Skoči na vsebino

Honda v avtomobilizmu


david125

Priporočene objave

Dave the wave, mas cist prov. Jaz tud ne vem, kje je david125 pobral, da je S2000 okrogel kot jajce.

To je zagotovo eden izmed najlepsih in najhudejsih kabroiletov nasploh. Da o tehniki ne govorimo... :twisted:

Na štreki ma še NSX probleme z S2000. Navadn NSX in ne Zero. Drugače pa morte videt videe, kaj delajo NSX-i proti F355, 996 turbo, M3 itd. Po 50 konj manj majo pa jih vse vtrgajo. Verjetno zato, ker majo alu karoserijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ko Japončki nardijo mašino, ni več tega, da bi ti po servisih letal. Če že delajo nekaj, nardijo "večno". :wink:

aha....povej ti to gregsu (hondapress).

Jaz mam tudi doma enega takega japončka ki me prepričuje da ni vse tako kot pravi Tomosaki :)

Kaj imaš in kaj ne deluje tako kot bi moralo? Upam, da neboš vrgo ven kakšne pol desetletja stare škatle ala Mazda 323F izpred 93-ega leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ko Japončki nardijo mašino, ni več tega, da bi ti po servisih letal. Če že delajo nekaj, nardijo "večno". :wink:

aha....povej ti to gregsu (hondapress).

Jaz mam tudi doma enega takega japončka ki me prepričuje da ni vse tako kot pravi Tomosaki :)

Kaj imaš in kaj ne deluje tako kot bi moralo? Upam, da neboš vrgo ven kakšne pol desetletja stare škatle ala Mazda 323F izpred 93-ega leta.

cuj ti prenapihnjenec...... sem sam vozil 6 let 323 F,´90 letnik,pri prodaji je imel avto 148k km in kar je redno crknilo je bil katalizator pri 83k; nesreca ne steje,ker nisem bil kriv.torej preden nekaj pavsaliziras GET YOUR FRIGGIN´ FACTS TOGETHER FIRST!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj imaš in kaj ne deluje tako kot bi moralo? Upam, da neboš vrgo ven kakšne pol desetletja stare škatle ala Mazda 323F izpred 93-ega leta.

Mislil sem na motor ki sem ga do včeraj imel ( GPZ 500 S ) in na zabavo z njim.

Kar se pa avta tiče se pa vozim z več kot pol desetletja starem Peugeot-em. Pa se kar lepo pelje, pač stvari redno crkujejo ampak se moremo s tem sprijazniti ko smo tako neumni da kupujemo nejaponce :) :) :)

In s kakšno škatlo se ti prevažaš ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je napisal "jace" in ne jajce..... cemu negativna evforija torej?! :lol: samo se prevesti mora "jace",da bomo razumeli kaj je sploh hotel povedati. :wink:

No sm pač črko spusto. Ka češ. Glede S2000 sm pa jaz duge slike videl, na katerih je prva maska čist drugačna in okrogla ( www.honda.com ). Sicer pa sem odpr to temo, ker me novi (športni) hondini modeli zanimajo in bi rad vedel za njih. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Tu je zgodbica o moji hondi.

Tudi jaz sem mel hondo civic hb 1.6 letnik 1989 ( to je blo leta 93 ). Že ko sem jo kupu, je bla vsa znižana, z remus izpuhom, ohlins vzmeti in široke gume. :OK: Kilometre je imela zbite na 70.000, vsaj dvakrat razbita ( mehanik potrdu pole, ko sem jo že kupu ), realnih km pa je blo čez 200.000 . :cry:

Honda je šla ku svinja, ceste se je držala kot pribita. :D Z njo sem imel dva problema, tretjega je imel tip, ki je hondo kupil od mene- o tem kasneje.

Moral sem zamenjati menjalnik, ker mi je na neki avtocesti odpililo nek vijak pod menjalnikom, ker je avto nasedel na neki grbini in olje je odteklo. Menjalnik sem dobu u Italiji za dva šolda, ta stari je še zdaj doma za spomin. U bistvu je šel samo en ležaj, sam je blo manj dela zamenjat cel menjalnik. :naughty:

Drugi problem je bil, ko mi en dan sploh ni hotela užgat. Ko smo ga odšlepali na servis, so mi tam BREZPLAČNO :kva2: zamenjali elektroniko za vžig. Baje je bila to serijska napaka in so to zamenjali ne glede na starost avta in število prevoženih kilometrov. Serviser je nekaj gledal motor in ko sem ga vprašal, če bo treba delat generalno, mi je rekel, da hondam na tem servisu u vseh teh letih sploh še niso delali generalnih. :notworthy:

In pol je ta serviser ugotovu, da takrat, ko so avto po karambolu skladali skupaj, niso nekaj prav zvezali pri manikotu za hladilnik in voda sploh ni tekla skoz hladilnik, ampak je samo krožila okoli motorja. ZA POPIZDIT. :xx: In meni se je zdelo čudno, ker je takoj prišla na delovno temperaturo. Pregreval pa se ni.

S tem avtom se naredu približno 50.000 ostrih kilometrov

Ta avto sem prodal enemu tipu, ki jo ima še zdaj. B) Res je moral zamenjat vse zglobe, ker je avto mel ful široke gume in znižan je bil u nulo.

