Skoči na vsebino

Življenje v bloku


mopedfan

Priporočene objave

Imam problem: od pomladi letos sem se iz hiše preselil v blok (spet po dolgem času) in po novem imam nad sabo familjo z malim otrokom, ki se jih žal ne da umiriti.

Kaj narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem: od pomladi letos sem se iz hiše preselil v blok (spet po dolgem času) in po novem imam nad sabo familjo z malim otrokom, ki se jih žal ne da umiriti.

Kaj narediti?

A stanuješ pod mano :?: :?: :twisted: :shock: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem: od pomladi letos sem se iz hiše preselil v blok (spet po dolgem času) in po novem imam nad sabo familjo z malim otrokom, ki se jih žal ne da umiriti.

Kaj narediti?

Nič. Počakaj, da odrastejo. :twisted:

PS Vljudno jih opozori, včasih pomaga. Čeprav najina zgornja soseda, kjub opozorilom pri petdesetih letih, še vedno ponoči iz postelje pada (boljše razlage za hrup še vedno nisva našla). :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem: od pomladi letos sem se iz hiše preselil v blok (spet po dolgem času) in po novem imam nad sabo familjo z malim otrokom, ki se jih žal ne da umiriti.  

Kaj narediti?

vem kaksno je zivljenje v bloku sm se na hujsem kot ti.. poskusi s pogovorom ce pa ne pomoga ti ne preostane nic drugega kot da (po)trpis... Jz sm mela takega soseda (hvala bogu se je preselu) da je ob 2h zjutri muzko naviu do konca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš tri možnosti, v bistvu pa le dve:

- potrpiš in jim ne težiš --> če te moti, boš kmalu živčna razvalina;

- potrpiš in jim težiš :twisted: --> v nekaj mesecih boš imel vsega poln kufer;

- ker imaš vsega poln kufer, njim pa se ne da dopovedat, se odseliš <-- oni se verjetno ne bodo...

Mimogrede - ko si iskal stanovanje ti ni nihče povedal, da so bloki pogosto glasni? Ehhh, iz hiše v blok je lahko zelo težko... So v stanovanjih tanjše stene, kot v hišah --> pa še sosedi so bistveno bližje...

Mali otroci so pač "mali otroci".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest takih problemov na sreco nimam; zivim v najvisjem nadstropju (8.), tko da ce gre pri nas kdo komu na zivce, gremo po mojem mi drugim :twisted: Sicer pa nimamo tako hrupnega bloka... Morm na les potrkat; je kr znosno :arrow: razen takrat, ko sosed pod mano klavir igra pa poje zraven (ce bi vsaj posluh imel... :roll: ), soseda na levi pa violino igra (podobno kot pri sosedu, sam da mamo obcutek, da macke vlece za rep)... Drgac je pa dobr :twisted: Se da prezivet.. :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tud jaz nimam teh problemov ker sem v hisi, in niti ne vem kaj bi naredu ce bi se mi res sosed oz otroci v bloku zganjali hrup. Pomoje najbolje da potrpiš sej bojo tud otroci enkrat veliki...

Drugace pa v hisi je vseeno glede teh stvari bols, pa se vsaj kej mas za pocet ko je zunej sonce pa kej naredis okol karkol.

No ja po drugi strani so pa tukej tud sosedje, in tud jaz sem jim dostkrat zivce kravžlov ko sem se ob 3 al pa 4h popoldne za hišo s crosslo vozu folk je pa po šihtu pa kosilu hotu spat :lol: .

Povsod so problemi.

Drugače gre pa avtocesta za hišo, glede tega se pa noben ne pritožuje pa čeprav je glasna..... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj mogoce "rearanzirati" nosilne stene :twisted: - videl zadnjic tak primer iz LJ :roll: zenska je _zvecala_ prehod med kuhinjo in jedilnim kotom :arrow: delno podrla nosilno steno :!: ........svasta :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nej povem de tut jst žvim u bajt pa mam usejn probleme s froci. So sosedovi zolk glasni de učas razmišlam de bi tastaro zračno uzeu... :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj mogoce "rearanzirati" nosilne stene  :twisted: - videl zadnjic tak primer iz LJ  :roll: zenska je _zvecala_ prehod med kuhinjo in jedilnim kotom  :arrow: delno podrla nosilno steno :!: ........svasta :shock:

