Skoči na vsebino

Urban Racer


orcus

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Novo leto, novi projekt! Po pol leta klavernega iskanja "sponzorja" ga začenjam sam. In tudi to je za nekaj dobro, saj bom tako imel popolnoma proste roke. Lahko bom čaral čisto po svoje!

Večkrat sem na forumu opazil, da se fraza kaferejser uporablaj za označevanje lokalnih dirkačev, ki ponavadi preveč tvegajo in radi pozirajo pred kafičem z najlepšo kenlarco na vasi. Tudi pri nas jih imamo, čeprav jih je letos bilo manj, kot prejšnja leta. Drugače pa termin Cafe-racer kotira v 60a leta in je za razliko od imen drugih underground struj nastal v Evropi. Bolj točno v Angliji in Nemčiji. Označuje pa motocikle, ki so si jih takratni rokerji predelali za ilegalne dirke od kafiča do kafiča. Najbolj značilni elementi takšnega motocikla so športna belanca ( clip-ons ), dolg ozek tank in seveda fastback. Vse, kar ni bilo esencialno za samo vožnjo, je letelo iz motorja.

Zadnje obdobje takšni in podobni motorji doživljajo renesanso in kdor hodi kaj po svetu, jih je že zagotovo srečal. Če ne drugje, zagotovo na kakšnem večjem moto-sejmu.

Jaz bom svojega kaferejserja zgradil na Ducatiju SS iz obdobja devedesetih. Izdelovali so ga z različno velikimi agregati, ki pa so vsi iste zasnove in sicer oljno-zračno hlajeni DesmoDue. Novejši i.e. modeli imajo že "ajnšpric", vendar se zaenkrat bolj nagibam k fergazer varianti.

Toliko za uvod, trudil se bom sproti lepit slikice, da se bo lažje debatiralo.... zenkrat ni veliko, ampak vsak začetek je tak

post-9278-0-06977900-1325280239_thumb.jpg

post-9278-0-22575200-1325280173_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam namen izdelat cafe racerja, ki bo temelil na motociklu iz 80ih let. Žal se vedno zatakne pri financah, oz. denar gre v mojem primeru prav tako v motor ampak ne v tako obsežen projekt. Tukej je potrebno predvsem veliko časa, financ, idej, poznanstev,...ubistvu imam vse razen viška denarja ;)

Če pa malo pregledaš forume, večina meni da so ducatiji že prežvečeni z predelave. Ampak menim da bo v tem primeru zgodba drugačna ;) Veliko uspeha ti želim pri projektu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Označuje pa motocikle, ki so si jih takratni rokerji predelali za ilegalne dirke od kafiča do kafiča.

Samo v tem delu bi te popravil, cafe racerji so se ponavadi dobili v priljubljenem lokalu, vrgli v jukebox kovanec, izbrali plato ter odbrzeli "arround the block" ter se vrnili še preden je bilo komada konec, vsaj lastnik Ace cafeja je tak povedal, tam se je ta scena začela razvijat.

Drugače pa vse pohvale, malo sem se že naveličal raznih razpotegnjenih jajc in divjih air brushev ali pa drugih oblikovalskih trikov, ki služijo samo optiki. Ponujaš odgovor, ki ima dejansko uporaben (vozen) namen.

še naprej nas razveseljuj!

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po osmih urah laminiranja "na roko" je nastala osnova na katero bom začel graditi pramodel tanka in riti. Z malo domišljije se že lahko razberejo osnovne linije... ok, z veliko domišljije...

post-9278-0-13070400-1325869560_thumb.jpg

post-9278-0-15004100-1325869650_thumb.jpg

post-9278-0-23286200-1325869608_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po osmih urah laminiranja "na roko" je nastala osnova na katero bom začel graditi pramodel tanka in riti. Z malo domišljije se že lahko razberejo osnovne linije... ok, z veliko domišljije...

post-9278-0-13070400-1325869560_thumb.jpg

post-9278-0-15004100-1325869650_thumb.jpg

post-9278-0-23286200-1325869608_thumb.jpg

škoda da si si za osnovo vzel starega SS-a. Verjetno si tud videl oglas ki sem ga imel na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)

Ducati 796SS. Sicer grušt novejšega letnika. Nekako ni cajta za dokončat. Če bi imel monster gaštel bi že bil fertik, tako pa je treba privarit par zadev zaradi

enojne nihajke. Prav tako sedaj ne bo SS ampak bo čisti caferacer - kadar seveda bo. Ni cajta - familija , da bi zadevo dokončal.

