Skoči na vsebino

Kombi


lmperator

Priporočene objave

Kupujem en kombi nižjega cenovnega razreda za prevoz motorja na dirkališče in ne vem za katerega naj se odločim.

Budgeta je relativno malo (<2k€), saj ga bom rabil cca 3x-4x na mesec za 300+km in občasno za prevoze sem in tja. Lahko celo da ga bom oddajal med tednom. Želim, da je zanesljiv in se ne kvari.

Prvo kar me zanima je, če gresta dva 600cc supersport motorja v Jumpy/Expert/Scudo? Piše, da je dolžina tovornega prostora 205cm, dolžina R6 je pa 202 cm, zdej me pa zanima kako je to v praksi?

Problem je v tem, da nimam nič bonusa na zavarovanje. Registracija in zavarovanje Jumper/Ducato/Boxer stane cca 700€, Scudo/Expert/Jumpy pa cca 500€, kar je kar precejšnja razlika.

Kombi bo tam okoli letnika 2000, kar je že precej staro. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Kakšne so tipične okvare teh vozil? Ali je 1.9 D motor (70hp) v Jumpy-u dovolj za 130 km/h po avtocesti?

Opcijo s prikolico sem zavrgel, ker je nimam kam dati in ker je clio premajhen za vso opremo (stojala, gorivo, kombinezini, gume, čelade...). Kombi je lahko parkiran zunaj, prikolico mi bo pa en odpeljal :)

Gledal sem nekaj takega (zamenjaj podčrtaj pri avto s piko):

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4343054

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4321407

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4427049

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj sosed je pripravljen prepeljat motorje kadarkoli kamorkoli, sam kak dan prej mu je treba povedat. ce rabis cifro, na pm. celje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem en kombi nižjega cenovnega razreda za prevoz motorja na dirkališče in ne vem za katerega naj se odločim.

Budgeta je relativno malo (<2k€), saj ga bom rabil cca 3x-4x na mesec za 300+km in občasno za prevoze sem in tja. Lahko celo da ga bom oddajal med tednom. Želim, da je zanesljiv in se ne kvari.

Prvo kar me zanima je, če gresta dva 600cc supersport motorja v Jumpy/Expert/Scudo? Piše, da je dolžina tovornega prostora 205cm, dolžina R6 je pa 202 cm, zdej me pa zanima kako je to v praksi?

Problem je v tem, da nimam nič bonusa na zavarovanje. Registracija in zavarovanje Jumper/Ducato/Boxer stane cca 700€, Scudo/Expert/Jumpy pa cca 500€, kar je kar precejšnja razlika.

Kombi bo tam okoli letnika 2000, kar je že precej staro. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Kakšne so tipične okvare teh vozil? Ali je 1.9 D motor (70hp) v Jumpy-u dovolj za 130 km/h po avtocesti?

Opcijo s prikolico sem zavrgel, ker je nimam kam dati in ker je clio premajhen za vso opremo (stojala, gorivo, kombinezini, gume, čelade...). Kombi je lahko parkiran zunaj, prikolico mi bo pa en odpeljal :)

Gledal sem nekaj takega (zamenjaj podčrtaj pri avto s piko):

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4343054

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4321407

http://www.avto_net/_TOVORNA/ad.asp?ID=4427049

scudota sm vozil, 1.9td, in gre lepo tud naložen u klance, 70 konjski bo klance vidu pred tabo, če pa je motor dober, se bo po ravnem zadost lepo razlaufal. Na grobniku sm vidu tud scudota z dvema mislim da cbr 600 not, je blo pa videt zelo na tesno.

Kombi je definitivno bol komot zadeva, še posebej če maš povišanga in not nardiš še postlo nad motorji, bo pa z njim več stroškov ne samo pr registraciji, tud pri cestninah kjer ni vinjet, gume, in servisni posegi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scudo je fajn, sicer je nizek ampak... 2 krosle ali SSa 1000ccm grejo not brez problema .)Če si pa kaj spreten, zmoniraš še dve rampi za fiksiranje prednjega kolesa in gurtnaš motor samo zadaj - pesmica :grim

post-281-0-24168900-1296479881_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

scudota sm vozil, 1.9td, in gre lepo tud naložen u klance, 70 konjski bo klance vidu pred tabo, če pa je motor dober, se bo po ravnem zadost lepo razlaufal. Na grobniku sm vidu tud scudota z dvema mislim da cbr 600 not, je blo pa videt zelo na tesno.

Kombi je definitivno bol komot zadeva, še posebej če maš povišanga in not nardiš še postlo nad motorji, bo pa z njim več stroškov ne samo pr registraciji, tud pri cestninah kjer ni vinjet, gume, in servisni posegi.

Tlele si pa mal zašel, vsa tovorna in osebna vozila, ki ne presegajo 3,5t se lahko vozijo z vinjeto. Tako da,...

