Skoči na vsebino

Reggio Calabria


rdanilo

Priporočene objave

Hoj, zanima me ali je mogoče kdo potoval na jug Italije tako, da je vozil po "naši" Jadranski magistrali, nato pa s trajektom prečkal morje. Pomladi nameravam na nekajdnevno potovanje v Reggio di Calabria, pa se mi zdi da bi bila taka fura bolj zanimiva kot vožnja po italijanski avtocesti. Če ima kdo kaj izkušenj prosim za mnenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj, zanima me ali je mogoče kdo potoval na jug Italije tako, da je vozil po "naši" Jadranski magistrali, nato pa s trajektom prečkal morje. Pomladi nameravam na nekajdnevno potovanje v Reggio di Calabria, pa se mi zdi da bi bila taka fura bolj zanimiva kot vožnja po italijanski avtocesti. Če ima kdo kaj izkušenj prosim za mnenje.

lp

Zakaj bi se pa vozil po avtocesti? Lepše je po nacionalki. Dalj traja, je pa mnooogo lepše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj, zanima me ali je mogoče kdo potoval na jug Italije tako, da je vozil po "naši" Jadranski magistrali, nato pa s trajektom prečkal morje. Pomladi nameravam na nekajdnevno potovanje v Reggio di Calabria, pa se mi zdi da bi bila taka fura bolj zanimiva kot vožnja po italijanski avtocesti. Če ima kdo kaj izkušenj prosim za mnenje.

lp

Do Dubrovnika ali Bara in čez do Barija :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj, zanima me ali je mogoče kdo potoval na jug Italije tako, da je vozil po "naši" Jadranski magistrali, nato pa s trajektom prečkal morje. Pomladi nameravam na nekajdnevno potovanje v Reggio di Calabria, pa se mi zdi da bi bila taka fura bolj zanimiva kot vožnja po italijanski avtocesti. Če ima kdo kaj izkušenj prosim za mnenje.

lp

lp

tako kot je predlagal Lawson;Do Dubrovnika ali Bara in čez do Barija

letos smo se vračali v nasprotni smeri: Bari-Dubrovnik(konec junija,cena trajekta 134,00 2 osebi+motor-pilotski sedeži),trajekt vozi cca 8-9h.

nočna varianta od 22h-7h

post-5502-0-45567500-1292168338_thumb.jpg post-5502-0-35090900-1292168229_thumb.jpg

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem dobra izbira poti, kajti italijanska obala (vsaj na jadranski strani) je živo dolgočasje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U hvala, to varianto Dubrovnik - Bari moram malo preučit, tud cena je ta prava.

Hvala, zaenkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro furico si izbral. Če si izbral končno destinacijo Reggio di calabrija si vzami vsaj dva ali tri dni in skoči na Sicilijo. Recimo jug Sicilije z Agrigentom in dolino templjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

če boš skočil še na Sicilijo, nujno prevozi ovinke okoli Novare in Francaville, pa seveda ne pozabi na Etno :OK:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par let nazaj se pomagal prijateljem ki so hodili na dopust v Reggio Calabria, tako, da sem se po telefonu dogovarjal z lastnikom apartmajev, ker solidno govorim italijansko, o ceni, času prihoda in druge informacije, tako da sva se po telefonu večkrat pogovarjala tudi kar tako, pa me je vsakič vabil naj še jaz pridem na dopust. Pa sem stalno odlašal. No, zdaj pa sem se odločil, da bom verjetno v mesecu maju ali začetku junija izkoristil to možnost im bom par dni pri njemu, tako si bom vzel čas in prevozil kar se bo dalo in kot berem iz vaših izkušenj dobrih voženj ne manjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

če boš skočil še na Sicilijo, nujno prevozi ovinke okoli Novare in Francaville, pa seveda ne pozabi na Etno :OK:

a tole?

post-16980-0-64172200-1292255656_thumb.jpg

post-16980-0-66147500-1292255687_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre fotke, še bolj pa potovanje po tej pokrajini. Cene,ti ki že bil na tem trajektu, glede na to da so pilotski sedeži polovico ceneje od kabine, ampak ali se da na tem kaj spat. Če je bolj "muka" bom raje vzel kabino, pa pridem zjutraj v Bari spočit. Kaj se ti zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pardon pod nič mislim paluba.

direct ferris je neka angleška (draga) posredovalnica. čim išem trajkektno karto mi vrže vn to stran. jaz raje najdem ladjarja, ki vozi zaželjeno linijo.

dubrovnik-bari vozi jadrolinija in azzuriline

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Calabrie je dobro pogledat TROPEO in tudi PARKO NAZINOLE DELL CALABRIE kjer se nahaja LAGO DE CECITA je zalo zanimivo in odlične ceste vsekakor boljša izbira kot SICILIJA .

post-2458-0-33875800-1292356188_thumb.jpg

post-2458-0-96197000-1292356265_thumb.jpg

post-2458-0-11963100-1292356300_thumb.jpg

post-2458-0-54770800-1292356643_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je videt, v glavnem dol bom šel Dubrovnik - Bari, pregledoval sem še druge forume, najbolje vzet kabino, ko pa prevozim Calabrio, po Italiji proti domu.

Hvala za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je videt, v glavnem dol bom šel Dubrovnik - Bari, pregledoval sem še druge forume, najbolje vzet kabino, ko pa prevozim Calabrio, po Italiji proti domu.

Hvala za nasvete.

Nujno odpelji relacijo Napoli- Rim po lokalni obalni cesti usekani v skale s pogledom na Capri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno odpelji relacijo Napoli- Rim po lokalni obalni cesti usekani v skale s pogledom na Capri

Zanimiva varianta, samo potem bi moral Napoli - Rim po stari cesti, kar precej podaljša vožnjo domov. Odvisno koliko bova prevozila po Calabrii, pa če pade še Sicilja, kake volje bova, ker bo to že proti koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Mene pa zanima, če je kakšen trajekt iz Trsta ali Benetk do Barija ali do Brindisi. Nisem glih vešč iskat informacije pri teh ladjarjih.

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš tudi avtovlak dunaj-rim. ne vem sicer kje točno lahko naložiš motor. v beljaku zagotovo. vlak vozi ponoči in zjutraj si že v rimu.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!