne morem več prijavit niti kontaktirat prodajalca. Ima mogoče kdo znanje oz. izkušnje glede ebay-a,da mi pomaga? Vsaka pomoč je dobrodošla. Je pa stvar taka: ko sem se registriral na ebay sem samo vnesel svoj naslov prebivališča o pay-palu pa nisem vnesel nič (ker nimam računa pri njih). Kaj se zgodi če tega izdelka ne plačam,ker se pač nemorem prijavit na ebay račun,niti kontaktirat prodajalca? Mi sledi zgolj ban ali kakašna druga kazen?

Prisrčno vas prosim za pomoč oz. nasvet kako naj prekličem nakup,se dokončno odjavim,...

Najlepša hvala vsem za nasvete! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Na ebay-u sem po neumnosti pri dražbi pritisnil buy...Nato mi odpišejo na mail,da sem največ ponudil za ta predmet in moram plačat (na začetku je bila cena 8usd sedaj je 35eur???)...V paniki sem se odjavil z ebay-a in sem v procesu izbrisa (180dni). Naslednji dan mi na mail pošljejo da pač moram plačat izdelek, vendar ker sem v procesu izbrisa se ne morem več prijavit niti kontaktirat prodajalca. Ima mogoče kdo znanje oz. izkušnje glede ebay-a,da mi pomaga? Vsaka pomoč je dobrodošla. Je pa stvar taka: ko sem se registriral na ebay sem samo vnesel svoj naslov prebivališča o pay-palu pa nisem vnesel nič (ker nimam računa pri njih). Kaj se zgodi če tega izdelka ne plačam,ker se pač nemorem prijavit na ebay račun,niti kontaktirat prodajalca? Mi sledi zgolj ban ali kakašna druga kazen?

Prisrčno vas prosim za pomoč oz. nasvet kako naj prekličem nakup,se dokončno odjavim,...

Najlepša hvala vsem za nasvete! :notworthy:

Kako pa lahko po neumnosti pritisneš buy? Ko prvič stisneš, te itak vpraša če res hočeš kupiti.

Če si se pa samo malo zajeb.. potem pa :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa res ne vem kako ti je ratalo..

Ker ne gre ravno tako preprosto, da pri dražbi samo klikneš gumb in bi ti oni zaračunali kolikor pač je. Ti moraš sam vpisat ceno, ki jo ponudiš, oziroma najvišjo ceno do katere si pripravljen it in potem to še potrdit.

Če so ti zaračunali 35€ to pomeni, da si moral ti 35€ (ali več) vpisat in potrdit!

Razen če je bila zadeva 8usd, ene 35usd poštnine in so ti potem skupaj naračunali 35€. Toliko poštnine namreč ni nemogoče.. To je vedno fajn pogledat oziroma preverit prej.. Včasih so poštni stroški smešno nizki, oziroma jih sploh ni, včasih pa ogromni. In to lahko za isto stvar, le pri različnih ponudnikih.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem če je bila dražba...kliknil sem buy če bi napisalo pravo ponujeno ceno pa mi takoj napiše da sem ponudil...ma nima veze...mene samo zanima kakšno kazen dobiš ali dobiš ban?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da pri tako malih cifrah ni problema, razen negativnih ocen, ki jih dobiš od prodajalca. Nihče ti ne bo stvari pošiljal, dokler ne plačaš, torej so stroški še vedno le 8 € če predpostavimo, da je šlo za nakup brez dražbe.

Če je mogoče, na nek način obvesti prodajalca da je šlo za tvojo pomoto in se opraviči.

Sam sem že na tak način "kupil" motor na dražbi :headbang: Ostalo je pri kazni cca 10 % od vrednosti.

Vsaka šola nekaj stane.

No za tako male cifre verjetno ne gre za problem, posebej ker gre verjetno za prodajalca, ki ne prodaja le enega kosa ampak več komadov in bo to tako in tako nekdo pobral .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kadilec hvala za odgovor. Se bom še 1x registriral pa pisal prodajalcu da sem na tistem računu naredil napako.

Samo upam da me ne bodo kako terjali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!