Skoči na vsebino

Audi A6 -zaščita pod avtom


turist1

Priporočene objave

Pozdravljeni,

V petek sem vozil svoj A6 quattro avant po tistem snegu (lokalna cesta, ne avtocesta) in očitno moral zadeti kakšen kos ledu oziroma tršega snega, čeprav med vožnjo ni bilo zaznati, da bi. To sem ugotovil seveda šele naslednji dan, ko je nekaj drsalo pod avtom. Pod dvigalom sem ugotovil, da mi je odneslo polovico zaščitne plastike (pravzaprav sploh ne vem, kako se imenuje)in zvilo en prečni nosilec le-te.

Sedaj pa vprašanje - kje lahko to kupim? Pooblaščeni servis? Avtoodpad? Kje? Je ta plastika nujna? Cena?

Moje razmišljanje gre v smer, da če je tam pritrjeno, pač ni samo za okras. Po spletu pa nikjer ne najdem nobenega odgovora.

Morda kdo med vami zna dati kakšen nasvet?

Hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadva je zelo delikatna. Če na servisu tega dela ne dobiš, ni druge kot prodati avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

V petek sem vozil svoj A6 quattro avant po tistem snegu (lokalna cesta, ne avtocesta) in očitno moral zadeti kakšen kos ledu oziroma tršega snega, čeprav med vožnjo ni bilo zaznati, da bi. To sem ugotovil seveda šele naslednji dan, ko je nekaj drsalo pod avtom. Pod dvigalom sem ugotovil, da mi je odneslo polovico zaščitne plastike (pravzaprav sploh ne vem, kako se imenuje)in zvilo en prečni nosilec le-te.

Sedaj pa vprašanje - kje lahko to kupim? Pooblaščeni servis? Avtoodpad? Kje? Je ta plastika nujna? Cena?

Moje razmišljanje gre v smer, da če je tam pritrjeno, pač ni samo za okras. Po spletu pa nikjer ne najdem nobenega odgovora.

Morda kdo med vami zna dati kakšen nasvet?

Hvala v naprej.

tudi audi ni vec to kaj je vcasih bil :whistle:

da deli kr odpadajo.....

ful bi pomagal ce bi povedal kje se priblizno nahaja ta plastika...

drugace pa imas toliko avtotrgovin , da...

aja pooblasceni servis je super, pac zakasirali ti bodo pac posteno :closedeyes:

pa ponavadi so stvari ki so pritrjene na avtomobil tam z dolocenim razlogom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh za ta problem rešit moreš pa bit doktor logistike :headbang:

Zdaj če bi jaz bil v tej situaciji in imel doktorat iz logistike in pamet ajnštajna bi verjetno naredil sledeče.

Šel na Audi servis ali kak drugi servis in vprašal. Ponavadi to ne stane nič in potem vsaj veš kaj rabiš in koliko te bo stalo.

Za dele bi zvedel originalno ceno, potem ceno pri trgovci z deli in mogoče še na odpadu ampak odpadi so itak dostikrat sama lopovščina. Potem pa zadevo popravil na servisu ali sam, odvisno koliko denarja in znanja bi imel.

Če pa nisi doktor pa napišeš temo na MS :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imam v mislih isto plastiko, potem ta stane okoli 80€ na servisu, ponaredkov ni, lahk pa najdeš na odpadu......

ta plastika pokriva spodnji del motorja od odbijača pa do menjalnika ? če bi bila namontirana kot mora bit, jo je skor nemogoče dol zgubit.

je pa dobro da jo imaš,da ščiti karter in pa ostale stvari.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imam v mislih isto plastiko, potem ta stane okoli 80€ na servisu, ponaredkov ni, lahk pa najdeš na odpadu......

ta plastika pokriva spodnji del motorja od odbijača pa do menjalnika ? če bi bila namontirana kot mora bit, jo je skor nemogoče dol zgubit.

je pa dobro da jo imaš,da ščiti karter in pa ostale stvari.....

Ja isarajli1, ampak očitno ni bila. Kot mi izgleda, je privijačeno kar s plastičnimi vijaki?

In ne pokriva samo od odbijača do menjalnika, ampak praktično kompletno površino spodaj.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja isarajli1, ampak očitno ni bila. Kot mi izgleda, je privijačeno kar s plastičnimi vijaki?

In ne pokriva samo od odbijača do menjalnika, ampak praktično kompletno površino spodaj.

