Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

...ma dejte nehat! ...s tem prezimovanjem ste že prav smešni!... :blink:

...ni čudno, da je pol spomladi tolk nesreč če pa od oktobra, pa do maja prezimujete!... :ninja:

... moj moped nima štenderja... imam stojalo, da lahko ketno spucam in našpricam, pa res ko nabuta snega, ga za kakih 14 dni dvignem, ampak res ne vem, če je že kdaj kak moj motor toliko časa stal brez fure... :glare:

...ko sem imel pa čoperja pa stojala sploh nisem imel, pa nikoli spomladi nisem opazil, da bi bilo kaj narobe! :huh:

...tole, s prezimovanjem na dveh stojalih je ena navadna MARKETINŠKA POTEZA ...in to vam naj bo jasno! :lol1:

Sicer pa ...kolk ljudi pa poznate, da so jim zaradi prezimovanja na kolesih gume postale jajčaste? JAZ NOBENEGA! :kva2:

Na forumu sploh nisem zasledil nobene take izkušnje... samo sem slišal... je rekel... se mi zdi... pa prodajalci, pa revije....BLA BLA BLA, pa registrirani so mopedi celo leto... :OK:

Poznam jih pa dosti ki sploh nimajo motorjev na stojalih - oziroma sploh nimajo stojal! :doze:

se tudi sam strinjam, neke stvari so bolj psihološke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako :) Meni je prejšnja leta motor vedno na kolesih stal celo zimo, brez da bi ga premaknil, pa ni bilo popolnoma nič narobe z njim spomladi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se strinjam s tem, da niso nuja, sam stojala je fajn met, zadnjega za lažje mazanje ketne, če pa kdaj kej pošravfaš pa videš da tud spredenga ni slabo met, pa je komplet :)

Akumulator stran dat je nujno, sicer mal odvisno od motorja ampak po večini ga spraznejo če je gor.

Tanka napolnit ni tko teško, jst osebno tega ne delam, ker se igram z motorjem pozimi pa je teško poven tank dvignit :), tanovi motorji majo pa tko in tko plastične tanke.

Spucat ga je fajn, pa da se vse namaže(ne sam ketno).

Pokrivam ga ne ker ga pol ne morem hodet gledat :D

Pa je vse za zimo brez kompliceranja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši polnilci akumolatorjev so že tako napredovali, da imamo lahko motorje skos priključene...Polnilec sam polni in prazni akomulator, tako, da nam ni treba skrbet in mirne vesti lahko ( s polnim akumolatorjem ) začnes "sezono"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj motor pa prezimi na štenderjih, to pa zato, da me preveč ne mika, da bi se tudi pozimi vozil, ga pa vsakih 14.dni malo zalaufam, problem je tudi ker živim v hribih in je tudi temperatura malce nižja kot v dolini, pa tud snega imamo dovolj kadar pač je, imam pa v mislih kakšno pocen enduro za vmesni čas, če kdo ve za kakšno naj mi javi na PM, do 500eur :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novejši polnilci akumolatorjev so že tako napredovali, da imamo lahko motorje skos priključene...Polnilec sam polni in prazni akomulator, tako, da nam ni treba skrbet in mirne vesti lahko ( s polnim akumolatorjem ) začnes "sezono"...

Ga imam, pa nisem bil zadovoljen. Vseeno sem moral spomladi dofilati akumulator s pravim polnilcem.

Če pa kdo vseeno misli, da je to dobra stvar, mu ga prodam. Recimo za dva pira.

post-8423-1224359816_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede stojal me zanima predvsem za zadnji del motorja kje se kupijo in če to paše na več motorjev. Če ima kdo sliko bi bil vesel da vidim kako je spodaj zahaklano oz kako deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede stojal me zanima predvsem za zadnji del motorja kje se kupijo in če to paše na več motorjev. Če ima kdo sliko bi bil vesel da vidim kako je spodaj zahaklano oz kako deluje?

Evo, ce bo kaj pomagalo. Je iz Louisa , cena je bla 30 eur , nastalvljiv za razlicne sirine vilic... Lp!

post-11539-1224367442_thumb.jpg

post-11539-1224367526_thumb.jpg

post-11539-1224367572_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ga imam, pa nisem bil zadovoljen. Vseeno sem moral spomladi dofilati akumulator s pravim polnilcem.

Če pa kdo vseeno misli, da je to dobra stvar, mu ga prodam. Recimo za dva pira.

Verjetno se polnilci razlikujejo med sabo, po kvaliteti itd. ?!?Jaz imam polnilec od BMWja, pa sem zelo zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se polnilci razlikujejo med sabo, po kvaliteti itd. ?!?...

Se strinjam s tabo. Le dodal bi rad, da ta, ki sem ga kupil, niti slučajno ni bil med cenejšimi. Prej nasprotno. Morda sem le preveč pričakoval?

Se bom kar držal nasveta, katerega so mi dali pri Grajzerju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga pa tako prezimil da sem ga malo porkril, dal na home made stojalo (beri: opeke in les) in ga 1x tedensko užigal da spomladi ni bilo problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo pogledal o čem pišete v tej temi: :evilgrin:

prezimítev -tve ž (ȋ) glagolnik od prezimiti: v tem času si rastlina nabira moči za prezimitev; pripraviti vrtnice za prezimitev / nasveti za prezimitev rastlin, živali

........jaz nimam rastline, zato se vozim in spomladi normalno vžiga :naughty:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes sm pa svojga temeljito spucou, namazou, akumulator ven potegnu, pa na centralno stojalo postavu v najtemnejši kot v garaži, pa še pokriu sm ga :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bedarija ven dajat, noben kvalitetn akumolator nebo se kr tak sprazno al crkno al nevemkaj :)

Cela TEMA je bedarija! :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bedarija ven dajat, noben kvalitetn akumolator nebo se kr tak sprazno al crkno al nevemkaj :)

A da ne???? Se vidi, da nimaš pojma o čem pišeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev glede akumulatorja: imaš motor na kurbl, pa vžge tudi brez akumulatorja :naughty: :rolleyes:

Da ne bom preveč :topic: ... jaz sem motor konzerviral prejšnji vikend, po furi ga opral, napolnil tank, pipco na OFF in spraznil fergazer, pod zadnje kolo stojalo in pokril s ponjavo. To je to, zdaj pa lepo čaka na pomlad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!