Za kilometre ne vprašat. Teče pa še vedno kot urca. :OK:

:yea2:

Pa še nekaj slikc NSX zdaj

post-17-1085087019.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda Shuttle, vozil malo več kot 2 leti, naredil cca 230.000 km - samo in nič drugega kot redni servisi - sicer ni športnik (čeprav je šla kot športnik v primeri z drugimi serijskimi van-i) ...

Ja, ko bo dovolj denarja pri hiši, bo Honda definitivno edini izbor.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa še malo mojega "znanja" :P

"nov" NSX je predstavljen pod imenom HSC...ga bodo pa še malo spreminjali in leta 2005 naj bi zagledal luč sveta.

2003 Tokyo show:

normal_NSX.jpg

03JDL263300850B.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Type R kaj:civic, acoord, prelude, integra ali kaj petega.

Sam se peljal v Tomaževem accordu type R pa moram rečt da kar dober leti sam pa je rekel da se proti Audiju 100 S4 skrije. Audi 2.2 turbo in od nekaj čez 200 do skoraj 300 KM odvisno od računalnika, medtem ko honda 1,8 in 190 KM

Samo mores vedet, da bo Audi precej prej crknu kot pa kaka Honda :) Tut ovinki so pomoje bolj pisani Hondinim kolesom na gumo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa kaj s športnimi hondami, ko se znajdejo v obdobju +100k km :?:

A je še rentabilno kupvat tak avto :?:

Takrat se avto komaj dobro ajnfara :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri sosedu so imeli civic 1.6vti, cist v podn spedenan, pa celotne auspuhe zamenjane, sportni filter, pa katalizator ven, pa mozno da se kaj. Torej je imela ta 1600 ccm zverinca tam okrog 175 konj. Ko so jo prodajali, je imela prek 150000 km, pa niti enega samega popravila. Vrtela se je pa skoraj do okoli 9000 vrt/min.

Je pa pri Hondah super ta sistem vtec, saj ce jo normalno vozis pozre zelo malo, ko jo pa enkrat na obrate spravis, pa zacne trgat. Takrat, ko se drugim avtomobilom neha, se pri hondah sele zacne :twisted: .

lp vsem

ps: noben se ni omenil S2000. Ce pa to ni formula, pol pa ne vem...

En ima 1.6 Civica natunanenega na 260KM. To sele poje (v obeh pomenih, dosti bencina in fajn zvok). :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En ima 1.6 Civica natunanenega na 260KM. To sele poje (v obeh pomenih, dosti bencina in fajn zvok). :D

No, to bi pa rada videla!!

Sem popredsednica Honda cluba, pa verjemi, da takšnega CIVICA v SLO ni :D

Lani je bil turbo Civic v MB, ki naj bi imel cca 280 HP.

Letos imamo že:

eno turbo CRX Esi,

Pripravlja se še:

Civic 1.8 Vti

turbo CRX Vti,

turbo Civic Vti in

turbo Type R Accord z motorjem od Prelude 2.2.

Popravljeno . Popravil majaCRX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem popredsednica Honda cluba, pa verjemi, da takšnega CIVICA v SLO ni :D

Lani je bil turbo Civic v MB, ki naj bi imel cca 280 HP.

Letos imamo že:

eno turbo CRX Esi,

Pripravlja se še:

Civic 1.8 Vti

turbo CRX Vti,

turbo Civic Vti in

turbo Type R Accord z motorjem od Prelude 2.2.

Koliko iz kluba vas namerava tekmovati na dirkah v pospeševanju ( STREET RACE ).

Tile vsi, ki so omenjeni tukaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

turbo CRX Esi bo vozila že v KP, ostali pa kasneje...so v zadnjem delu tuninga.

Večina jih bo že 13.6. v SG !!!

Bo kar zanimivo :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to bi pa rada videla!!

Sem popredsednica Honda cluba, pa verjemi, da takšnega CIVICA v SLO ni :D

Lani je bil turbo Civic v MB, ki naj bi imel cca 280 HP.

Letos imamo že:

eno turbo CRX Esi,

Pripravlja se še:

Civic 1.8 Vti

turbo CRX Vti,

turbo Civic Vti in

turbo Type R Accord z motorjem od Prelude 2.2.

Maja, vprasaj Marcela s zlato-zelenim Accordom in zatemnjenimi sipami (sem ziher da ves kdo je) in ti bo postregel z informacijami :) Sej ni nujno, da so vsi Honda fahrerji v klubih ves :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani je bil turbo Civic v MB, ki naj bi imel cca 280 HP.

Letos imamo že:

eno turbo CRX Esi,

Pripravlja se še:

Civic 1.8 Vti

turbo CRX Vti,

turbo Civic Vti in

turbo Type R Accord z motorjem od Prelude 2.2.

:kva2: :kva2: :kva2: to moram pa definitivno videt,ker na filmčkih,ki sem jih z neta dol dal so ene ameriške Turbo Honde,ki po domače povedano " GATE TRENAJO! "

P.S. še ena slikca :yea2:

post-17-1085822434.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!