Skoči na vsebino

Kdo so oni, da lahko gospodarijo nad našimi življenji in našimi usodam


Kramp

Priporočene objave

Morebiti je pa teh 85% izrazilo nezaupanje v naš političen sistem, takšnega kot je?

Sicer pa velja tudi to kar je rekel Mark Twain: "Ne vem več ali ta svet vodijo resni ljudje, ki se zafrkavajo ali idioti, ki mislijo skrajno resno."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morebiti je pa teh 85% izrazilo nezaupanje v naš političen sistem, takšnega kot je?

Sicer pa velja tudi to kar je rekel Mark Twain: "Ne vem več ali ta svet vodijo resni ljudje, ki se zafrkavajo ali idioti, ki mislijo skrajno resno."

idioti, ki mislijo skrajno resno

Bo tale bližje realnosti :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''bodo volitve, bodo že videli..'' Ja, kaj pa mislite, da je potem bolje? Ti naši vrli politiki imajo lifetime zaposlitev v politiki. Menjajo stranke, ko baba gate. Če pa iz principa ne greš na volitve, pa spet nisi naredil nič... Edina rešitev je kitajski sistem. Bi kar hitro ugotovili, da pa se ni za igrati in bi malo bolje opravljali svoje delo...

soryy.. ampak kakšen pa je ta Kitajski sistem?? :unsure:

sem "slišal" da tam kar celo smeno odpustijo v fabriki, če naročnik reklamira kvaliteto oz. če je več kot 30% škarta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kakšen je kitajski sistem? Bom najprej povedal, kakšen je slovenski sistem. Izdelki 100% kakovostni, zaradi ''recesije'' odpustijo pol izmene, direktor pobaše par milijonov in gre drugo firmo spravljat na kant.

Kitajski? V primeru da spravi firmo na kant, si mora kupiti metek. Ustrelijo ga pa zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajski? V primeru da spravi firmo na kant, si mora kupiti metek. Ustrelijo ga pa zastonj.

Vendar pa na kitajskem ne more tako šimfat čez lastno državo, kakor to počneš ti na tem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar pa na kitajskem ne more tako šimfat čez lastno državo, kakor to počneš ti na tem mestu.

To je resna ugotovitev, ki je ni zavreči. Kaj nam preostane v primeru da takole ugotovimo da sistem ne deluje oz. da dobro deluje le za barabe?

Ponovno obrnemo kolo zgodovine in se vrnemo na začetek učne ure, ker se nismo nič naučili.

Torej gremo nazaj k kmečkim puntom in oktobrski revoluciji vmes pa še malo Pariške komune.

In to bo prav kmalu, ponekod po svetu so že začeli. Vidimo skoraj vsak dan že molotovke po TV. In bencina in nafte ter starih cot je še dovolj. Pa metkov kot opažam se tudi še nekaj valja za špirovci po skednjih, tako da se ta pokvarjenim direktorjem ni bati, da bi jih morali sami plačevati.

Klinc je ker nekateri ne znajo upoštevati osnovnega reka "kruha in iger". Ko začne kruha zmanjkovati in so igre vedno bolj butaste, se tisti navzdol obrnjeni palec začne obračati proti VIP loži. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demokracija je in to smo si želeli, kajne ... volja ljudstva se izkazuje tako, da izvoljijo svoje predstavnike, ki jih bodo vodili svetli prihodnjosti naproti. LJUDSTVO vlada... sicer posredno, pa vendarle :lol: ... aja.. zdaj to isto LJUDSTVO jih kar naenkrat noče več ... zakaj :? ... treba je takoj zamenjat, ko nekaj ni v redu ... takoj planit po drugače mislečih... seveda, saj je demokracija :lol:

Dragi moji... demokracija je... ampak, enkrat se je treba odločit ... če bi v moto družbi vladala popolna demokracija, se ne bi nikamor na potovanje odpeljal, ker bi blo šest motoristov, šest idej, šest različnih postankov, šest krajev spanja, šest različnih tankanj goriva itd itd... treba je postavit "vođo puta", ki to odreja in tko mora bit, kljub malemu nerganju včasih :P

to sm napisu, ker mam cajt ... ampak nekaj od tega pa le drži ... kajne :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demokracija je in to smo si želeli, kajne ... volja ljudstva se izkazuje tako, da izvoljijo svoje predstavnike, ki jih bodo vodili svetli prihodnjosti naproti. LJUDSTVO vlada... sicer posredno, pa vendarle :lol: ... aja.. zdaj to isto LJUDSTVO jih kar naenkrat noče več ... zakaj :? ... treba je takoj zamenjat, ko nekaj ni v redu ... takoj planit po drugače mislečih... seveda, saj je demokracija :lol:

Dragi moji... demokracija je... ampak, enkrat se je treba odločit ... če bi v moto družbi vladala popolna demokracija, se ne bi nikamor na potovanje odpeljal, ker bi blo šest motoristov, šest idej, šest različnih postankov, šest krajev spanja, šest različnih tankanj goriva itd itd... treba je postavit "vođo puta", ki to odreja in tko mora bit, kljub malemu nerganju včasih :P

to sm napisu, ker mam cajt ... ampak nekaj od tega pa le drži ... kajne :naughty:

V bistvu drži samo v osnovi- vodjo je treba postavit, ja. Ampak ta vodja pa ima veliko odgovornost, da uspe združiti vse ideje vseh sodelujočih in to z nekim konsenzom uspešno pripeljati do konca. Če tega ni sposoben: IZLET ODPADE!! In če ta vodja, poleg vsega še krade gorivo drugim in se hrani na račun drugih ni ravno primeren vodja, pa čeprav je moto banda to na začetku mislila. In ko ga odkrijejo, ga krepko nalomijo. (vsaj motobanda) In predvsem to manjka naši državici, da leti kaka glava, da se kaka afera zaključi, da se koga nalomi za neumnosti, ki jih počne... Tudi js sm imel malo časa, pa sem se razpisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu drži samo v osnovi- vodjo je treba postavit, ja. Ampak ta vodja pa ima veliko odgovornost, da uspe združiti vse ideje vseh sodelujočih in to z nekim konsenzom uspešno pripeljati do konca. Če tega ni sposoben: IZLET ODPADE!! In če ta vodja, poleg vsega še krade gorivo drugim in se hrani na račun drugih ni ravno primeren vodja, pa čeprav je moto banda to na začetku mislila. In ko ga odkrijejo, ga krepko nalomijo. (vsaj motobanda) In predvsem to manjka naši državici, da leti kaka glava, da se kaka afera zaključi, da se koga nalomi za neumnosti, ki jih počne... Tudi js sm imel malo časa, pa sem se razpisal.

Pol se pa vprašimo, ZAKAJ V 20-TIH LETIH VOLIMO SAMO LOPOVE, NESPOSOBNEŽE, HINAUCE... vedno nam nekaj ni prav ... torej, smo sami krivi, ker zaupamo takim ljudem, ali pa naivni, da bodo vse namesto tebe naredili ... o raju na zemlji so govorili pred nekaj tisočletji, mi pa še vedno verjamemo v to ... in ja ... BOG še ni nikjer postal predsednik, razen faraon pred nekaj tisočletji :P in še vedno verjamemo, da bo zmeraj vsem lepo.

Ko se zmenmo za "vođo puta", ga poznamo že od prej in mu zaupamo, pa tudi da se realno ocenit, ko pove kako in kaj, saj nekaj izkušenj pa že imamo :P ... ne more mi rečt, da bomo tankal na 400 km, ker marskikateri motor, ne naredi toliko z enim tankanjem.

Če kandidati na volitvah obljubljajo 1000 € povprečne penzije ... sj sm brez besed, da temu sploh lahko verjamemo in ga celo izvolimo :?

p.s.

še vedno mam mal cajta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pa vprašimo, ZAKAJ V 20-TIH LETIH VOLIMO SAMO LOPOVE, NESPOSOBNEŽE, HINAUCE... vedno nam nekaj ni prav ... torej, smo sami krivi, ker zaupamo takim ljudem, ali pa naivni, da bodo vse namesto tebe naredili ... o raju na zemlji so govorili pred nekaj tisočletji, mi pa še vedno verjamemo v to ... in ja ... BOG še ni nikjer postal predsednik, razen faraon pred nekaj tisočletji :P in še vedno verjamemo, da bo zmeraj vsem lepo.

Ko se zmenmo za "vođo puta", ga poznamo že od prej in mu zaupamo, pa tudi da se realno ocenit, ko pove kako in kaj, saj nekaj izkušenj pa že imamo :P ... ne more mi rečt, da bomo tankal na 400 km, ker marskikateri motor, ne naredi toliko z enim tankanjem.

Če kandidati na volitvah obljubljajo 1000 € povprečne penzije ... sj sm brez besed, da temu sploh lahko verjamemo in ga celo izvolimo :?

p.s.