Če voziš A-6 in še quattro bi pa res moral imeti toliko cvenka, da greš to na servis zamenjat in ne javckaš tu po forumu.Namreč to bi lahko sam vedel, da je ta plastika z "odpada" vedno polomljena-neuporabna in po vsej verjetnosti v "nobeni" trgovini z avtodeli ni dobavljiva, razen na servisu in še na servisu bojo morali naročiti.

Ps : predlagal bi ti, da si naslednjič kupiš avto,ki ja cenejši za vzdrževanje.

Pa še tale vic,če ga še nisi šlišal: pridejo trije (Italijan,Nemec in Slovenec) v nebesa k svetmu Petru prvedva se mu potožita,da sta pač imela dobre avte in sta prehitro vozila in prišla v nebesa,ko je vprašal Janeza ali je tudi on imel hiter avto mu odgovori NE sosed je kupil novega A-4 jaz pa takoj po A-6 "no" in si norel? NE UMRL SEM OD LAKOTE !

Pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, turist1...- kot svoj prvi post na MOTOforumu greš postaviti vprašanje, kot si ga. Kaj pa si pričakoval drugega? Kot bi na forumu za gojenje tulipanov postavil vprašanje, kje bi najceneje dobil lepilo za ploščice... Zato rahel sarkazem. In vsi naši odgovori so bili čisto točni.

Bremzer.. točno tako. :OK:

Mislim pa, da se je tip hotel samo pohvaliti, da ima Audija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, turist1...- kot svoj prvi post na MOTOforumu greš postaviti vprašanje, kot si ga. Kaj pa si pričakoval drugega? Kot bi na forumu za gojenje tulipanov postavil vprašanje, kje bi najceneje dobil lepilo za ploščice... Zato rahel sarkazem. In vsi naši odgovori so bili čisto točni.

Bremzer.. točno tako. :OK:

Mislim pa, da se je tip hotel samo pohvaliti, da ima Audija...

Jap, whatever....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš A-6 in še quattro bi pa res moral imeti toliko cvenka, da greš to na servis zamenjat in ne javckaš tu po forumu.Namreč to bi lahko sam vedel, da je ta plastika z "odpada" vedno polomljena-neuporabna in po vsej verjetnosti v "nobeni" trgovini z avtodeli ni dobavljiva, razen na servisu in še na servisu bojo morali naročiti.

Ps : predlagal bi ti, da si naslednjič kupiš avto,ki ja cenejši za vzdrževanje.

Pa še tale vic,če ga še nisi šlišal: pridejo trije (Italijan,Nemec in Slovenec) v nebesa k svetmu Petru prvedva se mu potožita,da sta pač imela dobre avte in sta prehitro vozila in prišla v nebesa,ko je vprašal Janeza ali je tudi on imel hiter avto mu odgovori NE sosed je kupil novega A-4 jaz pa takoj po A-6 "no" in si norel? NE UMRL SEM OD LAKOTE !

Pa brez zamere!

Še eden v vrsti... lepo, slovensko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da debata ne zaide iz teme... si klical na servis?

Res nisi nič našel na netu? Dva klika, stric Google takoj najde vaš forum.

Samo registriraj se pa sam... Če tu ne dobiš pravega odgovora, ga boš težko kje drugje.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eden v vrsti... lepo, slovensko..

Oprosti, kolega...Slovensko je ravno tole: "nek se vidi razkoš"....A6 quattro, problem pa v ceni rezervnega dela. Tu se Z Bremzerjem popolnoma strinjam...vsak naj vozi tisto, kar si lahko privošči.

Pa brez zamere....mogoče pa vseeno ne spadaš v prejšnjo kategorijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda naj vsak vozi tisto kar zmore tudi častit, a da ga takole vsepovprek napadate je pa tudi nesmiselno in grdo! Tudi jz ne razmetujem z denarjem in če bi imel karkoldruga kar imam, bi vseeno vprašal kolege mehanike, mojstre na forumih, ki vejo več kot prenekateri serviser o dotičnem primerku...in šele potem skočil v akcijo, saj pojma nimam zakaj bi vedno moral metati stran mastne dnarje ko se kaj "dragem" avtu zgodi, če le-to ni potrebno! "Četudi sem dal več za avto še ne pomeni, da morm pa sedaj vedno tudi razmetavat na original delih" bi si jz reku.

