Skoči na vsebino

Življenje v bloku


mopedfan

Priporočene objave

Sem že imel v mislih tisto varianto, ko pridem kdaj s kakšne žurke domov, da vklopim kakšen dober nažigaški komad... In tud varianta, da s punco sexava zelooo naglas ni slaba!

Čisto te razumem. Sama sem živela v hiši 20 let in je groza, ko prideš v blok, ampak verjemi, da se boš slej ko prej navadil ali pa se boš non stop kregal, kar je najslabša varianta, ki ti ostane.

Sem bila 3 leta v študentu. Prvi mesec je bil grozen potem pa sem se počasi navadila na 24 urno galamo in na koncu nisem nič več slišala. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že celo življenje blokovski človek.....in v dolgi in bogati zgodovini niti za trenutek nisem pomislil na hišo.Da bo začudenje še večje.....sem po poklicu gradbinc.....menim,da ima hiša sicer nekja dobrih lastnosti....ampak mnogo več slabših!!!!!!!

Torej.....santabarbara je možna samo v bloku,prisluškovanje prepirom in sex-u(takšnemu in drugačnemu) je zanimivejše od bilokakšnega filma........khmmmmm.....celo poučno......itd!!!!!!

Naj vsak poizkuša uživat tam kjer je njegov dom.HOME SWEAT HOME!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst blokov ne maram. Preveč folka na kupu. Sicer pa ti svetujem, glede na to, da se frocu najbrž ne bo dalo dopovedat, da naj bo tiho, da si omisliš zvočno izolacijo, kakršno uporabljajo v studiih. Edini problem bi znala bit okna. Če bo še vedno preveč hrupa pa še ta zazidaj in na njihovo mesto nalepi tapete s kakšno čudovito pokrajino. :twisted: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam stanovanje v vecstanovanjski hisi, kamor sem se odselil od starsev, ki zivijo v mescanskem bloku. Tam nisem slisal prakticno nikogar... kar bi bilo ze cudno, ce bi koga cez 75 cm debele stene slisal... :wink: Takega stanovanja ne bi menjal za nobeno hiso, ker nima vrta in vseh ostalih stvari, ki ti po nepotrebnem jemljejo dragoceni cas, ko bi se lahko vozil z motorjem... :twisted: :D

V tem stanovanju pa imam nad glavo eno deklico, 10 let in se eno deklico, 1,5 leta... Kaj mislite, katera dela vecji kažin?! :wink:

Ampak imam dober recept za mir: ni me doma... :D

Pa ko se enkrat navadis, potem sploh ni vec problem... sploh pa zame, ker hodim spat takrat, ko ona skoraj ze vstane... ehehehe.... :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem blokovski človk, če je kdo imel probleme so bili sosedje zarad moje muzike-pa ne pogosto in tudi po 22 uri ne

rešitev je v obložitvi sten z piramidasto peno, najboljši dušilec zvoka, draga pa je ja, ko pi. materna

sem si rajš še ene manjše boxe za zraven kupil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej bom potrpel oz. se navadil. Vidim, da je res boljše, da nekateri od vas niste moji sosedi :D

Mam rajš če mi otroc skačejo kot pa kakšno muziko, ki ni po mojem okusu...

Bom pa si pomoje kupil PS2 in vezal zadevo na ojačevalec in moje megalomanske zvočnike ter odigral kakšno akcijo polnostreljanja... Hudo! In to ob polnoči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej bom potrpel oz. se navadil. Vidim, da je res boljše, da nekateri od vas niste moji sosedi  :D  

Mam rajš če mi otroc skačejo kot pa kakšno muziko, ki ni po mojem okusu...

Bom pa si pomoje kupil PS2 in vezal zadevo na ojačevalec in moje megalomanske zvočnike ter odigral kakšno akcijo polnostreljanja... Hudo! In to ob polnoči...

Dej rajš ob 2 de bo ziher :twisted: Sam de navš pol zbudu kekšnih bodybilderjev :twisted: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej bom potrpel oz. se navadil. Vidim, da je res boljše, da nekateri od vas niste moji sosedi  :D  

Mam rajš če mi otroc skačejo kot pa kakšno muziko, ki ni po mojem okusu...

Bom pa si pomoje kupil PS2 in vezal zadevo na ojačevalec in moje megalomanske zvočnike ter odigral kakšno akcijo polnostreljanja... Hudo! In to ob polnoči...

