Skoči na vsebino

nakup prvega avtomobila


neznano

Priporočene objave

lp use!!!

avgusta bom star 18 in bom seveda vozniško dobil... zato se malo prej zanimam za nakup avta!! zato vas prosim da mi poveset nekaj o nasledniih avtih:

audi a3 1.6 ali 1.8 (do 4000€)

bmw 318i (1998-) (do 4000€) od sošolca fotr ga je kupo pred 3 meseci pa je ful zadovoln z njem.

bmw 316i (1998-) (do 4000€)

seat toledo 1.6 (do 4000€)

seat toledo 1.8 (do 4000€)

seat toledo 1.9tdi (do 4000€)

renault laguna 1.8 (do 4000€)

renault megane 1.6 (do 4000€)

;) hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp use!!!

avgusta bom star 18 in bom seveda vozniško dobil... zato se malo prej zanimam za nakup avta!! zato vas prosim da mi poveset nekaj o nasledniih avtih:

audi a3 1.6 ali 1.8 (do 4000€)

bmw 318i (1998-) (do 4000€) od sošolca fotr ga je kupo pred 3 meseci pa je ful zadovoln z njem.

bmw 316i (1998-) (do 4000€)

seat toledo 1.6 (do 4000€)

seat toledo 1.8 (do 4000€)

seat toledo 1.9tdi (do 4000€)

renault laguna 1.8 (do 4000€)

renault megane 1.6 (do 4000€)

;) hvala za odgovore

malo si zračunaj koliko te bo prišla cestnina, registracija (mlad voznik, pa verjetno bonusa nimaš), itd za 1.6 ali 1.8 mašino. samo toliko da neboš potem debelo gledal. pa ravno varčni tudi niso ti avti ki si jih naštel tako da upam da imaš dobro mesečno žepnino. ker pa gledaš bmw in audi pa vedi da boš za taki denar dobil stare letnike z dosti km in v vprašljivem stanju. servisi in deli niso poceni, tak da upam da ne boš frajer z bmw-jem pa ne boš mogel ženski pijače plačat.

no pa še ravno počasni niso ti avti, ti pa boš mislil da obvladaš u nulo, tak da tudi ravno varni niso. pa ne govorit kako si previden voznik, vsi smo bili enkrat sveži in pametni z edino razliko da smo takrat vozli 1,2 ali 1,4 avte ki so bili poceni za popravljat ko si ga razbil.

če kupiš tak avto za 4000€ imej še najmanj 2000€ našparanega za registracijo in servise samo v prvem letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

malo si zračunaj koliko te bo prišla cestnina, registracija (mlad voznik, pa verjetno bonusa nimaš), itd za 1.6 ali 1.8 mašino. samo toliko da neboš potem debelo gledal. pa ravno varčni tudi niso ti avti ki si jih naštel tako da upam da imaš dobro mesečno žepnino. ker pa gledaš bmw in audi pa vedi da boš za taki denar dobil stare letnike z dosti km in v vprašljivem stanju. servisi in deli niso poceni, tak da upam da ne boš frajer z bmw-jem pa ne boš mogel ženski pijače plačat.

no pa še ravno počasni niso ti avti, ti pa boš mislil da obvladaš u nulo, tak da tudi ravno varni niso. pa ne govorit kako si previden voznik, vsi smo bili enkrat sveži in pametni z edino razliko da smo takrat vozli 1,2 ali 1,4 avte ki so bili poceni za popravljat ko si ga razbil.

