Skoči na vsebino

Kdo so oni, da lahko gospodarijo nad našimi življenji in našimi usodam


Kramp

Priporočene objave

V uvodu sem jasno zapisal, da strankarsko grupiranje teh osebkov nima nobene veze. Politiki se pač običajno prifuknejo na tisto stran, ki jim več prinese.

Zato je tudi površno obtoževanje in etiketiranje enega ali drugega pola z vsemi vmesnimi niansami brezpredmetno.

Zanimivo bi bilo ali pokazati na tiste, ki vlečejo niti iz ozadja, torej eminence lobijev, ki delajo škodo državi in narodu ali pa raziskati moralne "kvalitete" teh osebkov ( ne bom pisal "ljudi").

Na pamet mi je trenutno padel Slovenski kemični lobi, ki se očitno nič ne obotavlja s služenjem denarja, kljub temu, da se zastruplja ljudi in okolje. Cilje pa dosegajo seveda preko politike.

Ipd. ipd. ipd. ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seznam osebkov, ki si prek "Lions Kluba" kupujejo odpustke...

A to je ista fora ko motoklubi? Vsi privat biznise zase (legalne ali nelegalne), pol pa klub pa veselico za motoriste, pa še kako zbiranje igrač za otroke, da je duša očiščena?

...

Se mi je zdelo, da je tako, ja.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., pa še kako zbiranje igrač za otroke, da je duša očiščena?

Se mi je zdelo, da je tako, ja.

Glede na višine nekaterih njihovih "dobrodelnih prispevkov" v primerjavi z njihovim bogastvom, res zgleda bolj tako.

Pač še ena oblika uvedena po vzoru farške "pušce", le da se tu pokažeš večim ljudem in zgleda bolj elitno, kot pa če 100€ prav na visoko z iztegnjeno roko vtakneš v tisti žakel, ki ga na štangi nosijo po vzletišču za nebesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seznam osebkov, ki si prek "Lions Kluba" kupujejo odpustke...

A to je tisti klub, ki zbere nekaj 100 € za reveže, potem pa njihova zabava, ko se trkajo po prsih koliko so darovali košta nekaj 1000 € :worship:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je tisti klub, ki zbere nekaj 100 € za reveže, potem pa njihova zabava, ko se trkajo po prsih koliko so darovali košta nekaj 1000 € :worship:

Meni se že zdi tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri brez zamere ampak preden se tema sprevrže v vsesplošno pljuvanje po raznoraznih "dobrodelnih društvih" tipa ala "Lions klub,HOG,itd..." je potrebno imeti vsaj malo samokritike ter pomesti pred svojim pragom....Oni vsaj zberejo nekaj denarja in ga namenijo nekomu, ki je potreben pomoči za razliko od "motoristov" oziroma ostalih ljudi, zato se mi ne zdi v redu norčevanje iz dobrodelnosti, pa naj bo še tako majhna....nekdo vsaj daje (ne glede na to, koliko zasluži,koliko stanejo zabave,večerje,babe v končni fazi, čeprav jim ne bi bilo treba) in če to pomeni "kupovanje" odpustkov, pa naj bo....važno je da je zaradi njihovih "odpustkov" nekomu lahko lažje v življenju.

Pa brez kičastih izgovorov v stilu "saj oni lahko ker imajo toliko"....kot se mi zdi tukaj na forumu vsi vozimo motorje in nikomur to ni življenskega pomena, za razliko od recimo nakupa respiratorja iz "dobrodelnega denarja" kateri lahko nekomu jutri reši življenje.

samo par primerov takšnih akcij v deželi, kjer so veliko bolj revni kot pri nas...

klik1

klik2

klik3

klik4

ajde navalite zdaj z minusi.....jaz samo povem kaj mislim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ajde navalite zdaj z minusi.....jaz samo povem kaj mislim....

Zakaj z minusi? Dobiš plus, saj si v redu napisal.

Samo primere imaš pa od drugod, lahko rečem iz druge kulture z drugačnimi medsebojnimi odnosi.

Za Slovenijo me boš pa težko prepričal, saj bi mi moral dokazati, da je vse to kar se jasno vidi le izjema in da tisti, o katerih smo se konkretno pogovarjali res kaj naredijo.

Oba sva verjetno spoznala tistega motorista, ki sicer živi v švici in je sam opremil nekaj šol z računalniško opremo. Ko smo pijuckali in se o tem pogovarjali na morju, mislim, da te ni bilo z nami.

A to je prava dobrodelnost. In zanjo nihče niti ne ve. Pa je prispeval več, kot marsikateri napihnjenec, ki se sonči v soji flešev in potem v trač revijah.

