Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

Je kdo postavil svoj motocikel na stiropor? Za koliko ste pri tem povečali tlak v gumah?

Vedno je bolje,da je motor vdignjen od tal tako,da so razbremenjeni gumi kot tudi vzmeti in blažilci ! Če te možnosti nimaš je neodvisno na čemu stoji moraš gume napumpat na ca 3 At.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo postavil svoj motocikel na stiropor? Za koliko ste pri tem povečali tlak v gumah?

Jaz sem ga(sprednje kolo). Tako so mi svetovali tu na forumu, ker nimam prednjega stojala. Tlaka pa nisem povečeval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kaj narobe če je motor čez celo zimo na temperaturi pod 0 stopinj?

Bo ali ne bo narobe moj bo celo zimo pod nadstreškom pokrit(torej zunaj na prostem). Pa tud, če bo -50 stopinj. Po mojem nima kaj bit. aku odklopljen, motor na stojalu, tank poln. Vžigat oziroma prvič se peljat, pa tud ne mislim dokler ne bo vsaj +5stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stiropor pod gume... to sem včasih prakticiral, včasih ne. Sedaj ga lepo dvignem z dvigalko pod okvir (pač nimam centralnega stojala), pod gume nič. Akomulator je noter, itak je garaža 5-10 stopinj. Poln kesl, včasih priklopim ohranjevalec za dan-dva, tam na dva-tri tedne startam do temperature olja 60 stopinj. Da bi kaj posebej konzerviral pa ne, opran in posušen pa ja. Itak bo tam okoli novega leta šel malo iz garaže... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če vžgeš ravno toliko, da zalavfa za minuto-dve je res škodljivo. Se ravno toliko segreje, da začne kaditi kondenc iz izpuha -mora biti mašina res segreta, če enkrat vžigaš... Sicer pa to prakticiram že od prvega motorja naprej, tako da... Eni pravijo, da vžiganje škoduje, drugi da je fajn... različni smo. Če drugega ne, vsaj glas malo slišiš, ko ga vžgeš... Itak ga ne prezimujem, samo počiva nekaj časa. Sezona se konča 31.12., začne pa 1.1. ... he-he.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo ali ne bo narobe moj bo celo zimo pod nadstreškom pokrit(torej zunaj na prostem). Pa tud, če bo -50 stopinj. Po mojem nima kaj bit. aku odklopljen, motor na stojalu, tank poln. Vžigat oziroma prvič se peljat, pa tud ne mislim dokler ne bo vsaj +5stopinj.

Pelji ga v dnevno sobo:P Verjemi, da bo prec lepša, vsakič ko boš notri stopil se boš zasmejal. Če doma nebi bilo velike garaže, bi šou tudi pri men za kavč... pa še film lahko pogledaš zravn medtem ko ga pucaš :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj važno, da je poln rezervar bencina. Ker letos spomladi sem imel skor liter kondenza v rezrvarju r1-ke in je bilo treba vse razkopat pa očistit pa posušit, da je vžgala :) Pa je bila v garaži s konstanstno temp med 10-15 stopinj.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je na toplem... na hodniku... prd vhodom v dnevno sobo... ker je poln ledik je itak lepa božično novoletna dekoracija... da bi ga dal na minus... ne ga no srat! ...sicer pa se planira še vsaj nekaj zimskih izletov... in tradicionalna silvestrska fura prav gotovo... Moj bo pri meni zaključil sezono ko ga bom prodal... načeloma nikakor ne pred 60 - 70000!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mene še vedno zanima koliko je sploh smiselno postavljati motor (kolesa) na stiropor. Nekaj dni nazaj mi je nek znanec, ki je že dalj časa motorist, prodal zgodbo, kako gume postanejo jajčaste, če jih dalj časa (čez zimo) pustiš nedvignjene. Da naj bi se poznalo pri vožnji, sploh pri višjih hitrostih naj bi motocikel močno treslo. Sam temu ne verjamem, pa vendar me vseeno zanima, če pozna kdo kakšen primer posledic na gumo, ki ni bila dvignjena čez zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji ga v dnevno sobo:P Verjemi, da bo prec lepša, vsakič ko boš notri stopil se boš zasmejal. Če doma nebi bilo velike garaže, bi šou tudi pri men za kavč... pa še film lahko pogledaš zravn medtem ko ga pucaš :P :P

Heh misliš, da ga nebi če bi imel mal večjo. Pa ne zato, da ga nebi zeblo zunaj, zato da ga vsake tolk časa mal pobožam :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V bljižnji prihodnosti bom ostal brez službe :( , imam pa na voljo kar nekaj prostora v LJ ( okoli 250 kvadratnih m ) pa me zanima, če bi koga zanimalo hranjenje in priprava motorja preko zime, manjši servisi: menjava olja in filtrov, zamenjava zavornih ploščic, diskov, svečk ,zamenjava gum, nameščanje dodatne opreme in podobno

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

SEM ŠEL ŠE URADNA NAVODILA PREVERITI!

