Skoči na vsebino

BMW GS Adventure motoristi v SLO


SvenX

Priporočene objave

Vrjetno nisi dobro prevedel,ali pa si pa je narobe napisano......zaščite cilindrov so originalne....gre se pa za to ,da Wunderlichova zaščita elektronike ne gre gor ne da ne sme it!!

Predelal sem zaščito elektronike...se pravi sem z fleksarco pobrusil mali rob na zaščiti ,zaradi katerega se ne da montirati na elektroniko ker se zadeva ob originalne zaščite cilindrov in tu je ves hec......

A pobrusil si originalno zaščito cilindrov ali Wunderlichovo zaščito?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pobrusil si originalno zaščito cilindrov ali Wunderlichovo zaščito?

Wunderlichovo!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa imaš toliko zaščite gor? Ker jo rabiš, al zaradi look-a?

Ne rabim jo prav nič.......vsaj tam kjer se jaz podim...asvalt,dober makedam pa včasih kak travnik...všeč mi je šminka :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, sem pa mislu da se boš podil tudi izven ceste. Je pa črna barva občutljiva na prah in umazanijo. Da se bo šminka bleščala, ga bo treba večkrat prat in glancat :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, sem pa mislu da se boš podil tudi izven ceste. Je pa črna barva občutljiva na prah in umazanijo. Da se bo šminka bleščala, ga bo treba večkrat prat in glancat :-)

Za malo bolj trd teren imam F650GS :bounce: Pranje,glancanje in dodelave so mi hoby....za sprostitev,...seveda poleg vožnje :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, da bi bla js tvoja žena, bi te :bum:

Baba nehej me že enkrat tepst :jezen če bi bla ti moja žena :friend2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoče bodo čez naslednjo zimo pa srebrne postale :grim ni slaba ideja :OK:

Ah, kar pusti tako, kakšen feler pa že lahko ima. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni..!

Rabil bi nov akumulator za GS Adventure....kateri so najboljši...kaj priporočate...bral sem da so po testih najboljši MOLL....glede na to da bi naj bil v tem motorju Bosch ....!?

hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni..!

Rabil bi nov akumulator za GS Adventure....kateri so najboljši...kaj priporočate...bral sem da so po testih najboljši MOLL....glede na to da bi naj bil v tem motorju Bosch ....!?

hvala lp

Nekaj od tegale. Model LFX21A6-BS12 12V21Ah teža le 1400g 1/3 svinčenega.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni..!

Rabil bi nov akumulator za GS Adventure....kateri so najboljši...kaj priporočate...bral sem da so po testih najboljši MOLL....glede na to da bi naj bil v tem motorju Bosch ....!?

hvala lp

Imel sem že 5 BMW-jevih motorjev in iz mojih izkušenj so najdlje zdržali in delovali tisti,ki jih vgrajuje BMW.....seveda ob normalnem vzdrževanju čez zimo..itd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni..!

Rabil bi nov akumulator za GS Adventure....kateri so najboljši...kaj priporočate...bral sem da so po testih najboljši MOLL....glede na to da bi naj bil v tem motorju Bosch ....!?

hvala lp

Pri akumulatorju rabiš malo sreče pri nakupu in pravilno vzdrževanje (pozimi vzdrževalec aku.)!! sicer pa imajo vsi Evropsti Trepčine celice razlika je samo v ceni,znamki,dizajnu itd.! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahvaljujem se vsem trem za nasvet o akumulatorjih...!!!

Prižiga se mi namreč opozorilna lučka za ABS - z mehanikom sva peverila vse, bil je tudi na računalniku...prišla sva do zaključka, da je verjetno kriv akumulator, ki je po vsej verjetnosti nek kitajski ponaredek in ker niha napetost, računalnik, zaznava napako, ....Bom probal zamenjat amumulator in javim. če je bila to res napaka.

lpd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni !

Ali ima kdo od vas montirane aluminijaste kovčke od Alposa na BMW adventerju....oziroma kako se sploh dajo zmontirat gor...kak nosilec rabiš in tako naprej... c_motor_tip_c36_001.jpg

Hvala za nasvet že v naprej !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav!

Imam za prodat originalni izpuh (samo lonec brez krivin) za BMW R 1200 GS ADVENTURE letnik 2008. Sem nabavu komplet Akrapoviča in ga ne potrebujem več...

Cena 130 €!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Cenjeni kolegi, lep pozdrav.

Doma imamo tale bavarski toplerček, ki mu je potrebno zamenjat gume. Gospod voznik ni prijavljen na MS in mene zlorablja, da vas morim z vprašanji o gumah. Sedaj so gor Dunlop RoadSmart, ki pa zaradi vztrajnega priganjanja za hitrim bavarskim roadsterjem pod mojo ritjo, jemljejo slovo.

Rad bi imel tiste ta "srednje" gume, ne cestne in ne prave kramparice, se pravi v razredu Metzeler Tourance in Bridgestone Battlewing, ker namerava nekaj tudi po makadamu (kamor mu jaz ne mislim sledit). Ker ima za Bridgestone neko "navezo", ga zanima, kaj menite o teh gumah. Kakšna je alternativa, kaj pravijo testi in vaše izkušnje? Ali se res veliko bolje GSA pelje na cestnih gumah? Res je, da se 95% poti peljeva po asfaltu, ker moja šminka v trenutku crkne, ko zasmrdi po čem drugem. Ampak, če bi imela gume, morda nekoč, ko se jaz utrudim, bi šla probat makadam (jaz na zadnjem sedežu :glare: ).