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frisno z ognjisca.......

primer iz ........recimo, nekje bolj zakotne........... stajerske. tipson odprl dobrodelno drustvo 1996, nabral do 2006/07 ca. 250.000 ojroff in od tega "dobrodelno" raztalal malenkost vec kot € 13.000.-. pri financnem pregledu so nasli cvetke a la racun za postne znamke v visini € 1000.-.

dobro je delal = dobrodelnost ?!

s politiko pa nima ze vse skupaj nic skupnega. no ja, mogoce fakt, da se take zadeve splih lahko dogajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno stanje Slovenske družbe je prikaz popolnega razpada mentalnega in moralnega stanja vladajočih struktur.......pozicije, opozicije, prisklednikov in skritih struktur......od prvega do zadnjega.

DOST MAM !!!!!

Demokracija je oblika vladavine kjer ima ljudstvo največjo oblast.

Tako bi vsaj moralo biti v praksi.In zakaj ni? Ker smo hlapci in ker samo nekaj pišemo in pisno protestiramo. Nismo pa se sposobni organizirati in narediti kaj več od pismenih protestov. Na podlagi prvega stavka -povedi je slovensko ljudstvo izbralo svoje predstavnike in jim podelilo mandat vladanja za določeno časovno obdobje.

In v čem je sedaj problem?

Če jim je ljudstvo podelilo oblast, jim ga lahko ob vsakem trenutku tudi odvzame oz. zahteva njihov odstop. Potrebno se je samo organizirati in zahtevati svoje. Zahtevati tehnično vlado, ki jo bi sestavljali samo gospodarstveniki, brez primesi skorumpirane politike. Še prej pa ukiniti preveliko število ministrstev, birokratov, birokracije in tistih javnih uslužbencev, ki nam otežujejo in dražijo življenje. In za veke vekomaj na demokratični način onemogočiti kakršnokoli oblast in vladanje starim političnim fosilom in njihovim ritoliznikom, ki leta in leta rotirajo iz ene stranke v drugo stranko in iz ene funkcije na drugo funkcijo. In to je to. Povsem preprosto.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri brez zamere ampak preden se tema sprevrže v vsesplošno pljuvanje po raznoraznih "dobrodelnih društvih" tipa ala "Lions klub,HOG,itd..." je potrebno imeti vsaj malo samokritike ter pomesti pred svojim pragom....Oni vsaj zberejo nekaj denarja in ga namenijo nekomu, ki je potreben pomoči za razliko od "motoristov" oziroma ostalih ljudi, zato se mi ne zdi v redu norčevanje iz dobrodelnosti, pa naj bo še tako majhna....nekdo vsaj daje (ne glede na to, koliko zasluži,koliko stanejo zabave,večerje,babe v končni fazi, čeprav jim ne bi bilo treba) in če to pomeni "kupovanje" odpustkov, pa naj bo....važno je da je zaradi njihovih "odpustkov" nekomu lahko lažje v življenju.

Pa brez kičastih izgovorov v stilu "saj oni lahko ker imajo toliko"....kot se mi zdi tukaj na forumu vsi vozimo motorje in nikomur to ni življenskega pomena, za razliko od recimo nakupa respiratorja iz "dobrodelnega denarja" kateri lahko nekomu jutri reši življenje.

samo par primerov takšnih akcij v deželi, kjer so veliko bolj revni kot pri nas...

klik1

klik2

klik3

klik4

ajde navalite zdaj z minusi.....jaz samo povem kaj mislim....

Moj prejšnji post ni imel namena pljuvati po komerkoli, sploh pa ne po dobrodelnosti. Vendar mi na "njihovi" strani bode v oči eno ime:

Janez Bohorič

  Kako človek sploh uspe živeti privat življenje, ob toliko odgovornih funkcijah

Tule in Tule

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janez Bohorič

Kako človek sploh uspe živeti privat življenje, ob toliko odgovornih funkcijah

Tule in Tule

Jebiga, to so pač stari Udbaši. Upam, da se jih kmalu znebimo ... a bojim se, da še ne tako hitro.

Jebiga, old boys (v več pomenih besede). Upam, da se jih kmalu znebimo ... a bojim se, da še ne tako hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ewo,še eden iz te plejade...