Ma Ice to se je zgodil na Fužinama kjer smo sami "gradbeniki" doma in vsi vse znamo, in se nam ne more nič zgodit pa čeprav v pritličju več kot 10 nadstropnega bloka delamo Halo Tivoli. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probej zadevo umirit z vrečko bombonov, če pa ne pomaga si pa kup šrotarco, pol boš mel vsaj mir, če ne doma, pa v zaporu :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni prepogosto potem pač potrpiš. Otroke pač ne moreš utišati ko so majhni tako da to je tudi mal olajševalna okoliščina :)

Osebno sem imel več težav z glasnostjo sosedov ko sem živel v hiši ( 3 leta med študijem ) kot v bloku. Pa v mirnem delu Ljubljane ( sosed in njegova mati sta se malo sabljala z raznoraznim orodjem za delo na vrtu ob spremljavi napenjanja glasilk ) tako da ta problem lahko rešiš samo v hiši ki je daleč od ostalih.

Če se začnejo prijave in opozarjanje na glasnost pa nikoli ne veš kako se bo končalo.

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa beseda lepega mesta ne najde - take so moje izkušnje v našem bloku. Zato jih enkrat pošteno naderi in jim vrni milo za drago - ko bojo mali spali (ob 2, 3 zjutraj recimo) naredi galamo pol pa se naj pritožijo kam vejo pa znajo. Jaz sem ob 5 zjutraj (sicer je ob tej uri tak polovica naših penzionistov "auf") vklopo zvočnike in naredo pravi mali potres. Pol sem reko da sem si nastavo bujenje ker se drugač ne zbudim in nikol več ni noben ružo ob taki nori uri - recimo standardno "vrtanje" sten vsaj do 1 zjutraj :shock: Druga možnost - sredi noči jim tak dolgo zvoni dokler se ne zbudijo pol pa se vljudno opraviči in reči da si se zmoto. Naslednji dan to ponovi :D :oops: Bomo vidli kdo bo mel prvi dovolj :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sožalje! Živel prvih 25 let v bloku, nakar se priženil v hišo na podeželje.

Me ne spravte s štirimi pari volov v blok nazaj! Rajši v gmajno pod smreko.

Kako ti pomagati. Nimaš šans! Prilagoditi se bo treba, če se da. Sicer pa res samo še antifoni.

Piši še, kako se zadeva razvija. Zna biti zanimivejše od Sante Barbare. :twisted: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živim v bloku & počutim se carsko. Svojega flata ne bi zamenjal za hiše in vrstne hiše, ki sem jih sprobal doslej, razen če bi imel kopico (nevidnih :!: ) služabnikov, ki bi namesto mene kosili travo in urejali vse drobne zoprnije, ki se jih sam nerad lotim.

Pod mojo spalnico živi sosed, ki je že 20+ let "daily chronicle" in občasno v gluhih nočnih urah prepeva serenade v stilu Tri dni pa pol..., po koncertu pa preklinja vse po spisku. Ampak me nič ne moti, ker to počne z občutkom. Poleg mene stanuje mlajši, rahlo fazno premaknjen parček, ki včasih nebrzdano na ves glas sexa, drugič pa spet rjoveta drug na drugega. In spet me nič ne moti, ker se rjovenje običajno v kratkem poleže & prelevi v novo sexanje & vse je v najlepšem redu.

Samo za info: v 10 letih sem se selil 5x, zdaj sem že 4 leta v tem stanovanju in nikamor se mi ne mudi. Zgleda, da sem našel dom.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že imel v mislih tisto varianto, ko pridem kdaj s kakšne žurke domov, da vklopim kakšen dober nažigaški komad... In tud varianta, da s punco sexava zelooo naglas ni slaba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že imel v mislih tisto varianto, ko pridem kdaj s kakšne žurke domov, da vklopim kakšen dober nažigaški komad... In tud varianta, da s punco sexava zelooo naglas ni slaba!

