Skoči na vsebino

Življenje v bloku


mopedfan

Priporočene objave

Dramatično se verjetno bere zato, ker je pisano s pogledom nazaj in špekulirano po sistemu kaj bi bilo, če bi bilo.

Če bi pa še danes živel v bloku, bi bil pa to pač običajen in navajen način življenja in seveda nič dramatičnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? :
V garaži pa ne sam ponoč, tud čez dan ga nikoli ne pustim pred blokom, kajti človeška hudobija ne pozna meja :twisted: :twisted:

K sreči mam garažo kar pod blokom, pa še ogrevana je :lol: :lol:

Ne zanašajte se preveč na svoje garaže ker niso vsemogoče. Lansko leto so za bežigradom izspod bloka v garaži odpeljali čisto novo VTR SP02 pa še lastnik jo je poslušal ponoči in si rekel poglej še en s takšnim motrjem kot je moj vendar takrat žal že ni bil več njegov! In mislim da tudi danes še ni! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? :
V garaži pa ne sam ponoč, tud čez dan ga nikoli ne pustim pred blokom, kajti človeška hudobija ne pozna meja :twisted: :twisted:

K sreči mam garažo kar pod blokom, pa še ogrevana je :lol: :lol:

Ne zanašajte se preveč na svoje garaže ker niso vsemogoče. Lansko leto so za bežigradom izspod bloka v garaži odpeljali čisto novo VTR SP02 pa še lastnik jo je poslušal ponoči in si rekel poglej še en s takšnim motrjem kot je moj vendar takrat žal že ni bil več njegov! In mislim da tudi danes še ni! :evil:

U tistih garažeh je trba motor zlo dobr zaklent pa pokrit, k majo verjetn tut drugi stanovalci kluč. Razen če mate svoj del, kjer pušate motor, ampak pomoje s pravim orodejm uderjo u trenutku :evil: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm leta 88 so bli drugi cajti :oops: :wink: Zdaj si lahko srečn če dobiš stanovanje v 10. nadstropju! No, izjeme obstajajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prebral v Delu reklamo Stanovanjskega sklada, da bodo jutri (v Delu in na svojih spletnih straneh verjetno tudi) objavili novi razpis za prodajo in kreditiranje nakupa stanovanj v MB, CE, LJ in še v nekaj krajih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? jaz ga v kolesarnici ne upam ker so sosedu na piagotu 500 prerezali obe gumi in če se to zgodi meni....jim vržem ven vsa kolesa :x v garaži ki pa ni greta pa je ponoči svinsko mrzlo in se bojim kaj se bo dogajalo z mašino...kaki predlog? :shock:

MZ-ja sem z mnogo truda še basal v kletno blokovo kolesarnico. Vsakokrat ga je bilo treba skozi vrata "zanesti" za 90 stopinj okrog vogala. Po precej strmem in ozkem klancu ven iz kleti sem si pomagal pa kar z mašino. Sicer je šlo tudi brez, a se je včasih zgodilo, da mi je "zmanjkalo" tik pod vrhom, potem je bilo pa zoprno po klancu nazaj spet v klet. Motor v kolesarnici ni bil zaželen, pa so sosedje po nekaj malega začetnega godrnjanja potem zadevo tolerirali.

Honde niti pod razno sam ne bi spravil po klancu gor, pa še skozi vrata ne gre, ker so preozka. Sosedov Kawasaki GPZ 500R je bil npr. med sezono ves čas pred blokom, pod cerado. Prezimoval je v kleti pod stopnicami, po klancu pa sva ga spravljala (dol in predvsem gor) vedno vsaj dva.

Prej sem imel Hondo v službeni kolesarnici, potem sem si pa kupil svojo vrstno zidano garažo. Garaža je majhna, v njej je pa tudi avto, zato sem si iz pohištvenih profilov naredil podolgovat plato-rolko na vrtljivih kolescih. Motor zapeljem gor, potem pa ga lahko premikam na tem platoju v vse smeri. Postavim ga bočno tik ob prednjo steno garaže. Zaklenem "balanco", motor pa še z verigo priklenem na zanko, privarjeno na platoju. Potem zapeljem noter avto, tik do motorja. Prostora za avtom ostane zelo malo. Na avtu vedno obrnem in zaklenem volan, seveda zaklenem tudi avto, potem pa še garažna vrata. Morebitni zlikovec bi moral torej vlomiti v garažo, avto, zlomiti volansko ključavnico, zapeljati avto iz garaže, polomiti ključavnico motorja in verige, potem pa še spraviti motor s platoja. Kar precej dela... Poleg tega sem za garažo nabavil tihi alarm (radijska zveza s pagerjem pri meni doma). Le čas za montažo alarma še iščem... :?

