Skoči na vsebino

Je'l če bit rata?


SiR

Priporočene objave

Niso vsi ljubeči pogledi

resnica,

niso vse neprijazne besede

resnica,

ni vsako novo spoznanje

resnica,

ni vsaka zveneča prisega

resnica,

ni vsaka človeška resnica

resnica.

Niso vsi dobri nameni

pravica,

niso vse poštene zahteve

pravica,

ni vsako dosledno dejanje

pravica,

ni vsako srečno naključje

pravica,

ni vsaka človeška pravica

pravica....

Tako je.

Moja največja pravica,

je tebi krivica.

:wink:

Zanimivo ne, ista stvar drugo pakovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glavno, da se lahko strela, davke znižujejo, brezposelnost pa najvišja v zadnjih parih letih.....sej počas bo folk pogruntal, dajih sam nategavajo, ker ne znajo nič pametnega naredit:?

Ja, ampak zanimivo je, da znizujejo davke samo najbogatejsim slojem. Ja, folk res nategujejo, samo fora je v tem ,da so ti debeli amerikanci tako butasti, da tega ne vejo, pa ga bodo verjetno spet volili na naslednjih volitvah. Sicer pa se bo vodenje take zunanje politike cez nekaj let vrnilo amerikancem kot bumerang, samo da so preveliki cepci da bi to razumeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz poznam amerisko politiko (odzunaj in odznotraj) je tako, da bodo "uredili" z Irakom, Iranom in Severno Korejo.

Kar se tice lobiranja je tako. V Washingtonu je trenutno registrirano 40 000 lobistov, ki lobirajo za najrazlicnejse stvari. In to povsod: najvec v senatu, pa potem v kongresu in tudi v beli hisi. Vse to lobiranje je pa skoncentrirano okoli enega apostulata: prepricati moras (senatorja, predsednika komiteja itd.) da je ta in ta stvar v nacionalnem interesu ZDA. Ce bi kdo videl, da se nekdo iz osebne koristi skusa igrati z nacionalnim interesom ali nacionalno varnostjo, bi zletel kak je dolg pa sirok. Pri cemer v ZDA ni nacionalni interes to, cigava bo pivovarna.

Zato mi verjemite, ce vam povem, da v kolikor bi ugotovili, da je Bush sel v vojno z katerokoli drzavo in srednje ali dolgorocno ogrozil ugled ZDA v svetu ali kjerkoli iz zasebnih razlogov ali zaradi interesov kaksnega lobija, ne bi dolgo uzival podpore ljudi v lastni stranki. Ce bodo ZDA sle v vojno z Irakom ali - ne vem - Severno Korejo - verjemite, da ne zato ker je sef Texaco rekel Bushu, daj Saddama. In - ne verjemite, da je Bush Clinton, ki je zelel v Somaliji "narediti nekaj" kar je rezultiralo v desettisocih mrtvih americanih.

Jaz kljub temu upam, da do vojne ne bo prislo. Mislim pa takole: Irak, Iran in Severna Koreja so dejansko drzave zla, nasilja, ubijanja, drzave, kjer je drzavni kriminal na dnevnem redu.

Sam nikakor ne bi rad zivel v Iraku in bi bil srecen, ce bi tam ze moral ziveti, da vem, da obstaja nekdo, ki bo tistega norca odstranil in postavil demokraticno oblast. In konec koncev - kdo je gospod Husein? Njegov vzornik je Josif Stalin. To pove veliko. Se vec pove, da je pred kratkim dal navodilo sefu obvescevalne sluzbe, kako "utisati" demonstrante. Takole pravi: "When they are demonstrating on a squere or other public place, the men from the Sec. forces should softly, very softly and quiet move towards the crowds and close all exits from the squere. When this is done, with all force, make use of all accessible weapons, shoot into the crowd until everyone is killed. Make sure everything is well documented for scaring off others".

Enako je v Iranu. Ne mislite, da tam vodi politiko Khatami. Tam ima glavno besedo "veliki verski vodja" - to je nekoliko strejsi gospod, ki ze dlje casa prosi za pomoc Alaha, da bi "velikega sovraznika" (c'est nous) unicil. Kar se pa S.Kor. tice - enako, dokler maltretirajo svoje ljudi in jih pustijo stradati - bog pomagaj - ampak tak je tam rezim. ZDA niso Karitas. Ce se pa tam razvija biolosko orozje za mnozicno unicenje, potem pa to JE problem ZDA in ne samo ZDA.

Kar se pa tice vseh teh gibanj za clovekove pravice itd. pa mislim, da moras biti zelo poseben clovek, da ne vidis, da vsi ti sodijo v isti politicni hangar.

Da ne bom predolg - tema je zelo kompleksna - ampak: ZDA so bile napadene. Od teroristov. Mi - hvala bogu - te izkusnje nimamo. In zato pac tudi nimamo 20 000 ljudi, ki so izgubili kakega svojca v Pentagonu ali Twin Tower-su.

