Skoči na vsebino

Citroen AX ali Fiat Uno?


LuCy

italijan, francoz ali kaj drugega?  

24 članov je glasovalo

  1. 1.

    • italijan
      12
    • francoz
      33
    • fi?o :)
      14


Priporočene objave

Mal razmišljam o tem, da si bo treba počas eno kišto na štirih kolesih omislit (čeprav je bolj verjetno, da bo v toplejših mesecih padlo kaj na dveh kolesih). Zaenkrat sta v igri zgoraj omenjeni "škatli" pa me zanima za in proti enemu in drugemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avtošoli sem sedel v francoski gajbici (AX) in mi ni niti malo ugajal!

Zame premajhen! Kako pa je glede vzdržljivosti ti pa ne znam svetovat.

Fiat UNo je zame številko večji avto, nekajkrat peljal od sestrične in tud kakšnih hudih problemov nima z njim razen kakšnih tipičnih stvari ki se zgodijo pri italjanih pa tudi pri drugih avtih.

Na koncu se boš sama odločila naj te pa vodi misel da ni važen kateri avto že je naj bo dobro ohranjen. Pejt mal na sejem kjer imaš vse na kupu pa si izberi določen tip potem pa še malo v Salomca povohaj.

Pa veliko sreče pri nakupu starega avta! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AX-sa sem "podedoval" od očeta, avto je bil na koncu star 6 let in je delal brez problemov, malo pred prodajo sem moral zamenjati sklopko drugače pa je bil meni osebno super, mali, hitri (170 km/h), varčni (tudi z mojo težko nogo). edini problem je bil da se ni dobro razumel z telegrafskim drogom :x :? :roll: , kar je bil tudi največji strošek, ki ga je povzročil :x.

meni osebno je sigurno boljši kot uno, enega unota ima sestrična in je katastrofa, sploh kvaliteta izdelave in menjalnik, je pa res da je star 8 let, kolega pa ima novega ampak meni zgleda "poceni" in niti ne nevem kako kvaliteten. ima ga pa premalo časa da bi se kake napake pojavile.

PS: AX je tudi izjemno prostoren, v njem lahko 3 dni spijo 4 osebe pod pogojem da so totalno pijane :twisted: :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu "stare škatle" moraš obvezno gledati tudi na ceno popravil in rezervnih delov. And the winner is ................... definitivno Fiat, tako poceni rezervnih delov ne dobiš za noben avto na našem tržišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu "stare škatle" moraš obvezno gledati tudi na ceno popravil in rezervnih delov. And the winner is ................... definitivno Fiat, tako poceni rezervnih delov ne dobiš za noben avto na našem tržišču.

Se strinjam z lojzijem, ce mas pa povrh vsega se kazga mehanika k ti se pocen poprau ( ce neznas sam) pol je pa sploh gut. Btw mam FIATA pandilaka starega 9let , neki cz 100kkm... zaenkrt dela bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AX definitivno odpade! Sem mel "kreš" že z obema omenjenima pri približno enaki hitrosti (40km/h) in je bil AX razbit skoraj totalka, UNO pa občutno manj, čeprav je blo škode pri obeh več kot je bil avto vreden :?

AX je hitrejši, ma malo lepšo notranjost, dražji za vzdrževanje, UNOTU manjka ful moči (1.0 mašina) in ma grdo notranjost (čeprav pri teh avtih nima smisla ocenjevat takih stvari :P ). Kljub vsemu bi se odločo za Unota, probaj dobit tistega z 1.4 mašino da bo šel v breg po avtocesti vsaj malo več kot 90 :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel UNOTA. Meni osebno ni bil všeč. Avto je toliko lahek, da te ob manjšem vetru kar meče sem ter tja po cesti. Razen tega pa je drugače delal kar v redu. En prijatelj pa ima AX-a in je z njim naredil že čez 200 000 km, brez večjih problemov.

Tako da če ti je oblika všeč, bi ti predlagal AX-a. Neoriginalni deli pa stanejo približno enako kot za FIATA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občasno vozim oba, oba sta službena, uno ima 130.000 km, AX nekaj pod sto. Meni je veliko lepše vozit unota, zato bi jaz vzel unota.