Jst bi ti svetoval kombi, poraba ni opazno večja, če se seveda pelješ lepo in ne divjaš (kar predvidevam, da z motorji noter ne boš), vsi ostali stroški so podobni. Kar se pa tiče ostalega pa itq kombi, prostora je v prvi meri tolko več, da lahko ti stojiš, ko motor daješ v kason, ko si sključen, je zoprno še motor rint in to. Tud za 2 motorja je več prostora in lažje prigurtnaš vse na mesto. Če pa misliš prespat pa če je dost velik kombi napihneš blazino in notri prespiš.

Pa ko kombi kupuješ je tko, ne se ustrašit kilometrov. Če ma narjenih 500.000 se eni peljejo še odlično in veliko lepše kot drugi pri 100.000, odvisno kako so bli voženi (relacije al pa samo tko po lj).

LP

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tlele si pa mal zašel, vsa tovorna in osebna vozila, ki ne presegajo 3,5t se lahko vozijo z vinjeto. Tako da,...

Že, ampak kjer ni vinjet, so cestnine za te večje kombije krepko dražje.

Budgeta je relativno malo (<2k€), saj ga bom rabil cca 3x-4x na mesec za 300+km in občasno za prevoze sem in tja. Lahko celo da ga bom oddajal med tednom. Želim, da je zanesljiv in se ne kvari.

Prvo kar me zanima je, če gresta dva 600cc supersport motorja v Jumpy/Expert/Scudo? Piše, da je dolžina tovornega prostora 205cm, dolžina R6 je pa 202 cm, zdej me pa zanima kako je to v praksi?

Žal 'znesljiv' in 'se ne kvari' ne gre skupaj s Citroën/Peugeot/Fiat, še posebej ne pri 10+ let starem kombiju (ki verjetno nikoli ni bil vožen, niti vzdrževan z 'ljubeznijo'). :(

Za pod 2k boš od Jumper/Boxer/Ducato dobil bolj-ali-manj rjavo razvalino.

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombi je definitivno bol komot zadeva, še posebej če maš povišanga in not nardiš še postlo nad motorji, bo pa z njim več stroškov ne samo pr registraciji, tud pri cestninah kjer ni vinjet, gume, in servisni posegi.

Tlele si pa mal zašel, vsa tovorna in osebna vozila, ki ne presegajo 3,5t se lahko vozijo z vinjeto. Tako da,...

LP

nit ne, le ti bereš zelo površno.

BTW: čist za hec sm malo pogledal na avto net, in videl par, po slikah sodeč, solidnih jumpijev, le da so skriti pod fiat scudo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nit ne, le ti bereš zelo površno.

BTW: čist za hec sm malo pogledal na avto net, in videl par, po slikah sodeč, solidnih jumpijev, le da so skriti pod fiat scudo

Se opravičujem, samo tko čudno si tole napisal, da sem narobe prebral. Lahko bi napisal: tudi v državah, kjer nimajo vinjetnega sistema oz kej takega:P

No ja nima veze... važno da vemo kaj smo mislil...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal 'znesljiv' in 'se ne kvari' ne gre skupaj s Citroën/Peugeot/Fiat, še posebej ne pri 10+ let starem kombiju (ki verjetno nikoli ni bil vožen, niti vzdrževan z 'ljubeznijo'). :(

Ker ostale znamke so pa 100x bolj zanesljive pri tekšni zgaranosti :) hehe. Kolega je ravno zaradi takšnega prepričanja dal raje 2000€ zraven in kupil "odličnega" VW Transporterja. V nekaj mesecih od nabave ga je imel nekajkrat na servisu in skupaj zmetal vanj slaba 2000€, potem pa se je odločil da (ko je ravno tisti teden avto slučajno vredu delal) ga raje na hitro proda, kot pa da ima še kakšne dodatne stroške z njim.

Moje mnenje je, da je velika verjetnost, da so ti avti izjemno zgarani, pa če je MB, VW, Fiat ali Lancia, in da za 2000€ ne morš dobit popolnoma nič OK ohranjenega in zanesljivega in če nimaš nekaj tisoč evrov v žepu za servise, potem raje še malce našparaj.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pod 2k€ bi jest pogledal kakega ta starega trafica. res da nima klime, gre 130 ko enkrat zaštarta, predvsem pa je to izredno vzdržljiva zadeva. preverjeno.

poraba pri kombijih? če ni transporter kjer nekako še shajaš okoli 8 litrov če paziš ali kak dobro ohranjen ta nov trafic, lahko računaš na porabo nekje 10-12 litrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, da se za 2 jurčka ne da dobit spodobnega kombija, se ne strinjam, vedet je pač treba ,da ponavadi ne moreš kupit avto popolnoma v nulo, ker takih se res zelo malo prodaja. da pa se seveda tak avto z minimalnimi stroki spraviti v red, če se le malo znajdeš in ne riješ na original servise in podobnim mehanikom.

skoraj vsaka zadeva se da obnovit (roke,končniki itd) le okoli motorja moraš biti bolj pazljiv. kot je že nekdo pred mano napisal lahko avto z 500.000km še lep čas super dela, nek z 100.000 pa je u k.......