Tudi jaz bi si zelel, da bi bil svet lepsi, manj krut, z manj pokvekami na oblasti. Ampak zal tako ni. Svet ni taksen. In nikoli ne bo. Kolikokrat se je kdo med nami ze s kom skregal? Vidite. In kako potem ne bi prislo do sporov med narodi in drzavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rata još nije došla, ali, jebote, sad se sprema u zaljevu da se izkrca. Sledeča rata - 50 hiljada američkih vojnika koji če motriti Irak, Sadam Huseina i druge nevaljale dečke što tamo prave frku...

Nema frke - biče nafte, bez brige :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albert Einstein: Ne vem s kakšnim orožjem bo 3. svetovna vojna ... ampak 4. bo gotovo s kamni in palicami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi - hvala bogu - te izkusnje nimamo.

Imamo, le dovolj nazaj nisi pogledal. Prenekatera vaška cerkvica pri nas ima obzidje. Turški vpadi so bila teroristična dejanja v pojavni obliki, primerni tedanjemu času.

Zanimivo ne, izvajali so jih pod isto knjigo, Koranom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ena: zakaj vsi rinejo v zda za "boljse" zivljenje? zakaj ne v irak,iran,s.korejo,jemen,kitajsko itd...... :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej po Brrrm-u je vsaka vojna terorizem, ne grede na vzroke in posledice, širok pójem tole

jaz ga tretiram bolj kot odpor, upor proti neki večji, zatiralni zunanji ali notranji oblasti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, s250, turški vpadi na slovenskem se niso dogajali kot frontalna vojna, kot je bilo v tistih časih v navadi, temveč je šlo za posamezne skupine, ki so pridrvele, oplenile, požgale in se umaknile. Žrtve so bile pa v večini primerov civilne vasi, večjih utrjenih mest so se v glavnem izogibali.

Kakšno oblast pa izvajajo ZDA ali kdor koli drugi iz tako imenovanega zahodnega sveta v Saudovi Arabiji, iz katere menda izvira Laden?

Arabci sami sebe v glavo jebejeo, potem pa letajo po svetu, podstavljajo bombe in jokajo, kako težko jim je živeti. Največja nevarnost, in za njih to je izredno velika nevarnost, je informatiziranost zahodnega sveta in razvoj sredstev za širjenje informacij. Ko se nevedno ljudstvo počasi začne zavedati, kako lagodno jih njihovi lastni v glavo, potem lahko postane nevarno.

Kot je napisal Ice, če je zahod tako strupen in nevaren, zakaj jih potem naši policisti dnevno vozijo nazaj Hrvatom in Madžarom, Italijani in Avstrijci pa nam? In koliko milijonov zahodnjakov je emigriralo v njihove "rajske" konce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če jo to bil za Turke le način vojskovanja??kradi, siluj, reži glave

sicer bi jih glede na njihove načine izživljanja nad žrtvami dal vse uspavat, pa sej tut kristjani niso bili dosti boljši v tistih časih

(when worlds collide)

sem pa v pogovoru z nekim bosanskim muslimanom izvedel nekaj tipičnih;

še vedno je pomembna družinska nedotakljivost, kazni so visoke, če si izobčenec te lahko ubije vsak, torej smo vsi nemuslimani izobčenci in smo po koranu lahko opravičeno usmrčeni...bolano

samo, ali so Irci muslimani, ne, pa se zatekajo k terorističnim dejanjem, ja, pa je vmes vera?? veš de

muslimani se torej bojijo zahoda zato, ker vejo, da bi jim oblast propadla, če bi dobili v državo kapitalizem - so pač zelo hudi totalitarci kar vzdržujejo na verski ravni

lahko rečem da sem srečen, ker nisem mus., lahko pa tudi rečem, da se počutim ogroženega iz istega razloga

tukej pa tut alpsko mleko ne pomaga :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno oblast pa izvajajo ZDA ali kdor koli drugi iz tako imenovanega zahodnega sveta v Saudovi Arabiji, iz katere menda izvira Laden?

V Saudovi Arabiji je Ameriki "prijazna" oblast, če hočeš. Če ne bi bla, bi jo zdele omenjali v istem kontekstu kot Irak. Ravno tako v Kuvajtu seveda. Obe državi sta glavni napajalki ZDA z nafto.

Irak, je sklenil pogodbo z Rusijo, o prodaji nafte, ki bi stekla takoj po prenehanju sankcij...To je pa tisto, kar najbolj žuli Amerikance. Rusi bodo na ta način prišli do relativno poceni nafte. Buš, če hoče do nafte, mora strmoglaviti oblast, tako da ne se bat, vojna bo. Žalostno je pa to, da je bla ta ista oblast za ZDA taprava 20 let nazaj. CIA jih je vneto urila in opremila za boj z Iranom.

Je pa tako, "Palestinska država" je največje koncentracijsko taborišče na svetu vseh časov, kjer Izraelci dobesedno pucajo narod, seveda pod sponzorstvom velikega brata, kar traja že več kot 50let. Ni čudno, da so si ZDA nakopale gnev Arabskega sveta. Tako da ne vem, če glih jebejo sami sebe v glavo, no...