Napake: uno ima zgrešeno izvedeno zajlo za ročno zavoro, zato je svinjsko trda, ko je bil skoraj nov je zakuhal (sedaj je v redu).

AX ima trd volan, premehke sedeže in zlomil se je sedež. Oba imata samo en brisalec, vedno umazano zadnjo šipo (no, to imajo vsi avti s pokončnim zadkom).

Pelji oba in se odloči, predvsem glej kako je ohranjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Unota, AX-a ne poznam ... meni je mašina ven padla :shock: :) , potem sem pa še sklopko dal zamenjat (100k km) pa je blo vse skupaj 40k SIT. poceni servisi, ni kaj ...

Če boš rabila poceni serviserja za Fiat vpraši mene ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pust italjane.

Oni znajo sam makarone delat.  8)

Pa Ducati-ji jim tudi kar dobro ratujejo :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonc :arrow:  Supra ali Skyline ali 3000GT  :P

če kateregakoli od teh zrihtaš za ceno unota ali AX-a ga takoj vzamem :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pust italjane.

Oni znajo sam makarone delat.  8)

Pa Ducati-ji jim tudi kar dobro ratujejo :D :D

Makaroni, Ducatiji :arrow: isti šmoren :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonc :arrow:  Supra ali Skyline ali 3000GT  :P

če kateregakoli od teh zrihtaš za ceno unota ali AX-a ga takoj vzamem :twisted: :wink:

jah prov, samo sosedom boš mogu prometno pokazat, da bojo verjel, da gre res za ta avto :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucy - če nimaš ravno dolge špage, ti priporočam AX dizel - se boš praktično zastonj vozila (lahko tudi manj kot 4 litre na sto)...

Pa še za spodoben gnar jih dobiš, dovolj hitri so, trpežni stroj imajo vgrajen. ČE se misliš zaletavat pa unota, so ceneje deli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonc :arrow:  Supra ali Skyline ali 3000GT  :P

če kateregakoli od teh zrihtaš za ceno unota ali AX-a ga takoj vzamem :twisted: :wink:

Mislim, da Skyline ne boš dobu skor nikjer v Evropi, ker ma na levi strani volan. Vbistvu se vsi tile našteti avtomobili ne morejo primerjat z Unom ali pa AXom. Morš tut gledat, da četudi je cena nizka, kaj pa registracija, gume, bencin, zavarovanje itd? It`s not so simple as you might thought. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tema avtomobiloma pa res ni kakšne razlike ( verjetn ma AX gumb za trobljo na francoski način :) ). Na spisek dodaj se kak mali avto ( R5, P106, ... ) in vzami tistega ki bo bolj ohranjen za čim manj denarja ( če sem prav razumel kupuješ rabljenega ? )

Malo ti bo kuril katerikoli kar se udobja, varnosti pa so si kar blizu.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makaroni, Ducatiji :arrow: isti šmoren :wink:

Ja, bi te pa rada videla, kako se pelješ na škrniclu makaronov :twisted: :lol:

Z mal domišlije... 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Makaroni, Ducatiji :arrow: isti šmoren :wink:

Ja, bi te pa rada videla, kako se pelješ na škrniclu makaronov :twisted: :lol:

Z mal domišlije... 8) :wink:

....in lacen. :P :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japonc :arrow:  Supra ali Skyline ali 3000GT  :P

če kateregakoli od teh zrihtaš za ceno unota ali AX-a ga takoj vzamem :twisted: :wink:

Mislim, da Skyline ne boš dobu skor nikjer v Evropi, ker ma na levi strani volan. Vbistvu se vsi tile našteti avtomobili ne morejo primerjat z Unom ali pa AXom. Morš tut gledat, da četudi je cena nizka, kaj pa registracija, gume, bencin, zavarovanje itd? It`s not so simple as you might thought. :?

:lol: :lol: :lol: a :P si dojel na koncu? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba sta svoji ceni primerna avtomobilčka!Sam unota so kasnej nehal delat!Osebno bi mel rajš Ax-a ampak se bol kvar!Boh ne dej da se s katerim od teh dveh zaleti...........ne ne niti pešca ne smeš povozt k bo totalka(pešec in tvoj avto)!!!Pa serčno vožno!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!