Skoči na vsebino

Tomos a3ml (avtomatik)


Roky994

Priporočene objave

Problem je sledeč. Motor mrzel vžge takoj, ampak ko dam gas ga zamori, kot bi mu iskro vzemal na tak način... Recimo gas mam do konca motor pa pride do določenih obratov pa noče viši kr "trokira"... Sčasoma ko se moped ogreje deluje lepo. Razmišlu sm da se nabira kondenz v tanku, al pa elektriko mam na sumu. Svečko sm pogledu, zamenju ampak bistvene razlike ni opazt...

Kakšni predlogi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah tud premen rab en cajt da se mal segreje...pol pa piči ane. sploh zdej k je skoz - ga je treba pustit par minut prmer da pride h seb :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi očistit vplinjač.

Sm ga spucou 2 mesca nazaj in mislm da je po tistm slabše :slap:. Očitno sm neki zajebu.

Popravljeno . Popravil Roky994
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj spucat malo tank z bencinom ter pipico za gorivo, naredi svežo mešanco pa ga ko bo ogret steraj do amena. da bodo se vse saje ter nesnage očistile.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj spucat malo tank z bencinom ter pipico za gorivo, naredi svežo mešanco pa ga ko bo ogret steraj do amena. da bodo se vse saje ter nesnage očistile.

LP

to glede teranja ni problema haha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo to teranje more bit malo dalje kot ponavadi, samo par sto metrov, da se mašina res fajn segreje. glede na to, kaka mrzla zima pa je zaj, ti bo to težko uspelo. Ker to, ko praviš da si očistil uplinjač pa vse, in ti dolgo trokira dokler se fajn ne segreje, je samo znak da je v mašini ter izpušnem sitemu veliko saj. Sam mam doma starega avtomatika in se mi je dogajalo isto. Nato sem nekega poletja Kupil neko dobro sintetično olje, Naredo 3% mešanco pa ga steral tak da do ptuja, da so se vse saje skurile in od takrat naprej trokiranja ni več blo. Kaj je pomembno je samo to, da daš vsaj neko POL sintetično olje, pa da ne delaš več ko 3% mešance, najboljše 2.5%

Lp

Popravljeno . Popravil fico182
  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo to teranje more bit malo dalje kot ponavadi, samo par sto metrov, da se mašina res fajn segreje. glede na to, kaka mrzla zima pa je zaj, ti bo to težko uspelo. Ker to, ko praviš da si očistil uplinjač pa vse, in ti dolgo trokira dokler se fajn ne segreje, je samo znak da je v mašini ter izpušnem sitemu veliko saj. Sam mam doma starega avtomatika in se mi je dogajalo isto. Nato sem nekega poletja Kupil neko dobro sintetično olje, Naredo 3% mešanco pa ga steral tak da do ptuja, da so se vse saje skurile in od takrat naprej trokiranja ni več blo. Kaj je pomembno je samo to, da daš vsaj neko POL sintetično olje, pa da ne delaš več ko 3% mešance, najboljše 2.5%

Lp

Ah to je Tomos to laufa na dizla, ne pa da je problem v olju, dvotaktol od petrola je čist ok za to... Bom ga pa steru orng vseglih, mamo tle orng klanc. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vbistvu niti ni treba po klancu, treba je samo da ga dlje časa teraš, recimo kake pol urce po možnosti več da se res vse vun spuče

LP

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vbistvu niti ni treba po klancu, treba je samo da ga dlje časa teraš, recimo kake pol urce po možnosti več da se res vse vun spuče

LP

Bom probu, hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!