Skoči na vsebino

Nevarnost vožnje 45km/h - Ljubljana


nsignific

Priporočene objave

Včeraj sem peljal skuter nazaj v garažo (malo prezgodaj in preoptimistično sem začel sezono, brrr), ki je na drugem koncu mesta.

Vozil sem se po Zaloški, Tivolski in Tržaški (vse 60km/h omejitev).

Za foro sem vklopil blokado in se meril z GPS trackerjem.

Na Tivolski je za mano na desnem pasu vozil en avtobusar (turistični) in mi trobil (vozil sem 45km/h, preveril kasneje na SportyPalu - GPS), nakar me je prehitel po SREDINI vozišča in se vključil nazaj na desni pas tako, da bi me zrinil s ceste, če ne bi jaz naglo zaviral.

Ko se je ustavil pri tobačni sem mu udaril po šipi tako, da je ata skoraj infarkt (po obrazu sodeč).

Pa ni bilo prvič.

Skratka, star sem 28 let in me zanima, zakaj z zakoni določamo, da moramo 50ccjaši biti ovira na cesti in s tem fizično ogroženi? Imam sicer tudi A kategorijo, ampak za po mestu ga ni čez skuter, pa konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S epopolnoma strinjam-45 se ne moreš normalno peljat po cesti.

Kolkor se spomnim je bil pred leti predlog zakona, ki bi vsem voznikom z B kategorijo omogočil vožnjo 125ccm pa men se zdi 8kw motorjev, kar je pomoje ravno še dovolj za neko normalno vožnjo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se tudi jaz popolnoma strinjam ampak mi navadni smrtniki ne bomo nič dosegli, pa če se na glavo postavimo. Od tistih ki so ta zakon sprejeli, pa nihče še skuterja (mopeda) videl ni, kaj šele da bi se vozili 45km/h po cesti z njim.

Ta evropska unija nas bo čist zje..a, naši politiki pa klečeplazijo in samo kimajo karkoli jih rečejo.

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam..ven z mesta si vsem avtom samo v napoto..to bi nekako morali zrihtat...gremo štrajkat, če že po celem svetu skoraj štrajkajo :headbang::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst pa nism mela še teh problemov, z mojim skuterčkom, sicer je uradno zablokiran, pa gre gas do konca tistih 55 (po moje). pa zaenkrat razn da sm položila na rondoju pred leklerkom hvalabogu ni blo neč.

se pa res probam izogibat kakim čudakom.

Sm pa letos že kr neki časa nazaj otvorila sezono, samo je res, da mam jst termoscudo in vetrobransko, tko da ni take sile, razn v prste pa kjub kao zimskim dainese rokavicam svinjsko zebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem peljal skuter nazaj v garažo (malo prezgodaj in preoptimistično sem začel sezono, brrr), ki je na drugem koncu mesta.

Vozil sem se po Zaloški, Tivolski in Tržaški (vse 60km/h omejitev).

Za foro sem vklopil blokado in se meril z GPS trackerjem.

Na Tivolski je za mano na desnem pasu vozil en avtobusar (turistični) in mi trobil (vozil sem 45km/h, preveril kasneje na SportyPalu - GPS), nakar me je prehitel po SREDINI vozišča in se vključil nazaj na desni pas tako, da bi me zrinil s ceste, če ne bi jaz naglo zaviral.

Ko se je ustavil pri tobačni sem mu udaril po šipi tako, da je ata skoraj infarkt (po obrazu sodeč).

Pa ni bilo prvič.

Skratka, star sem 28 let in me zanima, zakaj z zakoni določamo, da moramo 50ccjaši biti ovira na cesti in s tem fizično ogroženi? Imam sicer tudi A kategorijo, ampak za po mestu ga ni čez skuter, pa konec.

Podobne izkušnje sm tud jaz doživel, preprosto se 45km/h NE MOREŠ peljati varno po cesti, še kolesarji te prehitevajo! Da o avtomobilih, raznih avtobusih in kamjonih sploh ne govorim. Vsi te prehitevajo... :headbang:. ABSURD :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst pa nism mela še teh problemov, z mojim skuterčkom, sicer je uradno zablokiran, pa gre gas do konca tistih 55 (po moje). pa zaenkrat razn da sm položila na rondoju pred leklerkom hvalabogu ni blo neč.

Za ženske je še 45km/h preveč... :lol:

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da bi bilo potrebno ta zakon rahlo revidirati, recimo 65 je povsem sprejemljiva končna hitrost (Celovška ul. ima omejitev 70).

