Skoči na vsebino

Težave z menjalnikom


azbi

Priporočene objave

Zdravo motoristi!

Danes sem se odpravil narest prve kilometre v 2011 pa me je na cedilu pustil menjalnik. Speljem, dam v drugo, probam dat v tretjo, ne gre... Se pripeljem domov in pogledam če se mogoče zatakne ob tačko pa je še lufta za cel palec. Je morda težava v sklopki, olju? Novembra ko sem bil na zadnji furci je vse delalo normalno...

Yamaha virago 125, zaenkrat... icon_redface.gif

Hvala za odgovore

Lp, Azbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo motoristi!

Danes sem se odpravil narest prve kilometre v 2011 pa me je na cedilu pustil menjalnik. Speljem, dam v drugo, probam dat v tretjo, ne gre... Se pripeljem domov in pogledam če se mogoče zatakne ob tačko pa je še lufta za cel palec. Je morda težava v sklopki, olju? Novembra ko sem bil na zadnji furci je vse delalo normalno...

Yamaha virago 125, zaenkrat... icon_redface.gif

Hvala za odgovore

Lp, Azbi

Moraš malo natančneje opisat, sicer ti nemorem 100% odgovoriti !!!!

Npr.ali gre potem nazaj v nulo v prvo in spet gor v drugo in negre samo v tretjo, logično je, če negre v tretjo tudi v četrto negre ker verjetno,ko hočeš dat v tretjo gre ročica menjalnika v "prazno" to bi moral napisat,če gre v prazno boš moral demontirat desni pokrov tam kjer je sklopka, demontirat košaro sklopke ni za to košaro je menjalni vzvod iz katerega pade ven (en) valček in nemoreš šaltat v višjo prestavo.Zvije se samo ena varovalka cena te varovalke ca 2€.Jaz sem to na V-maxu 3X popravljal, vedno je bila zvita ta varovalka,3-jič pa sem vseh 5 štiftov zadrejal in vsakega posebej zavaroval z segeringom, dal še originalno varovalko in potem sem imel mir. Upam,da je pri tebi enaka napaka saj to se rado zgodi pri Yamahi.Moraš pazit,če ti je ven pal ta valček ga MORAŠ najti kajti zelo rad se zvali v karter,če ga nenajdeš ali nemoreš potegnit ven z kakim magnetom MORAŠ karter demontirat !!!Poleg varovalke boš potreboval še obe movi dihtungi. LP pa veliko uspeha!

Ps;pa da nepozabiš motorja oprat sicer ti bo VSE oksididalo,motor se nevozi dokler dež neizpere cesto !! :headbang:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odg.!

Pač nikakor ne gre v tretjo, kot bi pri peti hotel dati v šesti ki je sploh ni...

No bom tole šraufau ko se malo segreje, vsaj marca, do takrat pa nobenih kilometrčkov očitno.

Ja, ga spiram z vodo zaradi soli in še kake šraufe namažem z WDjem... Vseeno hvala za nasvet! =)

Lp, Azbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odg.!

Pač nikakor ne gre v tretjo, kot bi pri peti hotel dati v šesti ki je sploh ni...

No bom tole šraufau ko se malo segreje, vsaj marca, do takrat pa nobenih kilometrčkov očitno.

Ja, ga spiram z vodo zaradi soli in še kake šraufe namažem z WDjem... Vseeno hvala za nasvet! =)

Lp, Azbi

Jaz bi ti svetoval, da to čimprej odpreš, ker ni nujna da moja trditev drži, lahko je tudi kaj odlomljeno in boš čakal na rezervne dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, zdej nevem točno kakšen menjalnik ima to čudo, bi blo možno da so prestavne vilčke zvite ali polomljene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, zdej nevem točno kakšen menjalnik ima to čudo, bi blo možno da so prestavne vilčke zvite ali polomljene?

Jaz sem ti že napisal,da ta menjalnik točno nepoznam,to je potrebno odpreti potem se šele vidi kaj je vzrok.Jaz sem ti samo opisal kaj je bilo pri moji Yamahi in NEVEM ali je tvoj menjalnik identičen kot pri ostalih Yamahah je pa vse drugo prej kot odlomljene vilice kajti,če se odlomijo vilice ti vseno lahko šeltaš naprej v višjo prestavo ti pa kot praviš gre samo do tretje in ne več naprej zato sigurno niso vilice!!!

Ps;od mene včasih kar PREVEČ zahtevate potem me pa še(eni) skritizirajo).LP pa brez zamere !

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si me pomešal z avtorjem teme :)

Sm te napačno razumel, zdej vsaj vem da niso vilce :)

Popravljeno . Popravil Robyy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!