Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

... In, ni je lepše dekoracije v dnevni sobi, kot lep motor.

Jaz sem imel velike težave, preden sem to dopovedal ženi in otrokom. Pol so se pa le preselili v garažo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry Brumen... imel sem te za pametnega... ampak tole kar pa zdaj kvasiš, je pa res mal prehudo! :unsure:

Morda bi se še do enih 10% strinjal, ampak samo v primeru da bi imel vrhunsko ohranjenega starodobnika... Kot nek mehanik bi lahko vedel tudi kaj o tehnologiji površinske zaščite kovin in drugih materialov... :closedeyes:

...kako nabijanje v prazno! SORRY! :blink:

S takimi kot si ti se jaz nemislim ukvarjat zato imamo ja ignore KLIK! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, z vsem spoštovanjem, ampak se nekako ne morem strinjati s tabo. Tudi, če pozimi voziš po suhi cesti, verjemi da je škodljivo. Sol, tudi suha) se nekako zavleče po celem motorju, malo vlage in krc-krc... Nažira počasi, počasi... Poglej si iz Italije pripeljane motorje (ne vse, večina), polno ''črvov'' pod barvo in kromom. Jaz imam tudi celo leto registriranega, pa je lepo v garaži (ogrevani na 8 stopinj) čez zimo. Bi bilo malo preveč stroškov, da mi razžre krom...

Kar pusti ga on naj vozi,pa bo videl spomladi kakšen bo imel motor.Namreč,tudi po suhi cesti se vedno najde kje kaj mokrega Npr.ko se topi ob cesti sneg in rastopi sol ob robu ceste,ki jo lepo fašeš na motor in spomladi vidiš šele posledice.Jaz sem to napisal iz izkušenj,moj motor pa bolj mirkam kot bi starodobnika,ki bi ga plačal vsaj 1/2 manj kot sem svojega!Moram pa priznati,da ko sem prodal V-Max-a starega 10 let je bil tak kot nov in sem zanj iztržil več kot 1/2 nove cene,verjetno tudi zato ker ni bil nikoli vožen pozimi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ne bo prvič, da bom vozil... Dve leti nazaj sem napravil s čoperjem od novembra do marca 3500 km! Lansko zimo z er-6F 3000 km! Motor imam sicer na toplem, v hodniku pred dnevno sobo... o težavah, soli, razžiranju in o tem kar pametujeta na kromu, barvi, aluminiju... ni ne duha ne sluha! Kolega se vozi tako rekoč skoraj celo zimo v službo z ER-5. - je celo gume menjal 20. januarja...Vsako leto naredimo tudi zaključno furo na silvestrovo... Kaj takega, o čemer pišete, še res nismo opazili... :blink: ... in osebno poznam še kar nekaj motoristov, ki to počne, pa o težavah o katerih pišete mi še nihče ni pojamral... Sol se pa krasno raztaplja v vodi, tako da rešitev v obliki pranja je res preprosta!

Ajd, pač moje izkušnje! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tvoja družina najbrž res med zimo trpi, ko se tut z avtom nikamor ne pelate - je škoda barve, pa sijaja, pa gum,... kar z avtobusom bomo šli... :alien1:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ne bo prvič, da bom vozil... Dve leti nazaj sem napravil s čoperjem od novembra do marca 3500 km! Lansko zimo z er-6F 3000 km! Motor imam sicer na toplem, v hodniku pred dnevno sobo... o težavah, soli, razžiranju in o tem kar pametujeta na kromu, barvi, aluminiju... ni ne duha ne sluha! Kolega se vozi tako rekoč skoraj celo zimo v službo z ER-5. - je celo gume menjal 20. januarja...Vsako leto naredimo tudi zaključno furo na silvestrovo... Kaj takega, o čemer pišete, še res nismo opazili... :blink: ... in osebno poznam še kar nekaj motoristov, ki to počne, pa o težavah o katerih pišete mi še nihče ni pojamral... Sol se pa krasno raztaplja v vodi, tako da rešitev v obliki pranja je res preprosta!

Ajd, pač moje izkušnje! :glare:

Tud na moji yamahci xt ni bilo nobenih posledic

pa sm se vozu celo zimo po soli in snegu

imeu sm kromirane feltne pa so se svetile ko nove tud po treh letih :D

zdj s tem se pa ne vozim več je pa že premraz

se staram :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imajo srečo, da imajo bloki tudi tovorna dvigala... In, ni je lepše dekoracije v dnevni sobi, kot lep motor.