Sam osebno se ne drznem usesti na 50 ccm skuter, pa vozim tisočaka. 45km/h je nevarna hitrost med zafrustrirano privoščljivo vozniško srenjo.

Enostavno ne bom bil prepuščen na milost in nemilost kretenom na cesti.

Dejansko je jasna ena stvar: Nobena sprememba CPP v zadnjih letih (z izjemo tistih za vinjenost in možno zaplembo vozila povratnikom) ni pripomogla k naši višji varnosti.

Vodo brez izjeme speljejo vsakič na mlin filanja večno lačnega proračuna, nas pa ko jebe.

Čudovit in opevan (mislim da celo nagrajen) objekt za usposabljanje voznikov na celjskem delno sameva, ker država tega multimiljonskega objekta poligona ozr. podjetja, ki šole varne vožnje izvaja, ni licencirala. In je na vranskem trening vožnje za državo ne-ve-lja-ven. Krasno. Avtošole pa za poligone uporabljajo prazne javne parkinge pred trgovinskimi centri...superca.

Dokler ne bomo kurili smetnjakov in kamenjali parlamenta v petmestnih številih, bo pač tako kot je...ker smo pohlevne slovenceljske ovčice, vsaka skrbi za svojo rit in ostalim privošči nesrečo, po možnosti jim še meče polena pod noge.

Osebno iščem opcije, da grem iz te republike banane, kjer so plače balkanske, cene evropske, kazni pa (z večinsko podporo blesavih privoščljivih volilcev!!!) vanzemaljske.

Vi lepo še naprej diskutirajte o "rešitvah" in "spremembah" iz udobja svojih foteljev. Tako se nič ne doseže. Razen tiča v rit lahko (spet) dobite od države.

Morda me imate nekateri za hinavca, ker ne vržem prvega kamna v parlament, a Don Kihota, v državi brezvoljnih komformistov, ne mislim izigravati.

Ko bo pa v Banana Republiki Sloveniji obstajal klub motoristov, ki bo znal razen popivanja po livadah in kampiranja po šotorih, napisati tudi kakšno iniciativo in zbrati podpise za kakšno spremembo zakona CPP, pa prosim, da mi pošljejo ZS, da se nemudoma včlanim.

My2c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je-v SLO je pač tko da morš guljufat če hočeš kolikor tolk normalno živet. Počas se prilagodiš vsem bedarijam in postaneš mojster iskanja bližnjic- pa naj bo to v šoli, na mopedu, pri delu...

Da ne bom čist off topic-sem mel ATX-a k je šel 80 in je blo še komi dovolj za varno vožnjo (da sem mel tist mal rezerve)-pa sem biu takrat 15 letni mulc z 70 kg. Na kakšnemu 50 ccm blokiranmu skuterču bi pod mojimi 100kg pomoje kr kolesa stran padla. trance_03_alien.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z bassom, predvsem glede naše kolektivne slovenske mentalitete pohlevnosti in privoščljivosti.

Še samozadovoljne AMERIČANE so podžgali protesti na bližnjem vzhodu, nam pa na kraj pameti ne pade, da bi se kdaj potegnili za svoje pravice.

Žalost :(

Lahko bi imeli kakšno motoristično zvezo, ki bi se s takšnimi zadevami ukvarjala, ampak tudi v tem primeru bi 50ccjaši ostali večinoma ignorirani, se bojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakone pišejo zapeti birokrati, ki motorja od blizu še niso videli.

Ker pa hitrost ubija (vemo, da na avtocestah umre največ ljudi, ane headbang.gif ), je treba zablokirat skuter na 45.

Vsakemu, ki ima več kot hrčka in pol pod havbo, je jasno, da se taki zakoni in gonja nad "morilsko hitrostjo" vrši, ker je hitrost najlažje izmeriti, sankcionirati, in s tem konkretno doprinesti v državni proračun.

Žalostno pa je to, da se meketajočo populacijo BRS (Banana Republike Slovenije) tako zlahka zmanipulira v pritrjevalno kimanje in še več (!!!) krvavo-strastno zagovarjanje gonje nad hitrostjo!

Na tej točki politika računa na stare privoščljive zagrenjene penzionistične prdce in to z večinskim uspehom!!!

Metod pa Francka raje isti dan guzneta, kot, da bi priznala, da že zdavnaj nista več sposobna za vožnjo.

