Skoči na vsebino

nakup prvega avtomobila


neznano

Priporočene objave

kot veste sem uzel renault laguno 1.8, z servisno knjigo in realnimi kilometri od 50 let starga gospoda.... prvi kilometri vožnja pa takole: 50km/h v 4., 70km/h v 5., 90km/h v 5. use je blo na regionalni cesti, saj ni bilo potrebe po ac..... poraba okoli 8.3l/100km(še nekak vredi).... pridem prvič na ac grem v graz do strica vožnaj in poraba pa tako.... neki cajta 130km/h da vidm kak avto deluje če je ok..... potem pa okoli 145km/h ceu cajt po ac.... pred graz pogledam povprečno porabo 9.1l/100km....(nekam vlko za ampak ajde sej se bom vozo malo vozo po ac) nazaj je blo isto.. pridem domou mi pred blokom zasveti lučka stop z lučkom za olje(wtf????) servis pa narejen pred 9000km.... nrdim servis... pelem se naperj en tedn spet isto sranje..... grem v knjigo piše da je tlak črpalke za olje nepravilen( preklejem use) na sevis( zdej druga hiša) sreča ma tam od bratranca znanc in nasledno reče.... (brezveze da mejaš črpalko ker bo isto za par mescov isto, to je napaka na določenih avtih in lahko se jebeš)... use eno zamejam senozro.... vozim se luča spet..... popizdim jebem mamu onem ko mi jo je prodau..... dam oglas na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) prodam pred enim tednom za 3500€.... zdej pa brez avta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koga mi svetujete za ene 3500€ vzet????? nujno!!!!! poraba max 8l/100km

zelo preprosto.... kupi enega citroena,npr. lepo ohranjeno xaro in imaš udobno vožnjo, brez problemov in si pod osmimi litri...sigurno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo preprosto.... kupi enega citroena,npr. lepo ohranjeno xaro in imaš udobno vožnjo, brez problemov in si pod osmimi litri...sigurno!

razmišljo sem opel astro karavan (1.6, 1.7dti al pa 2.0dti), ford fous karavan (1.6)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljo sem opel astro karavan (1.6, 1.7dti al pa 2.0dti), ford fous karavan (1.6)

zakaj so nemci naredili ople ? .... da niso fordi najslabši nemci.... no zakaj so pa morali francozi pod pritiskom nemcev narediti renaulte si pa itak že doživel ...(da niso opli in fordi najslabši) ... :grim

za ta denar dobiš hondo accord s prevoženimi 200-250tkm..... pojdi se peljat pa nam zaupaj svoj vtis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljo sem opel astro karavan (1.6, 1.7dti al pa 2.0dti), ford fous karavan (1.6)

če gledaš za karavan bi loh vzel še kšn... passat, golf variant, octavia, mondeo..

Popravljeno . Popravil gregaRS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljo sem opel astro karavan (1.6, 1.7dti al pa 2.0dti), ford fous karavan (1.6)

Imel sem Astro 2.0dti in lahko rečem,da je super avto(vsaj meni je super služil 5 let),nimaš velikega servisa(veriga)in dobiš že zelo lepo za slabih 3k €.Ampak,če se boš že odločil za astro,glej samo 2.0dti,ker 1.7dti je isuzu mlinček s kar nekaj okvarami,1.6 je pa za moje pojme prešvoh.Pa še nekaj poraba na moji je bila pri mešani vožnji(beri skoraj mestni)med 6.8 in 7l,na relacijo pa zna pasti tudi pod 6l.Odločitev je seveda tvoja,pa srečno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem Astro 2.0dti in lahko rečem,da je super avto(vsaj meni je super služil 5 let),nimaš velikega servisa(veriga)in dobiš že zelo lepo za slabih 3k €.Ampak,če se boš že odločil za astro,glej samo 2.0dti,ker 1.7dti je isuzu mlinček s kar nekaj okvarami,1.6 je pa za moje pojme prešvoh.Pa še nekaj poraba na moji je bila pri mešani vožnji(beri skoraj mestni)med 6.8 in 7l,na relacijo pa zna pasti tudi pod 6l.Odločitev je seveda tvoja,pa srečno :OK:

1.7 isuzu mlinček z okvarami :kva1: , imel si najslabši opelov dizel motor 2.0. :grim

Strinjam se z thupmerom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.7 isuzu mlinček z okvarami :kva1: , imel si najslabši opelov dizel motor 2.0. :grim

Strinjam se z thupmerom.

