Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

bencin bi natankal do vrha v plehnat tank,tako zascitis pred rjavenjem,plasticen tank bi pa pustil prazen da ga benz ne razira.

Benzin plastičen tank NE razžira je pa vseno bolje da je tank VEDNO poln tudi plastičen,če je prazen kondenzira in kaka kapljica pade na dno tanka kar pa spomladi ni ravno dobro za benzinsko črpalko (pri motorjih z vbrizgom) kot tudi ne za starejše mašine z vergazerji !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prezimitev motocikla ni problem... Natankaš in odjaviš ga!

Bolj hudič je s konjem, ki ga moraš celo zimo, kljub temu, da nič ne dela, fotrat'!

Torej imamo pred konjederci kar precejšnjo prednost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prezimitev motocikla ni problem... Natankaš in odjaviš ga!

Bolj hudič je s konjem, ki ga moraš celo zimo, kljub temu, da nič ne dela, fotrat'!

Torej imamo pred konjederci kar precejšnjo prednost

a ni tako da ponavadi pred zimo naredijo koline :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi rad šprical? Da bo mastno in se bo fino prah prijel?

Operi moped, obriši, pejd se peljat, da se še dobro osuši po skritih kotičkih in pokrij z nekim zračnim prekrivalom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi rad šprical? Da bo mastno in se bo fino prah prijel?

Operi moped, obriši, pejd se peljat, da se še dobro osuši po skritih kotičkih in pokrij z nekim zračnim prekrivalom.

Pa ketno je dobro namazat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa pošpricat kovinske dele? Kaj priporočate...

Silikonski spray, do poletja v celoti izgine in ne rabiš nič brisat! Zakaj? da ne zarjavi - imam bolj vlažno garažo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima pa za rjavet razen diskov in verige?

Vsi vijaki,ki so kadminizirani ali pocinkani,aluminij,če ni dodatno zaščiten (luksiran,lakiran ali kako drugače obdelan) Saj nebo zarujavelo ampak OKSIDIRA, zato je dobro pošpricat z silikon spreyem, zaščiti se tudi krom,gumo,plastiko pošpricaš lahko vse razen zavornih kolutov ! ! Kolute samo dobro osuši in se malo zapelješ parkat zabremzaš tako,da se malo ogrejejo tako se sami posušijo in nebodo rjaveli ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: o šit, moj je 8 mesecev zuni na dežju, mrazu, snegu, soncu, vročini.... nič mu ne manjka, že 4 leta revež :blush:

pa ni nikol vidu nobenga spreja (razen unga za ketno) , pa še kar vžiga, pa pele......

hondaruls :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: o šit, moj je 8 mesecev zuni na dežju, mrazu, snegu, soncu, vročini.... nič mu ne manjka, že 4 leta revež :blush:

pa ni nikol vidu nobenga spreja (razen unga za ketno) , pa še kar vžiga, pa pele......

hondaruls :P

Eni motorji so pa res "bogi" jaz bi ga vsaj pokril z prekrivalom za motor !

Sicer pa kaj čmo, ljudje smo pač različni eni npr:poskrbijo za hišne ljubljenče eni jih pa matretirajo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vijaki,ki so kadminizirani ali pocinkani,aluminij,če ni dodatno zaščiten (luksiran,lakiran ali kako drugače obdelan) Saj nebo zarujavelo ampak OKSIDIRA, zato je dobro pošpricat z silikon spreyem, zaščiti se tudi krom,gumo,plastiko pošpricaš lahko vse razen zavornih kolutov ! ! Kolute samo dobro osuši in se malo zapelješ parkat zabremzaš tako,da se malo ogrejejo tako se sami posušijo in nebodo rjaveli ! !

Celo leto se vozim po dežju, pesku, prahu, vodi ... čez zimo bodo pa ti vijaki čudežno oksidirali? No nehej no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz odklopim minus klemo, ven pa ne vzamem. Vsake tolk grem pomerit kolikšna napetost je še v njemu in ga po potrebi priklopim na polnilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1: o šit, moj je 8 mesecev zuni na dežju, mrazu, snegu, soncu, vročini.... nič mu ne manjka, že 4 leta revež :blush:

pa ni nikol vidu nobenga spreja (razen unga za ketno) , pa še kar vžiga, pa pele......

hondaruls :P

Motor je treba matrat čez sezono ne pa pozim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je potrebno akumulator odstranit za zimo?

Jaz ga ne odstarnim,kupil sem so ohrajevalnik akuja,ki ima činče za na aku,tako da sam priklopim in tako pustim celo zimo,po končanem zimovanju sam odklopim činč in gas. ta drug del pa ostane za naslednjo zimo fiksno na akuju. http://www.ctek.si/modeli/ctek-polnilnik-mxs-36.html

Kar se pa tiče raznih silikonskih sprejev in podobno,jaz tega ne uporabljam in mi ni še nikol nioč oksidiral,pa ga imam v garaži na temperaturi par stopinj manj kot zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole sem pred leti pripravil motorček na zimovanje, kasneje sem snel še motor dol, da sem lažje naštelal ventile in pa luč, a nimam fotke.

Edino tako lahko vozilo dobro očistiš in pripraviš na zimo. Vsak odmotiran kos sem lepo opral z vodo in milom, ter ga posušil in zapakiral.

ktmzimovanje.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nekih posebnih ritualov .....

Lepo ga ščistim, spoliram namažem vse kar piše v knjigi z grafitno mastjo Yamalub, porihtam verigo .... in sparkiram motorček v garažo, ki ima večino 17°C, tako da je lubica lepo na sobni temperaturi.

Ko sem imel TDM sem odstranil akku, sedaj pa tega ne počnem in z vžiganjem (trkam na les) nisem imel nikoli težav .....

Seveda lubico tudi pokrijem, da se ne praši ..... občasno pa jo tudi pobožam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupuješ Yamalube pa kolk je približno cena? (to je tista z 60% molibdenega disulfida ?)

Se opravičujem za offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nekih posebnih ritualov .....

Lepo ga ščistim, spoliram namažem vse kar piše v knjigi z grafitno mastjo Yamalub, porihtam verigo .... in sparkiram motorček v garažo, ki ima večino 17°C, tako da je lubica lepo na sobni temperaturi.

Ko sem imel TDM sem odstranil akku, sedaj pa tega ne počnem in z vžiganjem (trkam na les) nisem imel nikoli težav .....

Seveda lubico tudi pokrijem, da se ne praši ..... občasno pa jo tudi pobožam.

Kako na sobni temperaturi .... 17 stopinj ?????? haloooo ???? jest imam v sobi skoz med 21 in 24 stopinj ....

.... kdor ga ima res rad, ga ima skoz zraven sebe !!!!!

:)

post-38837-0-69731700-1351285050_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil pik1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!