Garaža je nezakurjena, pa konzerviranemu motorju ni v mrazu nič hudega - že nekaj zim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff še eno pomembno vprašanje, ZA TISTE, KI ŽIVITE V BLOKU: kje puščate svoj motor čez noč? garaža ali kolesarnica? :
V garaži pa ne sam ponoč, tud čez dan ga nikoli ne pustim pred blokom, kajti človeška hudobija ne pozna meja :twisted: :twisted:

K sreči mam garažo kar pod blokom, pa še ogrevana je :lol: :lol:

Ne zanašajte se preveč na svoje garaže ker niso vsemogoče. Lansko leto so za bežigradom izspod bloka v garaži odpeljali čisto novo VTR SP02 pa še lastnik jo je poslušal ponoči in si rekel poglej še en s takšnim motrjem kot je moj vendar takrat žal že ni bil več njegov! In mislim da tudi danes še ni! :evil:

U tistih garažeh je trba motor zlo dobr zaklent pa pokrit, k majo verjetn tut drugi stanovalci kluč. Razen če mate svoj del, kjer pušate motor, ampak pomoje s pravim orodejm uderjo u trenutku :evil: :?

Stanujem v vrstni hiši in prav tako nimam garaže. Motor moram najprej zapeljati po "lati" po dveh stopnicah, potem še po treh, sledi 90 stopinj ovinek v desno mimo skuterja in APN6 ter dvig na paleto pod balkonom. Potem ga zaklenem in pokrijem. Pri tem je pot tako ozka, da je treba pazit vsak cm levo in desno, da ne butneš kam (moram potrkat, da se mi v 2 letih to še ni zgodilo). :roll: Žal ni druge. Se je pa lani zgodilo, da so sosedu pobrali vse kar se je dalo iz skuterja ter pri tem uporabili orodje iz mojega motorja (vzeli so ga iz prednje torbe), ker je pot tako zakomplicirana, da motorja ne moreš odpeljati izpod balkon, če nimaš natrenirane poti. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blok je lahko čist OK: če nimaš sosedov, če maš v sklopu stanovanja spalnico za motor in če zjutraj, ko zajtrkuješ, lahko opazuješ svoje konje, ki se pasejo na tvojem travniku. :lol: :lol: :lol:

Pod temi pogoji, grem v katerikoli blok na tem svetu 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmatraš še preden se usedeš na moped

Če bi pa na to gledala ga pa sploh ne bi imela. Ga spravim ven tudi, če sam par km nardim, sam da se peljem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmatraš še preden se usedeš na moped

Če bi pa na to gledala ga pa sploh ne bi imela. Ga spravim ven tudi, če sam par km nardim, sam da se peljem :P

Sej u tem je point :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

that's life..na žalost...ni je čez hišo  :(

Bo držal, ja :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmatraš še preden se usedeš na moped

Če bi pa na to gledala ga pa sploh ne bi imela. Ga spravim ven tudi, če sam par km nardim, sam da se peljem :P

sej to sem se sam malo pošalil, imaš pa zarad tega siguuurno manj voženih dni v letu,,aaa, kar priznaj :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se zmatraš še preden se usedeš na moped

Če bi pa na to gledala ga pa sploh ne bi imela. Ga spravim ven tudi, če sam par km nardim, sam da se peljem :P

sej to sem se sam malo pošalil, imaš pa zarad tega siguuurno manj voženih dni v letu,,aaa, kar priznaj :wink:

Dvomim, da manj od tebe, ker sem s Primorske in se vozim celo leto (letos ne štejem zaradi nesreče). Če se pa tudi ti voziš novembra, decembra, januarja, februarja pol se pa lahko mal šališ :silly:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primorska, super, učeri bil dol, pa je tolk pihalo..., še se vozim, še, danes je bilo precej mrzlo, na srečo dobre obleke vse zrihtajo, tut ko čez luže in blato letiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vidm, da se je debata tukaj povsem ustavila in da je popolnoma zašla. Me zanima če mate probleme s sosedi itd itd.. In pa seveda kako jih rešujete? :agrue:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da se je debata tukaj povsem ustavila in da je popolnoma zašla. Me zanima če mate probleme s sosedi itd itd.. In pa seveda kako jih rešujete? :agrue:

Rešujemo jih na MIREN :snipersmile: :2gunfire: način.. moji otroci ne skačejo sploh :D

p.s.

