Skoči na vsebino

Napaka


drjanez

Priporočene objave

Živjo!

Tema spada v kategorijo mopedi in skuterji, vendar ker tam ni več nobene žive duše, bom uprašanje postavil tukaj.

Kaj da signal električnemu čoku, da se ta vklopi? Namreč, na žicah ne pride nič toka do zauga - posledično mrzel ne vžge. (peugeot SF 50cc)

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tema spada v kategorijo mopedi in skuterji, vendar ker tam ni več nobene žive duše, bom uprašanje postavil tukaj.

Kaj da signal električnemu čoku, da se ta vklopi? Namreč, na žicah ne pride nič toka do zauga - posledično mrzel ne vžge. (peugeot SF 50cc)

Hvala za pomoč.

Tok dobi takrat, ko verglaš ali pa preko termo stikala na mašini, ko daš kontakt in je mašina mrzla seveda če ni toka na termostikalu,nemore delovati ali v slučaju da je termostikalo defektno in ko je mašina mrzla neda čez njega kontakt.To ti pišem napamet kot avtoelektrikar, ker dotični motor nepoznam, najbolje bo da ti to pregleda kak serviser, ali probaj najti v kaki električni šemi tega motorja, kako je krmiljen ta čok-zaug!!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, upal sem tudi, da boš ti odgovoril, ker imaš še največ znanja glede elektrike.

Da je ta princip, kot si ga ti opisal, sem mislil tudi sam. Ampak sem nekje končno izbrskal podatke kako deluje to čudo in je precej enostavno:

Ko je motor mrzel (se pravi ugasnjen), je igla odprta in čok je vključen - motor vžge.

Ko pa motor vžge, čok začne dobivati direktno iz alternatorja tok, ter greje tuljavo v ohišju - posledično začne igla lezti ven in zapirati dotok bencina. Tako je nekje po 2-3 min je popolnoma zaprt (čok izključen).

Se pravi celo vožnjo, se tuljava greje, da je čok izklopljen.

Dokaj butasto, vendar enostavno in poceni.

Tako je to, zdaj oba veva, je pa res, da na forumu ni nekaj veliko strokovnjakov glede elektrike.

Lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!