Skoči na vsebino

Nevarnost policije ne briga


I30

Priporočene objave

ku***, to bi pa fajn po gležnu potegnilo! ph34r.gif

samo še vedno mi je malo čudno...

vem kak te bale zgledajo, jih mam čast vsake nekaj časa premetat konkretno število.

tiste vrvi niso tako dolge da bi segle čez cel odbijač, vsaj takrat ne, ko jih stroj zveže in poreže.

tak da... dol z bale ne more bit vzeta.

razen, če je kdo mel celo špulo in si je odvil nekaj metrov.

to se pa ni zgodilo samo po sebi...

+ še ena stvar. rekel si, da se ti je zgodilo na mestnih ulicah ljubljane.

kaj tam bale spravlajo in jih vozijo s traktorji? oz. vozijo z balirkami iz katerih bi viselo nekaj metrov takega štrika?

če je že bila vrv za bale se je tam znašel na hudo čuden način!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če je že bila vrv za bale se je tam znašel na hudo čuden način!

Se strinjam. Voznica se ne spomni ali je takrat slučajno nasprot peljal kdo z balirko. Drugače pa vrv z bale ne more biti prav kratka, saj je navita nekajkrat okoli. Mislim, se ne spoznam. Pa tudi ni pomembno.

Pomembnejša je zgodba po tem.

Ker je bilo najprej mišljeno, da gre za poskus kraje ali vandalizem na parkirišče je bila poklicana policija, da naredi zapisnik.

Prišla je patrulja sestavljena iz korektnega in uglajenega maldeniča in mladenke, ki bi bolj spadala v modno revijo. Lakirani nohti, urejena frizurca, štajerski dialekt.

Nič hudega, če bi bil odnos korekten.

A izjave:

"Kaj pa ima policija s tem?!"

Ko ji je bila razloženo razmišljanje o vrvi, je ob sicer čistem avtomobilu izjavila:

"Kje pa je gospa vozila?"

"Vrv bi se strgala"

"Preveč filme gledate, forenzike."

Ko se je soprog voznice s povišanim glasom tej lenobi le uprl in ji razložil, da je motorist in da za motoriste in vse ostale neavtomobiliste taka zadeva predstavlja nevarnost in da gre očitno za povzročanje splošne nevarnosti, je po krajšem telefonskem pogovoru z bog si ga vedi kom, le fotografirala vozilo od daleč in izjavila, da bodo šli pogledat na cesto.

To je tisto, kar me je prepričalo da sem se potem, ko sem bil z zadevo seznanjen. odločil to pofotografirati in vam predočiti.

Da se ne boste zanašali na policijo, sploh kakšne frizerke ali pedikerke s kratkim policijskim tečajem prešolanja, ker drugje niso uspele, da bodo korektno opravili postopek.

Še stara mama iz ameriškega filma Policijska akademija bi izgledala bolj profesionalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej je treba hitro začet prodajat motoristom škornje iz titana narjene ...

jaz si bom pa še poseben plug namontiral (v vse smeri od motorja) za rezanje teh balirkinih najlon stringov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na rez sam, njegovo gladkost, ravnost in enakomernost ( skratka, popolnost!!!) dvomim, da bi zadevo lahko povzročila kakršnakoli frfotajoča ali plapolajoča vrv / pletenica.

glede na omenjene lastnosti reza prav tako dvomim, da je gre pri zadevi za naključen pojav.

tudi iz višine na desni in levi strani, ki sta enaki izhaja sklepanje, da gre za nekaj bolj natančnega, namernega.

tudi vrvi kot take niso nek element, sposoben tovrstnega reza plastike in vseh kovinskih ojačitev.

za tovrsten rez bi morala biti velika hitrost rezilnega (ali abrazivnega) elementa v smeri levo-desno, pravokotno na smer vožnje.

če že, lahko da se je oseba vozila za traktorjem, ki je imel vžgano kosilnico na nitko ali disk, hudo zmogljiv seveda, modra vlakna pa so se tam znašla po naključju. nekaj takega, vse ostalo je larifari...

po drugi strani pa; zadeva, ki je sposobnega tovrstnega reza ob mimovožnji bi ne prizanesla pnevmatikam, pragovom, bokom,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na rez sam, njegovo gladkost, ravnost in enakomernost ( skratka, popolnost!!!) dvomim, da bi zadevo lahko povzročila kakršnakoli frfotajoča ali plapolajoča vrv / pletenica.

glede na omenjene lastnosti reza prav tako dvomim, da je gre pri zadevi za naključen pojav. ...

Izvira tvoje mnenje iz kakšne strokovne usposobljenosti ali samo iz tvojega podpisa?

Glede na to, da sem bil na kraju dogodka le nekaj po odhodu policije in sem vse ogledal in pofotografiral, me nisi prepričal.

... po drugi strani pa; zadeva, ki je sposobnega tovrstnega reza ob mimovožnji bi ne prizanesla pnevmatikam, pragovom, bokom,...

Glede na to, da gre za popolnoma drugačne materiale in znano vrsto "rezila", ta tvoja teorija pade v vodo.