Ampak (!), ker poznata okulista in mu vsak Božič odneseta flašo rizlinga, se njunega vida sploh ne presoja, ampak gre papir o pregledu urgentno v potrdilo.

Ko pa objavijo na Svet na kanalu A, prva poročila slovenskih televizij (prvi petelin na kupu gnoja), da je nekdo letel 120 čez cestninsko se pa križata in se hudujeta nad to "divjaško mladino".

Ja, pa v njihovih časih je bil luksuz met avto, zdaj ga ma vsak študent, jejhata jejhata. In ker se te "študentje" po njuno vozijo z audiji onadva pa s cliotom 1,2 (storia, super, pa malo porabi) to svojo foušijo kažeta na cesti kot pasivno agresijo nasproti vsem "študentom".

Ja, pa te motoristi so tudi pokore, huligani, na teh grozno bučnih frčoplanih, kar počakaj v koloni, jaz se bom peljal 54 po regionalki in NE, ne greš mimo z motorjem, ne pustim, ker sem jaz zafrustriran star pezde.

Raje bom ogrožal tebe, sebe in spravil ob živce celo kolono ki je nastala za mano. Ah, kakšna gneča je danes, še dobro da sem prvi, kali.

Dnevno se vozim po Ljubljani, pa že dolgo nisem videl, da bi policijska patrulja zapeljala za nekom, ki gre čez rdečo ali čez polno črto, ali bog ne daj kaznovala nekoga, ki rine v polno križišče in s tem potencira prometni kaos. Ali, da bi dobil kazen nekdo, ki stoji na zeleni luči in išče tisto tako zmuzljivo prvo prestavo.

Pacientov, ki to počno je zato vedno več. Če ni sankcije, in to SORAZMERNE sankcije, je kazen neučinkovita. Spomnite se kazni za vožnjo v nasprotno smer po AC, samo na primer. In kaj je odgovor za našo vrlo garnituro: dvignit vse kazni 100% višje kot sosednje države z evropskim standardom. Češ: "Nas že ne bodo imeli za norca, bodo videli kdo je zajeban!"

In mi vse mirno gledamo in kimamo zraven, pa obsojamo divjake (mi le vsake toliko pritisnemo, ane, mi že nismo taki) in modrujemo, medtem, ko si naša garnitura mane roke in se smeje: "Lej kaj jim bom zdajle uvedel, haha, lej te kretene zabite!"

Pri nas je vse OK. Tudi, če ti nekdo serje po glavi je OK. Pa če se ti še malo prdne v usta za desert. Super smo, malo smrdi, ampak bo hitro mimo in mi bomo lahko naprej gledali Na zdravje in Big Brotherja. Ali je tista "jedla sir" ali ne je pa ja bolj pomembno od vsega...

ninja.giftrance_45_withstupid.gifblink.gifhuh.gifwacko.gifSS.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bass jst se popolnoma strinjam s tabo. je pa tko v bistvu spoloh ni problem tista blokada, problem so taki vozniki kot si napisal. pa sej je na ac isto, če maš majhen avto lahko žgeš 180, pa se bo vedno en frajer najdu k ti bo odzad blendal da se umakni, ker si nek nepomembnež.

je pa res da po vožnji v lj naletiš res na pacjente. včeraj je en baba na jurčkovi hmali verižno nrdila k se ustavi sredi ceste, da zavije. sploh je zanimivo da zadnje čase ljudje zavijajo z avtom kot da majo šleper.

pač kdaj je bolj bit moder kor pameten. vsem vam želim čim bolj varno skuteriranje po prestolnici in drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

Bass :worship:

Jaz se z mopedom vozim v službo (celo leto), na srečo nimam problemov s 45 km/h (kaj pa Tomos letnik 81 ve kaj je to).

Moji problemi z drugimi udeleženci v prometu se v večini primerov (95%) "poenotijo" na "babe in čefurji" (brez kakšnih predsodkov do enih ali drugih), ampak ko ti "pacient" izsili prednost je to običajno kakšna "multiopravilna" ženska (ki zraven še telefonira, se gleda v "špegu"... ) ali pa kakšen dvakrat pečen, ki ne gleda "sploh" (je pa ja najbolj pomemben na tem svetu). Posebno poglavje so taksisti, ampak ti tako ali tako sodijo v prejšnjo kategorijo.

Drugače pa, če sam ne paziš ne bo nihče pazil nate, idiote moraš pač predvideti (kolikor se da).

Po pameti...

