Skoči na vsebino

pnevmatike...


matolife10

Priporočene objave

zdravo zanima me če so te gume dobr.. mal bl na enduro sm jih zbrau k se tut po pesku pelem http://gume.b-f.si/pnevmatike/288/Pnevmatika-BRIDGESTONE-120-70-12-44L-TL-ML50

bi pašale na mojo DT 125 X ? pa še zanima me pol bi šou motor mogoč počasnej? k sm gledou neki d je tam napisan hitrostni index na to se pa totalno nč nespoznam kaj sploh je to :P

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamešou sm mal... a bi se dal na tak način dobiti sploh gume 120/70-17 ?? :S kr feltne pa res nebi rad menjou

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamešou sm mal... a bi se dal na tak način dobiti sploh gume 120/70-17 ?? :S kr feltne pa res nebi rad menjou

Gum z merami 120/70-17 imaš kot listja in trave (oz. trenutno kot snega), ti samo strica googla vprašaj.

Za začetek imaš tukaj en link: http://www.gumishop.si/izpis_pnevmatik.php?vrsta_pnevmatike=3&prerez=120&visina=70&premer=17&hitrost=&proizvajalec=&cena=&x=39&y=13

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gum z merami 120/70-17 imaš kot listja in trave (oz. trenutno kot snega), ti samo strica googla vprašaj.

Za začetek imaš tukaj en link: http://www.gumishop.si/izpis_pnevmatik.php?vrsta_pnevmatike=3&prerez=120&visina=70&premer=17&hitrost=&proizvajalec=&cena=&x=39&y=13

LP

ja tnx.. :) bom ze nekako najdu kr sm se zadne cajte zaceu tut mal offroad pelat in sm vidud da ni za nikamr pa na sreco so gume glih stare 1. gumo mam kar 4 let staro lol zadna je pa 1 let :)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tnx.. :) bom ze nekako najdu kr sm se zadne cajte zaceu tut mal offroad pelat in sm vidud da ni za nikamr pa na sreco so gume glih stare 1. gumo mam kar 4 let staro lol zadna je pa 1 let :)

Za kak suh off road ali makadam so tudi Dunlop Mutant v redu. 

Popravljeno . Popravil pevecm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam skrbi daa nebom najdu enduro gume 140/70 17col kr jih nekjer ne najdem ... prvo sm pa ze najdu :)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadnjih 140 res ni skor nobenih, razen pirelli sport demon (ki so tud originalno na DT-jki). Pomoje da bo tud 150 pasala gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadnjih 140 res ni skor nobenih, razen pirelli sport demon (ki so tud originalno na DT-jki). Pomoje da bo tud 150 pasala gor.

ja sej sm unmu k to zna/ve povedu mere pa naj najde pol pa še naroču bom :) kr te gume cestne so katastrofa za po travi pelat in po pesku... sm takoj reku d je treba dat enduro gor :S sam k sm ta motor zagledou 2006 letnik nism meu druge moznosti kot da ga kupim kr drgac ga se zdej nebi meu enduro verzije so pa itak povečini že pr usaki bati menjani pa razbita usa XD.. sej vidš kaj na youtubu delajo z to yamaho DT 125 R verzijam... bog pomagej XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem bol nov pa me zanima, če so gume stare štiri leta dobre?

hvala

starejše so, bolj trde so.. jz pri motorju nebi šparo za gume..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štiri leta še ni taka starost, da bi lastnosti gume bile poslabšane do take mere, da bi bile za odpis. Je pa res 4-5 let stara guma...kako bi rekel -v takem času jo že izrabiš do te mere, da jo je treba menjati. Se pa zna zgoditi, da ob nakupu kakega veterana ugotoviš, da ima gor gume še iz Jugoslavije ven. Ali pa, če je motor dolgo stal, pa so gor res kake 10 let stare. Take je pa res treba menjati, to je že skoraj kamen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Štiri leta še ni taka starost, da bi lastnosti gume bile poslabšane do take mere, da bi bile za odpis. Je pa res 4-5 let stara guma...kako bi rekel -v takem času jo že izrabiš do te mere, da jo je treba menjati. Se pa zna zgoditi, da ob nakupu kakega veterana ugotoviš, da ima gor gume še iz Jugoslavije ven. Ali pa, če je motor dolgo stal, pa so gor res kake 10 let stare. Take je pa res treba menjati, to je že skoraj kamen.

Sj če ne ti bo pa policaj sikov :music3:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bol nov pa me zanima, če so gume stare štiri leta dobre?

hvala

vsen če so gume tut 5 let stare, sam da niso bile še nikoli uporabljene, pa da je še tist sloj iz tovarn čez :D letnica ni pomembna, sploh pa ne pri enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsen če so gume tut 5 let stare, sam da niso bile še nikoli uporabljene, pa da je še tist sloj iz tovarn čez :D letnica ni pomembna, sploh pa ne pri enduro.

Jah ni glih vseeno če niso ble nikol montirane, pa so stale nekje zunaj na soncu in mrazu. Gume morajo bit pravilno skladiščene, potem pa so uporabne tudi po nekaj letih. Kako se pa pravilno skladišči gume pa ne vem. Pomoje ni glih kul da so nekje da dnu kupa, da vsa teža zgornjih pritiska nanjo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ni glih vseeno če niso ble nikol montirane, pa so stale nekje zunaj na soncu in mrazu. Gume morajo bit pravilno skladiščene, potem pa so uporabne tudi po nekaj letih. Kako se pa pravilno skladišči gume pa ne vem. Pomoje ni glih kul da so nekje da dnu kupa, da vsa teža zgornjih pritiska nanjo. :D

sam na mokrem in na hudi vročini ne smejo bit. drgač pa če so fejst mrzle se jih nesme kej metat s kombija na tla al pa kejt akkga :) nism hotu tega oment, ker se že tko preveč komplicira kot vidš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sploh komplicirate saj negre za na pisto !!! Včasih ko smo kupovali nove gume si jih vedno kupil in imel vsaj eno do dve leti shranjene na suhem in v temi, da so dozorele potem smo jih šele namontirali in z takim vležanim gumami si naredil veliko več kilometrov kot z novimi-mehkimi.Je pa res da taka guma ni za divjat naredila pa bo dosti več kilometrov še sploh,če sta na motorju dva daljša tura in še AC.V starost gume bi se spodtaknil edino, če moraš z motorjem na homologacijo sicer pa še NOBEN policaj ni pogledal datuma na gumi gledajo SAMO izrabljenost na najbolj obrabljenem mestu min.1-2 mm !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je -policaja zanima globina profila, starost ne. Vsak normalen pa staro gumo itak menja, če je starejša od max. pet let. Oziroma jo v tem času že izrabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!