Seveda pa dam Brumerju prav (če ga res sedaj samo keš habi in doma je samo posušene slive in krompir), pa še dober vic je končno enkrat povedu :P Šment je, ker je pač peb popolnoma kiksnil forum, tukaj ga pa oštevajte, edino pravilno :)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj ko ima link do foruma, bo mogoče le dobil informacijo ''iz prve roke'', da naj gre na servis vprašati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servis audi je najbolj merodajen za dotično vprašanje, sicer pa se ne čudi kako so bedasti odgovori, namreč že na daleč se ve, da je tole forum za :l_01: novih članov !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servis audi je najbolj merodajen za dotično vprašanje, sicer pa se ne čudi kako so bedasti odgovori, namreč že na daleč se ve, da je tole forum za :l_01: novih članov !

Jezi me, ker večina novih članov foruma ne prebere navodil spljoh, in prvo vprašanje postavijo v novo temo in tako pacajo forum. Res ne vem ali so vsi forumsko nepismeni ali razvajeni in se jim ne ljubi najprej poiskati ustreznega foruma (za Audi avant, je to verjetno BMW forum, morda tudi Citroen forum, gotovo pa ne motosvet - Audi forum pa verjetno sploh ne obstaja), potem v forumu poiskati kakšno primerno temo in šele nato odpreti novo temo. Tako pa skoraj vsak dan vidim nove teme z vprašanji, ki so obdelana na več kot 100 straneh - 1500 odgovorov.

Res pa tudi odgovori niso najbolj primerni. Če že sarkazem, vsaj tako, da bo revež razumel, da ga zajebavate - eni imajo namreč še s tem težave. Torej bi mu motofrik v drugi ali tretji vrsti lahko vsaj razložil, da naj gre raje pogledat v forum, ki mu ga je navedel v naslednjem odgovoru. Sicer bo forum še bolj zapacan, kot je že.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da vas potolažim, tip avta sem navedel izključnozato, da ne bi morda komu od vas genijev padlo na pamet, češ kakšen idiot pa sem, če že sprašujem po nekem delu in niti tipa avta ne navedem. Sledilo bi morje sarkazmov v stilu "ali je to za moped?" in podobno. Sedaj sem v to res prepričan. Pač bedarije prepotentnežev, ki nimajo toliko v glavi, da bi me prijazno preusmerili.

Žal mi je, da sem okamenjene vijuge v vaši tintari zmotil z neprimernim vprašanjem. Od vseh odgovorov nisem dobil niti enega, s katerim bi si pomagal. Zadevo pa sem že uredil. Brez vas. Le kaj neki sem pričakoval...

Oprostite revnemu nevednežu, ki je zmotil vaš duševni mir. Onanirajte lepo naprej o vseh pametnih zadevah in ne dajte se motiti, saj nismo vredni vaše pozornosti tisti, ki bi morda radi samo prijazen, neobvezen odgovor. Morda celo pogovor... z nekim vprašanjem se pač začne.

Grem stradat naprej, ker sedaj nimam za nahraniti otroke in žene za naslednji mesec. Res ste bedaki!!!

Bljak!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da vas potolažim, tip avta sem navedel izključnozato, da ne bi morda komu od vas genijev padlo na pamet, češ kakšen idiot pa sem, če že sprašujem po nekem delu in niti tipa avta ne navedem. Sledilo bi morje sarkazmov v stilu "ali je to za moped?" in podobno. Sedaj sem v to res prepričan. Pač bedarije prepotentnežev, ki nimajo toliko v glavi, da bi me prijazno preusmerili.

Žal mi je, da sem okamenjene vijuge v vaši tintari zmotil z neprimernim vprašanjem. Od vseh odgovorov nisem dobil niti enega, s katerim bi si pomagal. Zadevo pa sem že uredil. Brez vas. Le kaj neki sem pričakoval...

Oprostite revnemu nevednežu, ki je zmotil vaš duševni mir. Onanirajte lepo naprej o vseh pametnih zadevah in ne dajte se motiti, saj nismo vredni vaše pozornosti tisti, ki bi morda radi samo prijazen, neobvezen odgovor. Morda celo pogovor... z nekim vprašanjem se pač začne.

Grem stradat naprej, ker sedaj nimam za nahraniti otroke in žene za naslednji mesec. Res ste bedaki!!!

Bljak!!!

hehe stari :worship: podpis

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Darko3g...prav imaš. Tip je izgubljen primer. Podal sem link (moja napaka, da ga nisem napisal v kričeče rdeči barvi), pa nič.. Me pa res zanima, kako je rešil ta problem -brez nas. Svetovan mu je bil obisk servisa. Po zdravi logiki edini pravi odgovor. Mogoče pa je dobil na bolšjaku del... :naughty: Šala. :whistle: -da ne bo hude krvi.