če te še znima nakup, se bo naslednji teden prodajal pekarski kombi, ki ga vozi samo en voznik in ga tudi redno vzdržuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da nimam nič bonusa na zavarovanje. Registracija in zavarovanje Jumper/Ducato/Boxer stane cca 700€, Scudo/Expert/Jumpy pa cca 500€, kar je kar precejšnja razlika.

Ali imaš bonus na avtu? Če ga imaš, kupi en motor, prenesi bonus iz avta na motor, motor prodaj, bonus od motorja uporabi na kombiju. Seveda lahko nakup in prodajo motorja narediš samo papirno, vsi stroški pa bodo precej manjši kot boš pridobil z bonusom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš bonus na avtu? Če ga imaš, kupi en motor, prenesi bonus iz avta na motor, motor prodaj, bonus od motorja uporabi na kombiju. Seveda lahko nakup in prodajo motorja narediš samo papirno, vsi stroški pa bodo precej manjši kot boš pridobil z bonusom.

emm, men so na dveh zavarovalnicah (3glav in AS) rekli da bonus prenesejo sam z auta na motor, obratno pa ne. kje so ti to nardili?

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm, men so na dveh zavarovalnicah (3glav in AS) rekli da bonus prenesejo sam z auta na motor, obratno pa ne. kje so ti to nardili?

Jaz pa sem na ZM poslal 'prošnjo', v kateri sem navedel, da sem njihova stranka že X-let, da imam pri njih zavarovan avto, pa dva motora, pa družinsko hišo, pa da še nobenih nesreč nisem povzročal... in so mi odobrili 50% bonus tudi na kombi...

Tako da kaj oni prenesejo in kaj ne, je stvar odločitve enega od njihovih 'šefekov'. Samo do njih je treba stvar spravit.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da kaj oni prenesejo in kaj ne, je stvar odločitve enega od njihovih 'šefekov'. Samo do njih je treba stvar spravit.

D.

Bi kar soglašal (če si nek "delikvent", ki ima več malusa kot bonusa potem seveda ne). Drugače pa običajno zadostuje: "Ali mi dajte popust ali pa grem drugam kjer mi ga bodo dali" (če imaš še kakšno zavarovanje pri njih, toliko bolje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem na ZM poslal 'prošnjo', v kateri sem navedel, da sem njihova stranka že X-let, da imam pri njih zavarovan avto, pa dva motora, pa družinsko hišo, pa da še nobenih nesreč nisem povzročal... in so mi odobrili 50% bonus tudi na kombi...

Tako da kaj oni prenesejo in kaj ne, je stvar odločitve enega od njihovih 'šefekov'. Samo do njih je treba stvar spravit.

D.

Bi kar soglašal (če si nek "delikvent", ki ima več malusa kot bonusa potem seveda ne). Drugače pa običajno zadostuje: "Ali mi dajte popust ali pa grem drugam kjer mi ga bodo dali" (če imaš še kakšno zavarovanje pri njih, toliko bolje).

lp

Franc

:blush: ma nism nek delikvent, ampak vsake tolko mam kak odškodninski zahtevek. (v treh letih so nam trikat spucali briunarco/astro observatorij in ene dvakat trgovinske izložbe)

Dajo mi komercialni popust, kar ni boniteta. bom pa še na ZM prašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: ma nism nek delikvent, ampak vsake tolko mam kak odškodninski zahtevek. (v treh letih so nam trikat spucali briunarco/astro observatorij in ene dvakat trgovinske izložbe)

Saj brez odškodninskih zahtevkov tudi jaz nisem - od kar pomnim imam delni kasko (stekla, ogledala, ...) in so mi 2x vlomili v avto (razbili stransko steklo), 1x je počilo vetrobransko steklo, 1x je počila zadnja luč, ...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi kar soglašal (če si nek "delikvent", ki ima več malusa kot bonusa potem seveda ne). Drugače pa običajno zadostuje: "Ali mi dajte popust ali pa grem drugam kjer mi ga bodo dali" (če imaš še kakšno zavarovanje pri njih, toliko bolje).

lp

Franc

vse se da z malo "izsiljevanja", kot je že zgoraj opisano. Letos, ko sem zavaroval nov motor in agent nekako ni našel podatkov o odjavi starega motorja, je zavarovanje za nov motor prenesel iz police obstoječega zavarovanja enega izmed članov družine.

Podobno se je dalo že pred nekaj leti, kjer je zaradi obstoječe zavarovanja avtomobila/hiše/itd.. 50% bilo "prenešeno" tudi na kombi. Gre pa za zav. triglav

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emm, men so na dveh zavarovalnicah (3glav in AS) rekli da bonus prenesejo sam z auta na motor, obratno pa ne. kje so ti to nardili?

To že res, da lahko bonus "podvojiš" samo z avta na motor. Ampak ko enkrat že imaš bonus, pa lahko le-tega preneseš (ne pa podvojiš) na katerokoli drugo vozilo. Tako je bilo pri meni na AS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Torej Imperator, kaksno je stanje?

Si uspel kaj ugodnega najti?

Tudi jaz se ukvarjam z istim problemom, kaj kupiti. Nam lahko zaupas kaj si uspel do sedaj urediti?

Hvala in

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!