Daj prosim ne zavajaj,1.7dti je isuzu mlinček slabega slovesa(izjema je 1.7CDTI astraH),2.0dti in pa 2.2dti sta pa ena boljših oplovih dizlov(stara šola),drži pa da pri cca 250000km crkne elektronika bosch pumpe,ampak je stroše cca 300€,pa tudi 250000km je kar nekaj in verjetno tudi pri drugih vozilih kakšno stvar zamenjaš,drži???Govorim pa iz izkušenj ne pa "rekla kazala",kot NEKATERI.Hotel sem samo podati mnenje za budget,ki ga avtor teme ima,ker z laguno le že v temo brcnil,ane?!Bodimo realni,kakšen avto se dobi za 3000€,pa da boš brez skrbi,oz upal da ima pet mestno cifro na kilometer števcu? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj prosim ne zavajaj,1.7dti je isuzu mlinček slabega slovesa(izjema je 1.7CDTI astraH),2.0dti in pa 2.2dti sta pa ena boljših oplovih dizlov(stara šola),drži pa da pri cca 250000km crkne elektronika bosch pumpe,ampak je stroše cca 300€,pa tudi 250000km je kar nekaj in verjetno tudi pri drugih vozilih kakšno stvar zamenjaš,drži???Govorim pa iz izkušenj ne pa "rekla kazala",kot NEKATERI.Hotel sem samo podati mnenje za budget,ki ga avtor teme ima,ker z laguno le že v temo brcnil,ane?!Bodimo realni,kakšen avto se dobi za 3000€,pa da boš brez skrbi,oz upal da ima pet mestno cifro na kilometer števcu? :grrr

dej ti meni razloži od kod ti info da je isuzu motor slabega slovesa ? 2.0 dti sem jih mel, več kot si lahko predstavljaš, isuzu motor je bil eden in edini ,ki si mu lahko zaupal v oplu ,Kar se dizla tiče.In nisem eden NEKATERIH.....avtov menjam letno vsaj 50 -100....

Drgač je pa dizel še zmeraj Audi tisti ,ki pomete z konkurenco. 1.9 tdi :OK:

Toplo odsvetujem opla ,prvič zaradi motorja, drugič zaradi rje ker ni pocinkan, tretjič zaradi same vožnje, četrtič ker se ga boš teško znebil, petič pa ker je švaba reku : z oplom tja, z vlakom nazaj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač je pa dizel še zmeraj Audi tisti ,ki pomete z konkurenco. 1.9 tdi :OK:

khmnja, bi poznal kar nekaj ljudi, ki se ne bi cisto strinjali s teboj. BTW kaksna je razlika med VW in audi dizlom?

10k ojroff.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmnja, bi poznal kar nekaj ljudi, ki se ne bi cisto strinjali s teboj. BTW kaksna je razlika med VW in audi dizlom?

10k ojroff.

Dobro vprašanje,potem je tu še MB 220CDI,270CDI,320CDI......................ampak govora je o budgetu do 3500€,dajmo se držat teme in človeku pomagat po najboljših močeh in ja 1.7DTI je sranje od mopeda,dajte malo teste pogledat,morda kakšen opel forum,kakšen opel servis.......................po smo spet zašli,jaz sem svoje povedal in nebom več komentiral TE teme.Pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti ki smo imeli nekaj motorjev narazen ,vemo v čem je razlika med vw in audi...vw 1.9tdi je dejansko fiatov JTD z nekaj izboljšav...zato jih ni metati v isti koš. 1.9 tdi motorjev je malo morje z manjšimi razlikami...predvsem v glavah.

Mb 270 CDI, glih ni hvale vreden...apak kot rečeno je budget 3.500€ .

Tud jaz ne bom več komentiral, ker je tukaj veliko več izkušenih mojstrov in jaz navaden fritar mehanik nimam kaj o tem govorit.

Karkoli že boš kupil, upam do bo ok in da boš prevozil ogromno srečnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri temu thumperju mi je edino to všeč ker ve, kaj je pravi AVTO. :OK: jaz sem za tojoto

še dobr de ti je avto všeč..... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem rekel,da nebom komentiral ampak saab 3.0 je pa še slabše kot 1.7dti,isti motor je v renault,opel...,pokajo bloki......,s toyoto pa žal nimam izkušenj,po sistemu "rekla kazala" pa je menda zelo dobro vozilo.Lahko noč :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ta saab ima pa res motor ,ki je že v zasnovi mal mimo, ampak če pravočasno urediš ventilator nebi smelo bit več problemov :blush:

Nimam izkušej z njim, se je pa velik govorilo ,da se pregrevajo in posledično pokajo bloki. :yes: .