TOLE JE LINK -SEM KLIKNI!!

Popravljeno . Popravil motofrik
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imam v mislih isto plastiko, potem ta stane okoli 80€ na servisu, ponaredkov ni, lahk pa najdeš na odpadu......

ta plastika pokriva spodnji del motorja od odbijača pa do menjalnika ? če bi bila namontirana kot mora bit, jo je skor nemogoče dol zgubit.

je pa dobro da jo imaš,da ščiti karter in pa ostale stvari.....

Ja isarajli1, ampak očitno ni bila. Kot mi izgleda, je privijačeno kar s plastičnimi vijaki?

In ne pokriva samo od odbijača do menjalnika, ampak praktično kompletno površino spodaj.

Samo, da vas potolažim, tip avta sem navedel izključnozato, da ne bi morda komu od vas genijev padlo na pamet, češ kakšen idiot pa sem, če že sprašujem po nekem delu in niti tipa avta ne navedem. Sledilo bi morje sarkazmov v stilu "ali je to za moped?" in podobno. Sedaj sem v to res prepričan. Pač bedarije prepotentnežev, ki nimajo toliko v glavi, da bi me prijazno preusmerili.

Žal mi je, da sem okamenjene vijuge v vaši tintari zmotil z neprimernim vprašanjem, s kate. Od vseh odgovorov nisem dobil niti enegarim bi si pomagal. Zadevo pa sem že uredil. Brez vas. Le kaj neki sem pričakoval...

Oprostite revnemu nevednežu, ki je zmotil vaš duševni mir. Onanirajte lepo naprej o vseh pametnih zadevah in ne dajte se motiti, saj nismo vredni vaše pozornosti tisti, ki bi morda radi samo prijazen, neobvezen odgovor. Morda celo pogovor... z nekim vprašanjem se pač začne.

Grem stradat naprej, ker sedaj nimam za nahraniti otroke in žene za naslednji mesec. Res ste bedaki!!!

Bljak!!!

tisto niso vijaki ampak čepi ( se mi zdi da si tole napisal načrtno - sem pač opazil , da imaš dvigalo )...

isa ti je lepo napisal -normalen in pošten odgovor - res pa da ni enegarim... mu pač rime ne gredo od rok ..tako da ni potrebe da lažeš samemu sebi ...

onaninarnje - najlepša hvala za tvoje želje .... če bo to delala ona ( ona - niranje ) .... drgač lohk rečeš drkite se ... no pa veselo vožnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto niso vijaki ampak čepi ( se mi zdi da si tole napisal načrtno - sem pač opazil , da imaš dvigalo )...

isa ti je lepo napisal -normalen in pošten odgovor - res pa da ni enegarim... mu pač rime ne gredo od rok ..tako da ni potrebe da lažeš samemu sebi ...

onaninarnje - najlepša hvala za tvoje želje .... če bo to delala ona ( ona - niranje ) .... drgač lohk rečeš drkite se ... no pa veselo vožnjo ...

Samo zate, ker si tolk pameten - enegarim = enega, s katerim - pač sem se zatipkal. Ampak tebi enostavno ne znese.

Kar se pa ise tiče - eden od moji postov, ampak ti (spet) ne znaš (ali želiš?) brati:

Zanimivo, še najbolj koristen odgovor je podal član z najmanj objavami. Hvala isarajli1! Tudi hiltonu, ki je vsaj poskusil.

Ostala dva pa - res čisto po slovensko, ko si "stara sablja", si pač lastiš pravico deliti pamet vsem. Pa saj vas res nisem vprašal za doktorske disertacije. In menda ja nisem tako zabit, da ne bi vedel, da se na sevisu dobi informacijo. Sem pač izkoristil ta medij, misleč, da sem naletel na forum, kjer nisi obsojen za bedaka, če kaj vprašaš.

Sicer pa velja načelo - ni neumnega vprašanja, nemuni so lahko edino odgovori.

Zato še enkrat, hvala isarajli1, vidva frajerja pa bodita cinična še naprej. Očitno vama število postov daje to pravico, heh...

Važno pa, da znaš drkati (upoštevam tvoj nasvet!), kenede...

Car - oprosti, ker sem se ti pozabil posebej zahvaliti za link. Koristim to priliko. HVALA! In lep pozdrav od izgubljenega primera. Bo to dovolj za vašo visokost?

Đizs......

Popravljeno . Popravil turist1
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!