Za ta motor so večkot dovolj stopnice! :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta motor so večkot dovolj stopnice! :kva2: :kva2: :kva2:

ja tud po stopnicah bi ga spravu do stanovanja pomoje :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In, ni je lepše dekoracije v dnevni sobi, kot lep motor ...

Še posebno, če je zraven en ptič, ki naravnost 'ljubi' kable in ti mimogrede kot za šalo še scefra zic. Motor je že pokrit z rjuho, škodo bom menda do spomladi popravil.

post-8423-1226333704_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UFFF moja mačka pa že spi v garaži kakšen mesec...

sem jo stušeru pa spuleru da se kr svet dal na štenderje in pokril...

Na vsake tok jo pa pržgem da mal susede zbudim k rdeč pole tolče 12500rpm/min :whistle:

pa Akrapovič sistem zažvižga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačke, ja... V garaži sem imel usnjen plašč iz drugega svetovnega klanja, se mi je vrag mačji posral gor... Razžrlo na dveh mestih, v velikosti otroške dlani. K sreči je motor v svoji garaži. Aja, mačka je ušla bridki usodi, sem predolgo iskal primeren kol. :whistle:

Govora je bilo o pravi mački...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačke, ja... V garaži sem imel usnjen plašč iz drugega svetovnega klanja, se mi je vrag mačji posral gor... Razžrlo na dveh mestih, v velikosti otroške dlani. K sreči je motor v svoji garaži. Aja, mačka je ušla bridki usodi, sem predolgo iskal primeren kol. :whistle:

Govora je bilo o pravi mački...

jah se zgodi pravjo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pa je dobra madona; motor v dnevni. Si ne predstavljam kako bi jst mel hornetko v sobi??? :slap:

Še dobro da ne živim več v bloku! :worship:

ps.: Po 2-3 tednih sm jo htel vžgat pa mi je modekal že zaspala!?!? Sm reku: Ejgo punči ne spat! Ne gremo še tako kmalu spat; ne ne! Greva še en krog!

In ni je bilo zlomka treba zbudit s kabli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal bi se komot če so malo širše štenge hehe

Sosedje bi bli pa neizmerno veseli, k bi priropotal po stopnicah, pol pa še da si čimvišje doma...juhuhu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi ga dal. V dnevno sobo. Sam je muka, ker se vsake toliko spomnim malo zapeljat. Potem pa zverino not, pa ven, pa spet not, pa ven, pa... tako, da bo kar v garaži. Pa brez sprejev in premazov. Bom poskusil z zimskim zaščitnom slojem jesenske umazanije, pa upam, da se na zimskih furah ne bo preveč obletela.

Svašta.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačke, ja... V garaži sem imel usnjen plašč iz drugega svetovnega klanja, se mi je vrag mačji posral gor... Razžrlo na dveh mestih, v velikosti otroške dlani. K sreči je motor v svoji garaži. Aja, mačka je ušla bridki usodi, sem predolgo iskal primeren kol. :whistle:

Govora je bilo o pravi mački...

Hehehe pred leti je znancu pes pogrizel kompletno kros opremo. Pasjega sina je potem v eni uri bridka usoda zasluženo vodila v zavetišče Milene Močilnik... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe pred leti je znancu pes pogrizel kompletno kros opremo. Pasjega sina je potem v eni uri bridka usoda zasluženo vodila v zavetišče Milene Močilnik... :naughty:

HAHA :worship: bogi pes...sej pes nč ne ve, sam da žveč pa je vredu, če je pa oprema za 500€+ pa še tok bol se kakšen kevler najde (fajn hrusta)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe pred leti je znancu pes pogrizel kompletno kros opremo. Pasjega sina je potem v eni uri bridka usoda zasluženo vodila v zavetišče Milene Močilnik... :naughty:

kakršen pes, takšen lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakršen pes, takšen lastnik.

:grrr

Kakšen lastnik, takšen pes. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

laufa. kar naprej. drgač pa dekca pa povšterčki pod gumami, gume odete v pletene volnene nogavice...topel bencin in piškoti... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravjo tud,da če nimaš centralno stojalo,ga lahko zapelješ z gumami na vsaj 5cm stiropor

se lepo vleže po gumah in je isti efekt kot bi bil dvignjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!