Skoči na vsebino

Uvoz in zavarovanje 12-letne fieste iz Anglije


tanyagmp

Priporočene objave

Pozdravljeni,

imam namreč kar nekaj vprašanj glede uvoza in zavarovanja 12-letne fieste iz Anglije. V Agljiji sem naredila izpit za avto in si kupila fiesto, ki jo vozim ze dve leti, kar pomeni, da bom imela '2 years no claim bonus'....eden od ponudnikov zavarovanja je zahteval, da naj mu dam bonitetni razred, kar pa ne ostaja tam v VB, ni zapisano nikjer na polici....tako da res nevem kaj in kako naprej...

Avtu poteče zavarovanje konec junija, tehnični je še vedno veljaven več kot pol leta in taksa je plačana v Angliji....pripeljala sem ga v Slovenijo in me tudi zanima, kako s papirji in tehnični-ali je potreben. Omenili so mi tudi homologacijo...ali je potrebno zamenjati luči, sedaj uporabljam nalepke na lučeh.

Povedali so mi, da moram tudi zamenjati tablice z našimi...domnevam, da jih bo treba dokupiti?

Druga varianta je, da prenesem lastništvo na mojega angleškega partnerja, če bi bilo to lažje in ceneje?

Prosim za kakršnekoli informacije, ki bi mi lahko pomagale pri teh odločitvah.

Hvala :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej - toplo dobrodošla

Pozdravljam tvojo odločitev, da se vpišeš na ta forum, saj smo tukaj vsi strokovnjaki za takšne probleme, ki jih v zvezi z 12 let staro Fiesto navajaš ti.

Ko boš pa izčrpala vse možnosti, pa le razmisli o tem, da Fiesto tam prodaš in si tukaj kupiš nek avto, pri katerem bo manj komplikacij z uvozom in podobnimi rečmi.

SKRATKA - ja je lažje in ceneje: ne vem pa, kaj - ali prenesti na partnerja, ali sama urejati, ali prodati in kupiti!

Obilo sreče, pa upam, da boš vprašala še kaj podobnega ...

PS: nikakor pa ne klicati na kakšno upravno enoto, zavarovalnico ali kaj podobnega - saj veš, tam bi utegnili celo takoj postreči z natančnimi odgovori za tvoje "bolečine" ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

registracijo podaljšaj v VB ... dokler lahko.. potem jo pelji na odpad ali prodaj za dele boš mogoče dobila več zanjo kot pa da se ubadaš z našo administracijo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, nihče pa ji ni predlagal, naj izračuna, koliko jo stane tam, koliko jo stane tukaj, in se potem odloči, kaj storiti ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!