Dej rajš ob 2 de bo ziher :twisted: Sam de navš pol zbudu kekšnih bodybilderjev :twisted: :)

ma! olupm ga! 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse življenje živim v bloku. Selili smo se enkrat - iz 3. stopnišča v 1. stopnišče istega bloka, iz dvosobnega v trisobno stanovanje. Nikoli ni bilo kakih težav s sosedi, hrupom ipd., pa vendar si bolj kot vse želim v hišo izven mesta. Košnja trave, ukvarjanje s sadnim drevjem, dnevna soba z Dolby Digital 5.1 sistemom (subwooferji v bloku niso ravno zaželeni), velika delavnica v hiši (stružnice si denimo človek res ne more postaviti v sobo v bloku), pa garaža ob/v hiši, da ni treba skoraj kilometer daleč po motor... ahhhh... 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse življenje živim v bloku. Selili smo se enkrat - iz 3. stopnišča v 1. stopnišče istega bloka, iz dvosobnega v trisobno stanovanje. Nikoli ni bilo kakih težav s sosedi, hrupom ipd., pa vendar si bolj kot vse želim v hišo izven mesta. Košnja trave, ukvarjanje s sadnim drevjem, dnevna soba z Dolby Digital 5.1 sistemom (subwooferji v bloku niso ravno zaželeni), velika delavnica v hiši (stružnice si denimo človek res ne more postaviti v sobo v bloku), pa garaža ob/v hiši, da ni treba skoraj kilometer daleč po motor... ahhhh...  8)  :D

YES, YES!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? jaz ga v kolesarnici ne upam ker so sosedu na piagotu 500 prerezali obe gumi in če se to zgodi meni....jim vržem ven vsa kolesa :x v garaži ki pa ni greta pa je ponoči svinsko mrzlo in se bojim kaj se bo dogajalo z mašino...kaki predlog? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...subwooferji v bloku niso ravno zaželeni...

...oziroma so zelo uporabni kot povračilni ukrep pri glasnih sosedovih otrocih... :wink: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že vse življenje živim v bloku. Selili smo se enkrat - iz 3. stopnišča v 1. stopnišče istega bloka, iz dvosobnega v trisobno stanovanje. Nikoli ni bilo kakih težav s sosedi, hrupom ipd., pa vendar si bolj kot vse želim v hišo izven mesta. Košnja trave, ukvarjanje s sadnim drevjem, dnevna soba z Dolby Digital 5.1 sistemom (subwooferji v bloku niso ravno zaželeni), velika delavnica v hiši (stružnice si denimo človek res ne more postaviti v sobo v bloku), pa garaža ob/v hiši, da ni treba skoraj kilometer daleč po motor... ahhhh...  8)  :D

Vse to se da tudi v bloku oz. ob njem bolj ali manj uresničiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaja samo če maš normalne sosede, drugač pa niti približno ne :evil: smo meli enih 6 let nazaj en zapuščen prostor s pajčevinami do tal in drekom po steni (dobesedno - greznica puščala), noben ni upal not samo jaz pa moj foter - očistla, prebarvala, postavla noter pink-ponk mizo (katero je btw lahko uporabljal vsak) in stojalo za kolesa in vidi ga - naenkrat je blo notri 20 koles in pink-ponk miza uničena v roku 1 mesca - celo otroški voziček je stal na njej - no, dokler ga nisem vido in ga do vrga napolno z žagovino in mivko iz bližnjega vrtca :evil: potem sem mizo vrgo proč ker je bla neuporabna in dal noter svoj moped - guma prazna še tisti dan ko sem ga pripeljal domov in pol sem mel vsega dovolj in zdaj se kolesarnice več ne dotaknem. V bloku mamo še dva taka neizkoriščena prostora-pralnico in sušilnico ampak če se bom spomno da bi blo tam not fajn kaj met (recimo motor) se bo ziher našo nekdo ki bo šel na krajevno skupnost in me zajebal po celi fronti. blok sux :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica?

veš kak je to, garaža tut pi meni mrzla, brrrr, zato mam v kolesarnici, 6 klučavnc, 2-3X dnevno kontrola, nadzor nad ljudmi, ki puščajo svoja krpela notr,

znorim, če se kej motorju neprijetnega zgodi

mene so pa dejansko zjebal s krajevno skupnostjo zarad enga placa v bloku, medtem ko isti ljudje držijo v svojih rokah zapuščene garažne prostore (1 mio sit vredna ena), katerih dejanski lastnik je ministr. za obrambo in ne skupnost stanovalcev, samo kako dokazat, pizda jim ušiva

čefurska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? :
V garaži pa ne sam ponoč, tud čez dan ga nikoli ne pustim pred blokom, kajti človeška hudobija ne pozna meja :twisted: :twisted:

K sreči mam garažo kar pod blokom, pa še ogrevana je :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaja samo če maš normalne sosede,

Ničesar nimava v skupnih prostorih, ker se sosedi sploh nimava namena o čemerkoli dogovarjat, ker ne bi uspelo. Motor imava v bivši drvarnici, ki je zdaj garaža (pozimi v stanovanju :D), kjer je tudi delavnica.

