Skoči na vsebino

Palmi in ostali PDAji


Priporočene objave

Hola!

Odločil sem se nabaviti en palm computerček. Trenutno gledam za temile modeli:

- Palm Vx

- Palm m500

- Palm M515

- Sony Clie PEG-SL10

- Sony Clie PEG-SJ20

- Sony Clie PEG- SJ30

- Sony Clie PEG-T425

- Sony Clie PEG-T665C

Sedaj pa dve dobri vprašanji:

1. ali kdo ve, kje bi se to najceneje dobilo (Ice, ali imaš mogoče kakšen link do trgovin s temle v A?)

2. ali kdo prodaja/pozna koga ki bi kaj od tega prodal?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje je zagotovo naročiti iz ZDA - samo potem se lahko pofučkaš na garancijo ipd...

Pri nas so cene nekoliko višje, garancija je, servisov pa bolj malo :)

Se pa stvari tudi kvarijo...

V Sloveniji je glavni naslov za palme Big Bang - vsaj z vidika cen. Sicer pa jih uvaža podjetje CHS iz Ljubljane... Pokliči njih, pa vprašaj, kdo ima najnižje cene. Tudi glede sonyjev bi ti morda znali oni svetovati, ker se je govorilo, da naj bi uvažali računalniški program firme Sony...

Aja - veliko informacij o dlančnikih, predvsem pa dobaviteljiv, ti lahko dajo na reviji Monitor. Pokliči tja, vodjo laboratorija Matjaža Klančarja, ki vse skupaj testira - on rad pomaga, z informacijami pa je zelo dobro založen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V CHSju so me poslali na Stinga. Hja, cene pri nas so božjastne. Npr ful star (v računalniškem času) model Vx stane dva jurja več kot nov (novi, precej izboljšani model) m500, ki ga je kao zamenjal. Prodajalec je sicer nekaj časa jecljal, potem pa priznal, da ne ve zakaj je tako :evil: :? :roll:. Ampak tako pač je, mi je na koncu pribil z resnim glasom :? :shock: :roll: ...

Iz US of A je zadeva sicer dovolj poceni, a kot si sam povedal, ni garancije, kar pa je pri tehniki bistveno. Prav zato se mi zdi nekako najbolj resna varianta nakup v A, kjer so bolj ugodne cene, dobim nazaj tudi Mwst, "u slučaju nužde" je pa dovolj blizu tudi za servis. Al pa (ohranjen) rabljen...

Bom jutri poklical Matjaža Klančarja na Monitor, danes je že prepozno :( . Hvala za pomoč :lol: .

Še kdo kakšna ideja? Ice?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti kupil dva Psiona (5mx in Revo+) pri www.expansys.com. Takrat je cena skupaj s potnimi stroški in carino ter davkom dosegla približno 60% cene pri nas. Kakšno je primerjava trenutno pa ne vem. :roll:

Imam pa dobre izkušnje z ostalimi tehnikalijami (predvsem foto) pri www.niedermeyer.at. V tem primeru ti tudi garancija ni ovira, lahko pa je problem z jezikom, ki je vgrajen v OS.

PS

Pa pozabi na Vx... :? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Odločil sem se nabaviti en palm computerček. Trenutno gledam za temile modeli:

Mimogrede - koliko si pripravljen plačati in kaj zahtevaš od naprave, česa ne maraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Sedaj pa dve dobri vprašanji:  

1. ali kdo ve, kje bi se to najceneje dobilo (Ice, ali imaš mogoče kakšen link do trgovin s temle v A?)

2. ali kdo prodaja/pozna koga ki bi kaj od tega prodal?

Nisem ravno Ice, .......

http://www.hartlauer.at/E-Box/index.chtml

http://www.birg.at/

http://www.actron.at/session.htm

http://www.computerdiscount.it/

http://web.essedi.it/

http://www.geizhals.at/?cat=dcam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti kupil dva Psiona (5mx in Revo+) pri www.expansys.com. Takrat je cena skupaj s potnimi stroški in carino ter davkom dosegla približno 60% cene pri nas. Kakšno je primerjava trenutno pa ne vem. :roll:

Imam pa dobre izkušnje z ostalimi tehnikalijami (predvsem foto) pri www.niedermeyer.at. V tem primeru ti tudi garancija ni ovira, lahko pa je problem z jezikom, ki je vgrajen v OS.

PS

Pa pozabi na Vx...  :? :wink:

Hja, meni so rekli, da je Psion umrl...

Hvala za link, zanimivo da so eni modeli dražji, drugi pa cenejši kot pri nas :? :wink: ... Se bom natančneje pozanimal pri njih.

Pozabim Vx :?: Zakaj :?: Če bi imel ugodno ceno, ga takoj pohopsam...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - koliko si pripravljen plačati in kaj zahtevaš od naprave, česa ne maraš?

To je pa takole: zaenkrat bi rad nekaj čim cenejšega, TANKEGA in na akumulatorčke (zato Vx ali m500), najraje rabljenega, ker za drugo leto načrtujem nakup novega, boljšega, barvnega (z več kot 160 x 160 pikami) da bom nanj priklopil GPS in uporabljal tudi na izletih z motorčkom po Evropi :lol: 8) .

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno Ice, .......

Čeprav nisi vseeno ZELO hvala, že brskam... :wink:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, meni so rekli, da je Psion umrl...

Hvala za link, zanimivo da so eni modeli dražji, drugi pa cenejši kot pri nas :?  :wink: ... Se bom natančneje pozanimal pri njih.

Pozabim Vx :?:  Zakaj :?:  Če bi imel ugodno ceno, ga takoj pohopsam...