Vlakna, ki so ostala v rezu ob vožnji in so bila torej nekako zavarjena zraven, niso naključen pojav.

Kakorkoli, mythbusters bi imeli dobro snov za oddajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram povedati, da se res bolj strinjam z Elotom in mi ni jasno zakaj drugi deli vozila niso poškodovani....še bolj mi pa ni jasno naslednje:

*pa kako je lahko baba vozila še par kmjev, brez da bi slišala, čutila in videla kaj se je zgodilo...ajajaj...

p.s. še najverjetneje je bilo narejeno s fleksarico na mestu in zato voznik ni niti čutil in niti videl...aja vibracije med vožnjo pa ženskam ne predstavljajo preveč perečih problemov

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*pa kako je lahko baba vozila še par kmjev, brez da bi slišala, čutila in videla kaj se je zgodilo...ajajaj...

A je problem alkva? sej njej ni blo nč v kabini :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je problem alkva? sej njej ni blo nč v kabini :alko:

Ne vem ali se šališ ali misliš resno, sam energija, ki je bila potrebna za tole rez, jo bi stežka opisal kot nekašno "praskanje"..Razen če so bili res na delu uni ta zeleni z laserji, ali pa ima SV kako novo tajno orožje in so se z njim malce igrali.ph34r.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vprašanje a ma tvoj avto servo volan?, je ena enkrat odgovorila: ma, sam jst to nč ne uporablam.

A da bi se čudu da nekdo tega ne porajta al pa sliš na licu mesta? Na- a, no more.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pokazalo se je ponovno tisto, zaradi česar se jaz do sedaj nisem prijavljal na ta forum.

Podatki, ki sem vam jih posredoval so resnični in nepotvorjeni. In vsi ki so na razpolago, ker česar drugega ni bilo možno ne videti niti slišati. Pa voznica ni ne gluga niti slepa. Vozilo pa sem kasneje na njeno prošnjo preizkusil tudi sam, da sem preveril, če je dovolj varno za prevoz do servisa. In je, ker je poleg odbijača prekinjeno le še nekaj žic, to je senzor za temperaturo in airbag. Vožnja pa popolnoma normalna in brez vsaki vibracij ali kakršnih koli znamenj, da je karkoli narobe.

Namen objave je bil, da bi se zavedali takih nevarnosti, ne pa da bi se jaz sedaj z vami ukvarjal, ker se ne mislim.

Adijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri veliki hitrosti tankega predmeta pride do rezanja, primer je curek vode pri veliki hitrosti, kjer se lahko zelo natačno in tiho odreže kakšen kos..

Tukaj je lahko prišlo do velike hitrosti avtomobila in mimovozečega traktorja ali karkoli je že vleklo najlosko vrvico-seštevek hitrosti.Primer:primi ribiško vrvico v roke in potegni :rolleyes:

In če je bila vrv dovolj dolga jo je avtomobil z nasprotnega pasu pobral in samo zapeljal mimo,kjer je bil še eden konec vedno pripet na traktor je prišlo do čistega reza tam kjer je odbijač najgloblje udrt proti motorju-vrv se je ulovila in zarezala..

Pri motorju to nebi bilo mogoče saj bi prednje kolo povozilo in povleklo vrvico k podlagi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri veliki hitrosti tankega predmeta pride do rezanja, primer je curek vode pri veliki hitrosti, kjer se lahko zelo natačno in tiho odreže kakšen kos..

Tukaj je lahko prišlo do velike hitrosti avtomobila in mimovozečega traktorja ali karkoli je že vleklo najlosko vrvico-seštevek hitrosti.Primer:primi ribiško vrvico v roke in potegni :rolleyes:

In če je bila vrv dovolj dolga jo je avtomobil z nasprotnega pasu pobral in samo zapeljal mimo,kjer je bil še eden konec vedno pripet na traktor je prišlo do čistega reza tam kjer je odbijač najgloblje udrt proti motorju-vrv se je ulovila in zarezala..

Pri motorju to nebi bilo mogoče saj bi prednje kolo povozilo in povleklo vrvico k podlagi..

In spet se ni bi nič slišalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In spet se ni bi nič slišalo?

Sliši se vsekakor ampak ni pa to glasno, vsekakor ob poslušanju radia ne slišiš, ker to traja par sekund, vrv se oplazi in zareže ter odreže kar gre..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri veliki hitrosti tankega predmeta pride do rezanja, primer je curek vode pri veliki hitrosti, kjer se lahko zelo natačno in tiho odreže kakšen kos..

Tukaj je lahko prišlo do velike hitrosti avtomobila in mimovozečega traktorja ali karkoli je že vleklo najlosko vrvico-seštevek hitrosti.Primer:primi ribiško vrvico v roke in potegni :rolleyes:

In če je bila vrv dovolj dolga jo je avtomobil z nasprotnega pasu pobral in samo zapeljal mimo,kjer je bil še eden konec vedno pripet na traktor je prišlo do čistega reza tam kjer je odbijač najgloblje udrt proti motorju-vrv se je ulovila in zarezala..

