Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

recesija je ... zime ne bo :P

js se celo zimo vozm .. sicer po garaži, tko da posebnih priprav na zimo nimam :krneki:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mene zanima, če motor stoji 4-5 mesecev kako se ga pospravi s polnim keslom bencina al ga izpraznem? in če s polnim tankom ga verjetno po parih mesecih ni treba vn zlit za frišniga?

poznam prijatlja, ki ga čez zimo kar v garaži pusti kjer je minus pa mi pravi sam komplicirat ne.........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pouhn tank, po parih mescih bo benz še uredu.

Jst pri svojih ponavad nafilam tank, jih dvignem na stojala in pokrijem z taknino za pokrivat vrtne grede (ne zadržuje vlage) to je pa to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pouhn tank, po parih mescih bo benz še uredu.

Jst pri svojih ponavad nafilam tank, jih dvignem na stojala in pokrijem z taknino za pokrivat vrtne grede (ne zadržuje vlage) to je pa to.

Hvala...

sicer pa se na vse pretege trudim da ga spravim v hišo(klet=, kjer imamo protistrojno postajo za toplovod, da mu bo toplo:) problem je samo celega ga dobit not sploh pa ven, hehe.

Aja kaj pa vlaga drugače lahk kaj zjebe al ni problema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bojite da bencinu po nekaj mesecih padejo oktani nafilajte 100 OKTANSKEGA in ni treba odkrivat tople vode z raznimi oktan busterji, ker vas bo vse prišlo dražje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst nisem mel še nikol motorja čez zimo v ogrevani garaži-ni panike. Samo glej, da imaš antifriz v hladilnem sistemu. Pa vzem vn akumulator in ga daj na toplo+nekajkrat ˝dofilaj˝ čez zimo po potrebi, da se ne sprazni. Oz. ga priklopi na vzdrževalec akumulatorja.

Vlaga mu zagtotovo ne koristi, ga pa lahko narahlo napršiš z Krown sprayem. Pa tko kot je Sayo reku-tank napolni do vrha z 100 oktanskim bencinom pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tole glede vlage me skrbi, ker tut, če s tem sprejem počpricaš ti ostane še polno delov ,ko ne prideš zraven... Pa je to sploh možno oz. je že komu začel kaj rjavet, ker mislim da kamerkol ga daš je polno vlage, razen v hišo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tole glede vlage me skrbi, ker tut, če s tem sprejem počpricaš ti ostane še polno delov ,ko ne prideš zraven... Pa je to sploh možno oz. je že komu začel kaj rjavet, ker mislim da kamerkol ga daš je polno vlage, razen v hišo:)

na R1 je zlo mal stvari k bi začele rjavet..aluminij in plastika..mašina ne bo rjavela, šraufi tut ne razen če jih posoliš prej, ketno pa lepo spucat in namazat in je..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaka prezimitev... itak je decembra, januarja in februarja vsaj kaki dan, ko je cesta suha in 10+ stopinj.

takrat zakurblaš, se kulturno pelješ 5 kilometrov gor in dol in je za oba najboljše!

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jebenti, sredina septembra je in že razmišljate o prezimitvi "prdulje". Jaki motroristi - sezona od maja do septembra?

Jaz se vozim do prvega snega, fuknem motor v neogreto garažo in ga 1x na 10 dni "zakurblam". Pa to delam že oho-ho let pa mi ni niti en motor zgnil, zarjavel.................

Če pa imate motorje kupljene "za sosede" - "da se vidi raskoš" pa jih ovijte v tkanino, spakirajte v brezračno komoro (kot je bil včasih Michael Jackson).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jebenti, sredina septembra je in že razmišljate o prezimitvi "prdulje". Jaki motroristi - sezona od maja do septembra?

Jaz se vozim do prvega snega, fuknem motor v neogreto garažo in ga 1x na 10 dni "zakurblam". Pa to delam že oho-ho let pa mi ni niti en motor zgnil, zarjavel.................

Če pa imate motorje kupljene "za sosede" - "da se vidi raskoš" pa jih ovijte v tkanino, spakirajte v brezračno komoro (kot je bil včasih Michael Jackson).