Ma, ni ga čez 1.9 tdi z krogeci :notworthy: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

ker mi ne blo dolgo gor sm malo pozabo na ta forum... EVO mE SPEt tuKI..... kupo sm focusa 1.6 izredno zadovoljen čeprav benz poraba 7,3/100km... res nč razn varovaljke, diskov, servisa pa malo ličarskih del...... zdej ko so take cene benza sm se z mamo pominjo in mi je rekla da mi posod neki dnara da si kupm dizla.... sosed je reko da mi da za focusa 2002 3k€.... mama mi bo dala 3k€, ki jih morm vrnt ko začnem delat :) ehheh ok..... tak da bi za ene 6k€ vzeu nekega dizla do max 130hp in motor 2.0tdi.....

alfa romeo 156 1.9jtd

seat leon 1.9tdi

škoda octavia 1.9tdi

vw golf 5 sdi

vw passat 1.9tdi

focus 1.8tdci še najbolši se mi zdi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker mi ne blo dolgo gor sm malo pozabo na ta forum... EVO mE SPEt tuKI..... kupo sm focusa 1.6 izredno zadovoljen čeprav benz poraba 7,3/100km... res nč razn varovaljke, diskov, servisa pa malo ličarskih del...... zdej ko so take cene benza sm se z mamo pominjo in mi je rekla da mi posod neki dnara da si kupm dizla.... sosed je reko da mi da za focusa 2002 3k€.... mama mi bo dala 3k€, ki jih morm vrnt ko začnem delat :) ehheh ok..... tak da bi za ene 6k€ vzeu nekega dizla do max 130hp in motor 2.0tdi.....

alfa romeo 156 1.9jtd

seat leon 1.9tdi

škoda octavia 1.9tdi

vw golf 5 sdi

vw passat 1.9tdi

focus 1.8tdci še najbolši se mi zdi....

Prvega in zadnjega,bi jaz takoj izločil :SS ,ostali štirje so pa pod pokrovom isti.Tako,da se samo za obliko odločiš,pa si zvozil :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvega in zadnjega,bi jaz takoj izločil :SS ,ostali štirje so pa pod pokrovom isti.Tako,da se samo za obliko odločiš,pa si zvozil :smoke:

ja res si poznavalec, SDI je enako kot TDI :worship: mogoče je res, samo en polžek mu manjka, pa gradbeno dovoljenje rabiš, ker tisto je nepremičnina....ne vem pa zakaj bi dal JTD ven, ali gre to spet po sistemu karsemslišalpovemnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker mi ne blo dolgo gor sm malo pozabo na ta forum... EVO mE SPEt tuKI..... kupo sm focusa 1.6 izredno zadovoljen čeprav benz poraba 7,3/100km... res nč razn varovaljke, diskov, servisa pa malo ličarskih del...... zdej ko so take cene benza sm se z mamo pominjo in mi je rekla da mi posod neki dnara da si kupm dizla.... sosed je reko da mi da za focusa 2002 3k€.... mama mi bo dala 3k€, ki jih morm vrnt ko začnem delat :) ehheh ok..... tak da bi za ene 6k€ vzeu nekega dizla do max 130hp in motor 2.0tdi.....

alfa romeo 156 1.9jtd

seat leon 1.9tdi

škoda octavia 1.9tdi

vw golf 5 sdi

vw passat 1.9tdi

focus 1.8tdci še najbolši se mi zdi....

Če boš res dobil za 10 let star avto 3 K ga "takoj" prodaj ! (kar seveda jaz neverjamem) sicer ga raje vozi dokler neizdihne !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res si poznavalec, SDI je enako kot TDI :worship: mogoče je res, samo en polžek mu manjka, pa gradbeno dovoljenje rabiš, ker tisto je nepremičnina....ne vem pa zakaj bi dal JTD ven, ali gre to spet po sistemu karsemslišalpovemnaprej

Se opravičujem,sem spregledal SDI,za ven vreč pa ni bilo mišljeno JTD,ker je dober moped,ampak sem imel v mislih alfo,v fordu je pa tastar motor,pa bi ga tudi zaradi tega izločil,OK? Sem bil sedaj dovolj jasen,ali sem komu na žulj stopil :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradbeno hahahaa :)

Jst bi pa taprvo izloču srednje štiri komade.

Kaj pa AR 147 1.9JTD ;) ...

Glede porabe pa bi bil sigurno zadovoljen z mašinco 1.5DCi, če ti je kaj do Rinoldija.

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!