Skoči na vsebino

Kateri motor kupiti?


Fanttasy

Priporočene objave

Yoyo

Nov sm na tem forumu tko da za začetek en lep pozdrav.

Star sem 14.5 let, naslednje leto grem v srednjo šolo in zato sem se odločil za nabavo motorja.

Dejstvo je da nimam narejenega nobenega izpita za motor...

Torej odločam se ali je bolše da naredim izpit za 50ccm motor ali pa da kupim Tomos Racing 25 za katerega se nerabi izpita, registracije itd. in ga predelam da gre 40-45 km/h. Kaj bi vi svetovali? :P

Sprašujem se tudi če je kakšna razlika za policijo ko te ustavi, če ti voziš Tomos Racing 25 (predelanega tako da gre cca. 45 km/h) ali pa Tomos Racing 45 brez izpita.

No upam da mi bo kdo lahko pomagal ;)

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoyo

Nov sm na tem forumu tko da za začetek en lep pozdrav.

Star sem 14.5 let, naslednje leto grem v srednjo šolo in zato sem se odločil za nabavo motorja.

Dejstvo je da nimam narejenega nobenega izpita za motor...

Torej odločam se ali je bolše da naredim izpit za 50ccm motor ali pa da kupim Tomos Racing 25 za katerega se nerabi izpita, registracije itd. in ga predelam da gre 40-45 km/h. Kaj bi vi svetovali? :P

Sprašujem se tudi če je kakšna razlika za policijo ko te ustavi, če ti voziš Tomos Racing 25 (predelanega tako da gre cca. 45 km/h) ali pa Tomos Racing 45 brez izpita.

No upam da mi bo kdo lahko pomagal ;)

Lep pozdrav!

Izpit naredi, ne bo ti žal

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoyo

Nov sm na tem forumu tko da za začetek en lep pozdrav.

Star sem 14.5 let, naslednje leto grem v srednjo šolo in zato sem se odločil za nabavo motorja.

Dejstvo je da nimam narejenega nobenega izpita za motor...

Torej odločam se ali je bolše da naredim izpit za 50ccm motor ali pa da kupim Tomos Racing 25 za katerega se nerabi izpita, registracije itd. in ga predelam da gre 40-45 km/h. Kaj bi vi svetovali? :P

Sprašujem se tudi če je kakšna razlika za policijo ko te ustavi, če ti voziš Tomos Racing 25 (predelanega tako da gre cca. 45 km/h) ali pa Tomos Racing 45 brez izpita.

No upam da mi bo kdo lahko pomagal ;)

Lep pozdrav!

Naredi izpit! Teh 40km/h ti bo kmal ratalo premalo.

Če pa se odločiš za tomosa 25, pa se lahko komot pelješ 40km/h (na dolenjskem ni problemov) hitrej kot to te bodo pa že policaji jebal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pob, kar lepo izpit delat. Kazni so visoke, se ne splača s policaji imeti opravka. Ti bi odprt moped dali na izredni tehnični, tam ugotovijo, da je predelan. Potem ga pa na tvoje stroške nazaj zaprejo (blokada, kar pač je) + kazen. Računica se ne izide. Itak bi slejkoprej naredil izpit. Pa fajn se vozi, kar boš pač kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yoyo

Nov sm na tem forumu tko da za začetek en lep pozdrav.

Star sem 14.5 let, naslednje leto grem v srednjo šolo in zato sem se odločil za nabavo motorja.

Dejstvo je da nimam narejenega nobenega izpita za motor...

Torej odločam se ali je bolše da naredim izpit za 50ccm motor ali pa da kupim Tomos Racing 25 za katerega se nerabi izpita, registracije itd. in ga predelam da gre 40-45 km/h. Kaj bi vi svetovali? :P

Sprašujem se tudi če je kakšna razlika za policijo ko te ustavi, če ti voziš Tomos Racing 25 (predelanega tako da gre cca. 45 km/h) ali pa Tomos Racing 45 brez izpita.

No upam da mi bo kdo lahko pomagal ;)

Js ti svetujem da greš pri 16 letih delat za 125cc. Kr 50 ti bo hitro ratalo premal pol pa boš ziher sou predelovat :evilgrin: pa bos meu sranje s plavimi pa tehničnim :ninja: ! Tole eno leto boš že potrpel.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm hvala za vse odgovore ;)

A ma kdo kkšno idejo kok bi pol pršov cel izpit za 50ccm pa 125ccm?

Stvar je taka da tud js sam nimam nevem kok denarja, tastari pa nč nebojo dal zraven, kr so tud neki proti motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje, če si 14 let star, počakaj 2 leti, da boš lahko naredil izpit za 125kubikov. Cena 50cc in 125cc izpita je skoraj ista, ampak 125kubični motor je čisto nekaj drugega kot 50 kubični mopedi, ki ga lahko zakonsko voziš samo 50km/h.