še vedno mam mal cajta :P

Maš čisto prav, časa imaš preveč. (šala mala). Bom zelo na kratko povedal: vodja ki zahteva da tankaš na 400km, ali vodja, ki ti laže da boš komot lahko tankal na 400km zasluži eno čelnoheadbang.gif In dokler te ne bo dobil, ti (nam) bo lagal da lahko prevozimo z enim tankom 400km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vidva še zmaraj štrajkata ??? pa noben ne opazi...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Dragi moji... demokracija je... ampak, enkrat se je treba odločit ... če bi v moto družbi vladala popolna demokracija, se ne bi nikamor na potovanje odpeljal, ker bi blo šest motoristov, šest idej, šest različnih postankov, šest krajev spanja, šest različnih tankanj goriva itd itd... treba je postavit "vođo puta", ki to odreja in tko mora bit, kljub malemu nerganju včasih :P

to sm napisu, ker mam cajt ... ampak nekaj od tega pa le drži ... kajne :naughty:

Ewo Maus, ko imam jaz tud cajt in sem za letos u glavnem mizo spucal, ti povem da si krepko mimo sirčka in salamce zacvilil.

Demokracija je, ko se šest bukselnov z različnimi prdulami in različnimi stili fure in končnimi cilji odloči, da se bodo do Postojne skupaj v koloni peljali na kavo potem pa ko voli nek izvoli kamor hoče. Eden proti Reki, drugi za Koper, tretji na Nanos, četrt za Gorico pet pa šest pa magar u maloro. In seveda določjo Road captain-a.

To kar imamo sedaj je pa obljuba za Postojno, potem nas je pa že u Vrhniki Road Captain speljal na tankovski poligon u šodr in blat in se nam smeje, ker on je pač ostal na asfaltu in gre sam še naprej v Portorož v Palace hotel, mi se pa iz dreka in blata ven ne vidmo.

Pa tist cajt ki ga imaš še zmeraj mal nikar za odločanje med sirčkom in salamco ponucat!

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tist cajt ki ga imaš še zmeraj mal nikar za odločanje med sirčkom in salamco ponucat!

bom pojedu in sirček in salamco, pa nau krega :P

Samo jamramo in 20-let ene in iste volimo in nas peljejo po tankovski poti in po blatu. Meni je zadosti, da me enkrat v blato zapelje ... ne .. ampak vsem nam to ni dovolj in nas vlačijo po blatu... zmeraj enako ... levi, desni, sredinski, uni od uzadi in spredi.

Zdele pa na ulce it in vse zjebat ... ma ne ga no srat (vseeno al je na trenutni oblast Borat, Janško, Kuki, Drni, Brni, Golubko al Kresnićka) ...

Imamo vsi možnost, narediti svojo stranko, sodelovati na volitvah in popeljati vse v blagostanje. Ajde jamrouci, začnite, naredte stranko al pa bodite neodvisni kandidati pa da vidim, kako vas rušijo, pluvajo, podtikajo ... zabavno bo ;) .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se kregat,ne se kregat prosim! :cry:

A vam kaj manjka!? Meni nič! :beer1:

se strinjam .. ne se kregat :yes:

Manjka mi, da mi pir plačaš, pa boš moj parjato :lol: ... (kavo sm meu u mislih ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Imamo vsi možnost, narediti svojo stranko, sodelovati na volitvah in popeljati vse v blagostanje. Ajde jamrouci, začnite, naredte stranko al pa bodite neodvisni kandidati pa da vidim, kako vas rušijo, pluvajo, podtikajo ... zabavno bo ;) .

Možnosti že, to drži, samo ne znam in ne zmorem.

Moja vzgoja je bila enostavno drugačna in prek tega mi ne uspe. Sem že razmišljal, da bi tožil starše ker so me učili narobe namreč da se ne sme krast, pobijat in lagat in evo sedaj imam pa ekonomsko škodo, strgan žep pa prazen kesl za bencin. Jebem ti poštenje in pravico! :cry: :wacko:

In sedaj mi ti še kocke u parlament vržt ne pustiš! No ja sej konec koncev je brez veze ko so neprebojne šipe namontiral. -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam .. ne se kregat :yes:

Manjka mi, da mi pir plačaš, pa boš moj parjato :lol: ... (kavo sm meu u mislih ;) )

No sej zdaj pa razumem, zakaj nekaj miriš. Podkupljiv si! :kva2: Korupcijaaaa!!!!

Le katera stran te je najela?:hmm:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj mi ti še kocke u parlament vržt ne pustiš! No ja sej konec koncev je brez veze ko so neprebojne šipe namontiral. -_-

Pustim ... dve kavi mi plači :lol:

No sej zdaj pa razumem, zakaj nekaj miriš. Podkupljiv si! :kva2: Korupcijaaaa!!!!

Le katera stran te je najela?:hmm:

Pa si me dobo :blush:

Vsak ima svojo ceno ... eni kufet, eni dva ... eni pa par miljonov € ...

