Skoči na vsebino

piaggio ciao - sklopka


nimfrod3

Priporočene objave

mam piaggio ciao. imam eno vprašanje glede sklopke... ko sm ga danes hotel vžgati, se mi je stgala žica od sklopke ( na vrhu, pri ročki ) sem začetnik in nevem kako naj na novo napeljem žico.. ker mi ne uspeva prosim za nasvet ali pa me zanima kje v bližini v ljubljane je kakšen servis in koliko bi prišla menjava žice / celotne skloke?

že vnaprej hvala za odgovor =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piaggio ciao nima sklopke na zajlo, ampak je avtomatska centrifugalna sklopka

torej povej kaj je sploh problem, za zajlo napeljati kako zgleda poglej pač na drugi strani ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

piaggio ciao nima sklopke na zajlo, ampak je avtomatska centrifugalna sklopka

torej povej kaj je sploh problem, za zajlo napeljati kako zgleda poglej pač na drugi strani ??

ja sm nagnu motor nazaj in pogledu uspod.. zajla je pač napeljana gor do ročke.. in spodi je napeljana na nek zatič povezan s fedrom.. in fedr ubistvu poriva vse skupaj vn.. tko da če vlečš zajlo zdej ne nardiš nč ker že fedr use vn porine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je dekompresor v glavi cilindra ja. Na stojni vijak od cilindra pride gor neka podložka (z luknjo za zajlo), čez njo daš pa matico.

Konec zajle zatakneš v tisto luknjo za podložki obod pa fiksiraš na tist vzvod na fedru. Mora biti napetost že ko ni pritisnjeno saj je zajla tako fiksirana

Popravljeno . Popravil lostid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa tudi brez dekompresorja vžigaš, saj nima nevem kakšne kompresije.

Če ima stikalo za vgasnit pa sploh ni problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja brez sklopke nevem kko nej ga užgem.. sm use udpru pa pogledu kko gre in ja tist fedr pa vzvod.. če vlečš zajlo ni nč drgač kokr če je ne vlečš.. tko da nevem a nej ga pelm enmu majstru d pogleda al kko nej mam čist frišno zajlo not k sm prej neki hotu zrihtat sam mi ni ratal tko da.. kko pa zgleda ta užig brez dekompresorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je dekompresor v glavi cilindra ja. Na stojni vijak od cilindra pride gor neka podložka (z luknjo za zajlo), čez njo daš pa matico.

Konec zajle zatakneš v tisto luknjo za podložki obod pa fiksiraš na tist vzvod na fedru. Mora biti napetost že ko ni pritisnjeno saj je zajla tako fiksirana

to je use točn tko kokr piše.. ampak k sm stisnu na novo namonterano zajlo ni blo razlike.. tist ''vzvod'' se sploh ne premakne ker ubistvu fedr k se raztegne ga vn porine - do konca.. tajla ga pa v isto stran vleče.. tko da nevem no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti vzvod se pritisne notri in ne ven .. torej zajla more biti tako naštimana ko boš stisnil more iti vzvod notri proti glavi cilindra

huh.. ja men je use lepo delal sam na vrh pr ročki se mi je strgala zajla in nism uspodi nč premiku blo je tko d na vn vleče.. vom probu na notr naštimat sam nevem sm že gledu .. kko pa napelš to zajlo d gre pol vzvod na notr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti je strgala žica za ''vžig'' jo zamnjaj sam. Kokr sm te jz razumeu je to žica na glavi motorja ki omogoči iskro. Jaz sm jo sam zamenjal. Če pa potrebuješ kej delov od ciaota me kontaktiraj na zs. Imam vse te zajle in še malo več... Servis pa imaš na strelišču (Lj-Rudnik), lahko ti pa povem da je 1 ura 34€, tam se jz vedno skregam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ti je strgala žica za ''vžig'' jo zamnjaj sam. Kokr sm te jz razumeu je to žica na glavi motorja ki omogoči iskro. Jaz sm jo sam zamenjal. Če pa potrebuješ kej delov od ciaota me kontaktiraj na zs. Imam vse te zajle in še malo več... Servis pa imaš na strelišču (Lj-Rudnik), lahko ti pa povem da je 1 ura 34€, tam se jz vedno skregam ;)

ja žico sem zamenjal in je popolnoma nova, ampak nevem kako naj jo naštimam... če je bil problem v žici nevem, saj z novo se nisem poskusil , samo napeljal sem jo. bom dal popoldne gor kakšno sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja žico sem zamenjal in je popolnoma nova, ampak nevem kako naj jo naštimam... če je bil problem v žici nevem, saj z novo se nisem poskusil , samo napeljal sem jo. bom dal popoldne gor kakšno sliko

Če imaš ''bunkico'' na obeh straneh, daš eno dol drugo pa na kratko ročko (čok) gor na balanci kjer maš.. In bo delal, jaz sem imel z tem 10minut dela (A)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidim, da tole prek foruma ne boš zrihtal. pokliči 041739342 je na dolgem mostu ukvarja se samo z temi mopedi piaggio ciao, mislim da ti bo zrihtal brez problema

računal ti bo par evrov če sploh kaj

Popravljeno . Popravil lostid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidim, da tole prek foruma ne boš zrihtal. pokliči 041739342 je na dolgem mostu ukvarja se samo z temi mopedi piaggio ciao, mislim da ti bo zrihtal brez problema

računal ti bo par evrov če sploh kaj

hvala =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz slike težko rečem, ker ga nisem videl v živo. Ti pa lahko povem vsaj kako probaš iz katere strani pride žica.

Se pravi, tisti vzvod ki je žica na njega speljana probaj z roko v katero smer se premika in v katerm položaju ima motor manjšo kompresijo. Potem daj na tisto stran žico in problem bo rešen. Upam da je razumljivo - ko žico potegneš, mora iz cilindra puščati kompresijo.

Ponyexpres ima mali ventilček, ko ga porine notri, takrat piha ven. Čao ima na isti princip verjetno.

Mislim pa, da imaš sedaj narobe napeljano (nisem prepričan) - glede na obliko vzvoda, bi morala žica biti na drugi strani.

Popravljeno . Popravil drjanez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec zajle (kovinski zadeva) se pripne na matico ki je na cilindru direkt pod tistim vzvodom, mogoče ti to manjka? Potem ovitek zajle (plastično) pa zatakneš ob vzvod, vmes more biti napetost drugače moraš skrajšati kovinski del

kakor vidim ti sploh manjka ovitek od zajle..

Popravljeno . Popravil lostid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom potrudu slikat jutri, imam eno mašino.. Če potrebuješ kake rezervne dele me pa konataktiraj. Jutri dubiš proti večeru, če ne clo ponoči. Se bom potruduil čim prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!