Bodte fajn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno oblast pa izvajajo ZDA ali kdor koli drugi iz tako imenovanega zahodnega sveta v Saudovi Arabiji, iz katere menda izvira Laden?

Arabci sami sebe v glavo jebejeo, potem pa letajo po svetu, podstavljajo bombe in jokajo, kako težko jim je živeti. Največja nevarnost, in za njih to je izredno velika nevarnost, je informatiziranost zahodnega sveta in razvoj sredstev za širjenje informacij. Ko se nevedno ljudstvo počasi začne zavedati, kako lagodno jih njihovi lastni v glavo, potem lahko postane nevarno.

Kot je napisal Ice, če je zahod tako strupen in nevaren, zakaj jih potem naši policisti dnevno vozijo nazaj Hrvatom in Madžarom, Italijani in Avstrijci pa nam? In koliko milijonov zahodnjakov je emigriralo v njihove "rajske" konce?

Dober point, Brrrm - saj bi Johnnya Younga jaz dal takoj izgnati iz Slovenije, pa žal nimam te "moči". Čez meje bomo pa vedno izvažali tiste, ki nam nič ne morejo - onih, ki se jih pa bojimo, pa se ne bo naša uradna oblast dotaknila niti s pogledom, tudi, če nam na tvoj opevan turški način storijo silo... In karkoli bo kdo rekel proti njim, bo stigmatizirano kot "seme terorizma"...

Saj veš - ZDA pometajo po svoje po celem svetu, sorazmerno dobro so prodali svoje videnje "uspeha" (poročila o Enronih, Worldcomih in drugih zadeva, pa stanje v njihovem zdravstvu, vrhunska sociala, ki ji Slovenska žal zaenkrat še ne seže do gležnjev in druge problematike pa kažejo, da so ZDA bolj balkanske od Balkana, mi pa še vedno hočemo biti bolj ameriški od Američanov).. A ni to smešno?

In ja - ZDA ne izvajajo neposredne oblasti v nekaterih arabskih državah, ker to ne bi bilo pametno (saj veš, kolonializem in to...). So pa pred leti ami inštalirali razne Sadame, Osame in druge modele... Sve u svrhu dobrog biznisa, ko jebe narod in politiku... Justice is just a word is it not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej po Brrrm-u je vsaka vojna terorizem, ne grede na vzroke in posledice, širok pójem tole

A je potem terorizem tudi, če ZDA napadejo Irak, Afganistan?

Jaz bi rekel, da je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: TOMY; Suzuki250 - mi se pa moramo kdaj v živo dobiti  :wink: Bomo skupaj trobili v rog

Ni problema..pa Brrrm-ja tud sabo vzamemo, če bo hotu it... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym et altera: zakaj morate vedno pobrati & kopirati vse od zda? a ne bi bilo bolje,da se uporabi uporabno,ostalo se pa poskusa narediti tako,kot se zdi najbolje za lastno drzavo (drzava = ljudje in ne neka hipoteticna,meglena in v oblake zavita tvorba "tistih tam zgoraj").

ne vem,samo se mi zdi,da razmisljati z lastno glavo se ni prepovedano. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice - saj, razmišljanja z lastnimi glavami nam manjka. Pa žal ni videti, da bi to pomanjkanje kmalu izginilo...

Da ne bo pomote - nisem kategorično proti ZDA, sem pa proti ukrepom, ki bi nas nekritično približevali tistemu sistemu. Poberimo jim koristne in dobre teorije in prakse, nasprotujmo nekoristnim, slabim in škodljivim.

Všeč mi je denimo Švedska - pa spet ne čisto, ampak je okej...

In ja - vem, da je novi zakon o alkoholu korak v Švedsko smer :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj poči, mogoče pa to pomeni da bo "boljše" življenje prišlo v Irak

p.s. sem še pod vtisi včerajšnje discovery-jeve oddaje o Sadamu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. sem še pod vtisi včerajšnje discovery-jeve oddaje o Sadamu :lol:

se bo zihr kaksen nasel,ki bo rekel,da je to (discovery channel) samo agitprop zda. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. sem še pod vtisi včerajšnje discovery-jeve oddaje o Sadamu :lol:

se bo zihr kaksen nasel,ki bo rekel,da je to (discovery channel) samo agitprop zda. :wink:

če bi bili "Amerikanci" komunisti, bi temu še verjel :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema..pa Brrrm-ja tud sabo vzamemo, če bo hotu it... :lol:

Seveda. Gremo. :D

Ni lepšega, kot svobodno debatirati o stvareh, na katere nimamo, ali pa imamo zelo, zelo majhen vpliv. (tega ne prebrati kot ironiziranje)

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuu, jaz bi pa rajši reku kako o stvari na katero imam vpliv :lol: :lol:

npr o spreminjanju ameriške hrane v blato, seveda rajši to, kot da bi Iraška rezila izgubljala ostrino na mojem telesu :lol: :wink:

s ponosom v Irak napreeeeeeej Američani, ostalo zvemo v naslednjem filmu...

gulfwar2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!