Skoči na vsebino

nakup prvega avtomobila


neznano

Priporočene objave

Se opravičujem,sem spregledal SDI,za ven vreč pa ni bilo mišljeno JTD,ker je dober moped,ampak sem imel v mislih alfo,v fordu je pa tastar motor,pa bi ga tudi zaradi tega izločil,OK? Sem bil sedaj dovolj jasen,ali sem komu na žulj stopil :004

Se posipam s pepelom tdci je novi motor,stari je bil tddi,ok,ok,ok lahko kupiš tudi forda saj so tvoji€,za 6000€ je pa kar nekaj plehovja na avtonetu,tako,da izbor JE :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupo sm focusa 1.6 izredno zadovoljen čeprav benz poraba 7,3/100km... res nč razn varovaljke, diskov, servisa pa malo ličarskih del...... zdej ko so take cene benza sm se z mamo pominjo in mi je rekla da mi posod neki dnara da si kupm dizla....

eh ne trapaj. za liter manjšo porabo boš dajal vsaj 3 jurje pufa plus ziher kaki stroški in popravila z novim avtom. nižjo porabo boš pa glede na razliko v ceni not prinesel čez ene 100 let :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ne trapaj. za liter manjšo porabo boš dajal vsaj 3 jurje pufa plus ziher kaki stroški in popravila z novim avtom. nižjo porabo boš pa glede na razliko v ceni not prinesel čez ene 100 let :)

Tak odgovor sem čakal :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem,sem spregledal SDI,za ven vreč pa ni bilo mišljeno JTD,ker je dober moped,ampak sem imel v mislih alfo,v fordu je pa tastar motor,pa bi ga tudi zaradi tega izločil,OK? Sem bil sedaj dovolj jasen,ali sem komu na žulj stopil :004

da ne boš mislil, meni ziher nisi na žulj stopil, ker sam vozim francoza, saxoja bolj natančno, ampak poznam kar nekaj ljudi z alfami in JTD motorji, s katerimi nimajo prav nobenih problemov....je pa res da JTD motor ˝požre˝ samo eno olje, to je selenia WR, vse drugo pa gre skozi izpuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je najbolj važno kje se voziš - za kratke relacije sigurno bencinca, za daljše - sploh z veliko avtoceste pa dizla. Seveda je važno koliko je tudi cenovne razlike ob nakupu. Če računaš letno 15.000 km in razliko med porabo, npr. 6 in 8 l/100km je to 300l razlike goriva na leto. V primeru da voziš dolge fure bo tudi bencinar žrl manj, na kratke fure pa dizel več. Pa da ne omenjam, da dizli ropotajo kot traktorji, hehe, ampak je pa več navora pri vožnji. Glede porabe določenega modela lahko precej realne podatke dobiš na www.poraba.com in www.spritmonitor.de/en/ le nastavi primerne filtre za iskanje.

Drugače pa malo poglej po forumih za avte, ki so ti všeč, kaj pravijo o dotičnih motorjih in boš kmalu našel glavne hibe - na te bodi pozoren tudi pri nakupu.

Glede prej omenjenih: VAG koncern ima preverjene, vzdržljive 1.9 TDI motorje (90-130km) - izogibaj se 2.0 (pokajo glave motorja), isto velja za alfinega 1.9 JTD, ki je OK, večjim JTD motorjem se probaj izognit. za SDI pa pravijo: "Samo Da Ide", ta motor je res len, namreč nima turbine. V bencinarje se sam žal nisem veliko poglabljal.

Je pa tako - cena registracije in zavarovanja je visoka, sploh če še nimaš nič popusta. V parih letih se to občutno pozna, če kupiš malce močnejši/večji avto. Torej ne računati samo na enkraten znesek nakupa, avto potegne za seboj veliko drugih stroškov. Pri teji starosti avta niso nezanemarljive občasne okvare manjših in večjih stvari, kar je spet povezano s stroški.

Drugače pa preden kupiš avto preizkusi še kaj drugih iz ponudbe, boš najlažje dobil občutek kako naj bi se zadeva peljala in kako ohranjeni bi morali biti glede na (prevrtene) kilometre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti sedaj žre 7.3,potem ni smiselno dajat še dodatnih 3000€ za dizla s katerim boš imel porabo morda 6l,pač moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 6000 odbij zadnjo ničlo pa kupi nekaj pocenskega - za tri leta potem pa odpad ... ostalo naloži pa boš lahko mami vrnil kadar se ji bo zahotelo ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm zelo varčen voznik, vozim pri zlo malih obratih tam 50km/h v 4, 60km/H dam včas že v 5 po ravnin, v hrib pa ga kr dam v tretjo da mi se nematra.... drgače sm bolj nagnjen k alfi 156 jtd, vw golf sdi, pa leon tdi..... ;) mesečno delam 1000km.... poleti tam junij,julij,avgust pa tt 3000km.... edino zrd teh treh mesecov mi se res gre velik ker prišparam kr 100€ sam za tri meseca... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!