če kupiš tak avto za 4000€ imej še najmanj 2000€ našparanega za registracijo in servise samo v prvem letu.

gledu sm na amzs tist ko je registracija izračun pa sm gledo da avto ni močnejši ko 1.8 pa da niam več kot 130hp... ker me potem pride ceneje 200€ registracija...

seveda gledam tudi na porabo da bo do 9 litrov, pa da bom avto uzeu od starejšega gospoda, ker od mladine nemislim vzet ker so lahk čist razjebani pa sfukani v 0... seveda za servise sem se tudi malo pozanimo pa so za renault pa seat dost cenejši kot za audi pa bmw... Dozdej sm šo pogledat par auto noben ni mi biu tak neki posebnga " alo so mel velik kilonmetrov al je malo ole puščo al ni servisne knjige itd. " seveda prej sm tudi od mame cliota 1.2tce 2009 letnik vozo na kmetiji pa mam malo izkušenj! bmw gleda zato ker se kvalitetni, je pa res da pozimi moreš biti velik bol pozoren kot s prvim pogonom! zdej mi je za glavo zapela en lepa laguna, pa seat toledo 1.6

Popravljeno . Popravil neznano
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

audi in bmw nista dosti dražja za šraufat od seata in renaulta. seat je itak VW tako ko audi :whistle:

vse je odvisno kakšnega mehanika imaš. mene bmw in citroen prideta skoraj enako ampak je mehanik dober (se pravi da zna šraufat, ni domač pocar) in fer.

moj predlog sem ti že napisal na ZS! kupi manjši poceni avto, ga vredu porihtaj da bo varen in da te ne bo pustil kje na cesti, ostali denar pa zapravi za ženske in pijačo :naughty: avto za 4000€ zdaj bo drugo jeto vreden 2000€ pa še ti ne boš imel nič od teh 2000€ razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto za 4000€ zdaj bo drugo jeto vreden 2000€ pa še ti ne boš imel nič od teh 2000€ razlike.

Kaj da ne, kako bo pa že na hrbet obrnil s pomočjo avta :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če izbiraš samo med temi ,potem bi jaz na tvojem mestu izbral seat toledo 1.9td. čeprav je še mnogo boljših za tak denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj da ne, kako bo pa že na hrbet obrnil s pomočjo avta :-)

hmmm mislim da so današnje najstnice že toliko zahtevne, da z avtom za 4000€ ne dobiš nič, oziroma dobiš enako če si peš. če znaš ne rabiš avta, če ne znaš ti avto za 4 jurje ne pomaga. edina prednost avta je da imaš "mobilno" spalnico ampak potem moreš gledat rang renault express, berlingo, doblo, multipla, boxter (peugeot, ne porsche :whistle: ), stari twingo itd. no pa yugo je imel tudi OK pomik sedežev. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp use!!!

bmw 318i (1998-) (do 4000€) od sošolca fotr ga je kupo pred 3 meseci pa je ful zadovoln z njem.

;) hvala za odgovore

Vprašam, ne samo tebe, ampak na splošno...a mogoče kdo RES pozna kakega fotra od sošolca, od strica soseda, od prejšnje pi.ke starejšega brata...., ki ne bi bil zadovoljen z 9-13 let starim BMW? Ko si v klubu BMW, se pač ne spodobi priznat, da imaš tudi ti avto, ki:

- je star 10 let

- je zmahan

- ga je potrebno servisirat ravno tako, kot ostale

- ga je povozu in čas in tehnika...

- itd...

Razumeš poanto??

Vsekakor pa ti želim ugoden nakup in predvsem pametno izbiro. Fantje pred mano so ti že vse povedali...v tistih 4000€ vkalkuliraj VSE stroške, ne samo nakup avta.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za prvi avto si kupi kakega korejca ( accent z abs , klimo , el.ogrevanimi ogledali , meglenkami in samo 3cm rje na zadnjih obrobah blatnikov je bil 700€ ) ali pa japonca ( osebno imam suzuki baleno 1,3 - v 1,5 leta sem dal vanj 2l olja ( 15,000km) ter 30 € za priklop na računalnik ter rabljen senzor temperature vode ) ... ko ti ga bo kdo malo posnel se ne boš sekiral...ko ga boš kam prislonil se ne boš sekiral ...če ti bo crknil se ne boš sekiral in boš šel po drugega - mogoče celo boljšega za isti znesek...

čez leto ali dve pa si boš že izkristaliziral željo po nakupu avta , ki ti bo všeč ... aj pa še to - med 80 in 110 konji je registracija še cenejša... približno za kak teden študentskega dopusta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, vsi smo bili taki. Jaz sem po opravljenem izpitu kupil Amija in ga zvozil do konca. Potem pa vojska in stoenka.