..na oddihu v Ameriki... B) so lokalni fotografi zalotili našega nekdanjega notranjega ministra...

post-190-0-85637500-1290756872_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri brez zamere ampak preden se tema sprevrže v vsesplošno pljuvanje po raznoraznih "dobrodelnih društvih" tipa ala "Lions klub,HOG,itd..." je potrebno imeti vsaj malo samokritike ter pomesti pred svojim pragom....Oni vsaj zberejo nekaj denarja in ga namenijo nekomu, ki je potreben pomoči za razliko od "motoristov" oziroma ostalih ljudi, zato se mi ne zdi v redu norčevanje iz dobrodelnosti, pa naj bo še tako majhna....nekdo vsaj daje (ne glede na to, koliko zasluži,koliko stanejo zabave,večerje,babe v končni fazi, čeprav jim ne bi bilo treba) in če to pomeni "kupovanje" odpustkov, pa naj bo....važno je da je zaradi njihovih "odpustkov" nekomu lahko lažje v življenju.

Pa brez kičastih izgovorov v stilu "saj oni lahko ker imajo toliko"....kot se mi zdi tukaj na forumu vsi vozimo motorje in nikomur to ni življenskega pomena, za razliko od recimo nakupa respiratorja iz "dobrodelnega denarja" kateri lahko nekomu jutri reši življenje.

samo par primerov takšnih akcij v deželi, kjer so veliko bolj revni kot pri nas...

Dobrodelnost sploh ni napačna, še posebej, če gre za pomoč drugim družbam, ki so manj razvite od naše ali posameznikom, ki zaradi tega ali onega razloga zapadejo v situacijo ko trenutno potrebujejo pomoč.

Moti pa me, tako kot marsikoga, 'dobrodelnost' ekonomskih elit v lastni družbi (pomoč siromašnim, brezdomcem itn.) namesto, da bi delali na tem, da takšnih, ki so potrebni pomoči zaradi siromaštva sploh ne bi bilo. In abotno je, če to počno eksponenti tistih struktur, katerih delovanje povzroča politično, pravno in ekonomsko degradacijo družbe in s tem ustvarjanje čedalje večjega števila revnih in potrebnih pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi nimamo pojma, kdo so. Včasih se počutim ko u Truman Showu. pa ne da me vsi gledajo, ampak, da me spravijo v predvideno situacijo, kjer bom lako odreagiral le popolnoma predvidijo, Na mojo naslednjo potezo pripravljeni, nimajo B plana, ker ga ne potrebujejo. they got all the bases covered. in le redko vidimo sledove te totalne kontrole. vsake tolko se jim kaj malega zalomi, in vrnjeni psi raztržejo lastnika kar onemogoči utišanje zadeve, vsake tolko jim popusti koncentracija in svojo kontrolo demonstrirajo z zaporo obvoznice za tovorni promet. Vsake tolko si pod mizo potalajo delnice podjetji z največjim denarnim tokom v državi, ga primerno skanalizirajo, ustanovijo nekaj milionov vredne kratkožive brezplačnike. itd itd počasi zmankuje stvari za prihvatizacijo, prav tako zmankuje časa, volitve so že blizu in obe strani so v strahu, da se jim izmuzne kontrola nad energijo in miljardami ki tam krožijo. vidimo Golobiča Vlačiča Bavčarja Janšo veleVizjaka klimePetke in ostale headlinerje, kdo pa v resnici komandira? nimamo pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko berem razne komentarje na portalih slovenskega spleta, v katerih (podobno kot tule) ljudje izražamo svoj bes nad vladajočimi elitami, me v smeh in obenem obup spravlja nekje najpogostejša "grožnja" ljudstva oblastem: "...boste že videli na volitvah.." ali "kmalu bodo volitve!"........ :lol: :lol: :kva2: .......ja in :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko berem razne komentarje na portalih slovenskega spleta, v katerih (podobno kot tule) ljudje izražamo svoj bes nad vladajočimi elitami, me v smeh in obenem obup spravlja nekje najpogostejša "grožnja" ljudstva oblastem: "...boste že videli na volitvah.." ali "kmalu bodo volitve!"........ :lol: :lol: :kva2: .......ja in :headbang:

Koliko pa misliš, da je teh "ljudi, ki na portalih izražajo svoj bes"? Jaz menim, da jih je vse skupaj manj kot 1000 ... V glavnem verziranih, morda tudi na takih tečajih ... http://www.sds.si/news/7323 ... Zato pa je "tako veliko greznice" na forumih ... in največ je je bilo pod članki o koalicijskih strankah/frontmanih itd ... le zakaj, le zakaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me v smeh in obenem obup spravlja nekje najpogostejša "grožnja" ljudstva oblastem: "...boste že videli na volitvah.." ali "kmalu bodo volitve!"........ :lol: :lol: :kva2: .......ja in :headbang:

Ja, še malo bo treba počakati, da bodo pisali "... boš že videl, ko te ujamem..." s fovči v rokah. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Trenutno stanje Slovenske družbe je prikaz popolnega razpada mentalnega in moralnega stanja vladajočih struktur.......pozicije, opozicije, prisklednikov in skritih struktur......od prvega do zadnjega.