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni družina in kolegi stalno pravijo, da se bom ubil z motorjem, jaz pa sem vedno bolj prepričan, da če že kaj bo, bo nekdo ubil MENE na motorju.

Edino prometno nesrečo, ki sem jo imel v življenju, je povzročil starec v avtomobilu (mimogrede, še ena kategorija poleg prej naštetih), ki je zavijal levo, gledal pa IZKLJUČNO desno.

Jaz seveda na motorju. Že od daleč sem ga videl, da ne misli pogledat levo, pa je bilo prepozno zaradi spolzke ceste.

Iztožil sem ga za nov motor + še enkratni znesek za ostale izgube (poškodbe, oblačila itd).

Kaj točno omejuje policijo pri kaznovanju prekrškov, ki NISO prehitra vožnja? Če rabijo, se jaz javim čez vikende, da v LJ ustavljam debile ki ne poznajo žmigavcev .

Jim napolnim proračun u enem dopoldnevu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve sezoni nazaj me je neka gospodična z avtom tako izsilila, da sem mislil, da je konec. Odločila se je, da bo nenadoma šla s pasu za naravnost na pas za zavijanje v desno, ne glede na mojo (neverjetno bučno) prisotnost tam. Gospodična je imela v roki gsm in je še nadaljnih 300m v naslednji ulici vijugala čez dva pasova.

Na rdečem semaforju se zapeljem poleg nje in ji potrkam. Nič. Pomaham ji. Nič. Šele ko sem konkretno pobobnal in preizkusil strukturno integriteto avtomobilskega stekla, je končno spustila telefon z ušesa (seveda še vedno na liniji). Na moje soočenje, da me je fino naciljala in s čim sem se ji tako zameril, da me je želela spraviti s sveta; je odgovorila ozr. bolj po pasje zabevskala: "Kaj pa tko noriš!?!?!?" in se vrnila k svojemu mnogo pomembnejšemu klepetu.

Par let nazaj podobna situacija z mlado damo v najnovejšem karavanu zveneče znamke na Celovški....Samo je žal naletela na "originale" balkanca, kateri jo je sredi križišča skloftal, ji pobral mobitel in ključe od avta ter vse skupaj zalučal stran v grmovje s spremnimi besedami katere niso za v javnost..."zemo" se je nato lagano-opušteno usedel nazaj v svoj avto in se počasi odpeljal. Deklič je od Tivolija pa do križišča z obvoznico vozil po sredini, izvajal multitasking z lišpanjem in telefonarjenjem in seveda totalno ignoranco nas ostalih, ki smo vozili za njo in ji trobili naj vozi po svojem pasu.Parkrat je skoraj "zapela " zemota.....dokler ni "zemotu" odneslo ventil.

Verjamem, da se ta deklič ne pogovarja več po mobilcu med vožnjo in ni več tako ignorantska do okolice.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, tu pa temu ''zemotu'' vsaka čast. Pri nas je pred leti tudi enemu počil film, pa se je gospodič zaklenil v avto. Ga je oni skozi zaprto okno prijel za vrat. Ime ni važno, kdor ve za ta dogodek, ga tako pozna. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično!

Jaz sem za to, da del proračuna ki gre redarjem namenimo takšnim "zemotom", da to izvajajo vsakodnevno.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se počutm kot ping-pong žogca... Dans me že spet en kombi izsilu-ni prov velik mankal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se počutm kot ping-pong žogca... Dans me že spet en kombi izsilu-ni prov velik mankal...

A si poštar, da se v takem vremenu voziš z motorjem? Brrrrrrr mraz :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si poštar, da se v takem vremenu voziš z motorjem? Brrrrrrr mraz :cry:

Hehe ne nisem poštar, ampak velik sovražnik mestnih avtobusov :). Pa sej zdej ni tok mrzlo, letos je bil moj rekord -10 (res pa da sam 10 km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, star sem 28 let in me zanima, zakaj z zakoni določamo, da moramo 50ccjaši biti ovira na cesti in s tem fizično ogroženi? Imam sicer tudi A kategorijo, ampak za po mestu ga ni čez skuter, pa konec.

Glede na to ob naslednji registraciji reči da je skuter odblokiran in da ti ga naj pdo belo tablo registrirajo in se lahko voziš brez blokad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to ob naslednji registraciji reči da je skuter odblokiran in da ti ga naj pdo belo tablo registrirajo in se lahko voziš brez blokad.

Ti pa si optimist.

Homologacijo ti bo pa dedek mraz naredil?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!