Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

komi sm vas čakala, pajkico in I30.

Drgač pa kruci, ta ukrep se mi zdi čist smiseln.

Me veseli. Če bi vedu, b se prej oglasu. :yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še slike omenjene tube.

V navodilih je pa prav naslikano, kjer se naj namaže ta litijeva mast, tako da se pač držim teh postopkov pred zimovanjem motorja.

No, če bi se mi je**lo bi pač to preskočil, ker pa mi ni vseeno, pa si vzamem čas.

20239225.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej popravek: Hotel sem napisat: večnamensko litijevo mast Yamalub in ne grafitno.

Ponavadi kupujem vedno Yamalub izdelke za svoj motor, kar pa ne pomeni, da so najboljši, pač naj bo Yamalub. Kupim pa jo pri Moto Nautici v Miklavžu na Dravskem polju.

Kakšna je točna cena se ne spomnim, mislim pa da je nekje 6-8€ (tuba). Pač v navodilih piše kaj se z njo maže in to tudi naredim.

@Kmet2 in Pik1:

Pa sem napisal nekaj, da se lahko spet smejita, a ne?

Jaz bi tudi imel motor tako zraven sebe, o tem ni dvoma ..... zdaj zavidam temu, ki je naredil to sliko.

Kaj se tiče sobne temperature 17°C ..... tako je:

Žena in otroci smo večino cel dan zdoma, tako da za tistih dve tri urce zvečer pa res ne rabim imet 24°C v bajti. Razumem, če človek dela od 6.00 do 14.00 potem normalno, tako da pol dneva rad preživi na toplem ......

joooooj, pa ti si zgleda mene zadnjič čist narobe zastopu, zakaj imam jest motor kr skoz zraven sebe .....

......... ne zarad temperature v prostoru, ampak zato, ker se jest pač najbolj sigurnga počutm, kadar gledam po televiziji kej zlo napetga, pa da lahko takrat skoz držim tud za balanco ....

..... da me je pol mal manj strah ..... :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz ga mam raje not, ostali pa po želji :OK:
Če že mora biti zunaj pa vsaj aku odklopit, dvignit spredaj in zadaj, kar je gumjastega namazat, pokrit pa čimbolj, ampak ne zadušit. Obvezno tudi poln tank. (glih tolk da vn ne teče, se pravi do vrha maksimalno)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rože iz stanovanja daš pod nadstrešek. Če še vedno ni dovolj placa deložiraš še partnerja ven. Tako kot rože tudi njega pokrij z deko, da ne pomrzne. Pa ja ne misliš imet motorja na hladnem?

 

BTW Pa rezervoar nafili do vrha, če je kovinski.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekam ga že spraviš čez zimo -kolega z garažo, mogoče strojno lopo... čisto v en kot. Sicer se verjetno da, da prezimi zunaj, ampak... no, upam da ugodno rešiš. Pa, ko bo pokrit, da bo vsaj malo dihalo pregrinjalo, da se ne bo kondenc nabiral znotraj in še bolj rjavelo, kot bi na prostem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni še prekmalu za to temo? Pa saj je še avgust, pa vremenarji se rekli da november bo lep...............

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni, ko se nehaš voziti, ga lepo postavi na centralno stojalo (če ga nimaš kupi tistega za zadnje kolo), pod prvo gumo pa daj košček stiropora. To delam že več let in ni bilo nobenih problemov spomladi.

Rezervoar naj bo poln, veriga pa namazana, samo ni treba pretiravati z mazanjem.

Več škode boš naredil, če ga boš pral takrat, ko bodo že dokaj nizke temperature, ker  bo v skritih delih ostala voda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeseni, ko se nehaš voziti, ga lepo postavi na centralno stojalo (če ga nimaš kupi tistega za zadnje kolo), pod prvo gumo pa daj košček stiropora. To delam že več let in ni bilo nobenih problemov spomladi.