PS Pa Dolby - a imava tudi. K sreči so stene debele 90 cm in stanujeva v pritličju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo kako dokazat, pizda jim ušiva

čefurska

:D :D ja ja. Samo problem je tud ta, da so včasih občine dajale socialna in ne vem kakšna še stanovanja v novih blokih na dokaj dobrih lokacijah. In žal se je pokazalo, da ti ljudje nimajo nobenega odnosa do stvari, do okolja. Da me ne bo kdo obtožil, da želim delati geta (čeprav ideja ni tako slaba) ampak ne morm verjet, da se moramo vedno prilagajati svinjam. Stanovanje za katerega sem pošteno plačal je nekdo dobil za 10x manjšo ceno in ni čudno da ga boli k****. Naslednjič ko kupujem bom preveril: pri upravitelju bloka vse (stroški, investicije), sosede (dobesedno in pregled fuzbal moštva na domofonih) ter struturo stanovanj (socialna, neporfitna itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravnokar sem prosil za ključ od pralnice in ga nisem dobil češ da se bojo stanovalci pritoževali (hm, zanimivo, motorja sploh nisemo menjal, zakaj se bi torej pritoževali :x ). Motor sem v naslednjem trenutku odpeljal v kolesarnico, ga pokril s ponjavo, zakleno z 2 ključavnicama....razmišljam da bi še kolesa zavil v 5cm debelo peno in prekril s kakimi vrečkami...pa danes dobim alarm ki se sproži ob dotiku motorja (gor bom napisal opozorilo - ne šlataj! :twisted: :D ) Če se bo sprožo bom ga pustil kakih 10 minut naj tuli pa upam da se bojo naveličali :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja samo ta moštva :D vplivajo tud na ceno stanovanja, če gledaš npr na celo olimpijsko naselje

jebat ga, denacionalizacija je poskrbela za njih,

za cel kup drugih, slovencev, ki so po zakonu imeli dedno pravico na takšna stanovanja, pa še te možnosti odkupa niso ponudil in jim hočejo uturit ekonomsko najemnino za stanovanja, ki so v totalnem razsulu in so jih sami vzdrževali tud 50 let (50 trajajoče let neprofitno financiranje stanovanja znese v današnji valuti od 15-20 mio sit stran vrženga denarja)

v Slo je najbolš bit tujc, še davkov ti ni treba plačvat, ne glede na to kako bajto maš na Rakovi Jelši pa tut če je crna gradnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospoda zlahtna!

Moram priznat, da se kar privoscljivo muzam, ko berem, kako vam je hudo v blokih ubogim revckom iz bajt :twisted: :twisted: :twisted: Ze celo zivljenje sem blokovc in slisim soseda tudi, ce se malo glasneje userje. Najvecji veselje pa je, ko se lotijo 'urejanja' stanovanja - to je ze pravi fizikalni fenomen... vrtajo pa vrtajo pa zagajo in zabijajo in se vedno je ocitno dost materiala, da se ga 'uredi' :roll:... no enkrat je ena soseda kolegu prevrtala do skreta! Fak... Pa se kar navadis, treba je le agresivno izvajat vse aktivnosti, ki jih pac hoces izvajat. Jaz sem naredil osnovno solo klavirja in svoje glasilke streniral do onemoglosti in se vedno rad zraven potegnem, ko navijem kake narodnjake iz ciste zlobe... pa se vhodna vrata odprem in okno, da se prelufta zraven :D Veliko veliko vecji problem in stvar, ki se je nikoli nocem navadit, so pa avtomobili (jebi ga, pac zraven Celovske) in predvsem bifeji. Samo v mojem bloku sta 2! Tam se je zgodil pa ze vse, kar se zgodit da (pretepi, razbijanje, pistoliranje ipd.) Ce ne bi blo tega sranja, bi se dalo fajn zivet. Upam, da se bom kmalu preselil - seveda v blok!