Pri motorju to nebi bilo mogoče saj bi prednje kolo povozilo in povleklo vrvico k podlagi..

tudi v tem primeru katerega navajaš ne bi prišlo do tako idealnega reza.

poleg same hitrosti je pri vrvi (zajli, žici, struni) potreben tudi določen tlak, pritisk. če bi plapolalo samo z ene strani bi tudi rez bil samo na eni strani ( ali pogojno na obeh straneh, kjer bi bila sprememba smeri vektorja hitrosti največja ) .

ker je vrv iz vlaken kot so na sliki prelahka, njena lastna teža ne omogoča tovrstnega idealnega reza. če pa bi zadeva bila pripeta na obeh koncih bi jo pretrgalo. prav tako bi se vrv sočasno stalila skupaj z odbijačem in bi se pretrgala.

poglejte tudi zadevo s stališča energij, potrebnih za to... in čas, v katerem se naj bi to zgodilo... sigurno je kdo od vas že krajšal kak plastičen kos bodisi z žago, abrazivno žico, struno,...

larifari tole!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sliši se vsekakor ampak ni pa to glasno, vsekakor ob poslušanju radia ne slišiš, ker to traja par sekund, vrv se oplazi in zareže ter odreže kar gre..

lp

Vsekakor, če je bila vrv pritrjena na eni strani in da je med vožnjo prišlo do trenja, bi bilo vozilo na eni strani bolj zarezano.....pa pustimo da babe sedijo na ušesih in ne slišijo nič (kot moja), ampak za tale rez ni dovolj 10 metrov vrvi, bo potrebno kr kakih 100 ali več, da se dobro drgne in povzroči rezanje...

se pa sprašujem: če je avtor že začel kviz, pa se potem užalil unsure.gif, ja jebiga mal živcev bo potrebno imeti, počak da se priključi še JB in X11trance_25_naughty.gif

1. ali nam ni povedal vseh podatkov...se pravi je na avtu ostal še kakšen kos vrvi

2. ali so krivca dejansko ugotovili, se pravi so šli na kraj dogodka ali samo sumijo kot mi vsi skupaj

p.s. no saj me je Elo prehitel

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi v tem primeru katerega navajaš ne bi prišlo do tako idealnega reza.

poleg same hitrosti je pri vrvi (zajli, žici, struni) potreben tudi določen tlak, pritisk. če bi plapolalo samo z ene strani bi tudi rez bil samo na eni strani ( ali pogojno na obeh straneh, kjer bi bila sprememba smeri vektorja hitrosti največja ) .

ker je vrv iz vlaken kot so na sliki prelahka, njena lastna teža ne omogoča tovrstnega idealnega reza. če pa bi zadeva bila pripeta na obeh koncih bi jo pretrgalo. prav tako bi se vrv sočasno stalila skupaj z odbijačem in bi se pretrgala.

poglejte tudi zadevo s stališča energij, potrebnih za to... in čas, v katerem se naj bi to zgodilo... sigurno je kdo od vas že krajšal kak plastičen kos bodisi z žago, abrazivno žico, struno,...

larifari tole!!!

Tehnično in pa verjetno tudi praktično je mogoče doseči rezultate na slikah..

Ampak po vsej verjetnosti tukaj ne gra samo za najlonsko vrv, ta najlon koikor ga je je ostal od plašča, ki je ovijal?? NEKAJ TRŠEGA..

Popravljeno . Popravil yamaha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tem se morda nekje dva avtomobilista sprašujeta, kaj za en pojav jima je strgal najlonsko vlečno vrv....

:lol1::photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... počak da se priključi še JB in X11trance_25_naughty.gif

...

Zakaj pa bi se priključeval?

Zame sta samo dve varianti. Ali je BK oni, ki je nameraval opozoriti na možno nevarnost ali pa... :hmm:... čak čak mal, saj dejansko ste BiKi vsi, on s svojim dobrim namenom in vi z svojimi običajnimi pametovanji v prazno.:P

Popravljeno . Popravil X11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa bi se priključeval?

Zame sta samo dve varianti. Ali je BK oni, ki je nameraval opozoriti na možno nevarnost ali pa... :hmm:... čak čak mal, saj dejansko ste BiKi vsi, on s svojim dobrim namenom in vi z svojimi običajnimi pametovanji v prazno.:P

si pozabu nase...in ti s svojimi NEOBIČAJNIMI razmišljani in kometarji winkiss.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnično in pa verjetno tudi praktično je mogoče doseči rezultate na slikah..

Ampak po vsej verjetnosti tukaj ne gra samo za najlonsko vrv, ta najlon koikor ga je je ostal od plašča, ki je ovijal?? NEKAJ TRŠEGA..

spet, če je najlon ovijal recimo pletenico bi ga bilo več in bi bil povsod, ne pa samo dva vlakna. zadeva je morala biti zelo tanka. če bi bil trak, v katerega ovijajo kartone, palete ipd bi ga postavilo s plosko stranjo na plastiko in bi rez imel drugačen videz.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem izuzet iz lastne kritike. VEDNO!

Sej zato sem te pa jaz dodal....da ne boš prikrajšanwhistle.gif

p.s. Sam tvoje teorije pa nisem prebral, vsaj kar se dotične teme tiče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!