:OK: :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dnevi so krajši,noči daljše...temperature nižje...zima prihaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna zima :eek: ? Zdaj so ravno prave temperature, da ne crkuješ v kombinezonu, kot da si v ekonom loncu. Bom pa dal motor na zimsko spanje 31.12., če ne bo slučajno prej zapadlo tisto "belo govno" in ga prebudil 1.1., ko bom odprl novo sezono. Letos sem začel šele četrtega januarja, ker se mi prej ni dalo do garaže :grrr . Ko je pa na "spanju" ni pokrit z ničemer, stoji na stranski tački, akumulator je na mestu, polnilca ne poznam,... Ko je priložnost, ga samo zapeljem ven in vžgem, ter izginem od doma :yea1: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E vidiš trebor, ti si pravi motorist "ostali su svi nijanse".

Meni se ja zdaj končno lepo za vozit. Kajti poleti pri 3o in več stopinjah :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevi so krajši,noči daljše...temperature nižje...zima prihaja...

In to si pogruntal čisto sam :eek:

... joke :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bom tudi jaz prvic razmisljal o prezimitvi motorja, tezkega srca...

Samo nekaj me zanima. Ce je dobro v bencin uliti kak dodatek ? ali raje izprazniti tank, da bi zarjavel ni skrbi, je plasticen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam je razlika kako se peljes avgusta in kako decembra

Tak da kermu je lustno pri 0 stopinj naj se vozi po tem "super" asfaltu

asfaltnemu naredim tisto osnovno za prezímovanje

Terenec pa nadaljuje svojo nalogo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna zima :eek: ? Zdaj so ravno prave temperature, da ne crkuješ v kombinezonu, kot da si v ekonom loncu. Bom pa dal motor na zimsko spanje 31.12., če ne bo slučajno prej zapadlo tisto "belo govno" in ga prebudil 1.1., ko bom odprl novo sezono. Letos sem začel šele četrtega januarja, ker se mi prej ni dalo do garaže :grrr . Ko je pa na "spanju" ni pokrit z ničemer, stoji na stranski tački, akumulator je na mestu, polnilca ne poznam,... Ko je priložnost, ga samo zapeljem ven in vžgem, ter izginem od doma :yea1: .

LP Robert

:OK: Pri meni je razlika samo v tem, da ga ne pustim na stranski tački ampak ga dvignem na nosilec. Čist tko zarad filinga, če bi slučajno revež moral pavzirat več kot 10-14 dni. Ker menda tudi pozimi na ene 14 dni ujamem čas za "en giro"...

Pa saj smo se kot mulci tudi kaj vozili čez zimo, pa takrat ni bilo vse te današnje haj-tek opreme. Imel si pač kavbojke, pod njimi smučarske žabe ali pa čisto navadne dolge gate, ene dva para nogavic, zgoraj pa puli pa dva puloverja, čez pa puhovka, pa smučarske rokavice, šalo pod čelado si zarinil čez nos skoraj do oči - in to je bilo to. Easy as that...

In zakaj se potem ne bi mogel tudi sedaj, ko je oprema toliko boljša, tudi čez zimo vsaj enkrat na mesec malo zapeljat "da ohranim akumulator"...? :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos bom tudi jaz prvic razmisljal o prezimitvi motorja, tezkega srca...

Samo nekaj me zanima. Ce je dobro v bencin uliti kak dodatek ? ali raje izprazniti tank, da bi zarjavel ni skrbi, je plasticen...

Ni potrebe bolje pa je vedno,da je tank poln,že zaradi požara, ker prazen EXPLODIRA poln pa gori !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Ni potrebe bolje pa je vedno,da je tank poln,že zaradi požara, ker prazen EXPLODIRA poln pa gori !

Še par nasvetov :)

Gume morajo biti polne, sicer so spomladi prazne in štirioglate.

Akumuator pa okoli 20. februarja doživi implozijo in se sesuje sam vase. Ne pozabite dodati v akumulator tekočino proti zmzovanju. Pod ničlo lahko acu zmrzne in poči, spomladi pa bo kislina in voda razžrla barvo na vašem motorju.

Olje iztočite iz motorja in ga dajte v posebno posodico pod posteljo (na toplo mesto), spomladi ga še dodatno malo pogrejete na šporgetu in nato ulijete v sveže spočit motor. :hmm: takšne nasvete sem prebral v reviji cosmopolitan http://www.cosmopolitan.si/seks-in-razmerja/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!