Skoči na vsebino

Južna Amerika


Fantocci

Priporočene objave

Brazilski forumaš Alexandre Pinheiro iz MT-owners foruma (angleški forum) mi je poslal link do fotk iz svojega potovanja iz Ria Janeira (Brazilija) do Machu Pichu (Peru).

Prevozil je 10500km v 27 dneh, pravi da je bila edina težava predrta guma enkrat.

https://picasaweb.google.com/111015167470391272365/DropBox?authkey=Gv1sRgCNrjifa28fTupQE&feat=directlink#slideshow/5612289555446777090

Prav rad bi šel z njim na tako pot, pa čeprav ga je očitno parkrat opralo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brazilski forumaš Alexandre Pinheiro iz MT-owners foruma (angleški forum) mi je poslal link do fotk iz svojega potovanja iz Ria Janeira (Brazilija) do Machu Pichu (Peru).

Prevozil je 10500km v 27 dneh, pravi da je bila edina težava predrta guma enkrat.

https://picasaweb.google.com/111015167470391272365/DropBox?authkey=Gv1sRgCNrjifa28fTupQE&feat=directlink#slideshow/5612289555446777090

Prav rad bi šel z njim na tako pot, pa čeprav ga je očitno parkrat opralo...

Zanimiv pogledat slike. Drgač pa softič (prtljaga in spremstvo v avtu sklepam po slikah sodeč) in to zame ni več noben avanturizem.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo! ;) Je pa res imel srečo, da je v vseh teh dneh in prevoženih kilometrih imel samo defekt gume!

Zanimivo ja, da ga je nekdo spremljal z avtom... hmmm :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo! ;) Je pa res imel srečo, da je v vseh teh dneh in prevoženih kilometrih imel samo defekt gume!

Ima ta pravo znamko motorja .... :yea1:

Je pa zanimivo, da je imel spremstvo, saj ljudje vozijo daljše razdalje brez spremstva. Slike so pa zanimive, sploh Zastava 750SC. Ne bom pozabil nekoga, ki je šel na Nordkapp in je z Yamaho FZ6 Fazer prevozil več kot 12.000km. Z boljšo polovico in vso prtljago sta se odpravla ...

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je imel na izbiro - ali bi se peljal z njimi z avtom ali poleg z motorjem. Pa je šel pač raje na motor...

Sicer pa je vožnja motorja brez 80 kil prtljage sigurno lepša, pa čeprav ni tako avanturistična.

Link sem dal bolj zaradi zanimivih fotk kot njegovega podviga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima ta pravo znamko motorja .... :yea1:

Je pa zanimivo, da je imel spremstvo, saj ljudje vozijo daljše razdalje brez spremstva. Slike so pa zanimive, sploh Zastava 750SC. Ne bom pozabil nekoga, ki je šel na Nordkapp in je z Yamaho FZ6 Fazer prevozil več kot 12.000km. Z boljšo polovico in vso prtljago sta se odpravla ...

Se strinjam s tabo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je pa nekoč z 12 let staro VFRko z vso prtlaho in sopotnico prevozil 13.500 km do Irana okoli Irana pa nazaj. Razen enega gumidefektra brez kakršnihkoli okvar.

Taisti je baje ravno pred tednom dni s 5 let staro Hondo cb1300, sopotnico, vsemi kufri in tanktorbo v 23 dneh prevozil 10.000 km (no v resnici 300 manj, 10 se bolje sliši), 9 držav obkrožil Maroko in se vrnil brez enega samega prdeca motorja. Edino sam je vmes zbolel tolk, da je že skoraj mislil, da je odprdel svoje na tem svetu.

Pa še kar nekaj je podobnih junakov samo v Slovenistanu.

:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je pa nekoč z 12 let staro VFRko z vso prtlaho in sopotnico prevozil 13.500 km do Irana okoli Irana pa nazaj. Razen enega gumidefektra brez kakršnihkoli okvar. Taisti je baje ravno pred tednom dni s 5 let staro Hondo cb1300, sopotnico, vsemi kufri in tanktorbo v 23 dneh prevozil 10.000 km (no v resnici 300 manj, 10 se bolje sliši), 9 držav obkrožil Maroko in se vrnil brez enega samega prdeca motorja....

CAR!!! :worship: Eni pa majo jajce! :evilgrin:

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa poznam enega, ki je včeraj iz Pule do doma z družinskim avtom vozil 6 ur in to brez kakršnegakoli defekta. :cry:

Popravljeno . Popravil Dare1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAR!!! :worship: Eni pa majo jajce! :evilgrin:

ajd

Še več car bi pa bil, če bi šel dol s Trajektom iz Genove, da si teh jajc ne bi že do Maroka prehladil in spral :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še več car bi pa bil, če bi šel dol s Trajektom iz Genove, da si teh jajc ne bi že do Maroka prehladil in spral :P .

Pravjo da večje ko so jajce prej ga fašeš :P Jz pa gladko brez ene diareje (ni ravn za hvalit a tak mamo), hehe!

Pa lepo da sta se mela fajn, do kje na jug sta pa pičila?

da ne bom čist off-topic - jz grem tud kmal v Južno Ameriko :D hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa poznam en'ga, ki je šel po Južni Ameriki, spremljala pa ga je žena... A se to šteje kot motorsko potovanje, al bi jo moral doma pustit' ??