Notri pa piše takole:

- Očistite motor

- Izpraznite rezervoar za gorivo!!!!!!!!!!!!!?????????????

- Odstranite svečke,kapnite nekaj kapljic oja(5ml),pritisnite gumb za zagon za nekaj sekund in ponovno namestite svečke

- Zmanjšajte pritisk v gumah za cca 20%!!!!!!!????????

- Kolesa naj bodo v zraku(stojala)

- Vse nepobarvane delepoškropite z oljem(ne po diskih in gumijastih delih)

- Namažite pogonsko verigo in pletenice

- Odstranite akumulator...in ga preko zime vsaj enkrat mesečno rahlo dopolnite(1A ali manj)

- Pokrite izpuhe s plastično vrečko,da preprečite vstop vlagi

- Motor pokrijte s pokrivalom,da ga zaščitite pred prahom in umazanijo

NEKAJ ZELO ZANIMIVIH NAPOTKOV....SE VAM NE ZDI???????????

Uredil - klimbra on 21/10/2001 17:09:44

sej verjetno je postopek podoben tudi za daljše konzerviranje motorja, ne samo za čez zimo ?

Ali je potrebno še kaj dodati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na tista "uradna" navodila..

izpraznit rezervoar??? okej, moj je plastičen in ne bi rjavel..ampak bencinska pumpa ki je v rezervoarju pa ne bi bla čist nč zadovoljna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na tista "uradna" navodila..

izpraznit rezervoar??? okej, moj je plastičen in ne bi rjavel..ampak bencinska pumpa ki je v rezervoarju pa ne bi bla čist nč zadovoljna..

ja sam če pa bencin stoji v rezervoarju par let pa gotovo tudi ni ok, ali pač?

se pravi spraznit, razdret, spucat, sestavt nazaj - in to je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam če pa bencin stoji v rezervoarju par let pa gotovo tudi ni ok, ali pač?

se pravi spraznit, razdret, spucat, sestavt nazaj - in to je to?

No ja, moji motorji vem da ne bodo videli tega scenarija - spraznit rezervoar za gorivo.. Vsaj dokler je rezervoar kovinski.. Pol se pa zajebavaš z rjo in pucanjem le te. Tudi če bi konzerviral za dalj časa bi bil tank poln, pred uporabo bi pa pač star bencin zlil stran pa novega noter.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume od tal to je v redu sam morajo biti tudi fedri neobremenjeni, jaz ga postavim na centralca spredaj ga pa podložim na zaščitne štange od motorja da so fedri in gume neobremenjene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume od tal to je v redu sam morajo biti tudi fedri neobremenjeni, jaz ga postavim na centralca spredaj ga pa podložim na zaščitne štange od motorja da so fedri in gume neobremenjene

Jaz to naredim tudi pri biciklih.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam če pa bencin stoji v rezervoarju par let pa gotovo tudi ni ok, ali pač?

se pravi spraznit, razdret, spucat, sestavt nazaj - in to je to?

amm..za tiste 4 mesce k ga pospravim pa ni treba pucat..niti razdirat..niti pucat..

če bi ga pa za dalj časa konzerviral..tist je pa drugo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm..za tiste 4 mesce k ga pospravim pa ni treba pucat..niti razdirat..niti pucat..

če bi ga pa za dalj časa konzerviral..tist je pa drugo..

ja sej zato pa mal poizvedujem, ker gre za dlje časa.

Za par mesece pa vem da ni problem :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a misliš pospravt motorček al kako? zakaj?

bližam se sto tisoč prevoženim pa se zna zgoditi da bo dovolj motoriranja - bom še videl.

Tako da zaenkrat mal preventivno iščem info glede shrambe (o prodaji pa še ne razmišljam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!