Takrat je bil Psion še precej živ, je pa šel medtem v franže. Kar se mene tiče so pa mašince izpred nekaj let še dovolj dobre in imajo vse funkcije, ki jih potrebujem.

Vx-ova napaka je predvsem malo RAM-a in to da nima možnosti dodatnega pomnilnika. Za kontakte, koledar in določene dokumente je sicer dovolj, lahko pa kar pozabiš, da boš imel kompleten LOTR v pdf obliki (13.5MB) vedno s seboj... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vx-ova napaka je predvsem malo RAM-a in to da nima možnosti dodatnega pomnilnika. Za kontakte, koledar in določene dokumente je sicer dovolj, lahko pa kar pozabiš, da boš imel kompleten LOTR v pdf obliki (13.5MB) vedno s seboj... :wink:

Ja, se strinjam, res velika napaka Vxa da nima razširljivega pomnilnika, ampak 8 MB tudi ni tako malo :wink: . LotR pa se na srečo dobi tudi v navadnih text filetih in pride manj kot 1 MB :lol: 8) (ima ga moj prijatelj, mi je pokazal, ker me je zanimalo, kako se berejo tako kratke vrstice). Skratka zame dovolj.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Lep pozdrav!

Že dolgo se nisem oglasil na forumu, sedaj pa sem si zaželel odpreti eno temi, ki je že kar nekaj časa neuporabljena.

Zadnje čase se odločam za nakup dlančnika z GPS in glede na to, da sem popolni amater na tem področju bi vas vse, ki se na to razumete prosil za nekaj informacij. Verjetno bodo te informacije kasneje koristile tudi drugim uporabnikom, ki niso najbolje seznanjeni s to tematiko pa bi se želeli seznaniti.

Zanima me, če ima kdo v lasti dlančnik Fujitsu Siemens Pocket LOOX N520 in kako je zadovoljen z njim? Kako deluje GPS in ostale aplikacije? Katere programe uporabljate za navigacijo in kje se dobijo? Koliko zasedejo te mape za navigacijo (kakšno spominsko kartico moram dokupiti)? Piše, da bi naj GPS dobro deloval tudi v avtomobilih. Uporabljal pa bi ga seveda tudi na motorju. Ali je ta dlančnik že dovolj zmogljiv za pogledati kaki DivX?

Ni mi pomembno, da je ravno ta dlančnik. Zato bi bili dobrodošli predlogi tudi za ostale dlančnike, ki imajo vgrajen GPS in so v podobnem cenovnem razredu. Ali pa je mogoče res bolj kupiti dlančnik brez integriranega GPS in le tega dokupiti, da ga lahko kasneje uporabljaš tudi na prenosnem računalniku in ostalih napravah?

Ne bi rad napravil napačnega nakupa zato bi mi vse informacije dobrodošle.

Zaenkrat bi to bilo to. Za odgovore se vam zahvaljujem.

lp

Našel sem tudi Garmin iQue 3600 Palm OS PDA with GPS pa me zanima, če kdo pozna tudi ta model. Ali je uporaben tudi kot dlančnik ali je to bolj samo navigacijska zadeva? Cena se je gibala okrog 500$ sedaj pa je v nekakšni akciji in se ga da dobiti za 299$. Je pa to cena v ZDA in bi tako pri polnilcu moral imeti verjetno zraven adapter iz 110V na 220 V.

Vendar sem pri njem opazil, da ima samo 200 MhZ procesor pa ne vem, če je to dovolj tudi za kake ostale zadeve?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Sem uporabil iskalnik, ampak sem iskal samo v tej kategoriji o tehniki. Bom pa sedaj pogledal, če kaj piše.

Če pa kdo drugi ve še kaj pa je dobrodošel, da napiše tukaj .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sam imam HP Ipaq 2210 + BT GPS.

Pri Tomtom Navigatorju 5 ti ena detaljna karta npr. Italije vzame 260Mb, tako da je vsaka kartica pod 512 no-go. 1Gb je še bolje in v ZDA so relativno poceni. Navigacija deluje OK (sprobano samo v avtomobilu). Moti me to, da imam sedaj tri naprave: dlančnik, GPS in GSM; tri polnilce itn. Preveč šare. Telefon je sicer motorola A1000 a je slaba kot GSM, kot GPS (nič softvera) in kot dlančnik.

Zdaj se oziram po kakšnem Ipaq-u, ki bi vse to imel integrirano.

Ali je 200MHz zadosti? Za večino zadev ja. Ponavadi je večja omejitev razpoložljivi RAM. Meni DivX-a še ni uspelo na dlančniku zagnati. Dlančniki imajo težave s kompatibilnostjo za nazaj. Enako velja tudi s podporo. Po dveh letih tvojega razglasijo za starega in se ne obremenjujejo več s tem.

Zakaj je dlančnik dober - lahko upravljaš s svojim časom skozi Outlook, vlečeš s seboj vse urnike, kontakte in mejle, zapiske, novice iz neta prirejene za dlančnikov zaslon, celo knjižnico e-bookov (a te bodo bolele oči če boš to bral), lahko poganjaš prezentacije neposredno iz dlančnika na projektor, ga uporabljaš kot znanstveni kalkulator, mp3 player, za ubijat čas z igricami...itn. A nič ne bo tako dobro kot če bi imel kak manjši notebook in polne windowse. Dlančnik se mi zdi kot skup kompromisov in nerazvite tehnologije. Bi ti priporočil, da si kakšnega sposodiš za teden dva in se potem odločiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil, za večino dlančnikov se da pri nas kupiti polnilec oz. se jih da polniti preko USB porta, naj te to ne moti če je razlika v ceni US-SLO zelo velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!