Glasna glasba, seveda če tebe ne moti preveč, je lahko tudi občasna rešitev tvojih problemov. Pri meni je pomagalo, so bli sosedje fejst veseli ko smo se odselili. :roll:

Pri glasnem sexu pa pazi da ti kdo gasilcev ne pokliče :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živim v bloku & počutim se carsko. Svojega flata ne bi zamenjal za hiše in vrstne hiše, ki sem jih sprobal doslej, razen če bi imel kopico (nevidnih  :!: ) služabnikov, ki bi namesto mene kosili travo in urejali vse drobne zoprnije, ki se jih sam nerad lotim.

PEPE

Točno to. Nikakor ne bi menjala stanovanja za hišo. Čeprav mi gredo sosedje včasih na živce. Verjetno pa tudi midva njim. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se kaj dosti ne da narediti. Otroci so zato na svetu, da skačejo.

Upaj le, da zgornje finance matrajo in da si ne bodo privoščili še drugega in tretjega otroka ali pa da niso preveč klerikalčkovi in da ne bodo šli po tistem pravilu: kolikor jih bo bog dal.

Ker potem ti bo v kakšni kritični uri ostala le ena rešitev: skok v globino :wink: :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živim že v bloku 18 let. Pa je prov fajn, mi paše galama. Prej smo živel v 1. nadstropju iin so nad nami skakal, tolk da nisi luknjo nardila in v naše stanovanje skočil. Rekl smo naj se umirjo. Zdej pa živimo v tazadnjem stuku in je prov fajn. Res, da vcasih spodnji sosedje ropotajo po stenah naj se mal umirmo al klicejo po telefonu. Sm mene bas boli do 22h lahko delam kar hocem. Tud po 22h vcasih smo mal glasni. Dober je sm to, da soseda od spodaj poslusata isto musko kot jst. Ko pa mama poslusa svojo,potem pa spet klicejo. Sosed zraven tud ob 1h zjutraj nabija rave, pa me bas boli. Sej sama nism nic slabs al pa boljs. Zjutrej ko se zbudim 6h navijem musko, da se zbudim, pa sosedje jamrajo. Bas me boli. Ko se navades na to, ti je vseeno. Verjamem, pa da hoces ponoc mir. In to, da imas otroke nad sabo bos dosegel, kr morjo otroc zgodaj spat. Bod srecen, da nimas mene nad sabo. Edin problem v bloku, da rabs soglasje od vseh sostanovalcev, ce rabs si kaksen prostor prilastit, k ga itak drgac noben ne uporablja. Veliko lepih uzitkov v bloku. Zna bit se zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razen takrat, ko sosed pod mano klavir igra pa poje zraven (ce bi vsaj posluh imel... :roll: ), soseda na levi pa violino igra (podobno kot pri sosedu, sam da mamo obcutek, da macke vlece za rep)

UREDBA O HRUPU V NARAVNEM IN ZIVLJENJSKEM OKOLJU (Uradni list RS, št. 45-2170/1995 in RS 66-3651/1996 pravi:

20. clen

Voznja vozil na motorni pogon brez naprav za dusenje zvoka v izpusni cevi je prepovedana

Prepovedana je uporaba televizijskih in radijskih sprejemnikov in drugih akusticnih aparatov ali naprav ter glasbil na nacin, ki moti druge ljudi v okolju, razen uporabe za opozorilne in varnostne namene, kadar je to doloceno s predpisi.

V. NADZOR

21. clen

Nadzor nad izvajanjem te uredbe opravljajo inspektorji, pristojni za varstvo oklolja, nadzor nad izvajanjem 19. in 20. clena te uredbe pa tudi policija.

VI. KAZENSKE DOLOCBE

23. clen

Z denarno kaznijo 5.000 SIT, ki se izterja na kraju samem, se kaznuje za prekrsek fizicna oseba, ce:

- vozi vozilo na motorni pogon brez naprav za dusenje zvoka v izpusni cevi v nasprotju s prvim odstavkom 20. clena te uredbe ali uporablja televizijski ali radijski sprejemnik ali drug akusticni aparat ali napravo ali glasbilo v nasprotju z drugim odstavkom 20. clena te uredbe.

Pri nas v bloku se je nekdo dve leti ucil igranja saxofona. Ko smo stanovalci dokoncno popizdili, smo ga zjebali z zgornjo odredbo. Ko je tipcek parkrat placal ($$$$$$$$$$), se je odlocil, da bo vadil drugje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!