Rada bi, da se na veliko razpišete o tem kaj ste že imeli, kakšne so vaše izkušnje, kaj bi še kupili in podobno. Naj povem, da je najina vožnja dokaj počasna (80-110 po ravninah, serpentine do tace :grim ), skozi naselja se kotaliva in načeloma nisva Planina-kofe rejserja. Vozi se velik del leta in bi bilo lepo, če bi guma držala tudi pod 20 stopinj celzija.

To je zdej že čist preveč :) ... Whiskey? Ruf? Basbas???

Hvala za vaše odgovore :blush:

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena!

Vsak lončar svoje piskre hvali. Tako nekako bo izgledalo tole pisanje.

Moj nasvet bi bil edino to, da če neka guma ne vliva zaupanja jo menjaj takoj.

ps, trenutno vozim na Tourance EXP in jim zaupam. Ko sem bil va jugu Kavkaza na res slabem makadamu sem si pa tudi jaz zaželel kaj bolj "krampastega".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bela Strela: Na Advenčerju sem imel Metzeler Tourance EXP, Michelin Anakee2 in krampaste Contijeve TKC-80. EXP se je v vožnji v dvoje ali z veliko tovora relativno hitro obrabljala po sredini. Niso preveč glasne, se solidno pelješ po makadamu, asfaltu in dežju. Meni so držale od 13.-15.000 km. Anakee2 imajo tršo gumo po sredini in se obrabljajo bolj enakomerno. So precej bolj glasne. Sedaj proti koncu se občutno slabše držijo ceste. So pa dobre na makadamu. Cenovno so si zelo blizu.

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenjeni kolegi, lep pozdrav.

Doma imamo tale bavarski toplerček, ki mu je potrebno zamenjat gume. Gospod voznik ni prijavljen na MS in mene zlorablja, da vas morim z vprašanji o gumah. Sedaj so gor Dunlop RoadSmart, ki pa zaradi vztrajnega priganjanja za hitrim bavarskim roadsterjem pod mojo ritjo, jemljejo slovo.

Rad bi imel tiste ta "srednje" gume, ne cestne in ne prave kramparice, se pravi v razredu Metzeler Tourance in Bridgestone Battlewing, ker namerava nekaj tudi po makadamu (kamor mu jaz ne mislim sledit). Ker ima za Bridgestone neko "navezo", ga zanima, kaj menite o teh gumah. Kakšna je alternativa, kaj pravijo testi in vaše izkušnje? Ali se res veliko bolje GSA pelje na cestnih gumah? Res je, da se 95% poti peljeva po asfaltu, ker moja šminka v trenutku crkne, ko zasmrdi po čem drugem. Ampak, če bi imela gume, morda nekoč, ko se jaz utrudim, bi šla probat makadam (jaz na zadnjem sedežu :glare: ).

Rada bi, da se na veliko razpišete o tem kaj ste že imeli, kakšne so vaše izkušnje, kaj bi še kupili in podobno. Naj povem, da je najina vožnja dokaj počasna (80-110 po ravninah, serpentine do tace :grim ), skozi naselja se kotaliva in načeloma nisva Planina-kofe rejserja. Vozi se velik del leta in bi bilo lepo, če bi guma držala tudi pod 20 stopinj celzija.

To je zdej že čist preveč :) ... Whiskey? Ruf? Basbas???

Hvala za vaše odgovore :blush:

jest sem imel na prejšnjih dveh GS-jih vedno Metzeler Tourance in to od nakupa do mojih kasnejših zamenjav, z gumami sem bil zelo zadovoljen. Pri nakupu motorja, ki ga sedaj vozim sem najprej pogledal, katere gume so gor, najprej sem bil malo razočaran, ker gume niso bile Metzeler ampak Michelin Anakee 2, za katere priznam, da prej še slišal nisem, ker se sploh nisem dosti ukvarjal s tem vprašanjem, ker sem enostavno, ko je bilo potrebno gume menjati, kupil Metzeler, no sedaj po prevoženih 7000 km od novemra lani do sedaj pa lahko rečem da so tudi tele Michelinke OK, nobene od navedenih gum pa niso za makadam, po moje sploh nobene cestne gume niso za makadam, vsaj jest se po makadamu vozim, kot po jajcih in ni nekega hudega užitka, ko bi bil z gumami namenjenimi za makadam.

Upam, da še CeneR pove svoje mnenje, ker vem, da ima on na svojmu KTM-u bolj terenske gume, vozi se pa povsod in pravi, da je OK, pa še motorist vreden zaupanja je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je pa sedaj na svojo TDM nataknu continental sport attack 3 , po njegovi razlagi in tvojemu opisu vožnje, mislim, da bi bilo to nekaj zate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa mislite o temle? A pozna kdo tole reč?

http://www.motorradonline.de/reifenspezial/enduroreifen-in-den-dimensionen-11080-r-19-und-15070-r-17-dunlop-trailmax-tr91/371404?seite=11

Moram pa rečt, da ste zelo uglajeni, prijazni in koristni... vse drugače kot v splošni temi o pnevmatikah, kjer me bodo kmalu razgrizli. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa mislite o temle? A pozna kdo tole reč?

http://www.motorrado...371404?seite=11

Moram pa rečt, da ste zelo uglajeni, prijazni in koristni... vse drugače kot v splošni temi o pnevmatikah, kjer me bodo kmalu razgrizli. Hvala!

po testih sodeč zgedajo dobro, tuki imaš še en test http://www.ultimatem...s-rallye-review.

p.s. zakaj pa hodiš po drugih temah s tem vprašanjem, a nisi vedla, da te bodo raztrgali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!