Skoči na vsebino

Citroen AX ali Fiat Uno?


LuCy

italijan, francoz ali kaj drugega?  

24 članov je glasovalo

  1. 1.

    • italijan
      12
    • francoz
      33
    • fi?o :)
      14


Priporočene objave

Jaz mam zdej puntota pa sm kar zadovolen, sam si bom do spomlad zaradi nakupa motorja raj en cenejši avto omislil pa sem tudi med unotom in ax-om gledal.

Ja kolikor sem do zdaj cene spremljal(salomonc) se mi zdi, da unota dobiš kar neki cenej :!:

Lahko pa tud, da so kakšno leto starejš ax-i bolš ohranjeni :?:

Sam do zdej mam kar dobre izkušnje s fiatom-edin če ne bo zdej firma propadla :?

Bom pomoje kr unota za neki cajta nabavil, sej drugače bi kakšno lado nivo sam ne vem kdo bi potem tankal :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kupuješ starejši letnik, lahko nabašaš na prve letnike, ko je ax dobil vbrizg goriva, in to se kvari na zelo drag način

uno je grdoba, italjanski yugo, venda je dober kompromis- cena-stanje avta :lol:

ax dizel ni dobra mašina, ker so aluminijaste glave motorja nezaželene

sploh se pa dizla izogibaj, če misliš neke kratke mestne relacije trajbat

katrca je najboljši odgovor, se ne kvari, poceni deli, leti ko sneta piksna :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Zivjo!

Sem si reku da ne bom nove teme odpirov, in bom kr tule napisov.

Kupu sm si fiat uno-ta, 1.0fire 45, let 93', 115k km prevozenih..

Pa me zanima glede na to da je avto star 10let pa z kar nekaj kilometraze, kaj lahko pricakujem da bo crknlo v bodoce. Avto je drugac lepo ohranjen, ne spusca cudnih zvokov in vibracij, prej ga je mela zenska lastnica. trenutno bom zamenjov sklopko(lamele so mal zlizane-beri zenska lastnica) :) , olje v masin&menjalniku pa oljni filtr.

Aja pa da ne pozabm, pr takmu avtu bi blo pametn kksn sportn filtr gor dajat, da ne bi slucajn kj masin skodil? No pa se nekj morm usimat zarad izpuha, ker ma tak zvok kot zastava101(nov avspuh) :BUA: :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nakupu "stare škatle" moraš obvezno gledati tudi na ceno popravil in rezervnih delov. And the winner is ................... definitivno Fiat, tako poceni rezervnih delov ne dobiš za noben avto na našem tržišču.

Jao Lojzi sem ne mi govort o ceni rezervnih delov za francoze :(

Kvaliteta je pa pri obeh enako slaba.

Dele za Fiata imas takoj cez mejo za male pare!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Sem si reku da ne bom nove teme odpirov, in bom kr tule napisov.

Kupu sm si fiat uno-ta, 1.0fire 45, let 93', 115k km prevozenih..

Pa me zanima glede na to da je avto star 10let pa z kar nekaj kilometraze, kaj lahko pricakujem da bo crknlo v bodoce. Avto je drugac lepo ohranjen, ne spusca cudnih zvokov in vibracij, prej ga je mela zenska lastnica. trenutno bom zamenjov sklopko(lamele so mal zlizane-beri zenska lastnica) :) , olje v masin&menjalniku pa oljni filtr.

Aja pa da ne pozabm, pr takmu avtu bi blo pametn kksn sportn filtr gor dajat, da ne bi slucajn kj masin skodil? No pa se nekj morm usimat zarad izpuha, ker ma tak zvok kot zastava101(nov avspuh) :BUA: :)

lp

Meni osebno je bil unu vedno kot "malo boljši yugo" sam sem imel yugeca........in ni slab avto samo rja je problem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem verjet, da francoz vodi pred fičomatikom.. :( :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je bil unu vedno kot "malo boljši yugo" sam sem imel yugeca........in ni slab avto samo rja je problem.....

Mal Yugo-nostalgije

Yugo --men je bil čist soliden avto vsaj glede na ceno. Nobenga računalnika in fines vse si lohk sam poštimu pa ogromno improvizacije, deli za mal denarja in povsod si dobil vse.

Ok, sej volan pa šaltkebl, sta bila za smejat, prišla sem pa vedno povsod pa tud med snežnimi zameti. Mogoče je bila poraba mal velika to je pa tud vse. Če bi se vrnil na tržišče po taki ceni bi ga kupila.

Jest sem ga ,,povirbala,, od fotra, ko je šel od hiše je bil star 12 let, seveda je bil

rjast sam nikjer prerjaven pa kljub temu, da je bil skoz zunaj in opran 1-2 letno, in bil je avto,ki ga ni bilo škoda za prevažat gradbeni material in podobne svinjarije, da o obtolčenosti ne govorim.

U bistvu sem ga imela rada :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal Yugo-nostalgije

Yugo --men je bil čist soliden avto vsaj glede na ceno. Nobenga računalnika in fines vse si lohk sam poštimu pa ogromno improvizacije, deli za mal denarja in povsod si dobil vse.

Ok, sej volan pa šaltkebl, sta bila za smejat, prišla sem pa vedno povsod pa tud med snežnimi zameti. Mogoče je bila poraba mal velika to je pa tud vse. Če bi se vrnil na tržišče po taki ceni bi ga kupila.

Jest sem ga ,,povirbala,, od fotra, ko je šel od hiše je bil star 12 let, seveda je bil

rjast sam nikjer prerjaven pa kljub temu, da je bil skoz zunaj in opran 1-2 letno, in bil je avto,ki ga ni bilo škoda za prevažat gradbeni material in podobne svinjarije, da o obtolčenosti ne govorim.

U bistvu sem ga imela rada :cry:

yugo nije za dugo.....mogoče to sploh ni res ker pri naši žlahti še vedno teče ob malo šraufanja in inprovizacije .....sam rja je problem....neki so govorili da pride nov ven... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novga sem že vidla yugota sam mi ne potegne.

Drgač mam pa AX 1,0 SPOT letnik 97 80,000km se mi je ta teden obrnilo,kupila sem ga pri 12.000km.brez kakršnega koli problema edino kar sem mogla zajlo za ročno menjati in enkrat bremze.In še vedno mam orginal gume gor tako da me to čaka drugo leto,pa na vsake pol leta mi pregori ena žarnica,drgač pa dela k urca poraba je tud majhna s tankom nardim 600km no zdej pozimi se pozna da kuri več.Ma je super avto čeprav me mika da bi vzela enga pežojčka 206 al pa C3 pa se kar nekako ne morem poslovit od AX.Sploh pa ker z njim nimam nobenih stroškov razen bencina in menjave gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok plus pri Unotu so poceni deli, minus pa (baje) da veliko kuri, pri AX-u pa ravno obratno ... še vedno ne vem, najrajš bi kr motor.

Motota !!! :D

Drgač pa rajš AX-a!

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!