Bi fifty povedal kaj več... ma se ne vem.... al se bo pa spet izmazal, da ne ve, za kaj gre :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidm, da se je debata tukaj povsem ustavila in da je popolnoma zašla. Me zanima če mate probleme s sosedi itd itd.. In pa seveda kako jih rešujete? :agrue:

Rešujemo jih na MIREN :snipersmile: :2gunfire: način.. moji otroci ne skačejo sploh :D

p.s.

Bi fifty povedal kaj več... ma se ne vem.... al se bo pa spet izmazal, da ne ve, za kaj gre :twisted: :twisted: :twisted:

Tudi pri nas je podobno. Naša mačka potepta sosedu Ludviku vso solato, mu malo popraska fasado izpred vhoda in kakega ptiča mu tu pa tam prinese, tako da imamo prav lepe odnose :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden od sosedov je ponesrec polil neko razredcilo, k tk smrdi povrh tega pa se drsi. Sm cakam, kdaj bo sel kdo b bolnico. Buh ve, kdaj bo smrad sel ven? - slaba stran bloka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na gobc ga dej in nej spuca! Prasc!

Sej to je to: folk je svinjski! Če bi to bilo pred njegovo hišo! Tko se jim pa je**.

Pr nas je eden pokozlal pred vhodom. Sem napisal na oglasno desko, da se mi junak lahko javi, če ma dost jajc (ga prefukam k prasca!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa nabavi si 50 kg Ariela oziroma tistega praska, ki ga bos uporabjlal za pranje ponjave. Ko bos alarm instaliral in bo folk ene 2x al pa 3x padel na finto (beri: sprozil alarm) bo stvar presla na naslednjo stopnjo.

Tu se zace razno polivanje mastnih tekocim zivalskega izvora, ketchupa, pokvarjene marmelade, predelanega motorja (vsi stirje zmigavci prizgani, dolge luci, zauh do konca, kapce od sveck zamenjanje, stand gas do fula). Zdaj ce imas ponjavo bo slo pac po ponjavi, drugace pa po motorju. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Verjemi , sem izkusil na lastni kozi. Potem sem pa premislil, se preselil v hiso in sedaj je super. Sicer naredim 150 km na dan (CE-MB-CE) ampak doma je pa mir.

Evo ravnokar sem prosil za ključ od pralnice in ga nisem dobil češ da se bojo stanovalci pritoževali (hm, zanimivo, motorja sploh nisemo menjal, zakaj se bi torej pritoževali :x ). Motor sem v naslednjem trenutku odpeljal v kolesarnico, ga pokril s ponjavo, zakleno z 2 ključavnicama....razmišljam da bi še kolesa zavil v 5cm debelo peno in prekril s kakimi vrečkami...pa danes dobim alarm ki se sproži ob dotiku motorja (gor bom napisal opozorilo - ne šlataj! :twisted: :D ) Če se bo sprožo bom ga pustil kakih 10 minut naj tuli pa upam da se bojo naveličali :idea:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše v bloku mi je to, da sosedje cel teden vsak dan nekaj od 16h do 18h šraufajo, vrtajo in to, včasih tudi kako uro dlje, v soboto pa začnejo že ob 8h zjutraj :twisted:

Posebej v ta namen sem si kupil en cede - ki vsebuje posnetke raznih težkih vrtalnikov, Hiltijev za asfalt razbijat in podobno, pa en komad se imenuje "Žurka za 200 ljudi" pa "Visoke petke na parketu" pa "Mali otroci se fuuuul radi igrajo"...

Če kdo rabi ---> PM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše v bloku mi je to, da sosedje cel teden vsak dan nekaj od 16h do 18h šraufajo, vrtajo in to, včasih tudi kako uro dlje, v soboto pa začnejo že ob 8h zjutraj :twisted:

Posebej v ta namen sem si kupil en cede - ki vsebuje posnetke raznih težkih vrtalnikov, Hiltijev za asfalt razbijat in podobno, pa en komad se imenuje "Žurka za 200 ljudi" pa "Visoke petke na parketu" pa "Mali otroci se fuuuul radi igrajo"...

Če kdo rabi ---> PM :)

V ta namen sva s sestro doma ''poslušali'' pravljico na kaseti, ki je imela naslov Čarobni pisalni strojček. V tej pravljici se ves čas obstreljujejo s topovi. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ta namen sva s sestro doma ''poslušali'' pravljico na kaseti, ki je imela naslov Čarobni pisalni strojček. V tej pravljici se ves čas obstreljujejo s topovi. :wink:

Jaz mam tudi to pravljico ... :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!