Sicer sem hotel z mojo korespodneco konsekutivno napeljat, da smo sami krivi, katerim gospodarjem dovoljujemo, da gospodarijo nad našimi življenji in usodami, saj jih sami za to pooblaščamo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom pojedu in sirček in salamco, pa nau krega :P

Samo jamramo in 20-let ene in iste volimo in nas peljejo po tankovski poti in po blatu. Meni je zadosti, da me enkrat v blato zapelje ... ne .. ampak vsem nam to ni dovolj in nas vlačijo po blatu... zmeraj enako ... levi, desni, sredinski, uni od uzadi in spredi.

Zdele pa na ulce it in vse zjebat ... ma ne ga no srat (vseeno al je na trenutni oblast Borat, Janško, Kuki, Drni, Brni, Golubko al Kresnićka) ...

Imamo vsi možnost, narediti svojo stranko, sodelovati na volitvah in popeljati vse v blagostanje. Ajde jamrouci, začnite, naredte stranko al pa bodite neodvisni kandidati pa da vidim, kako vas rušijo, pluvajo, podtikajo ... zabavno bo ;) .

tukej pride do izraza nepopisna majhnost slovenije. v tem primeru je res mikroskopska. Za primer vzamemo lahko Anderliča. LDS je po sestrelitvi iz oblasti Janševo vlado (popolnoma po svoji krivdi9 komajda preživel. in vmes razpadel na dve pol stranki. na dva krožka, kljub temu, da je LDS dobil vsega pet postlancev, je anderlič po samoizločitvi Draška Veselinoviča SPET prišel v parlament!!! čeprav je bila včasih vladajoča LDS na volitvah kar dvakrat hudo kaznovana, je Anderlič točno tam kjer je bil. PA GA RES NISMO HOTELI!! Ker je bazen kadrov tako majhen, so pri nas dejansko v ospredji le hrabri in samozavestni. Zelo redko najdemo dobre ljudi na pravih mestih. (dobre v smislu zelo kompetentne in strokovne). pomislimo samo na Rupla. Občutek imam da je 2 milijona ljudi enostavno premajhno sito, da bi samo ločilo zrno od plev. Ker je zelo podobna zgodba v medijih, glasbi, športu. . . .

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se kregat,ne se kregat prosim! :cry:

A vam kaj manjka!? Meni nič! :beer1:

270€ za regler na motorju ...ke si ga ne morem privoščit od zdajšnje plače ...fuša pa ni...:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, Cartnam...in dopolnjujem. Ta naša majhnost in z njo majhen izbor kadra privede tudi do stalnega kroženja več ali manj enih in istih oseb in posledično privede tudi do nepotizma. :BUA:

Če opišem na primeru Anderlič; če bi se pri Drašku zataknilo in Anderlič ne bi prišel v parlament, niti najmanj nebi poniknil nekje na lokalnem nivoju, ampak bi zaradi zvez iz "minulega dela" zasedel pomembno mesto v gospodarstvu, kjer bi seveda poskrbel za ustrezna delovna mesta sorodnikov in znancev tistih, ki so mu omogočili, da je "ostal na površju". In od tu bi s pomočjo finančne podpore gospodarstva "njegovi" stranki tlakoval ponoven vstop v parlament na naslednjih volitvah..in tako je krog sklenjen in volivci spet :pos:

Pa ne govorim o Anderliču, govorim, pišem o skoraj vseh, ki jih gledamo že 20 let.

Ampak.....če se spomnim nestrpnežev iz podmladkov strank (SDS...) se nam piše še slabše.... :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, Cartnam...in dopolnjujem. Ta naša majhnost in z njo majhen izbor kadra privede tudi do stalnega kroženja več ali manj enih in istih oseb in posledično privede tudi do nepotizma. :BUA:

Pa ne le to.

Tudi, če bi se po nekem čudežu lahko jasno izkristalizirala dva bloka, bi bile težave. Namreč, tako smo majhni, da je vedno moj sosed ali od moje žene tesen sodelavec, ali šef, ali karkoli že, pač "moj politični nasprotnik", kar privede do nujnosti kravjih kupčij (ker sicer bi imeli že državljansko vojno). Tako je pri vseh poslih ,samo poglejte. In iz tega se potem razni Požar Reporti in podobni napajajo - pletejo "mreže". Ampak, eno je plesti mrežo čez 20-nadstropno stolpnico, drugo pa v 20 kvadratov veliki garsonjeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse o čemer se tukaj sprašujemo, je pravkar razkrinkal (pazi) Igor Bavčar v Financah. Namesto honorarja upam, da so mu dali nov regenmontl.

:alko::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse o čemer se tukaj sprašujemo, je pravkar razkrinkal (pazi) Igor Bavčar v Financah. Namesto honorarja upam, da so mu dali nov regenmontl.

:alko::lol1:

ta je tudi tapravi , ja... se mu cedi maslo izza ušes na bedra ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!