Kaj mislite, tisti malo bolj seznanjeni med vami, kako se bodo gibale cene stanovanj v Lj. in okolici v prihodnjih par letih in nakup kaksne nepremicnine se splaca trenutno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne glede na izjave g. Ovna (stanovanjski sklad RS), da bodo izsilili cenejše gradnje stanovanj in s tem tudi cene za m2, se stvari ne bodo kaj dosti spremenile. Mislim, da je nakup nepremičnine še vedno dokaj varna naložba.

Glede življenja v bloku: res je da smo "tisti iz bajt" mejčkeno razvajeni a gre za čisto jasne stvari: prasci in urejeni ljudje ne sodijo skupaj.

Ker imamo kar hudo problematiko sem si mal ogledal Stanovanjski zakon. Treba ja pa vedeti, da prihaja z novim letom nov zakon a kot kaže bo tudi ta premehak (predvsem za neplačnike in prasce kot rečeno).

Dejstvo je, da se mora blok ohraniti na nivoju takoj ko je na vseljen.

Ma tukaj je tolk za povedat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, blok je en velik kup težav.

Midva sva prišla v CE, ker sva tu dobila službi in stanovanje, so bili pač CE otroci preveč fini, da bi se v šolah realnih poklicov učili, so raje po filozofskih in političnih in umetnostnih frakultetah letali, pa so nas morali s stanovanji vabiti v začetku tistih veselih 80. let.

In takole sediva enega lepega večera v stanovanju v 10. nadstropju in pade ugotovitev, da pa penzijon pričakati v 10. nadstropju nima nobenega smisla. Saj, ko si mlad te ne moti toliko, trogaš tisto robo gor in dol, ampak na stara leta. In sva se po 3 letih delovne dobe, brez dediščin, brez podarjenih hektarjev zemlje za prodajo in podobnih pritiklin vrgla v (samo)gradnjo in se po 1 letu priprav in iskanja in 4 letih gradnje leta 1988 vselila v lastno hišo. Gledano za nazaj in za naprej, odločitev življenja.

Blok je bil star 1 leto, ko sva se vanj vselila. Vendar je počasi pričelo vse crkovati, od centralne, do obeh dvigal.

Da smo kolikor toliko normalno živeli in da sem imel kolikor toliko vpliva, ali se bo kaj popravilo in usposobilo ali ne, sem se celo med gradnjo šel predsednika hišnega sveta v 12 nadstropni stolpnici s 65 stanovanji, kar je sicer čista norija. Samo če veš, da se boš v nekaj letih rešil iz dreka, potem nekako gre.

Druga pametna odločitev je bila, da sva stanovanje vrnila podjetju, ko smo se preselili v hišo. Ker, ko danes, po 20 letih stopim v tisti blok, me prime, da bi kupil kubik bencina in vse skupaj polil in zažgal, tako jim ga je uspelo v 20 letih uničiti. Pa naj bi bile hiše postavljene takole za vsaj 100 let.

Danes si ne morem predstavljati logističnih komplikacij, ko pride 5 članska družina s smučanja, kako bi vso to ropotijo vlačil gor v 10. nadstropje. Da o tedenskih nakupih živil in ostalih smeti ne govorimo.

Pa samo smejim se lahko mladostni zagnanosti in seveda pomanjkanju substance, ko sem pred vsakim tehničnim na dvorišču pred blokom izvajal generalko zavornega sistema stojadina in menjaval končnike in roke.

Če bi ostal v bloku, motorja prav gotovo ne bi bilo. In še marsičesa drugega ne.

Tako, da globoko sočustvujem z vsemi, ki morate živeti v blokih (velikih).

Do lastne osamosvojitve sem v KP živel v majhnem blokcu, 9 stanovanj in 2 garsonieri, kjer pa sem imel občutek skoraj tak, kot sedaj v hiši. Vse se je dalo opraviti v skupnih prostorih ali pa v kleti ali pa v za blokom na črno postavljeni garaži. Samo, je bila struktura stanovalcev dokaj izbrana in ni bilo čudakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bilo in ni za vse sicer tako grozno ali pa je pač samo tako dramatično opisano, je pa ta serviserjada :D Z101 šla vsakemu od nas, ki ni bil obdarjen z rojstvom v prešeren svet, v del osebne zgodovine ha ha

enkrat so rolal stare reklame po TV o stoji ala:

model piči z njo po snegu, tera čez ovinke, parkira, stopi ven, pogleda avto,mmm Z101, lepota in užitek al neki takega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!