Pa tele slike mi je poslal, če jih hoče kdo pogledat'?;

post-30265-0-42407400-1307364188_thumb.jpg

post-30265-0-78967300-1307364225_thumb.jpg

post-30265-0-43325500-1307364276_thumb.jpg

post-30265-0-92985800-1307364387_thumb.jpg

post-30265-0-24302100-1307364628_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo je pa nekoč z 12 let staro VFRko z vso prtlaho in sopotnico prevozil 13.500 km do Irana okoli Irana pa nazaj. Razen enega gumidefektra brez kakršnihkoli okvar.

Taisti je baje ravno pred tednom dni s 5 let staro Hondo cb1300, sopotnico, vsemi kufri in tanktorbo v 23 dneh prevozil 10.000 km (no v resnici 300 manj, 10 se bolje sliši), 9 držav obkrožil Maroko in se vrnil brez enega samega prdeca motorja. Edino sam je vmes zbolel tolk, da je že skoraj mislil, da je odprdel svoje na tem svetu.

Pa še kar nekaj je podobnih junakov samo v Slovenistanu.

:)

LP

Mislim, da je cajt, da gremo na :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je p'rjatu mi je iz Južne Amerike še tole posredvou... :yes:

post-30265-0-05791500-1307633390_thumb.jpg

post-30265-0-05080100-1307633442_thumb.jpg

post-30265-0-48882600-1307633522_thumb.jpg

post-30265-0-35065600-1307633582_thumb.jpg

post-30265-0-44984900-1307633634_thumb.jpg

post-30265-0-89990200-1307633880_thumb.jpg

post-30265-0-14590800-1307633977_thumb.jpg

post-30265-0-15714600-1307634512_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka mu čast, ampak jaz grem z motorjem če me spremlja avto "loker" 120.000 km daleč!Tako da ;eno so motoristična (mogoče avanturistična )solo potovanja drugo pa je ko p.... potujejo s spremstvi avtov, avtodomov,mehanikov, zdravnikov,maserjev ...

Sicer pa vsak potuje zase in vsako potovanje je užitek ! Ni pa vsako potovanje tudi avantura :naughty:

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VIDEO Record mondial : 51 000 km non stop en Ducati 1200 Multistrada

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Za unga k je pa z 20 let starim prikoličarjem po vseh državah sveta že harou pa oh in sploh kilometrov naredu ste pa vi vsi navadni pusiči. Za njega teli 23 dnevni izleti pa 15jurjev sploh niso nobena avantura no.

Siguren sem da je tud tale, ki je mel vso mogočo potovalno ekipo pa tri avtodome pa štiri prikolice pa cisterno za bencin sabo, doživel zase čist hudo avanturo.

Vsak si potovanje pač prilagodi svojim željam .

mogče bi mogli odpret temo "Kaj vse sem že dosegel in kakšen car sem" in boste lahko tm notr sami sebi hvalospeve pisali

:topic:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Za unga k je pa z 20 let starim .....

:topic:

Za mene je tudi popoldanska fura za par uric in nekaj 10 km lahko čisto prava avantura. Ravno včeraj sem naredil eno tako za pamčenje. Na kurac pač gredo kaki bogatunčki, šminkerji ipd, ki harajo naokol po svetu s spremstvom, osebnim fotografom, vsem udobjem ... vse v glavnem za to, da se potem doma v Londonu, Nju Jorku, Ljubljani pokažejo kaki hudi avanturisti so. Seveda niso niti enkrat spali pod milim nebom in v umazanem hotelu. In mal na kurac pač gre, ker to med snobi postaja nekako moderno. Tako kot motorizem v Sloveniji.

In ne ne moremo enačiti "avanture" nekoga s spremstvom, z nekom ki je v primeru slabega vremena, okvare, nesreče, bolezni prepuščen samemu sebi oz. domorodcem nekje sredi pičkematerne.

Z mojo sva bila npr na Zanzibarju in sva na obali opazovala angleški parček (jogurt bele barve), ki je bil na medenih tednih. S seboj sta imela najetega fotografa (od doma, nista ga najela tam). Sm mislu, da to ne more bit res. Pa očitno se dogaja. Čoln sta najela samo zato, da sta se na njem slikarila, nato pa nazaj v klimatiziran bungalov. Prtljago so jim seveda nosili črnci, ne kot midva klošarja ruzzak spred/zad pa napol razpadu enduro za 10 $ na dan pod pizdo. Osladna sta bla pa tolk (ko je oni slikal), de bi pir hmal vn skuzlo (bi ga če ga ne bi mel tuk rd :) Videla in doživela pa sva po mojem mnenju midva mnogo več, čeprav sta najbrž onadva domov prinesla lepše slike.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pa še jst mal'...

Avantura je lahko vse, česar se človek loti.

Lahko je popoldnaska fura... Še posebno, če kdo flikne.

Za nekoga je avantura, če se odpelje v Dolomite in Uživa!

Moto avantura je lahko, če se lotiš osvojiti vse državne prehode v SLO.

Lahko je tudi, če celo soboto glancaš svoj motor, da se v nedeljo pelješ k maši - samo da v tem uživaš.

Avantura je, če (na dirkališču) odpelješ nekaj na limitu hitrih krogov.

Za nekoga je avantura, če se poda v Skandinavijo, na Škotsko, na Sicilijo itd.

Avantura pa je tudi to, če imaš živce prenašati najeto skupino osebja na svojem potovanju po drugih kontinentih.

Ni pa avantura, če potuješ sam in ti ni nihče v napoto in te nihče ne sekira, če gre na poti kaj narobe.

Vse to je avantura.

Ni pa avantura, če si drugim fouš! :grrr

.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!