Bom spremljal kaj bo nastalo iz tvojega projekta.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga zadeva . če boš naredil kakšen zanimiv CAferacer stil kestl imaš že enega kupca :)

LP

Tudi tisti tvoj projekt zgleda strupen ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda da si si za osnovo vzel starega SS-a

Res je bila na začetku debata kateri okvir vzet. Po dolgem pregledovanju vseh skic, ki sem jih zrisal je "zmagal" stari SS. Razlogov je več, nekaj je tehničnih, vendar je odločil ravno izgled zadnjega dela. Čeprav se po slikicah do sedaj vidi zelo malo, razen moj ortodoksni način izdelave, so stvari dokaj dobro preštudirane ( :grrr ). Žal še nisem evolucijsko tako daleč, da bi lahko pramodele izrezoval z cnc-jem, vendar mi zaenkrat uspeva dokaj natančna izdelava na "roko".

Wrenchmonkees so že pred časom naredili za moje pojme zelo dobro in v bistvu low-budget predelavo na istem okvirju. Sam grem sicer v drugo smer, ampak ta ni slaba.

post-9278-0-17429100-1326059942_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bila na začetku debata kateri okvir vzet. Po dolgem pregledovanju vseh skic, ki sem jih zrisal je "zmagal" stari SS. Razlogov je več, nekaj je tehničnih, vendar je odločil ravno izgled zadnjega dela. Čeprav se po slikicah do sedaj vidi zelo malo, razen moj ortodoksni način izdelave, so stvari dokaj dobro preštudirane ( :grrr ). Žal še nisem evolucijsko tako daleč, da bi lahko pramodele izrezoval z cnc-jem, vendar mi zaenkrat uspeva dokaj natančna izdelava na "roko".

Wrenchmonkees so že pred časom naredili za moje pojme zelo dobro in v bistvu low-budget predelavo na istem okvirju. Sam grem sicer v drugo smer, ampak ta ni slaba.

post-9278-0-17429100-1326059942_thumb.jpg

Kaj pa imaš za en agregat mišljen?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

750 ali 900, sigurno pa z fergazerji.

post-9278-0-36244900-1326215245_thumb.jpg

post-9278-0-06885500-1326215366_thumb.jpg

post-9278-0-57559800-1326215438_thumb.jpg

Hudo bo tole...Me prav zanima kakšen bo končni izdelek. Če boš rabil imam kar nekaj kosov za 900 takih ki bi ti mogoče prišli prav. Zadnja feltna z diskom in komplet čeljust, zadne vzmetenje, mogoče še airbox, vendar tist prdvidevam da če boš imel fergije da boš imel POD filtre. Uglanm imam nekaj robe če te bo zanimalo... Ti meni kestl jst tebi te dele :)

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti meni kestl jst tebi te dele :)

..sma na vezi.

Drugače pa sem naredil prvo napako do sedaj. Ko me je prodajalec vprašal če želim ta " trdo ", sem samozavestno vstrelil : "JA, trdo ja!!" No, sedaj vem, da če v Kamniku rečejo nečemu "solidno", potem je to trdo, ko pra51ca. Očitno so zato tam zgradili tovarno, ki dela ključavnice...

Po uri in pol brušenja.... tak trde PU pene še nisem videl - granit:

post-9278-0-67508400-1326402164_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa brusiš purpeno?

Bi te res prosu če bi lahko sproti objavlu posnetek izdelave pramodelov, kalupov itd :) . Znanje, ki mi ga kritično primanjkuje pri mojih projektih...

P.S.- zakon projekt :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sma na vezi.

Drugače pa sem naredil prvo napako do sedaj. Ko me je prodajalec vprašal če želim ta " trdo ", sem samozavestno vstrelil : "JA, trdo ja!!" No, sedaj vem, da če v Kamniku rečejo nečemu "solidno", potem je to trdo, ko pra51ca. Očitno so zato tam zgradili tovarno, ki dela ključavnice...

Po uri in pol brušenja.... tak trde PU pene še nisem videl - granit:

post-9278-0-67508400-1326402164_thumb.jpg

Nekaj me zanima...če se veda lahko vprašam :) Tam po stalaži vidim cele kupce enih plastičnih delov...delate to mogoče sami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čim pa brusiš purpeno?

Bi te res prosu če bi lahko sproti objavlu posnetek izdelave pramodelov, kalupov itd :) . Znanje, ki mi ga kritično primanjkuje pri mojih projektih...

P.S.- zakon projekt :worship:

malo boljši smirkov papir 60, nalepljen na različne oblike... Kaj se pa izdelave pramodelov, kalupov..... tiče pa je to, kar se bo videlo iz slik le majhen del, ki se ga lahko naučiš, google in mould making je drugače lahko tvoj prijatelj, edini nasvet, ki ga lahko dam je - začni z malim, pri velikih delih so stroški bistveno večji, ko sfušaš....

