Skoči na vsebino

tomos letnik 1973


kire

Priporočene objave

pozdravljeni.

imam tomosa avtomatika iz leta 1973. skoz je lepo delal, ampak zdaj noče in noče vžgati, svečka da iskro, ampak mislim da ne dobi bencina.

pa me zanima, če kdo od vas ve kaj narediti, da bo spet dobil bencin.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

imam tomosa avtomatika iz leta 1973. skoz je lepo delal, ampak zdaj noče in noče vžgati, svečka da iskro, ampak mislim da ne dobi bencina.

pa me zanima, če kdo od vas ve kaj narediti, da bo spet dobil bencin.

hvala

Forgazar razdri pa spucej pa bi moglo bit uredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomatikom tank rjavi znotraj. Dizo ven, spihat pa gas naprej. To se ti bo lahko zgodilo še kdaj.

a pa ima kdo kakšen načrt, kje je diza, saj sploh ne vem je bi jo iskal :closedeyes:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš sploh kje je uplinjač? Odvij tisti pleh, ki je ob strani in potem boš videl uplinjač. Najbolj da ga odviješ in celega razdreš in spihaš. Diza pa je en mesengast vijak, ki je privit nekje iz strani. S kompresorjem spihaj in bi moral vžgat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš sploh kje je uplinjač? Odvij tisti pleh, ki je ob strani in potem boš videl uplinjač. Najbolj da ga odviješ in celega razdreš in spihaš. Diza pa je en mesengast vijak, ki je privit nekje iz strani. S kompresorjem spihaj in bi moral vžgat.

post-29459-0-95470400-1298150146_thumb.jpg

Čeparav ni isti, ampak je podoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom jutri probal, pa sporočim :notworthy:

Dize tudi oksidirajo (premer luknje se zmanjša), poglej kako velika je "luknja". V kakšnem bolj kritičnem primeru jo moraš menjati.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem dizo spihal, pa ni šlo,

ker pa ne vem, kaj je uplinjač,pa vam prilagam slike, da kaj napišete, kje je kaj, pa kaj moram narediti

pa še z druge strani

Odvij svečko, kani par kapljic mešanice skozi luknjo v valj, privij svečko in poskusi vžgati, če vžge in potem crkne, potem moraš "razkopat" uplinjač (drugače pa je napaka kje drugje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvij svečko, kani par kapljic mešanice skozi luknjo v valj, privij svečko in poskusi vžgati, če vžge in potem crkne, potem moraš "razkopat" uplinjač (drugače pa je napaka kje drugje).

lp

Franc

točno to se zgodi, ja.

vžge, gori cca 2 sekundi in crkne, ali je kje na tisti sliki uplinjač, al pa kakšen je da bi vedel kaj razstaviti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto na slikii je vplinjač. Tist zadeva, ki gre do cilindra pa zajla not :) Na tem videu ga razstavi pa očisti. Če si pa kje iz okolice LJ ga pa lahko prepleš k men pa ti jst to nardim-mam zdejle še ene par dni frej.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa da je umazana pipca za bencin. Jaz sem pri svojem avtomatiku odvil pipco za bencin in jo snel. Iz pipce v tank sega približno 5 cm dolga "cevka". To cevko očisti. Pri meni je bila okoli vsa umazana od rje, ker pač tank od znotraj rjavi kot je že to napisal nekdo na prvi strani.

LP

rezen

Popravljeno . Popravil rezen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa verjetnost je da imaš zamašen dotok goriva. Odpri pipico za bencin in spuli cevko, če teče je pipca ok. če ne teče nič je zamašana pipca. To rešiš tako, da pipco odviješ iz rezervoarja in bo vsebina stekla ven, če noče odtekat pa malo podrezaš z žico ali palčko (dobro je da vsebine rezervoarja ne spuščaš po tleh. Dobro je tudi da rezervoar spereš - pa ne z vodotrance_26_nono.gif). Naslednji korak je, da očistiš vplinjač. Če ne veš kje je, ga boš našel če boš sledil cevki, ki je napeljana od pipce in ne gre nikamor drugam kot na vplinjač. Tukaj bi zadostovalo, če že odstraniš dizo oz. glavno šobo ( bolj velik mesengast vijak, ki se ga odvije z navadnim malo večjim izvijačem) jo fino spucaj spihaj, da bo res čista. V rezervoar nalij nekaj goriva in odpri pipco( seveda cevka naj bo nameščena na obeh koncih) in tam kjer si odstranil dizo bi moral priteč bencin, če priteče si rešil težavo z dovodom goriva do glavne šobe. Zapreš pipcon namestiš dizo. Dobro bi bilo tudi zamenjat svečko z novo(ne drugo, ki je stara in rabljena, ampak naj bo NOVA).

ko sestaviš vse skupaj nazaj bi mogo v max. tretjem poskusu užgat.

Če ti še vedno ni jasno kje je vplinjač se rajši vozi s kolesom tam ni nikoli problema da nebi šlotrance_05_banana.gif , ali pa vprašaj soseda morda se pa kaj on spozna na avtomatika wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pa sem ga popravil in spet dela ko urca.

sem samo razstavil tiste cevke, po katerih gre bencin, pa odstranil dizo, in ga tako odprtega pustil 1 dan, potem sem ga še malo obrnil, da je ves bencin stekel ven, sestavil nazaj skupaj in je v prvem poskusu vžgal.... :yea1::worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se mal ustrašil, da se boš mogu z beciklom vozit, pa si ga prec zrihtou... :grim

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!