So pa bili primeri, ko je pob kupil en full hud avto (neki GSi z ogromno konji). Se je vozil, ja -do prve registracije :naughty: Ko je izvedel za ceno zavarovanja je samo :eek: :eek: oči in avto postavil v kot dvorišča in prodal... Jaz bi predlagal enega Cliota ali nekaj pač za 2-3 jurje, da se malo navadiš. Kasneje pa kaj več. Razen, če si rojen z zlato žlico, pol pa kar na velika kola pojdi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se najde avto,da ga vozis eno leto in NIC neizgubis.Jaz sem kupil pred enim letom v TP-veju Nm Toyoto Yaris letnik 05 z 60K kil.od starejsega mozaka prvi lastnik vsi servisi vsi racuni nove gume itd.z vso opremo lepo ohranjena za 3,4K EU do danes razen registracije NOBENEGA stroska avto 1A dones ga za 3,5K NEPRODAM :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodaš še malo drobiža in nabaviš avto Chucka Norrisa ;-)

Dodge - Chuck

Drugače pa je kolega za tak denar kupil Volvo S 80, ima ga že več kot leto in ej zelo zadovoljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne morm verjet, jst sm res za luno očitno; prvi avto za 4 jurje eurov??????????

Fak, najbols da ksnga A3 1.8 turbo čipanga da ma 180 konjev kupš, al pa ata nej ti ga kup. Pol pa spedenat pa na tla spustit da spojler drgne čez ležeče, pa sebring aufsupuh pa led diode po celem avtu.

Kup kliota za 200 eur, nared par tisoč km, dobi filing pol pa kupuj pa menjaj naprej.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem za prvi avto kupil 12 let staro fiesto pa sem jo revco vso obutal pa iztrošil, sam se nisem nič sekiral :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom se strinjal z nekaterimi, ki trdijo ,da naj bo prvi avto rajngla.Za novega ,neizkušenega voznika priporočam varen avto, čim novejši letnik z malo km, da bo čim manj okvar, motor pa naj nima več kot 80 kw, da bo zavarovanje še v nižjem rangu in da ne bo letelo preveč, niti premalo.

Odločitev je tvoja, jaz samo razmišljam ,kaj bi kupil svojemu otroku........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.je bil hrošč, 2.je bil hrošč, 3.je bil hrošč, 4 je bil hrošč, 5. sem pa z flexom razžagal pa je bil hrošč cabrio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.je bil hrošč, 2.je bil hrošč, 3.je bil hrošč, 4 je bil hrošč, 5. sem pa z flexom razžagal pa je bil hrošč cabrio.

kaj zdaj si uspel prilezt do golfa ali si že na golf cabrio :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj si uspel prilezt do golfa ali si že na golf cabrio :evilgrin:

Ne zdej je na golfu 1 gen. pol 2 gen.in 3gen.... kje je še kabrio :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...leta 90 sem kupil golfa2 (novega novcatega, tada je još bilo love do krova), ki sem mu tud hotel z fleksom dekl odžagat pa cabria naredit, sam sem se zajebal ker je imel 5 vrat (hvala bogu), ma sej bi ga ziher skupaj spravil...nekak...:rolleyes:

Je pa en tip v Slovenski bistrici takrat to delal kak treba( 10.000 mark)

Flex je zakon, pa makar kitajski !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...leta 90 sem kupil golfa2 (novega novcatega, tada je još bilo love do krova), ki sem mu tud hotel z fleksom dekl odžagat pa cabria naredit, sam sem se zajebal ker je imel 5 vrat (hvala bogu), ma sej bi ga ziher skupaj spravil...nekak...:rolleyes:

Je pa en tip v Slovenski bistrici takrat to delal kak treba( 10.000 mark)

Flex je zakon, pa makar kitajski !!!

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, NOVE AVTE ŽAGAT, takoj dobiš minus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!