 

:ninja:  :ninja:  :ninja:  :ninja: Sej ne moraš verjet, kakšne blesarije pišete.. :SS. in kaj naj bi bilo narobe, če bi ti isti motor stal celo zimo na stranski tački brez stiropora pod gumo? ... pa brez centralnega štenderja ali stojala?  A bi gume postale jajčaste? Bi se tačka zvila? Pa pozabil si napisat, da ga z dormeoodejco pokriješ pa vsak večer termofor pod mašino nastaviš da se ne prehladi, pa na belanco rokavičke natakneš, na fusrasterje pa volnene copatke... ziher je ziher... pa bog ne daj akumulatorja na kak polnic pod 200 € priklapljat... da bo ja ziher! :kva2:  :kva2:  :kva2:  :kva2:

 

Aja, saj res moj 4 leta star 400kilski drekpumpar ima čist zvite felgna in znucane gume ker pač ne more drugače kot na stranski tački prezimovat... Ne verjameš? Prit pogledat!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

 

Pod nadstreškom pokrit, da diha, nima kaj bit, praktično enako kot v neogrevani garaži...

 

Da pa še malo pošpricaš prej zadevo pa je itak all in.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ninja:  :ninja:  :ninja:  :ninja: Sej ne moraš verjet, kakšne blesarije pišete.. :SS. in kaj naj bi bilo narobe, če bi ti isti motor stal celo zimo na stranski tački brez stiropora pod gumo? ... pa brez centralnega štenderja ali stojala?  A bi gume postale jajčaste? Bi se tačka zvila? Pa pozabil si napisat, da ga z dormeoodejco pokriješ pa vsak večer termofor pod mašino nastaviš da se ne prehladi, pa na belanco rokavičke natakneš, na fusrasterje pa volnene copatke... ziher je ziher... pa bog ne daj akumulatorja na kak polnic pod 200 € priklapljat... da bo ja ziher! :kva2:  :kva2:  :kva2:  :kva2:

 

Aja, saj res moj 4 leta star 400kilski drekpumpar ima čist zvite felgna in znucane gume ker pač ne more drugače kot na stranski tački prezimovat... Ne verjameš? Prit pogledat!

Men so tud za bicikl rekl, nej ga cez zimo obesim na steno.. nekaj v zvezi z gumami, ne feltnami. Itak se pa vsak sam odloci.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto, da bodo gume postale jajčaste, če ne bodo kolesa dvignjena...kozlarija na kubik. Če pa že obstaja takšen strah, pa je le stranska tačka... povečati tlak in stiropor pod kolesa, pod tačko pa kos lesa. Amen. Saj.. koliko časa pa bo tako zimoval, pri miru? Od konca novembra pa do začetka marca... malo prestavi mopi sem in tja, pa je. Ali pa, če se na sončen zimski dan odpelješ kakšen kilometer... ne more škoditi, duša pa bo pomirjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bo letošnjo zimo preživel v najeti garaži v "Luciji". :OK:

Med tednom bo lepo počival, vikendi pa, ko je v Ljubljani smog, mraz in megla, v Istri pa lep sonček - furca po furco. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi ne daste motorja v dnevno sobo čez zimo??

itak da ..poleti spim na kavču pozimi pa na motorju..

 

 Od konca novembra pa do začetka marca... malo prestavi mopi sem in tja, pa je. Ali pa, če se na sončen zimski dan odpelješ kakšen kilometer... ne more škoditi, duša pa bo pomirjena.

od prve do zadnje soljene ceste ... mesec nima veze s prezimovanjem motorja ..

 

In burja

 

 

A v garaži?

burja je dobra za pršut ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bo letošnjo zimo preživel v najeti garaži v "Luciji". :OK:

Med tednom bo lepo počival, vikendi pa, ko je v Ljubljani smog, mraz in megla, v Istri pa lep sonček - furca po furco. :smoke:

Ne bi zrihtal še meni garažo, si bova delila stroške! Ampak kje bliže.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!