Lahko bi mirne vesti rekel.......da njihovo stanje spominja na retardiranost......če to nebi bila žalitev osebam, ki se s tem bolezenskim stanjem spopadajo, saj je njihovo dojemanje okolice in zavedanje trenutka......bistveno bolj prizemljeno in realno......kot je stanje teh mentalnih omejencev. Njihova skorumpiranost, pokvarjenost, abotnost in samozadostnost......sta dosegla meje prebavljivosti tistih, ki vsaj za trenutek še lahko pogledajo iz črede ovac, ki jih s prevarami, montiranimi sodnimi procesi ( v želji, da se njihovi še večje grehi s tem zakrijejo ) vodi v klavnico.......potop in utopitev v gnojnici, ki so jo sproducirali s svojim degeneriranim umom.

VSI.......od prvega do zadnjega.......niso vredni centa, ki jim ga namanjamo davoplačevalci.......VSI....od prvega do zadnjega......niso vredni niti sodnega pregona........vredni so razkroja pri živem telesu......razkroja, ki jim bo očistil um, da bodo.......morda........nekoč davno v prihodnosti........sposobni treznega razmišlanja.

Pripeljati Slovenijo in slovence do točke, kjer oblastnika lahko pozivaš samo še na njegovo mentalno katarzo......zavedanja grehov in pokesanja ter sprejetja posledic zanje........je skrajno........skrajno dejanje.

Nerazumljive odločitve v parlamentu.......kupčkanje in trgovanje.......pozicija zaslužek tukaj, opozicija spet drugje........zlizanost in sparjenost vseh navideznih polov.......skrivaštvo, ......

DOST MAM !!!!!

SE OPRAVIČUJEM, to bi moralo biti v tej temi.......a me je malček zanesla jeza. Prosim moderatorje, da brišejo iz prejšnje teme. Hvala :notworthy:

Se podpišem pod tole! Definitivno.

Ampak "Kdo le so - TISTI"?

Večinoma jih vsi poznamo! Vemo, kdo so - ampak......., ker so kar so in ker so kjer so in ker delajo kar dejo in ker je večina odvisna ( služba, delo plača ) ravno od njih - je ta večina tiho! :headbang:

To so osebki - kot bi včasih rekli " GREŠKA PRIRIDE" - kateri svoje take in drugačne "primankljaje" KOMPENZIRAJO toko, kot jih.

Imajo pa par lastnosti, ki jim to omogočajo, oziroma nimajo vgrajenih določenih varovalk ( predvsem v glavi ), katere imamo vsi ostali.

Predvsem imajo bistveno premočan in prevelik EGO. Običajno sicer brez kakih realnih osnov, kljub totalni nesposobnosti imajo o sebi in svojihdejanjih izredno visoko mnenje, kar pa je bistveno NIMAJO niti trohice občutka ali vedenja o MORALI IN MORALNOSTI.

Tisto pa, kar je najhuje, pa je dejstvo, da jim mi vsi to dopuščamo in le gledamo, kam nas peljejo. :angry:

Dokler bomo Mlakarja samo poslušali :doze: , nas bodo še naprej :l_01: .

Ko bomo dojeli vso bedo in plehkost stanja duha in pričeli kaj delati v smislu Mlakarjevih "štorij in baldorij" - takrat bo morda upanje, da se kaj izboljša.

In ko jih bodo ti začeli dobivati po :bum:, in ko se bomo vsi ostali nehali :l_01: med seboj in vsi skupaj :krneki: tako, ali drugače :stupid: , predvsem pa, ko jim bo onemogočena manipučacija z "podložniki" - takrat bo morda čas, da se kaj spremeni.

Za vsak " pasju qrac" imamo civilne iniciative - ki so sama sebi namen -_- , kdaj pa bo, in katera bo tista zadnja kaplja čez rob :angry:, ali pa je to že bila - pa se ni zgodili nič :( , no , ja - potem nam itak ni pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''bodo volitve, bodo že videli..'' Ja, kaj pa mislite, da je potem bolje? Ti naši vrli politiki imajo lifetime zaposlitev v politiki. Menjajo stranke, ko baba gate. Če pa iz principa ne greš na volitve, pa spet nisi naredil nič... Edina rešitev je kitajski sistem. Bi kar hitro ugotovili, da pa se ni za igrati in bi malo bolje opravljali svoje delo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verbinčev slovar tujk pravi za idiota : zasebnik (iz nižjih slojev), ki ne sodeluje v javnih zadevah in jih ne pozna.

Glede na referendumsko udeležbo je v Sloveniji približno 85% idiotov.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!