Skoči na vsebino

Kaj storiti glede glasbe v avtu?


dunker

Priporočene objave

Splošno pravilo za razpored glavnih priključkov avtoradia obstaja, če so priključki narejeni po EURO normi. V nasprotnem primeru je razpored priključkov od proizvajalca do proizvajalca povsem različen. Veliko razporedov se najde na internetu. Če razporeda kljub temu ne dobiš, se da precej hitro najti (ugotoviti) vsaj funkcije najpomembnejših priključkov (napajanje, zvočniki,...), seveda nikakor ne s poskušanjem!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo s fotografijo varovalk katrce (nikoli je nisem imel) ti žal ne morem pomagati. Ne vem niti, kateri konec varovalke je vezan na plus napajanja in kateri na porabnik, pa katera varovalka je vezana preko kontaktne ključavnice, za kateri porabnik je kaka varovalka namenjena itd. "V živo" se to ugotovi takoj - s pomočjo voltmetra/testne lučke, obračanja kontaktnega ključa in napisanega razporeda varovalk. Če razporeda nimaš, pač zapored jemlješ ven varovalke (le po eno hkrati) in gledaš, na katere porabnike to vpliva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

a kdo ve mere za magnat XTC 1200(mislm da se nekej tacga reče,nism pa zihr).frend dela woofer pa rab točne mere...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš da ti bo XTC1200 lepo špilal rap potem nared 55l box z enim fi10cm portom dolžine 32-33cm...

Če te pa RES zanima v glavnem globok bas potem pa 55l in 2×fi10 port dolžine 63-70 cm (če ti uspe) in uživaj...ta kombinacija je bla že sprobana in gre globoooko...

sicer pa povej kaj vec - kako muzko bos poslusal, v kakem avtu je, za kaj ga bo imel (dB-Drag/poslusanje),...

znano pa je, da XTCji niso glih dobri, kar se kvalitete tice, k majo doooost pretrd bas. so pa hudi za nabijat!! B) :OK: sam za res taprav ucinek pa rabijo VELIIIIK moci!! ALFIST (avtoakustika.com) ga goni s 1300 W, in TO je pol res TO!! :kva2:

edited: Transalp, za varovalko je pa res cist vseen kok je obrnjena!!

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla.Ad1:prepričati se,če je avtoradio res(samo)24V,ali pa je imel že kamionđija "redukcijo"24V-12V.Ad2:ko se rihta Mega avto muziko,preveriti če altenatorček-baterija dajeta dovolj sokca.Vzemimo primer:mulc ni poslušal starega(mene)in je cel prtljažnik napolnil z ojačevalci in zvočniki(mimogrede je potrojil vrednost avta...)potem je pa moral pred semaforji luči ugašat,sicer bi mu muzika motor ugašala!Mal poračunajte kaj je efektivna poraba 1400w na14V !?Kolko avtomobilčkov ima 100 A alternator samo za muziko?!OK baterija malo rešuje situacijo ampak ne za dolgo(trend je,da so avto baterije vedno bolj podobne bikerskim in ne kamionskim).No mulc me vsaj tolko uboga da na piknikih parkira v klancu ,ker po par urah šopanja-šponanja muzike avtič ne vžge več po defoltu...LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte tole temo raje selit na sem :)

Moj avto premore 2 ojačevalca.. skupno preko 1000RMS,... original akomulator,.. navaden alternator,.. dost debel napajaln kabel... in in in nič,.. vse je tko kot mora bit. Premorem pa okrog 145dcb basa, kar ni nek rekord.

Popravljeno . Popravil BaTeMaN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avtoakustiki niso vsi registrirani.

en frend ma v mazdi MX3 2 ampa, 2000 W muzke (1000 W RMS), 2x RTO Stealth Competition Series 12" v bassreflex skatli (seveda izracunani), v Gameljnah je bil 2. v svoji klasi (145,3 dB - kar je ze kr neki!!), akku ima originalen, alternator tud, pa dela ze vec ko eno leto vse BP, sam ko na mestu bas zasopa mu standgas iz 800 rpm pade na 400-500, tak da pol mas se dodatno masazo k se se masina zravn tk trese k trokira... :lol1:

FLY, mislim da bo tvoj mulc mogu menjat akumulator, lahk pa mu tud predlagas, da vgradi alternator od dizla. .) al pa sopat sam s prizganim avtom - to delajo vsi k majo mal bol konkretno instalacijo, da jim akkuja ne pozre.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Rabim nasvet!

V avto WV Polo 1.9 SDI '03 bi želel dati avtoradio s CD-jem, ki bere tudi MP3-je in pa neke solidne zvočnike spredaj in zadaj (trenutno je not original avtoradijo na kasetar in zvočniki spredaj).

Ne potrebujem neke vrhunske kakovosti in moči, le solidno feršterkerijo, ki ne hrešči ko mal obrneš "volume" - aja pa imam omejen buđet :P .

Vas pa naprošam tako za priporočila kateri radio in zvočnike nabavit, kot tudi kam it to montirat, da bo stvar delala tko k treba in ne bo pol v vratih treslo ko se bom čez kako luknjo zapelal. Sem pa iz okolice LJ. (glih v MS ali KP se ne bom vozil zarad tega).

TNX za pomoč

LP Davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj brat se ukvarja s temi stvarmi pa bi ti znal svetovat ali pa tudi kako stvar zrihtat.

Za kaj več me pokliči ali pa pošlji PM

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Čeprav bom imel izpit šele čez leto in pol (I hope so), me že sedaj nekaj zanima.

Imel bom Ford Ka. Avtoček je fletkan in je tud ene posebne oblike - tud znotraj. In tako tisti njegov radio-kasetar paše noter kot ulit - medtem ko CD ali <A TITLE="Click for more information about mp3" STYLE="text-decoration: none; border-bottom: medium solid green;" HREF="http://search.targetwords.com/u.search?x=5977|1||||mp3|AA1VDw">MP3</A> predvajalnika take oblike ne izdelujejo niti v sanjah.

Kaj se da ukrenit, da ne bom obsojen na poslušanje kaset?

A se da kej kombinirat z Discmanom ali MP3 playerjem ali čem podobnim? Kako se to poveže z radiem in od kje dobiva elektriko...

Hvala za odgovore,

Anže

Ni težav ;) Dobi se kaseta, ki ima kabel za slušalke (mala činča), vtakneš jo v MP3 player, kaseto pa porineš v avto kasetofon ;) To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!