@_luke_ : ja, večino so to moji izdelki, ki pa so iz kompozitov. Pa na ti mi je ljubše :beer2:

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo boljši smirkov papir 60, nalepljen na različne oblike... Kaj se pa izdelave pramodelov, kalupov..... tiče pa je to, kar se bo videlo iz slik le majhen del, ki se ga lahko naučiš, google in mould making je drugače lahko tvoj prijatelj, edini nasvet, ki ga lahko dam je - začni z malim, pri velikih delih so stroški bistveno večji, ko sfušaš....

@_luke_ : ja, večino so to moji izdelki, ki pa so iz kompozitov. Pa na ti mi je ljubše :beer2:

wwwwwaaauuu kaj naj rečem, tud sam sem istega foha, in ko gledam to kar delaš se mi tako sline cedijo, sem drugače v modelarskih smereh, je tudi že nekaj v pramodelu in sem glih v izdelavi delilnih ravnin =).

Kako to, da nisi uporabil stirodurja, predvidevam, da boš itak obliko utrdil z tkanino in epoxyjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wwwwwaaauuu kaj naj rečem, tud sam sem istega foha, in ko gledam to kar delaš se mi tako sline cedijo, sem drugače v modelarskih smereh, je tudi že nekaj v pramodelu in sem glih v izdelavi delilnih ravnin =).

Kako to, da nisi uporabil stirodurja, predvidevam, da boš itak obliko utrdil z tkanino in epoxyjem?

Ja, kje so še delilke....ti zavidam. Ponavadi naredim tako, da dam gor vsaj dve 80, še prej pa pokitam z mikrobalonsi. Ampak ta pena je tak trda, da če pritisnem z vso silo z prstom, se ne premakne! Bom videl, če bo potrebno....

Redko vzamem stirodur, če že potem ta trdi stiropor, vendar bi ga moral lepit ali pa naročit kocko, pa je tako malo ,da ne vem če bi se jim dalo it rezat za to...

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UH, tako bom rekel, RESNIČNO VSA ČAST, ne samo za idejo, predvsem za ZELO KVALITETNO izdelavo vseh detajlov! Poznam par ljudi, ki se ukvarjajo s predelavami motorjev, in mi gre včasih na bruhanje, ko vidim (NE)kvaliteto končnega izdelka! Po tvojih fotografijah sodeč, pa vidim, da daš ogromno, v bistvu vse na to, da je tvoj končni izdelek po kakovosti in izgledu primerljiv z originalnim, tovarniškim, ali pa celo BOLJšI!!! še enkrat, ČESTITAM!!! :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kje so še delilke....ti zavidam. Ponavadi naredim tako, da dam gor vsaj dve 80, še prej pa pokitam z mikrobalonsi. Ampak ta pena je tak trda, da če pritisnem z vso silo z prstom, se ne premakne! Bom videl, če bo potrebno....

Redko vzamem stirodur, če že potem ta trdi stiropor, vendar bi ga moral lepit ali pa naročit kocko, pa je tako malo ,da ne vem če bi se jim dalo it rezat za to...

Za kocko ti lepljenje skoraj ne bi ušlo. Glede na to, da je že v originalu trdo, boš dal samo še epoxy in abrajzo, nato pa špric kit in barvo?

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UH, tako bom rekel, RESNIČNO VSA ČAST, ne samo za idejo, predvsem za ZELO KVALITETNO izdelavo vseh detajlov! Poznam par ljudi, ki se ukvarjajo s predelavami motorjev, in mi gre včasih na bruhanje, ko vidim (NE)kvaliteto končnega izdelka! Po tvojih fotografijah sodeč, pa vidim, da daš ogromno, v bistvu vse na to, da je tvoj končni izdelek po kakovosti in izgledu primerljiv z originalnim, tovarniškim, ali pa celo BOLJšI!!! še enkrat, ČESTITAM!!! :OK: :notworthy:

Ena stvar je zelo pomembna - da ima človek čas!

Tudi sam bi se lotil takega projekta če bi le imel več časa.

Drugače pa zavidanja vredno...

Le tako naprej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena stvar je zelo pomembna - da ima človek čas!

Jaz sem si naredil tako računico:

- mesec ima v povprečju 720 ur

- za službo in prevoz gre približno 190 ur, ostane 530

- spim 6,5 ure na noč, ostane 340

- družini namenim ( kosilo, druženje,.. ) 5ur, ostane 190

- delavnica vsaj 100 ur,

- 90 ur razno :pos: (ok, ponavadi delavnica)

ampak to je v teoriji, tak da...

post-9278-0-88516600-1326494960_thumb.jpg

post-9278-0-84108000-1326495001_thumb.jpg

post-9278-0-71785400-1326495037_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!