Ta čas si kupi flexer ali kaj podobnega brez izpita in našparaj za kakšno aprilio rs 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Moje mnenje, če si 14 let star, počakaj 2 leti, da boš lahko naredil izpit za 125kubikov. Cena 50cc in 125cc izpita je skoraj ista, ampak 125kubični motor je čisto nekaj drugega kot 50 kubični mopedi, ki ga lahko zakonsko voziš samo 50km/h.

Ta čas si kupi flexer ali kaj podobnega brez izpita in našparaj za kakšno aprilio rs 125

To misliš Flexerja 25? Pa a bi ga pol kej predelu al kr pustu da gre 25 km/h?

Edit:

Sorry sm zdle šov pogledat pa sm opazu da obstaja sam Flexer 25 in da ni 45 :)

Tko da prvo uprašanje je brezsmiselno. Lahko pa odgovoriš na drugo; torej če bi ga predelu al ne :P

LP

Popravljeno . Popravil Fanttasy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi definitivno predelal da gre vsaj 40-50 tko kot je mašina namenjena, imel boš manjšo porabo in bolj normalno vožnjo. Vzel bi prenose od starega avtomatika (zobnike), cilinder, fergazer in izpuh od starega avtomatika. zgledalo bo še vedno kot original

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi definitivno predelal da gre vsaj 40-50 tko kot je mašina namenjena, imel boš manjšo porabo in bolj normalno vožnjo. Vzel bi prenose od starega avtomatika (zobnike), cilinder, fergazer in izpuh od starega avtomatika. zgledalo bo še vedno kot original

No sj to me zdj najbl mika. Da bi kupu npr. Tomos Racing 25 pa predelu da gre 40-50. Sj a pol so lahko velke komplikacije če te policaj ustav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej fantje...

Za začetek bi se vsem zahvalil za vaša mnenja.

Nekako sem prišel do odgovora na moje vprašanje ''Kateri motor kupiti?''.

Odločil sem se, da bom počakal še eno leto in nato naredil izpit za 125ccm motor.

Dejstvo je, da sem star 14.5 let. Izpit za 125ccm motor se lahko začne delati pri 15.5 letih in konča pri 16-ih. Res je, da si zelo želim motor, ampak je bolje počakati še 1 leto kakor vreči denar stran. Motor 50ccm tudi ni tako slaba izbira, ampak se ga enkrat naveličaš in si želiš močnejši motor.

Pri odločitvi mi je pomagala tudi informacija, da se zraven izpita za avto dobi brezplačno tudi izpit za 50ccm motor. Torej če bi šel delat izpit za 50ccm motor bi bilo na nek način metanje denarja stran. Za motor 125ccm pa moreš it izpit delat, ne glede na to, če že imaš izpit za avto ali ne.

Še enkrat hvala vsem, ki ste mi svetovali :)

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej fantje...

Za začetek bi se vsem zahvalil za vaša mnenja.

Nekako sem prišel do odgovora na moje vprašanje ''Kateri motor kupiti?''.

Odločil sem se, da bom počakal še eno leto in nato naredil izpit za 125ccm motor.

Dejstvo je, da sem star 14.5 let. Izpit za 125ccm motor se lahko začne delati pri 15.5 letih in konča pri 16-ih. Res je, da si zelo želim motor, ampak je bolje počakati še 1 leto kakor vreči denar stran. Motor 50ccm tudi ni tako slaba izbira, ampak se ga enkrat naveličaš in si želiš močnejši motor.

Pri odločitvi mi je pomagala tudi informacija, da se zraven izpita za avto dobi brezplačno tudi izpit za 50ccm motor. Torej če bi šel delat izpit za 50ccm motor bi bilo na nek način metanje denarja stran. Za motor 125ccm pa moreš it izpit delat, ne glede na to, če že imaš izpit za avto ali ne.

Še enkrat hvala vsem, ki ste mi svetovali :)

Lep pozdrav!

Sej ko boš naredu izpit za 125cc boš dobu avtomatsko za 50 cc. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ko boš naredu izpit za 125cc boš dobu avtomatsko za 50 cc. :yes:

Vem ja ;) Sj to mi kr ustreza.

Glede ostalih 2 slik od motorjev...Če zadanm na loteriji jih bom furu, drgač pa zaenkrat še ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh 50ccm se ful ne splača. Enako sm razmišlju. Zj pa niam nubenga izpita pa vozim +50ccm skutrje,do 200ccm, lepo se ved na cesti pa je, kot vsi ostali ne pa divljt pa delat napake in neboš niti mal ''sumljiv''. :evilgrin: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!